Evelína - jak na Vás toto jméno působí?

vjem
5. říj 2017

jem 

Téma: Evelína - jak na Vas toto jméno působí?  
(5.10.2017 10:11:49)
Dobrý den, znovu se vracím ke jménu Evelína. 
Zajímalo by mě, jak na Vas působí - jako "staročeské" jmeno typu Malvína, Matylda, Apolena nebo spíše "moderni". Předesílám, že se mi jedna o "ceskou" Evelínu, nikoliv o Evelin. A líbí se vám více Evelína nebo Dorota - ke klasickemu českému přijmeni? Doma uz máme malou Valentýnu...moc dekuju za názory.

guinea
5. říj 2017

@vjem Valentýna se mi líbí (i když mi tedy hned "naskočí" příjmení Těreškovová - první žena-kosmonautka, původně nevzdělaná tkadlena). Ale Malvína, Matylda, Apolena - já osobně bych tyhle jména dala spíš kočkám než lidem 🙂
Ze jmen Evelína nebo Dorota bych vybrala Evelínu - přece jen mám z dětství nějak zakódováno, že "Dorota" se používalo jako nadávka, označení líného a hlavně tupého děvčete. Ale já jsem už trochu starší ročník, třeba dvacetiletým maminkám to tak připadat už nebude...

rozarka2213
5. říj 2017

Evelína je moc hezká, ta Dorota se mi zdá moc tvrdá 😉

cartney
5. říj 2017

mně se Evelína líbí, ale trochu bych měla strach, že jí budou říkat Evo a to se mi nelíbí 🙂 jinak Apolenka je krásné jméno i Malvína

lv
5. říj 2017

Dorotka je krásné, bohužel to má pro mne /taky pamatuju Husáka/ taky hanlivý podtext. Na mne Evelína působí elegantně s pocitem vyjímečnosti 😀

lotosek
5. říj 2017

Kamarádka se jmenuje Machalová a chtěla dcerku Dorotku. Naštěstí jsme jí to vymluvili. 😉
Jinak dorota u nás znamená prostitutka.
Evelína je moc pěkné! 👍

astyna
5. říj 2017

no záleží na příjmení - taková Dorota Vopršálková je hrozné...Ikdyž po včerejší návštěvě kyčlí u doktora si začínám myslet, že lidem už je to jedno 😀

editah222
5. říj 2017

Dorota - Dorotka, Dorinka, líbí se mi i když taky používám oslovení Dorota jako blbka. Ale stejně tak se u nás dámskému přirození říku Julinka a Jůlií je celkem dost :D

Malvína, Elvíra, Apolena, Matylda, Evelína - všechna se mi líbí.

Každé jméno je krásné a stejně tak se dá každé říct škaradě.

galatea_a
5. říj 2017

@lotosek Ježiš, jsem si to představila 😀 A ona tu pohádku neviděla nebo naopak jo a chce to tak?

Jinak při jméně Evelína se mi automaticky vybaví postava Ivy Janžurové ve filmu Pane, vy jste vdova 😀

lenkaluk
5. říj 2017

@vjem Evelina je krasny jmeno🙂. Dvakrat jsem ho mela na seznamu jmen a navrhovala ho manzelovi. Bohuzel neproslo. On navrhoval misto Eveliny Evu. A to jsem zase nechtela ja. Za prve svatek na Vanoce a za druhe mam radsi delsi jmena. Ale to jsem odbocila. Jsem pro Evelinu. Dorota je tvrde, Dorotka detske, co pripadne Dora?

ellias
6. říj 2017

Evelína je krásné jméno. Moje neteř se tak jmenuje ale je pravda, že jí říkáme spíše Evičko, Evinko než Evelíno.
Já teď sama vybírám jméno pro holčičku a moc bych chtěla Malvínku ale prozatím jsem se všude setkala akorát s výsměchem a nepochopením pro tohle jméno. Navíc mi je dokola vysvětlováno, že jí budou děti nadávat Malvice, jelikož to s příjmením Hrušková přímo svádí. Takže budu muset taky ještě zapátrat po jméně.

babanci
6. říj 2017

@ellias Malvínka je krásné. Na lidi bych se neohlížela. Včera jsem volala na mojí vnučku a nějaký pán kroutil hlavou....to jsou zase nápady, modernosti....☹ Jmenuje se Violka. 🙂

galatea_a
6. říj 2017

@ellias Malvína je hezké. Ale je fakt, že v kombinaci s tou Hruškovou je to dost nešťastné 🙂 Jinak z těch "normálních" a přitom netradičních se mi dost líbí Jolana - Jolanka 🙂

ellias
6. říj 2017

Když mě by se ta Malvínka Hrušková tak moc líbila. 🙂 Tak snad se nám s manželem povede něco vybrat ještě lepšího :D

hlasimse
6. říj 2017

Dorota se mi moc nelíbí, ani Dora - hned mi naskočí důra 🙂 Evelínka, Malvínka i Apolenka se mi líbí. Mimochodem kratší podoba může být i Malví, Evelí 🙂

matulka93
6. říj 2017

Me se Evelinka strasne libi. Nikdy jsem se s nim nesetkala, az v praci ho mela kolegine Evelyna a me se strasne zalibilo 😊😊

vjem
autor
6. říj 2017

A kombinace jmen Valentyna a Evelina Vám přijde ok? Zatím se setkavam s velmi protichudnymi názory...dekuju.

matulka93
6. říj 2017

@vjem moje babicka mi rekla,ze kazde jmeno je hezke kdyz se hezky rekne a je to pravda 🙂 ale me osobne se Evelinka a Valentynka libi 🙂
Ja jsem vzdy nadavala na sve meno Martina, ted jsem tehotna JUPÍ...A ma mamka mi rekla,ze by chtela malou Martinku, pritel by ji bral take, ale zase jeho mamka ne. Maji jich pry v rodine uz dost...

lv
6. říj 2017

@vjem hodí se, 4 slabiky, podobně znějící - týna, -ína na konci.

anny87
26. kvě 2019

Mě naskočí Evelina s Temelina, ale každé jméno se dá srymovat, tak je to asi fuk.

clementina
26. kvě 2019

Mně se líbí, moc. Ale doma mi neprošla, ani by se už nehodila k ostatním jménům, takže u nás smolík🙂

zelenaesmolda
5. čer 2019

@vjem
na me to pusobi tak nejak uknourane

kuliseks
5. čer 2019

Na kazde jmeno se neco najde hezkeho i hanliveho. Ja Evelinku chtela moc, tak si vsichni uzijte, ze mate to jmeno komu dat, je nadherne 🙂 kdybych mela holcicku, je to Evelinka 🙂