Global juice feast - džusová očista

macik
10. únor 2009

Ahoj všichni, ráda bych našla několik parťaček, které by se se mnou letos zúčastnily velkého džusování. Chtěla jsem to udělat i loni, ale jak je známo ve dvou (a více) se to lépe táhne a tak doufám, že když v tom bude někdo se mnou, tak to nevzdám.

O co se jedná?- Po dobu 92 dnů se pijí pouze čerstvě vymačkané džusy z ovoce a zeleniny popř. bylin a trav (kopřiva, pampeliška a další). Je to obdoba džusových půstů, tam je ale cíle minimum přijatého džusu denně. U feastu je to naopak, pijou se velká množství, aby se pokryly energetické potřeby těla a aby člověk mohl vykonávat běžné denní činnosti.

Proč? - Cílem je očistit tělo od toxinů, zoptimalizovat činnost mnoha orgánů, doslova se nabít energií a zlepšit si zdraví. Je to dobré také pro ty, co mají problémy s váhou, především proto, že si mohou prožít ten pocit, kdy se nepřejídají a přesto se cítí nasycení. Já osobně do toho chci jít také kvůli plánovanému těhotenství, myslím si, že si mimi zaslouží přijít do "čistého domečku".

Dopředu také vím, že toto téma není pro každého přijatelné, já mám o těchto věcech hodně načteno a nepotřebuju, aby mě někdo přesvědčoval, že je to hazard ze zdravím a pod. Nemyslím si to a příspěvky lidí, kteří o tom nic neví, mě nepřesvědčí. Pokud je vám tedy tento systém očisty a stravy z jakéhokoliv důvodu nesympatický, pak si o tom popovídejte na jiné diskuzi, ale ne zde, prosím. Předem moc děkuji za to, že ctíte heslo "žít a nechat žít".

Takže, kdo do toho se mnou půjde? alespoň na část období? (začíná to začátkem března a trvá do června)-můžeme pak udělat statistiku snažilek-kdo se jak dlouho snažil před a po 😀

macik
autor
17. bře 2009

to já furt....i když prachy nejsou....peníze musí kolovat a když nic nevydáš, tak nic nedostaneš....když udělám nerozumné vydání, dycky se nějaká nečekaná kačka zjeví 😀 😵

listicka77
17. bře 2009

maci, tak tuhle teorii razí má kámoška taky. ale jako osobě taktéž rekonstruující barák ti asi nemusím vysvětlovat, že člověk by ty prachy jaksi měl strčit spíš někam jinam, že...

macik
autor
19. bře 2009

tak stále džusím, ale je to docela vopruz, už...mám docela chutě na jídlo...nicméně stále cítím, že je to třeba...ještě se mi úplně nevyčistil jazyk, i když růžová už je téměř polovina a taky mám neustálé palčivé nutkání na močení...chtěla jsem tomu ulevit saunou zejtra (minule to pomohlo), ale asi došla tetka z červené lhoty, tak nevím...sice jsem už s kalichem v sauně byla, ale přece jen mám strach, ať se nezničí...předtím jsem byla v méně horké sauně v Tropical islands, ale u nás je sauna na 90 a to už by na kalich možná bylo trochu moc 😖 ...tak budu muset se saunou vydržet, teda pokud se ms rozjede, začíná to nesměle...po 45 dnech 😒

listicka77
19. bře 2009

maci, vždyť se kalich po použití vyvařuje!

jajinak
19. bře 2009

Macíku,taky bych se toho nebála,když se kalich vyvařuje 😉

Ode dneška piju taky jen šťávy,ráno jsem ukončila 3d půst a za dnešek jsem vypila pomerančovou,hroznovou,grepovou,ananasovou,červ.-řepovou a mrkvovou.Celkem asi 3 l,všechno ředěné vodou půl na půl.Zítra pokračuju,aspoň se účinky půstu prodlouží.Takže z klasického půstu jsem přešla na šťávový 🙂

s.arik
19. bře 2009

jajinak, ty jsi fakt dobrá!!! jsi můj vzor a snad i pro ostatní, i když za ty nemám co mluvit 😵

já poslední tři dny jím až kolem poledne, celkem se to dá...pak přes odpoledne to ještě musím doladit 😝

jajinak
19. bře 2009

Jé,Šári,díky moc,potěšilo mě to 😵 Ale do vzoru mám myslim hodně daleko.Já mám taky ve vita občas excesy,snažím se co nejmíň,ale taky jsou 😔 V těch půstech se držím,to je pravda,ale třeba 7 dní bych pořád ještě nedala a ani o to zatím neusiluju.Možná,kdyby mi o to šlo a moc bych chtěla dát tu 7ku,tak by to šlo,ale zatím mi stačí jednou za měsíc 3ka.A ty šťávy mě baví i se starým,skoro odrovnaným odšťavovačem.Časem koupim novej,ale zase nějakej obyčejnej,nic extra drahýho.Nechci za to zbytečně utrácet.

macik
autor
19. bře 2009

to je vlastně pravda s tím kalichem, to mě nenapadlo....a ms se s tím nástupem courá, tak já zejtra do té sauny skočím 🙂

macik
autor
20. bře 2009

dneska super den, hodně aktivní na mé poměry posledních měsíců...ráno jsem oblítala doktora, školu, knihovnu, dvě banky, nějaké ty nákupy 😵 ...pak jsem jela do sauny, pak s manžou nakoupit, po návratu džusení a úklid, na závěr cvičení hormonální jóga a teď si medím v postýlce a popíjím večerní mix-dneska-řapíkatý, okurka, rajče, petrželová nať-mňam 😵

listicka77
20. bře 2009

maci. super! víc takových prima dní. za týden jsme u tebe jak na koni a těšíme se na juicování!

jajinak
21. bře 2009

Dneska jsem ráno a dopoledne odšťavovala pomeranče,odpoledne grepy,červ.řepu a ještě si vyšťavím mrkev asi se špenátem,páč ten už musím sdělat.Mám tu ovozel na šťavení ještě tak na zítra,tak zítra dám poslední den.Sice pomerančů jsem koupila hodně(měli je v lidlu 2 kg za 30,dnes už jen za 27Kč)ale už mi to bude stačit.Musím nabrat nějaké to kilčo 🙂

Maci,jak pokračuješ Ty?Všechno dobrý?Držím Ti palce,ať to dotáhneš kam chceš 🙂

macik
autor
22. bře 2009

jj, dobrý dobrý...opustil mě šílený opuch břicha, takže se cítím již ve svém těle....dole zatím sedm kilo, hádám, že z velké části voda, ale bylo to třeba, nemohla jsem se toho zbavit....chci to dojet do šestého dubna...to bude přesně měsíc a sedmého budu cucat smoothies 🙂 ...zatím většina zdravotních problémů přetrvává, ale cítím se o mnoho lépe a mám i chuť cvičit...na narozky jdu po letech do fitness-objednala jsem si trenérku a s manžou jsme se domluvili, že cvaknem dvacet vstupů s trenérem.....tak snad to k něčemu bude...doma cvičím hormonální jógu...včera teda ne...byli jsme na dvěapůl hoďky na prochajdě u přehrady a ten čerstvej vzduch mě úplně knockautoval...v pět jsem zalezla do lůžka a do osmi dřímala....a pak čuměla na bednu a do komplu.....no jo, po zimě dost nezvyk, taková dlouhá procházka v ostrém větru 🙂

mari2
24. bře 2009

AHoj maciku, jen Ti chci podekovat za smoothies - jeste jednou, presvedcili dokonce i mp, ze dnes nam sam pripravil 😀

s.arik
24. bře 2009

maciku, tak to byl hodně fajn den koukám 😎

už popozítří sraz 😵

macik
autor
13. kvě 2009

hm, tak od narozenin nic moc s tím džusingem, koukám....no dneska jsem začla znova v rámci přípravy na velkou lymfodrenáž...během čtyř dnů budu mít celkem šest hodin lymfomasáží, tak to chci podpořit džusingem.......dneska jsem začla a zejtra pozdě večer bude první masáž...jupííííí