Jak podpořit psychiku při asistované reprodukci?

mnami
8. zář 2020

Co vám pomohlo, abyste se tím tak netrápila? Nějaké bylinky, meditace, cvičení, psychoterapie, konkrétní činnosti, abyste si psychiku pozitivně zaměřila a přežila to nekonečné období IVF a opakovaných KETů... Ideálně zkušenosti někoho, kdo podstoupil několik neúspěšných pokusů a ještě má sílu, pokračovat dál, ale potřebuje se udržet v psychické kondici, aby se to mohlo povést. Díky 🙂

utrikocku
8. zář 2020

Já 4 kety, 3 potraty, 1 mimodelozni, komplikovana stimulace a chodím dlouhodobe na psychoterapii a moc si to chválím, bez toho bych nebyla tim, kým jsem a nevím, jestli bych to vůbec prezila...

kelerub
Autor odpověď smazal
Zobraz
marticcelli
8. zář 2020

Otehotnela jsem po 11letech snazeni a neuspesnych pokusu v ruznych CARech, nebyt viry v Boha, asi se zblaznim... Tak nejak jsem podvedome vedela, ze se to jednou podari.. modlila jsem se za dite a ted mam 3 ❤

mnami
autor
9. zář 2020

@kelerub To s tím partnerem je určitě pravda.

mnami
autor
9. zář 2020

@utrikocku psychoterapie by měla být povinnou součástí, taky si myslím, je to šílená zátěž

mnami
autor
9. zář 2020

@marticcelli To je pěkné 🙂 Tak hodně sil, ať jste spokojená rodina.

liliczech
10. zář 2020

@kelerub ty blaho... 19 let a takhle pozitivně laděná odpověď 😊... krásný! Ať se daří!!! Ja zvažuju hormonální jógu i kdyby to naaaahodou napoprvy nevyšlo (první IVF po 40ce, jedno zdravý embryjko)... a souhlas - partner v tom jede s nama, tak na sebe musíme byt hodni... štěstí a smích jsou zázrak 🙂)

nita1984
10. zář 2020

Syn je ze 7. KETu, teď to vypadá, že z 8. KETu čekáme druhátko. Mě hodně pomohl osobní kouč, srovnat si v hlavě, kolik tomu ještě jsem ochotná obětovat atd plus akupunktura

marketanova
10. zář 2020

Myslím si, že je důležité být v klidu, nějaké bylinky nebo tak. Hlavně vydržet, dostanete na klinice podporu a taky je darování vekou šancí pro páry, kterým to nejde.