Immunofortis. Co si o tom myslíte?

luckakol
27. led 2011

Ahoj, kamaradka mi poslala odkaz na stanovisko EU - http://register.consilium.europa.eu/…963.cs10.pdf, ktery rika, ze prohlaseni o Immunofortis, ze prirozenym zpusobem podporuje detskou imunitu je blbost a nesmi se nadale pouzivat... Prijde mi to dost zvlastni. Tak oni si na tom stavi svoji reklamu, maminky naivne nakupuji Nutrilon spolu s predstavou toho nej a ona je to nakonec jen dalsi lez na nas, blahove spontrebitele?!?! A jen to podporuje to, co si sama o Nutrilonu myslim, bohuzel! 😠

beruska2x
27. led 2011

Malej Nutrilon pije skoro 2,5 roku, vyhovuje nam, chutna mu tak nemam duvod to nejak menit at maji v reklame treba ze je ze zlata... a myslim ze to tak ma spousta mamin, bud nekomu vyhovuje nebo ne.. je to proboha jen UM - nic vic nic min 😉
reklama je dneska snad uplne na vsechno a je na kazdem jestli se necha zlakat nebo ne 😉

terkytka
27. led 2011

já teda pracuju příležitostně při mateřský nadále v lékárně a nedávno se mi tam dostala do ruky klinická studie, kde maj opravdu potvrzený výsledky s podporou imunity. Samozřejmě nelze čekat zázraky, ale z mlík, co jsou na trhu pije dcera po skončení kojení cca od jednoho roku Nutrilon a ještě nějakou dobbu pít bude, protože o starvitelnosti normálního mlíka si myslím svý, nemocná skoro není, tak nemám důvod měnit.

collette
27. led 2011

Stejně, jako nám (i když s trochou nadsázky) EU nařizovala, jak mají být zahnuté banány, tak nařizuje, co má být na obalech. Tak například na obalech UM musí být uvedeno, kolik by dítě mělo vypít za den mléka. Byla jsem z toho na větvi, protože se mi do ruky dostaly dvě pixly stejného UM (Nutrilon HA1) a na každé bylo uvedeno něco jiného. I nelenila jsem a jako stará šťouralka jsem vytočila HotLine. Bylo mi řečeno, že dle nařízení EU to musí být a že jde o maximální dávky, které vycházejí z kýhovejra studií, které zkoumaly, kolik toho (zejména bílkovin) dětský organismus zvládne zmetabolizovat, a že se to zrovna změnilo a že tedy mám pixlu "starou" (méně mléka) a "novou" (více mléka). Takže jsem si řekla, že se na to můžu razdvatři a že nenechám dítě řvát hlady jen proto, že EU má pocit, že by to jeho ledviny nezvládly.

Myslím, že v případě Immunofortisu jde o to slůvko "přirozeně". Protože UM není vyráběno z mléka mateřského a nějaký šťoura došel k názoru, že tím pádem to tedy není "přirozené". Stejně tak je v rámci kampaně na podporu kojení nařízeno, že v reklamě na UM musí být zdůrazněno, že nic není lepší než kojení. Což krásně nahrává jistým skupinám, protože "i výrobci přiznávají, že není nic lepšího".

Takže bych neřekla, že jde o lež, jen prostě musí skákat, jak bruselský šiml řehtá... A vůbec bych se nedivila, kdyby to byl šiml, který ani neví, jak posilování imunity funguje...