Já a má úchylka na podpatky

adriana1314
10. lis 2018

Maminky mam dotaz . Jaky mate názor na maminku , která nosí převážně podpatky ? Jsem milovník módy a ty podpatky k tomu a ke me celkové patri . Jen vim , ze s dítětem většina žen spohodlni z určitých důvody . Jak jste na tom vy ?

neomenia
10. lis 2018

Ja to nepreferuju, nosim v zime do mesta elegantni boty bez podpatku, nebo kozacky, v lete k sukni mam botky na malem podpatku, jinak baleriny a sandale, kecky. Do divadla a na ples podpatky nosim. Myslim ze je to tvoje vec, pokud ti tento styl bude vyhovovat i s dítětem, proc ne.... Jen teda na to piskoviste si to moc neumím predstavit... Ale jinak proti tomu nic nemam, alespon vypadas urcite pekne🙂

petrasipkova1
10. lis 2018

@adriana1314 asi tak, když budeš dítěti stačit a bude ti to na hřišti v tom pisku a kamínkách prijemne, tak proč ne 😂 my nosíme barefooty, takže pro mě je to spíš mučící a mrzacici nástroj, ale to už je každého věc co dělá se svým tělem 😂

soleilll
10. lis 2018

@adriana1314 Jsem praktický člověk, takže - během těhotenství se podpatky nedoporučují - i tak dostává páteř pořádně zabrat, s kočárkem jsem chodila hlavně po lese, tam to taky na podpatky moc není a odbržďovat kočát v lodičkách je peklo (hlavně pro ty boty). Řešením je samozřejmě ruční brzda, ale já měla obyčejný kočár. Na pískovišti nebo na trávníku na hřišti se podpadky dost boří a běhat v lodičkách za dítětem řítícím se na odrážedle z kopce je vyloženě hazard hned s několika životy. 😃
Na kafíčku s kamarádkama, když mimino spí v kočárku, můžeš mít třeba Blahnika a ničemu to nevadí. 🙂
Taky samozřejmě záleží, o jak vysokých podpadcích se bavíme, pár centimetrů je určitě v pohodě i v těhotenství, ale nějakých 8 a víc bych kvůli zdraví na těch pár měsíců opravdu vynechala.

jaja01k
10. lis 2018

Podpatky nenosím, s výjimkou tanečních jsem je ani nikdy nenosila, dokonce ani ke svatebním šatům jsem je neměla 🙂
Názor na to nemám vlastně žádný, ať si každý nosí, co chce 🙂

klea81
10. lis 2018

Mám své nohy a klenbu ráda takže ne.

lv
10. lis 2018

Já nosila ráda, kolem 20 let šíleně vysoký, pak trochu míň, ale i tak dost, a jak píšeš, s těhotenstvím a kočárkem/vychazkami, hřišti, jsem přestala úplně, když jsem si zkusila oblíbené vysoké, připadala jsem si jak na chůdách, odvykla jsem si. Nenosim vůbec a děsím se plesu, po letech, kam patří, nebudu v nich umět chodit 🙂

radecka1
10. lis 2018

Já podpatky nosila skoro celé těhotenství a i při vycházkách s kočárkem, ale jak se začne chodit na hřiště, tak je to strašně nepraktické. Pořád se boříš a máš boty samý prach. Taky jsem v průběhu mateřské změnila styl oblékání, z kostýmků a šatů spíš na sportovní styl (je to prostě praktičtější) a k tomu se podpatky moc nehodí. Bohužel děti vycházky po centru města nebo po nákupních centrech, kde bys podpatky a stylové oblečení mohla užít moc neocení. Samozřejmě neříkám, že je nutné chodit jako šmudla, ve strašných hadrech a botách.

sudylichozrout
10. lis 2018

@jaja01k ja se vdavala v cervenych Martenskach 🙂

montyjack
10. lis 2018

@adriana1314 Malá má 10m, podpatky nosím pořád, jsem na ně zvyklá. Jen po porodu, než se mi zpevnilo břicho, jsem nosila malé do 5cm nebo tesnisky, ty mají tak 3-4. Nemám s tím problém, už sice nenosím jehlové, ale mám je ráda.

calvac
10. lis 2018

@adriana1314 Je kazdeho vec,co nosi. Ja podpatky vubec nenosim,ale treba moje mamina cely zivot nenosila nic jineho nez podpatky. I v tehotenstvi,pamatuji si i z detstvi... Nikdy nic jineho neobula. 🙂 A jinak s nicenim patere a klenby je to ocividne silne individualni. Mamina ma dnes skoro 70 let,podpatky jeste nesundala,bolesti patere nikdy nemivala a klenbu ma taky ok. Ma jediny problem,a to se stitnou zlazou,coz jiste s podpatky nesouvisi. 🙂

j.a.n.i
10. lis 2018

Podpadky jsem nenosila nikdy, takze ani těhotenství na tom nic nezmenilo.

ariadna12
10. lis 2018

Mne z podpatku boli nohy, takze nenosim. Pokud se v tom mamina citi dobre, proc ne. Jen se s tim asi blbe chodi treba pri loveni decka z piskoviste, v parku, atd.

irena1111
10. lis 2018

@adriana1314 podpadky jsem nikdy nenosila, nenosím a nosit nebudu, nelíbí se mi to a ničí to nohy i záda takže za mě ne, ale je to samozřejmě každého věc. Pokud ti to tak vyhovuje tak proč ne.

michaela19911991
10. lis 2018

@adriana1314 miluju modu a podpatky, ale ne na prochazku se synem. Ono si ani nedovedu představit jak jsem na hristi a zabodavaji se mi do pisku nebo jak ho chytam kdyz se mi rozebehne ....

blondynka400
10. lis 2018

@adriana1314 já nosila podpatky obě těhotenství, i do porodnice jsem jela s podpatky a úplně v pohodě. A ani po porodu jsem je nesundala a podpatků se asi nikdy nevzdám 🙂 Jde s nimi dělat jakékoliv aktivity, včetně běhání za dětmi a různých hřišť 🙂 Jen si nevemeš jehly, ale jak já tomu říkám terennní podpatky, třeba od Timberland. S nimi se dá dělat úplně vše a chodit v jakémkoliv terénu a úplná pohoda. Jde o to, na co si zvyklá. Život bez podpatků si osobně vůbec nedokážu představit. A k mému stylu oblékání a života ploché boty ani nejdou. Ps: páteř a klembu mám úplně v pohodě

kittyy17
10. lis 2018

Velmi úsměvná představa, jak honím na jehlách dva pytle blech 😂

adriana1314
autor
11. lis 2018

@michaela19911991 dekuji za vas názor . Samozřejmě , ze kdyz budu vědět na jaké misto pujdeme , treba na procházku do lesa nebo klidně na to piskoviste , tak i ja z logických důvody zvolím tenisky , ale pri takových prochazkach kdy je mimco jeste malinke a v kočárku , tak bych rada volila ty podpatky , nebo se známou do města atd ..

adriana1314
autor
11. lis 2018

@kittyy17 proc zrovna na jehlach? Ty se ani bežně nenosí , spise na slavnostnějsi chvíle . 🙂 ženy které módu trochu znají , tak vi , ze je spousty druhu podpatku na kterých se da vydržet stát delší dobu a dokonce i běhat kdyz je treba , samozřejmě ne maraton .

adriana1314
autor
11. lis 2018

@blondynka400 dekuji moc za vaši odpověd . Trochu se mi ulevilo , ze nehodlám byt jediná maminka co si ani v tehu a potom také neodpustí ten styl . Navíc přítel to ma na me hrozne rad a ja bych nerada změnila image jen proto , ze to tak ma byt . Většina maminek je proste pro sportovní styl . Tomu ja nikdy neholdovala

bayt
11. lis 2018

Já mám podpatky ráda, ale ne jehly 🙂 Nosím je i když mám dítě v nosítku...

snahnah
11. lis 2018

@adriana1314 Když jsem byla poprvé těhotná, dávali v kině Sex ve městě, tož to jsem v podpatcích musela 😁 Letos v létě, dokud mi ke konci neotekly nohy, jsem nosila lodičky na 4 cm klínku, to bylo v pohodě. Pak jsem plánovala, jak budu po dědině trajdat s kočárkem v šatech a na podpatcích (rozumných do 7 cm🙂), ale mládě má jiný názor a v kočárku převážně řve. Takže dítě do šátku, na nohy pohorky, pes na vodítko, sbohem civilizace a tradá do lesa 🤣 A pes si nestěžuje 🙂

michaelarei
11. lis 2018

Miluji podpatky !!!! Mám minimálne 15 páru ... Jo do lesa a na hrište mám tenisky to je jasné ..něco se v jehlách nedá... a kozačky mám i jehly i na hrubším podpatku, nebo na klínku.Nohy mně nikdy nebolí i když je mám trěba celej večer ...Taky jsem těd těhotná a nosím pořád, nohy mně nebolí a myslím,že ani po porodu nebude jinak ... Určitě se neměn podle toho jak to má být nebo co si myslí většina důležité je, jak se budeš cítit ty a jestli ti to bude vyhovovat ..názor jiných je nepodstatný..

magdanaty
11. lis 2018

Já chodila v podpatkach vždy a vsude🙂 v těhotenství jsem ubrala a s dítětem jsem je úplně přestala nosit,tedy kromě výjimečných společenských udalosti🙂 s obnovou zas počítám při návratu do prace;)

adriana1314
autor
11. lis 2018

@michaelarei měnit se nechci , jen uz ted se na me některé maminky koukají zvláštním pohledem , kdyz me vidi s bříškem a ja si to kracim na podpatkach :D každopádně nejsem blázen a nosím takové boty o kterých vim , ze mi jsou pohodlne . Nic přehnaneho.

leilinka1234
11. lis 2018

Tak já jsem v devátém měsíci, podpatky ráda mám, ale nějak si to teda nedokážu představit už tak od 7-8.měsíce :D mám co dělat s chůzí v teniskách, natož si obouvat lodičky 🙂 možná pro budoucí maminky, které mají pidi bříško až do porodu, ale já jsem slon :D

martaskaaa
11. lis 2018

Ja se těšila az porodim a zas je obuju😂 jako převážně nosím ted kecky, ale na nakup nebo kdyz jedem na navstevu si je vezmu..na procházky ne

adriana1314
autor
11. lis 2018

@leilinka1234 úplne lodičky bych si také nevzala , ale nosím ted kozačky na takovém tluscim podpatku . Jsou mi pohodlne a cítím se v nich dobre

barchen
11. lis 2018

@adriana1314 Kdyz to maminku neobtezuje, at je nosi dal. A k tomu hezke obleceni, to je pak radost na maminku pohlednout. V prvnim tehotenstvi jsem nosila dlouho, bohuzel se mi trochu zvetsila noha a zadne lodicky, sandalky jsem uz nenazula, a to nemam zadne levne plastove boty ale drahe opracovane a kozene. Tedy ano obula ale v tom uz neslo chodit. V druhem tehotenstvi jsem nosila pouze podzimni boty na podpadcich, jinak tenisky a mokasiny. Noha se mi do puvodniho stavu uz nevratila. Lodicky rozprodavam za minimalni ceny, nebo daruji a pokud uz nebude dalsi tehotenstvi, tak rok 2019 investuji do novych bot. Je pravda, ze na pisek a hriste se tenke podpatky nehodi ale klinek je v pohode. Nekdo rika, ze podpatky nici zdravi, nevim, ja s podpatky drzim telo vzprimene, nehrbim se, neboli me zada. Nejsou boty jako boty, napr. kdyz vidim nejake "celebrity", jak jim trci prsty z tech plastovych nepadnoucich lodicek, ktere maji pouze na reklamu, tak si rikam, ze tohle fakt ne.

blondynka400
11. lis 2018

@adriana1314 určitě si nemyslím, že jediná, jen jsme v menšině 🙂 Já též moc nechápu sportovní trend většiny maminek, ale je to každého věc. A už jsem se též setkala s opovržlivými pohledy. Dokonce jsem jednou i dostala od doktorky vynadáno, bylo to na začátku 9 měsíce, kdy jsme na kontrolu přišla na 10 cm jehlách 😀 . Tak jsem jí tenkrát slušně poslala někam 😀
Za mne je to každého věc a toho, jak se cítí 😉

martiniquest
11. lis 2018

Podpatky jsem nenosila pred ditetem a nosit nehodlam ani ted. Mam rada sve nohy a preferuji barefoot obuv. Jiste, asi to pro nekoho neni dostatecne in, ale mne je to vcelku jedno. Mam svuj styl a vim, ze skvele lze vypadat i se zdravou obuvi 🙂