Jak je to u vás doma s televizí?

esssi
22. lis 2009

U nás běží opravdu hodně, většinou pohádky, jak je to u vás?

filipal
22. lis 2009

my, ked sme boli mali sme to mali lahsie, v telke nic nebolo, len v sobotu, nedelu rano hodinku rozpravky, cez tyzden vecernicek, no a cez Vianoce sme sa vyblaznili, bolo vsetko naraz! 🙂 🙂 (teda, ja som od vas trochu starsia)
dnes to maju rodicia tazsie a musia to trochu ustriehnut a dat nejake hranice. ja mam zase podobny problem so synom pri pocitaci. deti v puberte sa zase nedaju odtrhnut od PC. dost sa nabojujeme a museli sme urcit nejake pravidla, inac by rovno v pyzame zasadol a v noci skoncil... 😝 😝

mirkas01
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
pancake
22. lis 2009

to u nas je telka pustena od rana do vecera. a iba rozpravky. ci pozerame alebo nie. 😔 😔 😔

esssi
autor
22. lis 2009

pancake konečně zas nějaká hříšnice 😀 si říkám, že dělám pro svoje děti hodně dobrých věcí a nemůžu být perfektní ve všem, žeano 😀

emanka
22. lis 2009

Ja pijem rannú kávu pri zapnutej telke a vypíname ju až večer, keď ideme spať...malá je síce ešte moc malá, moc to nevníma, ale uvidíme, či ju budeme potom vypínať.... 🙂

bambusko
22. lis 2009
mywiel
22. lis 2009

U nas bezi tv hodinku rano ked idu rozpravky a potom az vecer pre nas, ale to dieta nepozera, hra sa. Vela vzruchov a vizualnych vnemov pre dieta mensie ako tri roky si myslim aj tak nie je dobré, ta mala hlavicka nestiha registrovat a triedit vsetky tie rychle obrazky, reklamy a iné blaboly. Radsej si pozerame obrazky v knizkach tie miluje alebo pustime pesnicku v radiu a tancujeme.

sayast
22. lis 2009

u nas jde tv jen vecer a to jeste ne vzdy a jen chvili. jen obcas ulice a ordinace 🙂. jinak ne
ale az bude julka vetsi, tak to asi bude vic, uz kvuli te pohadce obcas 🙂

aponchie
22. lis 2009

kolik kdo mate televizi?u nas je jedna v obyvaku a druha skovana v botniku

pastuska
22. lis 2009

Ja telku zapínam, až keď malý zaspí. Myslím si, že nič nestratí, ak ju pozerať nebude. A ani nejako nejaví o to záujem, našťastie. Zrejme, keď nevidí mňa pozerať, tak ani on. Radšej sa spolu hráme a tak.

vercak.
22. lis 2009

teda když to tady čtu, tak si připadám jako televizní maniak a největší závislák 😲 😲 😲 U nás se telka pouští hned po ránu a když jí nepustim já, tak malej, už ví, že ovladačem jí pustí. Vypíná se když jdeme ven a nebo až když jdeme spát. Máme jí prostě jako kulisu 😒
Jinak teda Robíček jí nevnímá, ale reaguje na reklamy. Jakmile ale reklamy skončí, tak si jde zase hrát a na telku se nepodívá 🙂

Doufám, že se tu najdou ještě nějaké hříšnice 😉 😉 😉

Apon - máme zatim jednu telku, ale až bude Robin větší, tak mu chci pořídit asi telku do pokojíčku. To je ale ještě hooodně daleko 😵

sayast
22. lis 2009

mame 1+1 a televize dve 😀. jednu v kuchyni a druhou v obyvaci loznici 🙂.

babula90
22. lis 2009

mozno to bude zniet neuveritelne, ale ja som si cez den TV pocas 3 rokov, co som doma, ani raz nezapla.
pocuvame radio a CD s pesnickami.

vercak.
22. lis 2009

to si neumim představit, že bych tak dlouho nepustila telku 😲
Jinak teď jsem si vzpomněla, ještě když jsme byli sami s přítelem, tak jsme měli psa a když jsme šli do práce, tak jsme mu nechávali puštěnou telku. Asi aby tam nebyl tak sám 😀 😀 😀 😀 😀 Teď je u mých rodičů a tam už telku moc nevidí ☹ 😀 😀

zitaje
22. lis 2009

My telku nemame ziadnu uz aspon styri roky (odkedy byvame sami) a mne teda nechyba vobec. Starsia dcera chodi pozerat Superstar k babke 😖, mala pozera (malokedy) cosi na DVD na pocitaci a s muzom obcas vedieme kratke debaty o tom, ci nam telku treba a ci ju chceme a ci ju vobec niekedy budeme mat. Kazdopadne sa budem snazit co najviac oddialit ten moment, ked sa u nas usidli TV, mne telka pripada ako hrozny zrut casu a oblbovak - pretoze pochybujem, ze by vsetci clenovia mojej rodiny zvladali nezapinat. Ked nie je telka, robime ovela zmysluplnejsie veci aj my dospeli aj deti.

beruska2x
22. lis 2009

zitaje no to je taky ale extrem, zase TV je dulezity komunikacni zdroj pro dospele i pro deti... a zdroj informaci, davaji naucne programy atd, zase takoveho strasaka bych z ni nedelala 😉
myslim ze se i deti pak musi ve skole citit menecene 😕

vercak.
22. lis 2009

Zitaje - musím souhlasit s Beruškou. Třeba můj brácha mě už hodněkrát překvapil tím, co všechno ví o světě, přírodě, zvířatech, nebo někdy i historii. Kouká fakt často na ty naučné a dokumentární kanály a opravdu se hodně dozví. Není to čtenářský typ, ale i díky televizi se dá naučit. 😵
Navíc si myslim, že snad všechny děti a i my všichni jsme vyrostli na večerníčkovi. Jasně, že se dá nahradit čtenou pohádkou, ale přeci jen ta kreslená je pro děti něco úplně jiného. 😉

beruska2x
22. lis 2009

nas Sima treba vecerdu nestiha - chodi spat brzo tak mu pustim pohadku rano 🙂

vercak.
22. lis 2009

Tak náš Robínek zase nějak pohádky ještě nemusí, ale je mi jasný, že brzo ho začnou bavit. Ale vždyť i na ČT je třeba pěkný pořad šikulové a mají tam fakt někdy pěkný nápady, který člověka nenapadnou. Doufám, že něco takového budou ještě vysílat, až bude Robin větší 😉

zitaje
22. lis 2009

Ale zas az taka extremistka nie som, ja som to az tak nemyslelal. 😉 Ved moje deti tiez pozeraju rozpravky, aj sa pomocou rozpravok ucia cudzie jazyky.
Urcite su aj dobre veci v telke, len ich vydolovat z tej spuuuusty odpadu, ja osobne na to nemam nervy a radsej si najdem na nete, co chcem. Ked sme u mamy a nemam co robit, tiez si niekedy nieco pozriem. Ale fakt mi telka nechyba.
A beruska preto az tak neprotestujem, aby dcera pozerala u babky cez vikend telku, lebo mi je jasne, ze musi zapadnut do kolektivu... 🙂

vercak.
22. lis 2009

Zitaje - no máš pravdu, že někdy je teda fakt těžký najít normální pořady, protože třeba na nově a primě skoro celý odpoledne běží samé kriminálky a na to se mají dívat děti když přijdou ze školy??? 😠 😠 😠 V tom musim s tebou souhlasit, že je lepší najít jinou zábavu. Ty máš starší dítě, takže o tom asi víš svý. My to ještě tolik řešit nemusíme. Ale fakt si neumim představit, že bysme telku vůbec neměli 😲

beruska2x
22. lis 2009

no my mame satelit a musim rict ze se nebojim, ten vyber detskych, prirodovednych, .. kanalu je siroky 😉

pastuska
22. lis 2009

No tento odkaz už niekto dával v inej téme, tak kopírujem, hodí sa aj sem...zaujímavé, už som ho videla, oplatí sa pozrieť.

http://dolezite.sk/Consuming_Kids_Deti_konzumu_...

berynka
22. lis 2009

Naší malou začala "televize" zajímat až tak kolem 2. roku. Snažim se to omezovat, ale jde to ztuha 😅 . Teď už sama dost vyžaduje Krtka, Pata a Mata a oblíbené věcičky na Youtube 😒 . Hodně mi vadí, že televize narušuje pozornost, právě i když běží jako kulisa. Tak jí zapínáme, až když malá spí. Určitě je to jako u jiných věcí... všeho s mírou. Znám lidi, kterým rodiče zakazovali televizi téměř úplně a oni si to pak, když mohli, vynahrazovali, že čučeli úplně na všechno 😉 .

eps
22. lis 2009

Nemáme televizi už 7 let 😀 , takže nekoukáme... Madlence pouštíme pohádky na PC (ráno po probuzení - zatím se najím já a před spaním po obědě plus večerním spaním-to už není pravidlo, ještě pak stejně skoro půlhodiny čteme-stejně jako před poledním spaním) , kouká různě dlouho, pokud sleduje, nechám ji, pokud pak odchází, vypínám...

martimarti
22. lis 2009

Dceru naštěstí TV nezajímá, takže jí nepouštíme, rozhodně to u nás není kulisa. Občas chvilinku koukáme na Františka z Kouzelný školky 🙂 Už jsem zkoušela DVD Méďové od Chaloupka, ale zájem nevalný, tak jsem i ráda. My máme doma malou čtenářku, knihy si chce prohlížet pořád, kéž by jí to tak vydrželo 🙂 😉
Je to každýho věc, ale nepřijde mi vhodné s malým dítětem v bytě mít celý den puštěnou bednu, nekoukat na to, mít to jako kulisu.

petruna
22. lis 2009

ja ji jeste nedavno mela pustenou skoro cely den jako kulisu (drza Jordan, Denik zaslouzile matky, Carodejnice Sabrina, Odlozene pripady, Manzelky atd atd...)
ale ted se snazim poustet ji jen na to, co me opravdu zajima, coz posledni dobou znamena, ze je vypnuta...
nejak jsem z toho mela blbej pocit, ze je telka porad zapnuta.

casto u nas ale jede DVD s prasatkem Peppou nebo krteček, kdyz si Tonik nechce hrat sam a ja potrebuju neco udelat.

vecer se s MM kouknem do programu a bud na neco koukame nebo si pustime DVD.

ve vysledku cumim na telku docela casto.

olivova
22. lis 2009

u nas momentalne bez TV ☹ Ma skoro trafilo, pred tyzdnom nam odisla jedna telka, tak sme si pozicali od rodicov, kym si kupime druhu (plan - tento tyzden) a odisla dnes aj ta 😅 . Esteze som stihla dopozerat superstar a cez reklamu koniec..
Inak ja mam telku tiez ako kulisu, ked je doma ticho, vadi mi to, napriek tomu, ze absolutne neviem, co kde a kedy davaju, nehovoriac, cely film som videla naposledy ani neviem kedy...Ale hra nam stale, ked sme doma

petruna
22. lis 2009

aponchie : my mame jen jednu a abych byla uprimna, tak v detskym pokoji TV nechci. Nevidim k tomu duvod.

Jako Pepinu nebo krtka pustim casto 😔 , ale aby Tonik cely den koukal na Mini max jako neter a synovec, to bych teda nechtela (nastesti ho nemame). Nic proti pohadkam, ale nechci mit televizni dite, uz takhle kouka dost casto.

Neter napr. jako dvouleta znala zpameti znelky k Pojistovne stesti a vselijakym serialum, se segrou sledovala Vyvoleny apod... 😅
tak to fakt ne . Neter je v pohode, je to bezvadna holcicka, ale tohle bych proste nechtela, aby Tonik tupe koukal na kde co.

mamutka
23. lis 2009

telku sme kupili pred rokom, neviem na co, len v stredu pozeram Kosti, obcas Spektrum, maly ma rad reklamu s tymi bakteriami na Domestos, asi si objedname aj nejaky detsky kanal, nech si obcas pozrieme. raz sme natrafili na rozpravku Co rozpravala teta srna a to sme cumeli s malym obaja 😀 ale uz sa celkom tesim ked bude vacsi a budeme spolu pozerat rozpravky, teraz by z toho nic nemal a ma na to kopu casu, rad pozera DVD co mame k znakovaniu, to je paradne urobene, tii drobci tam, to zerie