Jak na důchodce, kteří nám dupou nad hlavou jak králíci?

ilonka30
12. bře 2013

Zdravím, ale musím se vypovídat. Nevím, zda mám či nemám reagovat na důchodce, kteří bydlí nad námi. Přítel tvrdí, že sice nic neslyší, ale jakmile mu ráno v 5:00 zazvoní budík do práce, tak já už neusnu. Jak se proberu, slyším každý krok sousedů,kteří bydlí nad námi. Nevím, co tam dělají, ale to je pořád chození sem a tam, otvírání a zase zavírání dveří a různých skříněk, dědula chrchlá jak starý tuberák a tahá to snad i z paty a všechno tohle musím od 5 ráno poslouchat a z toho se prostě usnout nedá, protože je to v kuse a ani na chvíli nepřestanou. Do toho si vymysleli, že ještě teď budou rekonstruovat jádro, takže nestačí, že dělají rámus od 5:00, ale od 8:00-16:00 je to tou rekonstrukcí ještě horší a to je u nás fakt k nevydržení, ale to zase chápu, udělat se to musí. Pak je třeba do 19:00 klid a pak zase dokáží dělat do 22:00 bordel snad než neusnou.. ☹

speedygon
12. bře 2013

Asi takhle: noční klid je od 22-5(v zimě je to myslím o trochu posunuté), takže mimo toto období s tím nic nenaděláš...Je pravda, že nadměrný hluk by mi vadil už tak od těch 19-20 ale domáhat se klidu nárok nemáš...leda požádat. Nebo zkus pořešit s majitelem domu, ale jak píšu, pochybuji o úspěchu....Navíc, jestli jsou nahluchlí, nepřijde jim, že to může obtěžovat....

ilonka30
autor
12. bře 2013

Myslím, že noční klid je od 22:00-6:00, ale i tak oni jsou schopni tuhle dobu porušit, ať už tím věčným dupáním nebo praním.... myslela jsem si, že si alespoň teď v těhu trošku přispím, ale asi mám smůlu a až bude malá na světě,tak nás budou rušit obě a to už tam fakt asi zajdu nabroušená....člověk prostě ten klid potřebuje ☹

pistalinda35
12. bře 2013

Pokud ruší noční klid, tak je nejlepším řešením kontaktovat strážníky Městské policie či přímo Policii ČR. Pak je druhá otázka, zda se jedná o byt v jejich vlastnictví, či třeba obecní byt. Pokud by se jednalo o obecní, můžeš se obrátit na bytový odbor/odbor majetku obecního úřadu. Pokud se domníváš, že hladiny hluku jsou tak nesnesitelné, že přesahují zákonné normy, tak se obrať na Zdravotní ústav, který provádí měření. S papírem o nedodržení hladiny hluku se pak dá dál třeba něco dělat....

evitaa
12. bře 2013

Noční klid je komunistická "vymoženost", teď ovšem už neplatí. Také jsem žila v hlučném domě, několikrát volala policii a i oni Vám řeknou, že nic nezmůžou. Teď to chodí tak, že se musí sebrat několik podpisů lidí z domu, dát stížnost na MěÚ a ti zahájí správní řízení s nejasným výsledkem.

sisaman
12. bře 2013

uplně tě chápu, já mám stejný problém. po příchodu z porodnice začli druhý den vedle nás rekonstruovat byt a přišli nám oznámit, že 3 dny skoro nepřetržitě poběží sbíječka.Musela jsem utéct ke kamarádčině mamince na chalupu. Já byla uplně mimo, nevyspalá, nervozní, uplakaná z toho,že ještě pořádně nekojím, do toho miminko s kolikou, no fakt paráda. Za 15 minut jsem musela sbalit věci na 3 dny pro sebe a pro malou a odjet do cizího prostředí.Po návratu se to opakovalo ještě tak 2x-3x týdně 3hodiny, venku mrzlo, já nemohla s takhle malým mimčem courat po městě. Byla jsem fakt na prášky.Teď t.j. v březnu stále ještě tak jednou týdně něco vrtají nebo bušej a protože je to vedle nás v bytě, tak je to to samý jakoby nám tady vrtali u hlavy, no něco příšernýho! Nad nám sice nebydlí důchodci,ale nějaká rodina, která asi neumí zavírat dveře doma jinak než boucháním a to pravidelně večer kolem 8, dupou, mluví tak hlasitě,jakoby nám seděli v obýváku, vědí,že máme miminko, ale je to každému jedno, protože se to netýká jich samých ☹ Malá je zvyklá spát při běžném domácím ruchu, rozhodně kolem ní nechodíme po špičkách, ale toto je fakt moc! Jenže neulděláš nic ☹ Slušně jsem je poprosila a výsledek žádný. Vedle ti "stavitelé" sice aspoň přijdou říct předem, že budou vrtat nebo něco dělat, jenže to pro mě znamená všeho nechat a vzít malou do kočáru a aspoň na hodinu vypadnout,aby se trochu prospala, protože pak je s ní k nevydržení. Kdyby bylo léto tak to tak neřeším, můžeme být venku od rána do večera,ale v tomhle počasí to fakt nejde ☹ Nezbývá než to vydržet.

barborka09
12. bře 2013

@ilonka30 Já když jdem bydlela v předchozím bytě 1+1 tak jsem měla problém se sousedkou vedle. Paní vedle mého pokoje měla v kuchyni televizi no a když neměla ve čtyři ráno spaní tak si ji pustila, ovšem i já jsem srozumitelně slyšela co tam mluví. Za půl hoďky to třeba vypla, ale já už nezabrala. Když už to přesahovalo určité meze, tak jsem se rozhodla to řešit. Přišla jsem z práce a šla jsem za ní. Televizi jsem slyšela, tak jsem věděla že je doma, ale paní ani přes zvonění a bouchání neotvírala. Tak jsem jí napsala dopis co mi vadí. Hned druhý den za mnou sousedka přišla, omlouvala se, že špatně slyší a že si vůbec neuvědomuje že mě tak může rušit. Úplně bez problému jsme se domluvily na pravidlech a bylo to bez problémů. Takže v tomto případě si stačilo slušně promluvit a bylo po problému.
No a teď v novém bytě nad náma taky bydlí sousedé kteří mají přes devadesát let - taky šoupou pozdě do noci, kolikkrát jsme si říkali že snad stěhujou nábytek podle těch zvuků. No a paní je taky dost nahluchlá a televize jí celkem řve, ale malá u toho spát dokáže, takže to zatím nijak neřeším. A pod námi bydlí pro změnu paní která má psa kterého když nechá samotného doma, tak vyje - a to dost. Dokonce jak mě potkala tak se mi omlouvala ať se nezlobím, že ví že to dělá, ale že neví co s tím a ne vždy ho může brát sebou. Nějak to neřeším, nebývá to často a zase si říkám že si aspoň paní netěžuje že jí nad hlavou běhá a skáče naše malá.
Takže být tebou zkusila bych si se sousedy v klidu promluvit, možná budeš mít štěstí a aspoň trochu to omezí.

ilonka30
autor
12. bře 2013

@sisaman - jj, to je přesné. Kdyby alespoň bylo léto, ale člověk má vycházky díky neschopence a ještě je zima, takže nemůže vlastně nikam. 3 roky, co tu bydlíme a já chodila do práce, tak celkem v pohodě a teď, když jsem doma, tak zrovna přestavba....to je jak naschvál....jinak mi je jasné, že tohle prožívá spousta lidí a kolikrát se ani nedivím tomu čím to ve Frenštátě vyvrcholilo.......nikdo na nikoho prostě nebere ohledy a přitom ví, že jsem těhotná, ale..... obávám se, že to ranní vstávání ,dupání, bouchání dveří neskončí ani po rekonstrukci ☹

ilonka30
autor
12. bře 2013

@barborka09 já si také právě myslím, že tedy pán si to ani neuvědomuje, protože mu je kolem 67 let a je fakt dost nahluchlý, ale ta ženská je prostě poděs. Vidím ji pořád v poklusu i venku, pořád někde šmejdí, má i v důchodu brigády a je prostě moc aktivní. To jí vůbec nechci zazlívat, naopak, ale prostě to s tou aktivitou přehání i doma a bohužel my jsme na tom biti ☹

barborka09
12. bře 2013

@ilonka30 Proto si myslím že bys za nimi měla zajít a v klidu jim říct co ti vadí. Fakt si to možná neuvědomují a dokud jim to neřekneš tak se nic nezmění. Počkala bych až předělají to jádro a pak bych za nimi zašla. Přece jenom v těch starých barácích je to nutnost předělat a je třeba vydržet, ale jestli tě budou rušit i po té rekonstrukci, tak bych jim šla v klidu říct co ti vadí a uvidíš jestli budeš patřit mezi ty šťastnější a situace se zlepší. Tak držím palečky!

hanicinka
12. bře 2013

@ilonka30 Vím o čem píšeš, u nás je to podobné. Že dveře mají kliku- co to je ? Tady vím kdo jde na wc, páč se bouchá s dveřmi o 106. Pes no to další kapitola, hlavně když jsme po noční, vůbec se nevyspíme. Děti nemáme a proto je u nás klid a tak slyšíme taky vše, co se kde mluví. Každý krok-plovoucí podlahy, síla.Kdyby byla možnost utéct do domečku tak jsme tam bohužel no ☹ Přeji hezký těhotenství snad se vše vyřeší. 🙂

jarkalada
12. bře 2013

@ilonka30 rekonstrukci musíš přežít, s tím nic nenaděláš a je to jen dočasný, i když vím, jak nepříjemný.
Ale že děda kašle nebo chodí po bytě a ty to ráno slyšíš - to je ale jasný, že to víc vnímáš ráno, než přes den. Nevím, jak bys mu chtěla domlouvat, aby jen tiše seděl... 😎 Pokud jim teda do půlnoci nevyřvává televize, to by bylo něco jiného,ale o tom nepíšeš.
Zas mám známou, ke které si sousedi pod nima chodí stěžovat, že tam děti hážou s hračkama nebo dupou a je to ruší... Taky asi děti nepřikurtuje na celej den do sedaček.. 😎

aktaka
12. bře 2013

Rekonstrukci budete muset pretrpet, ale jestli ti vadí chůze a kaslani, s tím těžko něco uděláš. Jsou to staří lidé, sama píšeš, že už asi nebudou mít sluch jak v mládí. Vadí ti to celou dobu nebo až teď? Já jsem treba ke konci těhu trpěla dost nespavostí, vzbudil mě i sebemenší hluk, tak jestli to nemáš podobné. A myslím, že po porodu budeš spát kdykoli to bude jen možné 🙂 O spaní miminka bych se vůbec nebala, z břicha jsou zvyklí na pořádný hluk 😉

petulka002
12. bře 2013

Tak tohle znám a chápu tě, jelikož já neslyším jen chůzi a dveře ale i povídání, zívání, souložení a všechno ostatní, není to nic příjemného a nedá se s tím nic dělat, pokud zrovna neslaví a nejsou hlučný to se potom zvedám z postele a jdu je upozornit, jsem ráda že jsou alespoň ohleduplný a ztiší se. Jedinou možností je odstěhovat se a nebo pokud máte možnost tak si nechat udělat protihlukové stropy, nám to nejde máme je už tak moc nízko ☹ Bydlím v bytě pět let a ještě jsem si nezvykla ! ☹

ladus89
12. bře 2013

@ilonka30 ahoj.. máme něco podobného... nad námi bydlí taky důchodci (pani je 84 let a pánovi nevíme), ale pani neskutečně řve.. přítel tam na ní byl v 0:30h že bychom se rádi vyspali. Tak byl chvilku klid a pak znova.. začnou ráno v 7.15h a končí kolem 21.45h a pak si pravidelně v 22h začínají napouštět vanu.. A nejde s tím bohužel dělat vůbec nic.. stejně jako s tím, že tady v pom paneláku co bydlíme je hit, aby každému vrzaly dveře od bytu.. fakt príma.. naprosto přesně vím, kdo v kolik hodin chodí do práce ☹ už mi z toho fakt hrabe...

ilonka30
autor
13. bře 2013

@barborka09 Přesně to mám v plánu, teď jsem si nechala přepsat místo pobytu na neschopence k rodičům a cca 14 dní budu bydlet u nich, pak už to ten týden doma nějak doklepu, to by už měli mít téměř hotovo ( dle info, které napsali na nástěnku) a pokud ani pak nedají pokoj, tak tam zajdu a budu se snažit se jim to vysvětlit 🙂

ilonka30
autor
13. bře 2013

@jarkalada Právě, že oni tam dělají největší bordel ráno mezi 4-7 hodinou a pak večer mezi 7-9, kdy chce mít člověk většinou už klid.

ilonka30
autor
13. bře 2013

@aktaka - když jsem ráno vstávala do práce v 5 hodin, tak jsem v obýváku vždy sledovala, jak nám chrastí lustr tím, jak tam dupou, takže si myslím, že ty rány nejsou asi jen tak 🙂 Jinak právě, že teď jsem u našich a těm jezdí před okny kamiony a nevadí mi to a vydržím spát do 9 a v paneláku se vzbudím v 5 a už nemůžu zabrat, jak tam pořád trajdají..je to fakt otrava. ☹

ilonka30
autor
13. bře 2013

@ladus89 - já sice píši důchodci, ale té paní je cca 63 let a manželovi tak max o 5 let víc, takže zase tak staří nejsou..... on je tedy fakt hluchý, to mi sama potvrdila, ale ona tam bohužel dělá větší bordel než on tím, jak je moc aktivní a běhá po bytě jak zběsilá. Ono, i když se v 5 ráno nasnídají a šoupou židlí po podlaze, tak je to, jako kdyby mi to dělali přímo v ložnici.... ☹ to je na oběšení. Prostě zlatý barák.. ☹

ilonka30
autor
13. bře 2013

@petulka002 my jsme tu 3 roky a také mi to dává zabrat...jsem právě zvyklá z baráku na klid, a tohle fakt nedávám. Přítel mi říká, vám jezdí před barákem kamiony , rodiče bydlí u E55 , a to ni nevadí a chození ti vadí? Tak se mu to snažím vysvětlit, že na kamiony jsem zvyklá od mala a nejezdí každou minutu, ale když hodinu je nad hlavou bordel a žádné ticho, tak prostě už nezaberu... ☹

jarkalada
13. bře 2013

@ilonka30 no dobře, ale nemůžeš nikomu zakázat, aby si přišoupl - kdykoliv, židli ke stolu..
Zas to ber tak, že až vám tam za pár měsíců bude plakat malá třeba deset večer - kdy oni už budou mít pravděpodobně půlnoc, taky jim to možná nebude milé 🙂
Je to otrava, ale holt panelák, no 😒

ilonka30
autor
13. bře 2013

@hanicinka moc děkuji..jinak jak píšeš, dveřmi bouchají, slyším i konání potřeby na záchodě.... ☹ zlatý baráček, ale ten si prostě každý dovolit nemůže ☹

ilonka30
autor
13. bře 2013

@jarkalada právě, panelák.. ☹ prostě mi vadí, když se v 5 vzbudím a už nemůžu kvůli lidem nad námi zase usnout..... ☹ také trošku doufám, že bude mít mimčo dobře vytrénované hlasivky 🙂

petulka002
13. bře 2013

@ilonka30 přesně tak, manželovi to nevadí usne a spí až do rána ale já mám slabší spánek a tak neusnu dokud není klid. Myslím že by si všichni měli uvědomit, že bydlí v paneláku a né na samotě u lesa a podle toho se chovat, u nás každý víkend chlastají a až do dvou do rána je slyšet smích, bouchání a muzika kterou překřikují, tak že hrůza. Když bych měla na výběr z bytu jdu okamžitě pryč jelikož negativních je víc než pozitivních v králíkárně se mi prostě nelíbí ☹

ladus89
13. bře 2013

@ilonka30 no nám pani zase řekla, že to ví, že občas zvýší hlas.... hmmm... občas, tak každých 20 minut ☹ jojo, zlatej baráček, to je fakt... a taky si ho pořídíme 🙂 doufám, že to taky klapne. je to jeden z našich cílů 🙂

ilonka30
autor
13. bře 2013

Já jsem řekla, že budu chtít druhé mimčo jedině už do baráčku. Takže si snad udělám druhé děcko jen proto, abych mohla z paneláku vypadnout 😀

consti
21. bře 2013

Teda holky, to je šílený 😝 . My teda bydlíme v baráku, takže máme klid, ale něco podobného jsme zažili na dovolené. Byly tam stěny jak papír, takže jakékoliv slovo od souseda jsme slyšeli, v noci chrápání, no děs. Do toho mi navíc přišlo, že tam na dovču přijeli samí lidé z paneláku, protože se tam taky tak chovali. Dupání po schodech, vyřvávání, kliku neuměl používat vůbec nikdo, takže tam neustále mlátili dveřma...Fakt jak zvěř, vůbec jsme to nechápali, protože takto se nechováme ani my v domě, kde bychom tím nikoho nerušili, tak nechápu, co je tohle za zvyky 😝 ...Ještě podotknu, že ohleduplně jsme se tam fakt chovali jen my, všichni ostatní se chovali jak kdyby tam byli sami 😝 😝 .