• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jak odstraním zatuchlý zápach z gauče?

7. března 2015 
Předem se omlouvám, že tento dotaz vkládám sem, ale protože se jedná o kus nábytku, se kterým přijde do styku prakticky non stop i naše roční dcerka, potřebuji nutně poradit, co se s tím dá dělat. Gauč jsme koupili v bazaru, nechali ho vyčistit a po vyprání se z něho záhadným způsobem začal linout smrad zatuchliny, ale fakt že to je hnus. :zipper_mouth: Je sice krásně čistý, ale to je mi prd platné.. Tchýně říká- vystavit na mráz přez noc, ale to bohužel není reálné, gauč má 250x220 cm, je moc velký a do toho je rohový. Pak říká - malé tou kávu do misky a vložit do gauče do ůložňáku, ale to se mi nezdá, pak jsem slyšela o sodě, posypat jí gauč, nechat přez noc a ráno vyluxovat, ale chtěla bych spíš poradit ověřené rady a pomoci. Tak Vás milé maminky moc prosím o pomoc !!! Předem děkuji
3. pro 2013 ve 23:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Já takle rozhozovala zelí po koberci, aby se vyčistil a nepomohlo to, takže šel z domu... :frowning2:
3. pro 2013 ve 23:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak bych řekla, že je to asi tím čištěním, že v něm zůstala voda...

http://www.mokrecistenikobercu.cz/jak-vycistit-a-zbavit-zapachu-zatuchly-koberec/
3. pro 2013 ve 23:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radasarka Gauč plný roztocu a špíny po někom ? Pamatuj si, kdyz uz kupovat starý nábytek, tak nikdy ne cokoliv, do čeho prdel a buhvico dělal cizí. Postel,gauč, křesla, gauče...nikdy. Radím vzít a vyhodit. Bohužel.
4. pro 2013 ve 03:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radasarka Zatuchlý zápach (tzv. "jako mokrý hadr na podlahu") způsobuje určitý druh bakterií. Vzniká, když se prádlo například zapomene dát sušit. Na prádle pomáhá vyprat ho s přídavkem dezinfekce na prádlo Sanytol, ale u gauče se trochu obávám, že nepomůže nic.
Leda když píšeš, že jste ho "nechali" vyčistit, tak jestli by se nedalo čištění reklamovat. Že vám ho špatně vysušili.
4. pro 2013 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, na ty bakterie právě existují přípravky, které na bázi přírodních enzymů rozloží smrádek a poté není cítit nic. Ségra měla koberec znečištěný kočičí močí - a to je holky síla. Pomohlo to... pak s tím cákala kde co a taky dobrý :grinning: Jmenovalo se to Q4pets, a i když možná mate název se zvířátkama, tak tento princip funguje i na všechny druhy zápachů a zatuchlin.
7. bře 2015 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek