Jak řešíte dětské oslavy narozenin?

treasurka
10. bře 2019

Syn byl letos už podruhé pozvaný na dětskou oslavu narozenin. Pokaždé se to konalo někde v dětském klubu nebo baby friendly restauraci, kde to odpoledne stojí třeba 10 tis. Teď je na oslavě, kde jeho spolužačka zvala celou třídu školky, a on už by chtěl vyrábět pozvánky pro děti na svojí oslavu. Nenapadá vás nějaká nízkonákladovější varianta? Já upeču, navařím, jen místo mě nanapadá. V bytě mi to příjde nereálné, zahradu nemáme. Jsme Pražáci. Narozeniny má v dubnu, tak jsem si říkala, když bude hezky, třeba by šlo udělat táborák někde v parku na veřejném ohništi, ale prostřední dcera je únorová, tak tam to (do budoucna) asi nepůjde. Napadá vás jak by se to dalo dělat a neutratit za to takový balík?

lucifux
10. bře 2019

Ahoj, co se zeptat učitelek, případně ředitele školky? Jestli by to nešlo tam, jako součást běžného dne, jen s dortíkem a dejme tomu dětskýma špuntama. Třeba i u nich na hřišti... Protože co se týče Prahy, tak tam je to asi pěkně na pytel, jestliže nechceš půjčovat nějaký sál, či kousek parku venku za neskutečný peníze.

treasurka
autor
10. bře 2019

@lucifux Ve školce to mají tak, že se tam nějaký velký oslavy nedělají, ten kdo má svátek/narozky může přinést nějakou drobnost pro ostatní, zazpívá se mu písnička, dostane maličkost a konec. Já to i chápu, mají tam těch dětí 25 to by pořád slavili...

lucifux
10. bře 2019

@lucifux Dejme tomu kdyby bylo ošklivo, tak třeba v jídelně v té školce... To už by sis asi nějak poradila. U nás na vesnici to je pohoda. Žádné dlouhé vymýšlení...

treasurka
autor
10. bře 2019

@lucifux Jojo, to bych si poradila, jen to tam nedělají... :( V tomhle musí být vesnice super...

soda365
10. bře 2019

jedna moje známá dělala teď narozeniny v herničce Kika (dům s nábytkem), bylo tam od nich i občerstvení, ale třeba se to dá i bez toho.. myslím, že jen pronájem prostor byl za 1500kč - jídlo nevím, to asi v ceně není - tak třeba toto by možná šlo

treasurka
autor
10. bře 2019

@soda365 Super, kouknu na to...

charlottelotta
10. bře 2019

@treasurka My měli oslavu na bobové draze na Proseku, mrkni, vycházelo to tam cenově slušně - balíček s občerstvením plus nějaké volné jízdy na bobovce. Venku je i hřiště a za pronájem jsme neplatili, jen za to dětské občerstvení

katjja123
10. bře 2019

Jen u nás na malém městě jsou dvě herny, kde se dá pronajmout salónek nebo i v aquaparku je dětský koutek zcela uzavřený a dají se tam pořádat oslavy. Zkus prohledat v okolí taková místa. Třeba i knihovny mají různé koutky nebo tak.

treasurka
autor
10. bře 2019

@charlottelotta To by bylo super, Prosek máme kousek.

konidana
10. bře 2019

My dělali oslavy zatím vždy doma. Děti si zvaly tak 5 až 10 kamarádů, jednou přišlo max.asi 6 + naše 2 děti. Docela pohoda i v našem panelákovém 2+kk

makronka222
10. bře 2019

Pronajmout si detskou hernu. Treba v nakupaku Park Hostivar ti usporadaji oslavu, jen objednas jidlo, nejaky holky tam detem vymysli program na 2-3hodky a pohlidaji...

angelinie
10. bře 2019

@treasurka Ahoj, ty ceny nejsou zas tak silene. My normálně děláme oslavy doma/na zahrade ale k 10. Nnarozkam si dcera prala oslavu v Bongu (je to taková herna v Brně) - pozvali jsme 10 kamaradu, mohli jsme si vybrat z různých dětských obcerstveni, každý dostal pul litru limonady...sesli se, poprali, rozbalovali se dárky, pak si proběhli atrakce, pojedli, vprostred oslavy se rozkrajoval dort s prskavkou, pak si zas hráli, byla tam diskotéka a každý jeste dostal zeton na autíčko. Celé nas to stalo cca 3000, vsichni byli nadšeni 🙂 oslavu jsme měli klasicky tak jako doma od 15 do 18 hodin.

treasurka
autor
10. bře 2019

@angelinie Tak to je bezva! Musím ještě pohledat...

pabka
10. bře 2019

@treasurka bydlíme na kraji Prahy a též u nás přichází období, kdy dcera má rodinnou oslavu a pak si přeje oslavu s kamarádkami. V partě je nejmladší v partě, takže zatím je zvaná na oslavy kamarádek. Vetsinou to holky mají doma, to mě se moc nechce. Jedna z kamarádek měla oslavu v rodinném centru, pronajali si ho, nájem tuším 2000,- a vše si mohli přinést, jídlo, pití, byla tam herna a druhá místnost se stoly, tam měli občerstvení rodiče.
Jedna kamarádka měla oslavu v restauraci.
Co jsem slyšela za další nápady - bazén s programem, bowling, colloseum pizzerie prý má nějaký balíček zajímavý...
Nás to čeká v kvetnu.

mi35
10. bře 2019

A co nějaké mateřské centrum? Některá pronajímají prostory na oslavy. Zkuste mrknout.

leneee
10. bře 2019

@treasurka kavarna Jasminka-Zahradni mesto. Pronajem byl 2000,- , jidlo muzete dovezt vlastni. Piti jsme otevreli ucet na baru a 10deti/10rodicu v nealku propili cca dalsi tisic Kc,coz jde. Deti se fakt vyradili,herna je tam tedy spis pro ty skolkove deti,max prvni druha trida bych rekla.

rencinka87
10. bře 2019

@treasurka Kamaradky delaly uz druhy rok pro deti oslavu ve Stresovickem orisku - rodinne centrum, pronajmes si na urcity pocet hodin. Je to v herne s hrackama, je u toho kuchyn, takze neni problem s obcerstvenim, varenim kavy a podobne.
Takovych moznosti pronajmu urcite bude v Praze vic.

tutankhamun
11. bře 2019

@treasurka take v ramci DDM byva moznost pronajmuti, je to vetsinou, kde maji nejaky detsky klub nebo skolku a tam to byva financne treba 500kc na tri hodiny. Ve si tam clovek musi tedy prinest, coz pisete, ze neni problém. Take napr. v Europarku je piratsky svet. Tam neni potreba nic nosit v cene 10 deti asi za necele 2000 je i dort a sampanske. Plus samozrejme lze doobjednat skoro vse vcetne dalsiho jidla, ale jejich a cena vzrusta 🙂

westie
11. bře 2019

@treasurka Pribuzni si takto zamluvili na odpoledne nejakou telocvicnu a tam deti slavily. Obcerstveni a vse okolo si zajistovali sami.

kamino
11. bře 2019

V Europarku se dá zařídit oslava v Pirátském světě, http://www.europark.cz/cz/super_party_lollipop také jsme tak řešili.

zvedavec2
11. bře 2019

Rodinna centra to obvykle nabizeji - urcite to nabizela Letna, myslim ze i Kampa. A pak vsude po Praze jsou DDM jak nekdo psal - urcite taky.
Podivej se taky na Vltavanu - venkovni hriste, kavarna, mozna by to slo taky. Tohle vsechno jsou nizkonakladovky.
My budem na narozeniny pronajimat skakaci hrad (je to levnejsi nez jsem si myslela, za 1500 jsou krasne velke se vsim vsudy) a udelame piknik

renesme77
11. bře 2019

@treasurka zkuste Toboga zličín je to tam super

codal
11. bře 2019

A někdo z rodiny nebo kamarádek zahradu nemá? Případně nešlo by třeba spojit narozeniny dvou dětí,aby jste si to finančně s někým rozdělili?

kometkak
11. bře 2019

V Brně herna Bongo (v Praze jich bude určitě hodně podobných).. Rozhodně to nebude za 10 000. Pak jsem v létě viděla oslavy i venku v Líšeňáčku, tam to bude ještě levnější... Nafukovací centra jsou teď všude. Podle mě se tam zaplatí vstup a hotovo, za 200Kč to tam i nazdobí. Kavárny s hernou budou taky levné. Za 10 000 to museli mít pronalatý snad wellness sami pro sebe 😀 Taky se dá pronajmout často dětské/mateřské centrum. Tam to bude za pár korun..

anakolut
11. bře 2019

Byla jsem s decrou na oslavě v hotelu Duo na Proseku na bowling. Cena nevím, ale všem se to moc líbilo. Byla i na oslavě na nějaké dětské únikové a to se jí taky moc líbilO. My zatím dělali oslavu vždy doma.mela jsem vždy připravené nějaké výtvarné aktivity a myslím, že to děti bavilo a pak si normálně hrály. Super jsou třeba takové ty mega omalovánky na zem, kdy všichni vybarvují najednou, zdobili jsme předem napecene perníčky, malovali na sklo atd. Kamarádka je třeba nechala dělat pizzu s náplní dle vlastní volby, či zdobení cupcaku. Co byl hit byla třeba zmrzlina v kornoutu. Taky uvítám nové nápady, dochází mi inspirace.

antoinet
11. bře 2019

Syn má narozeniny na jaře, letos poprvé projevil přání pozvat na oslavu kamarády a já mám v plánu udělat bojovku, nějakou takovou cestu za pokladem s různými úkoly. Pak si dají dort, pohrajou si u nás doma a je to🙂
Kamarádka zase s dětmi kreslila na trička a malovali si masky na obličej. Pro holčičky jsou různé parády - vyrábění náramků, slupovací lak na nehty, tetovací třpytivé fixy apod.

iva793
12. bře 2019

Mame 3+1 a doma jsem mela 10 deti. Je to narocne, ale da se to v klidu zvladnout. Deti ale potrebuji program.
Nase holky miluji poklady, takze jsem pripravila hledani pokladu, udelala ukoly s variantami na ven kolem domu, ale i do bytu, pak diskosku s hrama a deti byly nadsene. Neni umeni detem zaplatit zabavu, ale udelat jim ji. A ver mi, ze budou daleko vice nadsene, nez nekde v detskem parku...
My jsme i tvorili, koupila jsem hmotu a kazdy si domu nesl svuj vyrobek.

heligona
12. bře 2019

@zvedavec2 můžu se zeptat, kde se dá pronajmout velký skakaci hrad za 1500? Nasla jsem jen za 4000 a víc. Díky.

zvedavec2
12. bře 2019

@heligona http://www.happy-hop.cz/cs/skakaci-hrady

Tady je cenik kolem 1500kc
Ale nemam je zatim osobne vyzkousene, planuji az na leto.

pabka
12. bře 2019

@zvedavec2 ty jo super, hned bych na oslavu jeden brala, jen blby je, ze člověk neví, jaké bude počasí...