Jak říci ne bez pocitu viny?

magdalenax
16. čer 2015

Už to v sobě dusím holky dost dlouho. Moje kamarádka, pro mne velmi vážená osoba, se kterou jsem se něměla moc času vídat, dokud jsem bydlela v Praze, ale co jsem zpátky, tak si na ni čas velmi ráda udělám. Má to ale jeden háček. Ona se již také léta kamarádí s jednou paní, - seznámila nás, ale my dvě kamarádky určitě nebudeme. To je prostě šílený. Nejsem ochotna chodit po městě s nimi společně. Už jsem jí to naznačila, ale ona jako by to neslyšela, či co. Ta moje kamarádka - která bude navíc brzy babičkou , je navíc již po třetí zaslouženou matkou tříleté dcerky, ta malá je jak princezna od rána do večera. Když jsem k nim přišla domů na kafe, tak jsem si myslela, že se někam chystají. Ale právě ten rozdíl mezi její dcerou, (a dcerou té druhé) ,která je vyšňořená od rána do večera a není to o penězích (jsem si také myslela, že je), když jsem na vlastní oči viděla, jak je stále krásně oblečená, tak mi bylo řečeno, - nikdy nevím, kdy budu chtít pořídit fotku, tak to prostě neřeš.., malá má oblečení za pár korun, ale chci, aby byla hezká i doma. To prostě fakt nejde. Jít městem s dvouletou holkou (té její kamarádky, či s nima pohromadě), ta její dcera je ušmudlaná, ubryndané oblečení a to, že totálně demodé bych až tak neřešila, ale prostě šílenost. Lidi se jen otáčejí a směje se i skupina těch... na 15 písmen. Kdybych neviděla na vlastní oči, že ta malá, která každou chvíli s sebou někde flákne neměla na sobě kaťata čtyři dny po sobě a stejně špinavé, tak by mi nenapadlo psát tenhle dotaz. Ta moje kamarádka na moji otázku odpovídá vždy větou , - to neřeš., to není naše vizitka, oni všichni okolo ví, -že to není "naše dítě"? Jak to doprčic nemám řešit, když tu malou vedu za ruku? Jak jsem zmínila, kamarádka je pro mne velmi váženou osobou, určitě se s ní nechci rozkmotřit kvůli jiné, ale do s tím?

jamia
17. čer 2015

@magdalenax
Tvoje kamarádka bude brzy babička, ale i tak má tříletou dceru? Ale k tématu. Ta ženská je nějaký asociál, chodí sama špinavá? Pokud ne, zkusila bych párkrát nadhodit směrem k holčičce "jeje, ty máš ale flek na kalhotách, nemá s sebou maminka náhodou náhradní?". V žádném případě bych to dítě nevodila za ruku a pokud možno si snažila s kamarádkou sjednávat schůzky bez té třetí, klidně jí to říct na rovinu, že si s ní nerozumíš a i z tohoto důvodu bys byla raději za schůzky jen ve dvou.

frantiska85
17. čer 2015

Nějak nechápu, co je problém. Ty si nerozumíš s tou třetí paní a chceš se vídat jen se svou kamarádkou? Nebo i tu třetí paní snášíš dobře, ale vadí ti, že tě někdo uvidí v přítomnosti její dcerky, která, podle tebe, nechodí dost načančaná?

lv
17. čer 2015

😀 nevídej se s ní, když je ti to nepříjemné..
někdo si dítě činčá, někdo ne..oboje je pro mě extrém..

magdalenax
autor
17. čer 2015

@jamia Kamarádka měla první dítě ve třiadvaceti, a její dcera čeká ve stejném věku, nic zvláštního, občas se tak stane. Každopádně si kamarádka (pro mne sice nepochopitelné v jejím věku, když už dvě děti měla) si mateřství užívá. Je zajištěná, mají vše, co potřebují, přitom není rozhazovačná, stále se snaží nijak peníze nerozhazovat a že by si to mohla i dovolit, tak to prostě nedělá. Té druhé, té své kamarádce dala spoustu hezkého oblečení po své dceři, jenže ta je asi - nevím, jak to napsat. Když jsem jí naznačila, že společně s touto dámou,- zároveň reaguji na dotaz, zda i ona chodí špinavá, chodit městem nehodlám, tak jakoby to neslyšela. Dáma si klidně vezme na nohy černé, či jiné tmavé ponožky do sandálů, nejlépe pruhované, zmuchlané triko. Vlasy mastné, nenalíčená, jednoduše řečeno - totálně neupravená, katastrofa. Dneska mi ta moje kamarádka volala, zda bych s ní nešla zítra do města, ale čas za prvé nemám a za druhé jsem jí řekla, že pokud si bude s sebou brát kdykoliv jindy dceru té své kamarádky, tak ať předem nepočítá s tím, že s nimi do města půjdu, když ví, že se budou pohybovat ve středu města a ta holka je oblečená hůř, jak na písek. Kdyby alespoň v čistém oblečení! Náš hovor opět směřoval tam, že mi to může být jedno, že to není naše dítě, takže jsme se lehce chytly, protože ostudu dělá těm, kdo je s tou malou venku. Pokud chce hlídat či vodit za ruku děcko a la Chánov, její věc, ale řekla jsem jí své a v tomhle nebudu pokračovat, abych veřejnosti dávala najevo, že to není moje dítě. Jo, a za ruku?! - Kdybych nekoupila ubrousky, tak by se ke mně přilepila

jamia
17. čer 2015

@magdalenax Řekla jsi jí to dobře.

magdalenax
autor
17. čer 2015

@frantiska85 Načančaná? Ve většině případů chodí jak s prominutím čuně

magdalenax
autor
17. čer 2015

@lv Ne, dcerku jen hezky obleče, nic značkového, ale má ji v čistém oblečení, které ji není ani malé a ani velké, prostě hezky oblečenou

ronyx
17. čer 2015

Tak já nevím na co se vlastně ptáš? 🙂 Sama sis už odpověděla a to NE ji docela hezky řekla 😉 Pokud na to neslyší tak s tím hold nic nenaděláš.

magdalenax
autor
17. čer 2015

@ronyx Víš, nevěřila jsem sama sobě v tom, že ji to opravdu dokážu razantně říci. Kamarádka měla v plánu společný víkend, během pár dní či týdnů, že by někde na chatě, kde je však v kempu hodně lidí a já si to prostě neuměla představit. Jen doufám, že jí samotné to dojde a tu svoji kamarádku - pro mne prostě jen jak jí sama pro sebe říkám - šmudlapaní, pošle někam. Možná čeká jen na to, až bude reagovat negativně okolí, ale to už bude její věc. Já jsem se však nejednou setkala s tím, že jsme ji potkaly, nevím, zda to byla opravdu čistě náhoda, to neposoudím, ale rozhodně se odporoučím pryč, že nemám čas... , - pokud by to mělo být v této linii

majkoz
17. čer 2015

@magdalenax mě by zajímalo, jaká ta paní je-nemyslím tím, že je šmudla na entou(to už víme)-ale proč se s ní Tvá kamarádka baví? Proč s ní chodí ven a evidentně jí to nevadí?..., píšeš, že si kamarádky vážíš, předpokládám, že tedy máte pěkný vztah, tak proč si o tom normálně nepoppovídáte? Proč hned, když tam bude ona-tak ne...S jejím dítětem za ruku do města-ne,..atd..Já bych osobně neměla problém jít s nejzasoplenějším a nejšpinavějším dítětem za ruku, tak jasně, snažila bych se ho trochu "vylepšit" ale je to prostě dítě, za to jak je oblečené od své máti nemůže a netrápila bych se tedy vůbec, zda mi neudělá ostudu, ale to má tedy asi každý jinak, jak vidím... A jistě nějaký důvod, proč se s tou paní Tvá kamarádka přátelí a venčí jí holčičku asi bude, ale o tom tu nepadla zmínka, proto se ptám, jaká ta nenalíčená paní s pruhovanýma ponožkama je?

magdalenax
autor
17. čer 2015

@majkoz Jaká je? Asi totálně mimo, protože normální ženská ví, že muž a děti jsou vizitkou ženy. Kamarádka se s ní nejen baví, ale stýká nejspíš proto, aby v ní tohle vše zlomila, ale marně, tady asi nezapůsobí nic. Kdybych nebyla svědkem toho, že jí skutečně dala hezké věci po té své malé, aby ji mohla také hezky oblíknout, přitom na ni navlíkne to, co jí jak se říká přijde pod ruku, bez kapky soudnosti... . Já jsem názoru, že v ní stejně nic nezlomí, bohužel, protože železo je třeba kout, dokud je žhavý. Také jsem chtěla vědět, proč se ta moje opravdu letitá kamarádka zahazuje s touhle. Důvod už vím. Vím ho již delší dobu, to je pravda, ale nechtěla jsem to hned vypálít. Paní měla doma sociálku...a ta moje kamarádka si asi hraje na nějakou svěcenou, asi tak... . Snaží se ji obhajovat ve smyslu, že nemá..., co nemá proboha? Ona nemá z mateřské při všech příspěvcích, co pobírá na to, aby koupila někde v levném obchodě dvě trička za šedesát korun? Nechala se slyšet, že jí zůstane asi šest tisíc! Mimochodem,.pračku má, a i kdyby ne, tak dceři těch pár hadříků přepere v ruce snadno. Jenže by neměla čas na své záliby.....

magdalenax
autor
25. čer 2015

A je asi po kamarádství, které trvalo sice pár let, ale asi je fakt konec. Já se do toho nijak angažovat nebudu a nechci, nebudu chodit po městě doslova s dítětem, které oblečen ve špinavých hadrech a to asi pochopila už i ta moje kamarádka, protože se nějak pohádaly, či co. To je ji jedno, hlavně že se nebudu muset stýkat s tou krasavicí, a to i "náhodně"

desencanto
26. čer 2015

Kvůli takovému nesmyslu bych určitě zahazovala kamarádství... Za mě to moc řešis.. Tvoje smudlinka to není, tak se k ní vůbec nehlas a máš klid.. Není to škoda když tu kamarádku máš tak ráda?

magdalenax
autor
26. čer 2015

@desencanto Néé mezi mnou a tou mojí kamarádkou, ale mezi nimi. Omlouvám se, napsala jsem to dost nejasně. Nevím, co se přihodilo, ale nepohodly se, to je vše, co zatím vím. Ta moje kamarádka není zrovna taková, že by ze sebe hned něco vychrlila, snaží se vše řešit v klidu a také ji jen tak něco nerozhodí

magdalenax
autor
1. črc 2015

Ahoj děvčata, tak už vím, co se stalo, první důvod byl v podstatě jen ostuda a proti tomu druhému zanedbatelný. Ta moje kamarádka s tou svou kamarádkou odjela na víkend na chalupu, jenže jak chce mít dcerku ze škatulky, tak připravila malé oblečení, protože jela ráno nakupovat někam do města. Když se vrátila, měla její dcera na sobě oblečení špinavé z předešlého dne. Ale to nebyl důvod jejich rozhádání, ten raději ani nezmiňuji, protože byste své děti asi nikomu hlídat nedaly