Je spravedlivé, aby svob. matky dostaly byt přednostně?

1983hr
19. led 2012

Je spravedlivé aby svobodné matky dostavaly městské byty přednostně?Znám kolem sebe 3 matky které jsou vedené jako samoživitelky(kterymi nejsou) a dostaly městsky byt,naopak rodinka s 2malymi dětmi pendluje po podnájmech

misellll
19. led 2012

1983hr...to bych ijá musela být nezodpovědná,také jsme ještě rok po narození malé bydlel v podnájmu....teď už tedy v našem baráčku,ale kdyby se nám nenaskytla taková možnost,jaká se nám naskytla...v podnájmu bby jsme bydleli ještě asi hodně dlouho🙂

anysek85
19. led 2012

@llluckaaa Tvůj názor se mi líbí, ale bohužel realita je dnes podle mého soudu taková, že kdyby si někdo skutečně chtěl pořídit děti až si bude jist, že je uživí, tak by v dnešní době neměl děti nikdo. Taky jsme si první pořídili do "nevlastního" domečku a jsem ráda.

@1983hr
Můži Ti říct, že mám něco takového přes ulici. Dva případi, nesezdaní, ona vedená jako svobodná matka, mají dvě děti, on pracuje jen sezónně a ještě většinou černá ruka. Ona nepracuje, ačkoliv mladší holce jsou už 4 roky. Vzdělání nulové - oba dva. On má rodiče na Ukrajině, ona má rodiče soc. případy, takže rozhodně je rodičové nedotují. A jak se mají?
Holky mají značkové hadry, KAŽDÝ večer tahají děti do místní hospody, kde pijí tvrdej chlast a holky zobou brambůrky nebo nanuky. Mají satelit, starší holka má mobil, notebook - to vše je samozřejmost. Spravují si domeček (VLASTNÍ) a libují si, jak se mají fajn.

Naproti tomu můj m. vstává ve 4 ráno nebo v 5, vrací se v šest večer, dře, má strach o práci a když jsem viděla jeho výplatku, tak mě málem omylo, protože z toho, co za něj zaplatí firma dostane pouze skoro rovnou POLOVINU.

POLOVINA těch peněz jde na tyhle lidi. A ať mi nikdo nevykládá, že je to především na zdravotnictví a spol. Ještě mám v živé paměti, jak jsem si do porodky musela VŠE nakoupit, včetně toaleťáku, nechtěli mi dát ani glycerinovej čípek na zácpu a kdyby mi manžel nenosil jídlo a mamka nevozila řízky 😀, tak jsem tam fakt hlady, protože taveňák k snídani, sekanou k obědu a paštiku k večeři teda fakt nee 😀.

Nemám ráda lidi, co si stěžujou, nestěžuju si, žiju si fajn, ale tyhle vyžírky mě principielně ser.u.

pusolamy
19. led 2012

jasne ze to neni spravidlive ale rekneme si to na rovinu kdo v tomhle state neni trochu svine tak bude mit do smtri hov.. 😉 kazdy z nas urcite ten system nekdy trochu ochc.. a nerikejte ze ne.platim dane tak at mi aspon neco vrati

llluckaaa
19. led 2012

@misellll @1983hr To já odsud nedokážu posoudit, jestli jste nebo nejste zodpovědné. Píšu za sebe - jsem spíš pesimistka a problémy často řeším ještě než přijdou. Bydlení jsem si plánovala ještě za studií a to tak, že jsem si zřídila a platila stavební spoření. A taky jsem jela po škole dělat au-pairku do Anglie, abych si něco našetřila do začátku a naučila se pořádně cizí jazyk. Asi i díku tomu teď nemusím řešit, jestli přijde rodičák pátého nebo dvacátého.

babulinkab
19. led 2012

@1983hr život je otázkou priorit, my s manželem si napřed pořídili bydlení a pak děti, nikdo nám žádný miliony nedal, nikdo nám nic nestavěl, chodili jsme do práce a po odpolednech a víkendech stavěli, trvalo to 10 let a do dnes to není úplně hotovo

alamo
19. led 2012

@pusolamy Prosimte, pis mezi vetama carky, neda se to cist, je to jak nasypane zrni 🙂 . Tolik k forme. No a obsah - to je no comment.

anysek85
19. led 2012

@pusolamy Ne, my ne, nic neochcáváme, nekradem. Sorry, ale fakt ne všichni to dělají. 😝 😝 😝

llluckaaa
19. led 2012

@pusolamy Tak já si zrovna dovolím napsat že NE. Nikoho neochc... Piš jen za sebe!

babulinkab
19. led 2012

@pusolamy bohužel ten kdo je oficiální zaměstnanec ve firmě, a nebere žádný prachy načerno zaplatí všechno do poslední koruny

llluckaaa
19. led 2012

@anysek85 Ale já přeci nepíšu, že si máte pořizovat děti, až když máte bydlení. Tak jsme to udělali my. Myslím, že stačí, když si prostě spočítáte, jestli na ně budete mít. Ikdyž člověk si nemůže být samozřejmě jistý nikdy, různé nehody a nepředvídané situace se stávají pořád..

asimetria
19. led 2012

@1983hr život není spravedlivej a tenhle stát už vůbec ne, ta hrana na které se v tomto případě balancuje je velice ostrá
@misellll zajímalo by mě, kolik víš o problematice platů ve zdravotnictí, že si bereš do úst lékaře a jejich platy. Celé jsi to otočila naruby. Děkujeme odcházíme není stávka (nebyla). Bylo to naprosto korektní podání výpovědi pro nevyhovující platové podmínky. Na to má právo každý.
V době stávek byla vždy zajištěna péče tak, aby žádný pacient nebyl ohrožen.
Fakt tě nechápu. Myslíš si, že když má někdo 30tis měsíčně, tak se má prostě dobře. Podívej se ale na druhou stránku věci,v jednom kuse služby, 90Kč na hodinu a neustále jednou nohou v kriminále, protože dnes už není léčení o medicínské stránce, ale hlavně o papírování a alibismu... jojo, jak jsi řekla, je to humus, zvlášť když většina pacientů na sebe kašle a po doktorech chcou zázračné pilule, co všechno udělají za ně...

1983hr
autor
19. led 2012

Tak z jiného soudku :kamarádka má děti o které se řádně stará. Má ale exek.díky manželovi. Exekutoři chtej okamžite zaplatit nebo ji vyhrožujou že ji nahlasi na socku že ma exekuci a že ta ji veme děti.Je to možné?Jak se ma branit? Chtela spl.kalendař ten odmitly

anysek85
19. led 2012

@llluckaaa Luci, chápu. Já v podstatě souhlasím. Jen mě napadlo, že spočítat si jestli na to budu mít, můžu - a to jsem také udělala, ale v téhle době, kdy je práce tak nejistá, se ze dne na den člověku může stát, že jsou mu počty k ničemu, protože o ten výdělek přijde a další se zvlášť v některých oborech nesnadno hledá. My měli aspoň úspory, ale i tak... jistotu člověk nemá nikdy... a i přesto chce děti mít 🙂.

romca13
19. led 2012

@llluckaaa
@anysek85 musím říct, že my než měli mimi, tak si pořídili byt (samo na hypošku) museli našetřit nějakou rezervu, abychom měli po dobu mateřské do čeho sáhnout, jelikož jsme si spočítali, že z jednoho platu + rodičáku nejsme schopni vyjít ,,,,,a to je tak to co jsme mohli ovlivnit,, možná proto jsme neměli mimi ve 20ti,ale až nyní,,,, ale stejně je tu pořád nejistota, jak to bude dál s prací, zda manža v té současné zůstane, zda se budu mít já kam vrátit a spousta dalšího,,,,ale minimálně to co jsme mohli ovlivnit, jsme udělali a jsem za to ráda,,,, 🙂

sayast
19. led 2012

@misellll
@1983hr
ja jsem jen napsala jak to chodi na ansem oddeleni kde pracuji. na jine nevidim, tak nesoudim 🙂
a je to jen o lidech. v nasi nemocnici petici vetsina podepsala, ale ke stavce se nepripojil jediny doktor.
jinak souhlasim s vasima nazorama 🙂

a co se tyce bydleni, ve 20 ti jsem si na hypoteku vzala byt 1+1. ale nebyt mamky, ktera mi poskytla velkou financni pomoc v dobe rozchodu a rozvodu, tak skoncim na ulici.

ivarei
19. led 2012

@1983hr Ne, na základě toho jí děti vzít nemůžou, právo na rodiče je samozřejmě důležitější než věřitelovo právo na vymožení dluhu - respektive tahle dvě práva spolu vůbec nemohou být v kolizi. Něco jiného by bylo, kdyby s dětmi žila v extrémně nevyhovujících podmínkách, ale i tak by se sociální pracovnice snažila primárně o to, aby dítě zůstalo s rodiči - nebo minimálně s matkou v azylovém domě. Jsem z oboru, ať se nebojí, vážně. Sociálka mnohdy neodebere děti ani když je důvod, natož kvůli takovým věcem.

1983hr
autor
19. led 2012

@ivarei prosím tě a kam se má obrátit když ji takto vyhrožujou a nechtej povolit splátky? O děti se stara dobře,ma doma čisto,děti maji dost jídla,hraček,oblečení. Nepije. Je ale nemocná a celá se mi tady stoho klepe.

1983hr
autor
19. led 2012

@sayast Jo jo já taky šetřim ale jde to pomalu.A vždy neco přijde jako že se musí koupit nova pračka atd .

llluckaaa
19. led 2012

@asimetria Oni mají 90 Kč na hodinu? Tak to jsou na tom ještě mnohem hůř, než jsem si myslela. Naprosto souhlasím, a to se ve zdravotnictví zas tak moc nevyznám. Jen je obdivuji, že jsou ochotni za těchto podmínek u nás dělat a že opravdu nezdrhají všichni do zahraničí.

ivarei
19. led 2012

@1983hr Existuje spousta linek, kam se dá zavolat a konzultovat svůj problém - každé pondělí třeba funguje bezplatná poradna na 800 722 722 (Poradna při finanční tísni), dále např. dluhy.obcanskeporadny.cz, http://www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zda..., pak třeba Člověk v tísni vedl kampaň Spotřebitelský úděl - ale jen v určitých městech

1983hr
autor
19. led 2012

@ivarei díky

llluckaaa
19. led 2012

@anysek85 Asi tu píšeme obě o tom samém. Taky chápu, co chceš říct. Já samozřejmě taky nemám jistotu, že na tom budeme pořád jako teď - nic extra, ale na jídlo a oblečení máme, na nějakou tu zábavu taky. Spíš to byla narážka na takové případy jako např. jedna moje známá. Je jí 25 let, stálé zaměstnání nemá, pořád je střídá, má SŠ, vlastní bydlení nemá a trvalého partnera taky ne. Ale rozhodla se, že chce dítě, takže s tím, co zrovna měla, otěhotněla (vědomě a plánovaně). Teď už s ním není. Ale hlavu, jak dítě uživí, ji vůbec netrápí. Tenhle životní styl prostě nechápu 😒

mamkamarketa
19. led 2012

@pusolamy tak ja jsem asi poctiva krava a muj manzel blbec,pac nekradem, a ''neochcavame'' statni instituce.
🙄 by me zajimalo co delas ty? na oko svobodna matka? 😝

llluckaaa
19. led 2012

Tímto se omlouvám, jak hrozně sem občas píšu - než dokončím větu, vyruší mě dítě a já pak pokračuji trochu nesouvisle 😅 Když ta diskuze se tu tak pěkně rozjela, že se prostě MUSÍM zapojit 😀

mamkamarketa
19. led 2012

@pusolamy btw.by me faakt zajimalo,kolik ty si za zivot na danich zaplatila. je ti 23 a na MD ses hadam temer rok,takze cca od 22 by me fakt zajimalo,kolik ty si tomu statu dala,kdyz si to musis brat zpatky

mamkamarketa
19. led 2012

@misellll nevim,ale mluvis nejak pomatene 😀 zadna stavka nebyla, pece o pacienty zajistena byla.
doktori si vic penez zaslouzi a ne ze ne. kdybys stravila x let stresujicim studiem a v praci travila cele vkendy,tak verim,ze bys chtela vic penez.
ale jeste jednou resis tu stavku,co ani nebyla

misellll
19. led 2012

asimetria:máš pravdu napsala jsem to velmi zjednodušeně....stávka nebyla,ale stačila mi věta:NÁŠ EXODUS,VÁŠ EXITUS!!!!!To je pro mě celkem důležité a hlavně nepochopitelné.Předtím jsem to psala trošku s nadsázkou,nevěděla jsem,že se toho až tak někdo chytí. 😅 ..ale co by bylo,kdyby jim nebylo slíbeno zvýšení????A pokud jsi četla pozorně i můj druhý přízpěvek psala jsem,že je to hodně i o lidech....takže asi tak mamkamarketa:opsala jsi jen to co psala asimetria,takže odpoveď si můžeš přečíst,odepsala jsem asimetrii 😀

misellll
19. led 2012

@asimetria ,neoznačila jsem tě,tak jen aby jsi věděla,že jsem psala 😉

mamkamarketa
19. led 2012

@misellll muzes odepsat i me 🙂 sorry netravim cely den na pocitaci,takze jsem zacala odepisovat az ted 😝

a jak jinak by podle tebe o sobe meli dat vedet,nez legalni cestou?

misellll
19. led 2012

@mamkamarketa:já taky netvrdím,že u něj celý den sedíš 😉 to snad ani nejde 😎 no každopádně,nezlob se na mě,ale jak už jsem jednou napsala,brát si za ,,rukojmí" nás občany a něco takového jako je NÁŠ EXODUS,VÁŠ EXITUS...použít,aby se jim dostalo to co požadují se mě osobně nelíbí!Dle mého názaru tímto,protože těmto lidem némůže nic říkat hypocratova přísaha....mě se to prostě nelíbí,toť můj názor.......prostě tohle použít ani s nadsázkou neměli,je to proti všemu,čemu by dle mě měl dobrý doktor věřit 😉