Je to podvod?

andulka007
5. pro 2022

Krásný večer všem .. mám dotaz prodáváme notebook a píše dost podvodných SMS tipicky že přijde kurýr a zboží si sám zabalí .. peníze v obálce atd ...ale tohle mi přišlo poprvé.. myslíte že je to taky podvod ?

andulka007
autor
5. pro 2022

Když pominu tu češtinu ..

jana31990
5. pro 2022

@andulka007 už jen podle právě té češtiny bych řekla že je to podvod. A celkově podle té zprávy to podvod je a raději bych na tohle vůbec nereagovala. Jediné můžete zkusit buď ať si to dotyčný vyzvedne osobně a nebo že to pošlete např přes balikovnu, zasilkovnu atd...Pokud s tím nebude souhlasit tak je to jasné.

lencaa11
5. pro 2022

@andulka007 podvod

eloise02
5. pro 2022

Tvoje čeština je na úplně stejné úrovni. "Tipicky" 😉

guliii
5. pro 2022

Podvod

betelgeuzz
5. pro 2022

Posílá ti odkaz, na který máš kliknout a registrovat se - jasný podvod. Já píšu, že přijímám platby pouze přímo na můj účet.

jako_mala_holka
5. pro 2022

Řekla bych, že je to jasný podvod

andulka007
autor
5. pro 2022

@eloise02 a sakra 🤣 taky na to teď koukám .. já mám jen gramatickou chybu .. jeho slovosled mi přijde horší

pinkyy
5. pro 2022

Takovyhle zpravy mi chodi na vse, co ma nejakou hodnotu. Je to podvod

melek5
5. pro 2022

@andulka007 nebyla by lepší třeba telefonická domluva?

atraps
5. pro 2022

@andulka007 podvod, nerozumím, že to nevidite hned.

atraps
5. pro 2022

@andulka007 vy prodáváte, on kupuje. Vy stě v inzerátu určitě nastolila podmínky prodeje (věčně, stručně, chápavé) Vás ani nemá co zajímat, pro koho(tady pro syna). A bla bla....

marimanta
5. pro 2022

@andulka007 už tu češtinu bych právě nepomijela. To nejsou překlepy ani hrubky... I kdyby byl skutečnej, raději bych do toho nešla.

petulles
5. pro 2022

Jasný podvod, už jen jak je to přeložený, je to fakt do očí bijící..

sfet
5. pro 2022

Podvod. Já kdysi prodávala svoje svatební šaty a přišlo mi snad 5 podobnych odpovědí. Že to chce pro dceru, která bydlí v Německu, všechno jako přes kopírák, čeština taky velmi kostrbatá, ale bylo vidět, že je to podvod, pak jsem zjistila, že je to známá firma.

andulka007
autor
5. pro 2022

@atraps
@petulles
Prodávali jsme i Ukrajincům nebo dokonce i Vietnamcům takže čeština mě moc neděsila .. spíš zase nějaké zvláštní platby ...

andulka007
autor
5. pro 2022

Děkuji , nechci být třeba kdyby to nebyl podvod tak na někoho hnusná ..

marimanta
5. pro 2022

@andulka007 však nemusíš být hnusná, jen ty prodáváš a na tobě záleží jak a komu 😉

andulka007
autor
6. pro 2022

Stejně je teď těch podvodů nějak moc .. denně čtu na Facebooku o někom , kdo si nechá zaplatit a pak nic nebo takhle píšou že něco koupí a nakonec by prodávající ještě o vše přišel ..

j.a.n.i
6. pro 2022

Tak cestina je podezrela, na druhou stranu vyvozovat podvod ciste jen z odkazu na paypal je taky malicko mimo, paypal je naprosto bezny platebni nastroj pro celosvětové platby.

mysh_me
6. pro 2022

Ano, lamanou cestinu muzou mit i Vietnamci nebo Ukrajinci. Ano, Paypal sam o sobe je bezny a bezpecny platebni nastroj. ALE, tahle zprava jako celek, je tak jasny a do oci bijici podvod, ze vubec nechapu jak muze nekdo pochybovat…

sudylichozrout
6. pro 2022

@andulka007 Při osmé hrubce jsem přestala počítat, tj. hapruje ti tam nejen pravopis, ale i gramatika (což je rozdíl). To jen na okraj, když už se to tady řeší. Ale k dotazu - ano, je to podvod.