Je tu maminka s miminkem, co je znovu těhotná?

klara0000
27. dub 2017
Dobrý den , mám otázku, je tu nějaká maminka co má doma miminko (ja mam doma osmimesicniho kluka) a zjistila ze je těhotná?
bublinka20
27. dub 2017
Pred 5 ti lety jsem mela doma 9ti měsíční dceru,kdyz jsem zjistila,ze jsem znovu těhotná.
denisa3101
27. dub 2017
@klara0000 já měla doma 5 měsíční mimčo a na testu // a teď jsou fajn kamarádi mají 5 a 6 let 😉 jinak mají ještě 8 letou ségru 😁
klara0000
autor
27. dub 2017
@bublinka20 a dalo se to zvládnout?Me děsí procházky snad bude uz malý cupitat, děsí mě kojení jestli.budu oba dva kojit ještě.. prostě nejsem na to psychicky připravena. A ještě co na to.řekne okolí
Ale miminko ještě jedno jsme chtěli, ale nečekala jsem.To vůbec
klara0000
autor
27. dub 2017
@denisa3101 tak zase je to krásné vyhrají.si.určitě spolu a.Tak , ale ja se upřímně děsím toho co mě čeká, jsem.po císaři.. děsím se co.na to.všichni řeknou a tak
market1512
27. dub 2017
Ahojky, ja zjistila ze jsem znovu tehotna, kdyz mel tyden do 8m, jsou od sebe presne 16,5m. Obtiznejsi byl prvni mesic, kdy si musis ty nastavit rezim, pak bylo silene to troji oblekani pres tu dlouhou zimu, kdyz jsme sli kazde odpoledne ven. Kdyz jsem kojila malou (oba jsem kojila pouze 3,5m), tak jsem si s malym přitom povidala, hazela balonkem atd. aby nemel pocit, ze je odstrkovany. Dokud je to miminko male (pokud nerve cely den a celou noc, coz ti nikdo ted nerekne), tak je to v pohode a da se to vse zvladnout, i kdyz obcas byly dny, kdy bych vrazdila, s tim se musi pocitat, ze kazdy den nebude ruzovy. Zijeme 300km od rodiny, takze jsem na to sama, nemam moznost pomoci. PRESTO BYCH NEMENILA A NELITUJI 🙂 Ted ma Kubicek 25m, Tynka pristi tyden 9m a teprve ted to zacina "byt zajimave" (mala je mesic na nohach, furt se po me chce plazit a mazlit, a jak maly dosud nikdy nezarlil, tak ted kdyz se treba malo vyspi po obede, tak ju pak ode me odstrkuje nebo se vzdorovite vali po zemi a ma takovy vynuceny plac, ale to prejde) a bude to jeste tak rok pocitam zajimave, az zacne chodit a predevsim jezdit i ona na odrazedle a kazdy pojede jinym smerem a v obchode kazdy jinym a budou rozhazovat ty regaly v ramci hry atd. Ale vse to pomine, uz ted si spolu umi krasne zahrat, kdyz varim a nemuzu hned jit, reknu malemu, at ji poda dudlik ci ju zabavi a je to krasne je spolu videt. Neboj se toho, ZVLADNES TO!!!
klara0000
autor
27. dub 2017
Děkuji za útěchu 🙂
Ja teda stále kojim tak jsem pak.zvědavá jaké to bude s kojenim az se miminko narodí.
Ja teda doufám že Daneček nebude žárlit a tak .
A hlavně jsem zvědavá jak s nimi budu chodit na ty procházky snad bude Danek uz cupitat..
A co tatinek pomáhá ?Me teda moc nepomáhá, neprebaluje, je koupání ho musím přemlouvat, kdYž ho obléká tak ma pak nervy, protože se mu malý pretaci a dělá kravinky tak ho musím vždy dooblikat ja. Nic doma nedělá a přála bych si kdyby se aspoň hodinu v kuse věnoval malému-on si sním pohraje a za deset minut me volá at jdu za malým a on si dělá svoje. Me přijde jako kdybych mu byla s malým někdy na obtíž, ikdyz chodí do práce a ještě na fušku je totiž workoholik ale nechce si to přiznat tak je.unavený a vždy toto používá jako argument. A já nevím jestli jsem náročná nebo jen precitlivela.
klara0000
autor
27. dub 2017
@klara0000 jinak ještě dodám ze jako finančně nás zajišťuje velmi dobře, ale taky bych uvítala i toto.
karlajasmine
27. dub 2017
@klara0000 to zvladnes 🙂 kup si sourozenecky kocarek, s tak malym vekovym odstupem ho budes potrebovat.. mymu synovi ted bude 18.mesicu a sice uz krasne chodi ale treba v MHD ho mit v kocarku proste musim, nebo i kdyz jdeme nekam vyrizovat vic veci, k doktorovi, kamkoliv, kde potrebuju, aby sedel v klidu.. treba pri nakupu v lekarne si jinak bere vsechno z polic a to je proste k neuhlidani. Se sourozeneckym kocarkem proste budes mit miminko v kocarku a starsi za ruku a podle potreby ho taky das do kocarku.
lucinka58
27. dub 2017
ahojky, já je budu mít od sebe přesně 2 roky, ale taky jsem pořídila tandemový kočárek. už jenom kvůli tomu abychom nechodili jen do obchodu, na hřiště a domů, ale abychom mohli i do města. Jinak malej sice chodí od roku, ale žádnou velkou dálku neujde, takže tak.... ale jinak se bojím taky toho jak bude na malou reagovat... Uvidíme, nejpozději za 10 týdnů 😃
lolam10
27. dub 2017
A proc se bojis co na to rekne okoli?co je na tom spatnyho mit deti od sebe rok a pul?a to zvladnes neboj!☺aspon si pak budou hezky hrat a rozumnet si az budou vetsi☺a jinak co si s manzelem promluvit ze bys vic ocenila pomoc,nejak v klidu...mne muj manzel rekl ze nebude ze zacatku prebalovat a tak ze je prcek moc malej ale od 3.mesice plne funguje hlavne o vikendech v tydnu taky hodne pracuje a je to k nezaplaceni..drzim palce☺ p.s.moje svagrova otehotnela hned po 6ti nedeli a to byla taky po CS a vsechno zmakla dokonce druhy porod
byl prirozene ☺
jahodnice
27. dub 2017
Mam deti 18 mesicu od sebe, je to boj, ale da se to zvladnout. Bez sourozeneckeho kocarku kocaru bych to ale nedala. Jeste ho pouzivam i ted, deti 1 rok a 2,5 roku, do obchodu, mhd.
klara0000
autor
27. dub 2017
@karlajasmine
@lucinka58
@lolam10
@jahodnice ja bych právě chtěla tu nosicku -ale.Teď.nevím.jestli můžu nosit novorozence a Danek by byl.v kočárku..
No musím to zvládnout 🙂 a taky bych chtěla porodit přirozene..
A.jeden.dotaz ještě s navýšením rodicaku-to asi nejde přes.telefon co ?😂teď jsme tam byli a predemnou bylo.Tak 20 lidí a můj muž spěchal do práce tak jsem nic nevyridila. CHtěla jsem síto vyřídit do konce tohoto měsíce at uz teď v květnu mám to zvýšené.
jahodnice
27. dub 2017
Ja byla vyrizovat rodicak osobne. Kocar man takovy, ze z nej jde udelat mono nebo duo verzi. S nositkem neporadim, nejsem priznivec noseni.
jaja01k
27. dub 2017
Já jsem zjistila, že jsem těhotná, když jsem měla 5měsíční miminko. Těhotenství bylo hlavně ke konci dost náročné, ale jak se malý narodil, bylo to celkem v pohodě. Byly, a jsou, i horší dny, kdy to je náročné, ale většinou si to s nimi užívám. Teď jsou klukům 2 a 3 roky a už si spolu docela vyhrají 🙂
Sourozenecký kočár určitě doporučuju, hodně mi fungování se dvěma mrňaty usnadnil.
baris
27. dub 2017
@klara0000 holky mám od sebe 17 měsíců. Bylo to plánované - chtěla jsem mít dvě děti co nejrycheji za sebou.

Těhoteství - starší dcera trošku vyváděla, proč pořád zvracím 😉, od začátku věděla, že v bříšku je další miminko, takže maminka je na mazlení, nosila jsem jí na rukách celou dobu ..., ale na skákání je tatínek.

Po porodu se to doma tak nějak samo ustálilo. Mladší dcera byla hodná, starší jí od začátku měla ráda. Přebalovala jsem v té době obě dvě, manžel pomáhal s koupáním. No a od té doby kupuji vše 2x 🙂 Snažila jsem se vyhnout zbytečnému žárlení.

K nosítku - koupila jsem si ho, ale byla jsem zpocená až na prd..., mladší dcera taky, starší tam chtěla jít taky ... tak do 4 dnů šel pryč z domu. A nakonec jsem si koupila kočár pro sourozence. Je sice nepraktický - velký ... ale přesto nejlepší varianta.

A holky jsou nejlepší kámošky - hrají si spolu - jsou ve stejném věku - stejné zájmy ... Pro mě super varianta. Jen je teď náročná škola - starší v druhé třídě, mladší v první třídě ... Se z těch úkolů nevyhrabu 🙂
karlajasmine
27. dub 2017
@klara0000 pro novorozence je nejlepsi satek nebo satkove nositko, urcite nosit muzes, ale presto bych asi koupila na tvem miste sourozenecky kocarek. Ja budu mit deti od sebe 23 mesicu a sourozenecky kocarek uz kupovat nebudu, ale koupim si na hluboky kocarek stupatko, nositko pro batole uz mam a nez jsem byla tehotna, tak jsem syna i nosila, a miminko planuju nosit v elastickym satku, ale kdybych mela deti od sebe jen rok a pul, tak bych asi stejne volila i ten kocarek. Ale nevim no, to ti urcite poradi dalsi maminky, ktere v te situaci jsou, nebo pak sama uvidis podle natury deti.
Vyridit rodicak musis osobne.
adypro
27. dub 2017
Zkus nosítko rychlošátek caboo, rodičák mi vyřizoval manžel, musíš mít akorát vše vyplněné, podepsané, něco jsme tam museli ještě poslat, ale vše vyřídil on. Nemusela jsem nikam. Navíc teď má být i ta otcovská dovolená, tak snad už na ni budete mít nárok.
kacbal
27. dub 2017
@lucinka58 můžu se zeptat co za kočárek jste pořídili? Budu mít podobný věkový rozdíl ( 2 roky a 2 měsíce) taky bych chtěla tandemový kočárek. Syn sice chodí dobře, ale rád se vozí v kočárku stále.
klara0000
autor
27. dub 2017
Právě ze jsme uvažovali o tom stoupatku na kočárek..
Rodicak uz pobiram ,jen si ho musím navýšit
eficenka
27. dub 2017
@klara0000
mám děti 19m od sebe, sourozenecký kočárek jsem nevyužola a ani bych nechtěla, bydlíme na horách.
za mě miminko do šátku - bude tam spokojený a starší prcek do kočárku....
co nejdříve navýšit rodičák, ale itak spousta peněz propadne..
holky jsou ty nej parťačky 🙂
absintka19
27. dub 2017
@adypro otcovska jeste neni v legislative. Mozna ke konci roku nebo az od 2018.
absintka19
27. dub 2017
@adypro

Nárok na otcovskou dovolenou budou mít novopečení tatínci, kteří chtějí pečovat o vlastní dítě. Podmínkou je, že muž musí být jako otec dítěte zapsaný na matrice příslušného města či obce. Na otcovské volno dosáhnou také muži, kteří převzali dítě do péče nahrazující péči rodičů. Toto převzetí musí být samozřejmě potvrzeno příslušnými orgány.

Vedle těchto podmínek bude ovšem neméně rozhodující pro nárok na otcovskou dovolenou také účast na nemocenském pojištění. A to alespoň po dobu tří měsíců bezprostředně předcházejících nástupu tatínka na otcovskou dovolenou. Nemocenské pojištění za zaměstnance odvádí zaměstnavatel, samostatně výdělečně činní mužové si ho mohou platit dobrovolně.
klara0000
autor
27. dub 2017
@eficenka no ja moc ten kočárek nechci spíše nějaké nositko než šátek..půjdu příští týden na úřad .

@absintka19 to jsou skvělé zprávy 🙂
astyna
27. dub 2017
ahoj, tchýně otěhotněla v 6nedělí, takže manžel má o 11 měsíců staršího bráchu. Mladší byl v hluboké korbě a starší se vozil dole v košíku. Ale to měla libertu a dole byl kovový košík.
astyna
27. dub 2017
@klara0000

no ten císař asi bude problém, protože tam je nějaký limit pro další dítě. Nevím, já ho neměla, jen jsem to slyšela.
luciza
27. dub 2017
My jsme se ségrou o rok a půl od sebe, taťka byl tehdy na vojně.. A mamka to zvládla, přestože neměla jednorázovky, automatku a já nevím co ještě pro usnadnění péče 🙂 Sice to bylo asi náročné, ale zase to měla vše za sebou v podstatě najednou, pak už jsme si pohrály i samy a měla od nás klid 🙂 Se ségrou si rozumíme, jsem moc ráda, že ji mám a že není třeba o pět let mladší 🙂
mammoth007
27. dub 2017
@klara0000 nase prtata budou od sebe 18 mesicu. Maloua kolem roku uz se kojila jen v noci, tak jsem ji osdstavila uplne, bala jsem se toho, jak by nesla druheho kojence, navic si nemyslim, ze bych zvladla kojit oba. Co se tyka vozeni, tak na sourozeneckej kocarek jsem ani nemyslela. Koupila jsem satek na mimco a mala bude dal v kocaru 🙂 Pro me je nejvetsi problem to, ze prcek bude ctvrty v poradi, takze se vsichni nevejdem do auta a budem muset kupovat neco velkyho 🙂 Jinak pokud jde o me, celymu okoli je kulovy do toho kolik deti a jak brzo po sobe mam 🙂
tomikjoejoe
28. dub 2017
Čekám v létě čtvrté dítě, děti mám cca 18 měsíců od sebe ... První měsíc bývá nejhorší 🙂

Mám odzkoušené nosítko i dvojkočár a u třetího a teď i u čtvrtého budeme opěv venku používat obojí, nejmladší nosítko a dva další eventuelně v kočárku nebo třetí na zádech a miminko v kočárku 🙂 Měli jsme i skate, ale mladší dcera byla hodně malá, tak na něj při narození nemladšího brášky nedosáhla.

Řekla bych, že dvě děti jsou v pořádku, za mnou se začali všichni otáčet až se třetím a teď s tím břichem, dělám na písku s dětmi také atrakci ... Také máme tatínka celý den v práci a že by se dětem o víkendu nějak extra věnoval se také říct nedá, ale zvládáme to, jenom to chtělo čas.
natysnovec
28. dub 2017
Ahoj maminy,muzete mi pomoct?Mam holcicku ted ji budou v cervwnci 2 a s manzelem chceme druhe.Tesim se na to az to prijde ale zaroven mam strasny strach.Zda to zvladnu me je 24 m 95 kg(i kdyz to neni tolik videt)mam s toho strach.Dekuju☹
hypermouse
28. dub 2017
@astyna pul roku po cisari bys nemela otehotnet, adoporucovali mi rok a pul pockat, aby byla pevna jizva. Deti jsou dva roky od sebe a vse v pohode😉

Sem začni psát odpověď...

Odešli