Je tu někdo, kdo by se mnou hubnul?
Ahoyjky, je tu někdo kdo by se mnou hubnul? Potřebuju do 2 let shodit asi tak 30 kg... :D
Stručné shrnutí
- Mnoho žen řeší poporodní či dlouhodobou nadváhu jako překážku pro otěhotnění a zmiňované řešení zahrnuje zhubnout desítky kilogramů kombinací stravy, pohybu a lékařské konzultace.
- Mezi nejčastěji zmiňované metody patří dělená strava (varianta podle Kořínkové, kniha „Dieta Já vím“), počítání kalorií a individuální plán od dietoložky; součástí plánu bývá i pravidelné vážení.
- Léky obsahující sibutramin (Meridia, Lindaxa) byly v diskuzi označeny jako dříve předepisované, zároveň bylo opakovaně zmíněno, že sibutramin je v celé EU zakázán kvůli rizikům pro srdce a krevní tlak; jako doplňky a podpůrné pomůcky byly zmiňovány Zumba, spinning, rotoped, ultrazvukové ošetření za 650 Kč a masážní přístroje.
Nejčastější otázky
Q: Jak funguje dělená strava podle Kořínkové?
A: Dělená strava podle Kořínkové (zmíněná kniha „Dieta Já vím“) střídá „zvířátkové“ dny (maso + mléčné výrobky + vejce + zelenina mimo brambor a luštěnin) a „kytičkové“ dny (pečivo, těstoviny, rýže, brambory, luštěniny, ovoce, zelenina); neutrální potraviny jsou rostlinný olej, ořechy, kakao a med.
Q: Je Meridia (sibutramin) dostupná a bezpečná?
A: Meridia obsahuje sibutramin; sibutramin je v celé EU zakázán kvůli vedlejším účinkům na srdce a krevní tlak, což bylo v diskuzi opakovaně zmíněno.
Q: Jaké formy pohybu byly v diskuzi doporučovány po porodu?
A: Uváděné aktivity zahrnují Zumbu, spinning, aerobik, rotoped, posilování, plavání a procházky; spinning byl označen jako účinný, ale nákladnější než domácí rotoped nebo skupinové lekce.
Q: Ovlivní zhubnutí šanci na otěhotnění?
A: Podle zmínek v diskuzi immunoložka a gynekoložka konstatovaly, že obezita může být jednou z indikovaných příčin neplodnosti, a doporučovalo se pokusit snížit hmotnost (v diskuzi padalo i doporučení „aspoň 5 kg“) jako součást přípravy na početí.
Q: Jaké volně dostupné přípravky na strie a pomůcky na hubnutí byly zmiňovány?
A: Jako užitečný byl zmíněn Avon krém na strie; krém Bonela z lékárny za ~600,- byl uveden jako neúčinný; zmiňovaly se také masážní přístroje (reklamované v TV), ultrazvukové ošetření „liposupce“ za 650 Kč a výživové/„Energy“ produkty.
Závěry z diskuze
Shoda
- Dělená strava, počítání kalorií, pravidelné cvičení a podpora skupiny/tabulka pokroku jsou považovány za hlavní přístupy k hubnutí po porodu.
- Doporučuje se konzultace s lékařem nebo dietologem a průběžné vážení jako součást plánu hubnutí.
Sporné názory
- Někteří účastníci popisovali, že sibutramin/Meridia jim pomohl bez vedlejších účinků, zatímco jiní upozorňují, že sibutramin je v EU zakázán kvůli rizikům pro srdce a tlak.
- Jedna skupina preferuje dělenou stravu jako rychlý a jednoduchý systém, druhá preferuje přesné počítání kalorií a kontrolu příjmu.
Otevřené otázky
- Zda konkrétní úbytek hmotnosti u jednotlivých žen skutečně povede k úspěšnému otěhotnění v jejich konkrétních případech.
- Jak udržitelná je ztráta váhy dosažená pomocí dělené stravy v dlouhodobém horizontu.
- Jak vybrat a financovat efektivní pohybové aktivity (např. spinning vs domácí rotoped) při omezeném rozpočtu.
Zmíněné značky a firmy
Replay, S.Oliver, Avon, Energy, potravinova-alergie.info, Zumba, Meridia, Lindaxa, Bonela
Zmíněné produkty a metody
dělená strava podle Kořínkové (kniha „Dieta Já vím“), počítání kalorií, Meridia, Sibutramin, Lindaxa, Energy produkty, ZUMBA, spinning, aerobik, rotoped, posilování, ultrazvuk (liposupce) 650 Kč, masážní strojek, Avon krém na strie, Bonela (krém) 600,-, stahovací prádlo, 1000 kcal dieta, vláknina z lékárny, návštěva dietoložky, imunologické vyšetření, IVF, ICSI, prednison, BMI měření
Místa a osoby
Kořínková
Ahojky zenky a hubnicky 😉 😉 😉 , doufam, ze jste vsechny mely krasne a pohodove Vanoce 🙂
@luuca.b mooooc gratuluji, prvni Novorocni nebo jeste starorocni splnene prani, super, jsi jednicka. Ja ti mou vahu a me miry posilala jiz 22. nebo 23. prosince na tvou IP, neb jsem tady nebyla, ale v tabulce jsem se bohuzel nenasla ☹
@korchy holka jedna, nasleduj instinkt, ty vis sama dobre, co je pro tebe nejlepsi, drzim palce, at vsechno jde, jak ma 😉 😉
Ahoj holky hubničky... tak se po týdnu zase hlásím..... Já se přiznám, že od porušení na štědrý den a víkendu po ... jsem ještě neměla plnou odvahu stoupnout na váhu.... Na rotopedu jsem jezdila, ale chuťové buňky jsem fakt neudržela a jedla víc než měla 😒 ... odedneška zase najíždím, ale půjdu se zvážit až v neděli.... Jinak velkou náhodou se teď naši na horách seznámili s šéfem chirurgie v jedné pražské nemocnici a leden - únor tam půjdu na trhání těch křečáků, tak mě čekají v tom příštím roce věci!!! Nejhorší je, že se vůbec nebojím o sebe, ale jak to tu ty moje dětičky beze mě vydrží... Hlavně malý Tom je totální závislák na mamince a mám strach aby to tu neproplakal... Bude to prý tak na 3-4 dny... ale taková nabídka se prostě neodmítá....
Ahoj, můžu se přidat do diskuze? Před rokem jsem vysadila antikoncepci a kila šla nahoru 😖 Mám o takových 7-8 kg víc, než bych si přála. Takže je konec roku, čas předsevzetí a já si říkám, že aspoň pár kilo zhubnout musím. Jenom zatím nevím, jak do toho. Omezit sladké před Vánoce nešlo, tak snad zelenina v lednu to spraví
@korchy však každému vyhovuje něco jiného neboj dělenka je dobrá dej jí ješte šanci 😉
@evena ... no jo... babi domlouvá termín, aby to vyšlo na jarní prázdniny - pracuje ve školce a líp si vezme dovolenou... je hlídací, ochotná a milovaná babička a bydlí ve stejném domě pod náma.... manža by si dovču i vzal, ale stejně asi nemá takové nervy, jako mamka - babi, aby s dětma vydržel a zvládl je sám.... Snahu má, ale nějak mu to z hůry není daný 😀 😀 😀
... řešíme i, že když když jsem na mateřské a nebudu se kvůli pobytu v nemocnici moci starat o malého, že bude určitě nějaká možnost, aby dostal nějaké vono či ošetřování manžel, aby si nemusel hned plácat dovču.... Nevíte náhodou některá, jak to je?
@luuca.b já ti ani nevím.... je to strašně narychlo a veliká náhoda....a budu vědět víc, až se naši vrátí z hor.... Já pořad počítala s tím, že budu šetřit na tu 13ti tis ambulantní metodu a když to tam mamka řekla, 2dr se popadali za břicho, že to je jen zlatokopectví a má to i své nevýhody a rizika o kterých nikdo nemluví... Nejdřív se ten hodný dr nabídl, že mi to domluví v nejbližší nemocnici a pak řekl, že v podstatě můžu rovnou k nim, že je přeci jedno, kde budu ležet... já jsem strašně vděčná a nechci takovou nabídku odmítnout, i když to asi bude masakr... a o pohybu po ani nemluvě.... co neschodím do konce února, tak pak už do léta asi moc nedohoním... ale nebudu předcházet...
...jinak teď začne večer pravidelně ukládat ke spaní malého muž, aby si Tom zvykl, že je to normální a neměl s tím problém, až budu pryč.... jak usne, už to bude v pohodě.... to spí celou noc... ale večer aby to nebylo slzavé údolí
...
Oslavíme Silvestra...
Oslavíme Silvestra,
jak se sluší, patří.
Napijem se, nacpeme se
klidně za dva, za tři.
Druhý den je Nový rok,
uděláme správný krok,
když si dáme předsevzetí
- býti šťastný celý rok.
PF 2011
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/luucab/album...
@kacab ak to je hukot☹
@misicka455 taky přejeme i Vám🙂
@evena .. jo jo... mamka je poklad k nezaplacení... obecně naši jsou strašně starostliví a obětaví... Což se o manželově otci bohužel říci nedá... ale kdyby žila manželova maminka, bylo by to asi taky jiné... Oni ty samotní chlapi jsou dost často nemožní, obvzlášť Ti s červeným diplomem - kterým pán bůh někde přidal až moc a jinde se hoooodně nedostává 😀 😀 😀
Tak je to jasný - jarňáky tu startují 28. února a v tom týdnu mě to čeká.... ale to je ještě 2 měsíce , takže jsem v klidu...
Ahojky,tak vám všem přei krásný nový rok a at jdou kilča rychle dolů 🙂
@misicka455 Dělenku nevzdám,už ted po pár dnes mi je zase líp 🙂
Ahojky,
přeji Vše nej do Nového roku, i když se budu opakovat tak po zdraví přeji také shozená kilíčka 🙂 .
U mě nečekaně žranice od Vánoc trvá až po dnešek, takže snad od zítřka se budu dlouhodobě držet...no každý rok je to stejné 😒 .
Luti, jsem se dívala, že jsi jediná , kdo nehřešil, už tam máš shozené pěkné čísličko...gratuluji. Nechce se mi vyhledávat, ty kromě silné vůle frčíš na jaké dietce 🙂 .
Taky zdravím nově příchozí.
Ahojky zenky a hubnicky 😉 😉 😉 , vsem hubnoucim i snazilkam preji krasny Silvestr a vsechna splnena prani do Noveho roku, a i kdyz to zni jako klise, hlavne to zdravi, neb bez nej nic nejde 🙂 🙂
@luuca.b nadherna, prehledna tabulka, panecku az budeme s manzelem rozjizdet dalsi spolecnost, budes jako prvni na liste s pomoci 😉 😉
@kacab super zpravy, vis jak to je, vsechno zle je pro neco dobre, urcite to kratkodobe odlouceni prospeje vam vsem a hlavne deti budou mit zdravou maminku, ktera je bude v lete nahanet na hristi. A to potom ty kilca poleti sama dolu 😉 😉 Babi pohlida a manzel, ten te bude chtit mit co nejdrive zdravou zpet, tak se bude snazit, sec mu budou sily stacit 😀 😉 🙂
@bocinka doufam, ze je Sofinka v poradku a plna sil opet zlobit maminku 😉
@korchy, krasny Novy rok 😉
@misicka455 taktez Krasny Novy rok a super basnicka 😉 😉, v Pondeli posilam Zumbu 😉
@myshellka take vitam nove prichozi a hodne stesti v Novem roce 😉
@tegina dekuji za pochvalu, kde to jako po masle 😉 😉 na zadne diete nejsem, jen si hlidam prisun kalorii na den a hybu se jak jen to jde, jak jsem jiz psal jesm venkovni typ, takze ven ven ven a opet ven, at uz s detmi nebo bez nich 😉 😉 , @medvedinka je na necem podobnem, ale od sve dietolozky
Jestli jsem na nekoho zapomnela, moooc se omlouvam, vsem zdrvai, stesti dlouha leta 😉 😉 a v pristim roce napisanou 🙂 🙂
ahojky, já též přeji dodatečně Vše nej v Novém Roce..hodně zdraví, lásky, pohody, štěstíčka ...a at se nám dobře hubne, at se pořád podporujeme...no budu muset něco udělat s tou váhou, a cvičením ted mi to nějak nešlo...dneska ještě dojídám zásoby ze silvestra, a i v neděli..zbytečky 🙂 a pak najíždím asi zas na tu dělenku..., ještě nevím..
jo jinak tabulka dobrá, akorát moje hodnoty se mi vůbec nelíběj ☹ budu s tím muset něco udělat ...
Ahojte holky,
luuca.b-tabulka je senzační 🙂 , myslím, že jsme všechny spokojené, teď jen zapracovat na těch číslech 🙂
luti-na mě to platí taky, že když jsem venku, není přísun kalorií, akorát teď je to naprd s těma dvěma dětma, když neprohrnují chodníky, ale snad už to bude lepší...
Tak hodně zdaru do Novoročního boje s kilográmky 🙂

čauky ženy🙂 vkládám tabulku čekála jsem ale víc se neozvalo.-) https://www.modrykonik.cz/fotoblog/luucab/album...
jinak mi ráno volali z jednoho fitka a hledají lektorku hurááá zítra tam jedu se podívat a popovídat co a jak