Je tu někdo, kdo by se mnou hubnul?
Ahoyjky, je tu někdo kdo by se mnou hubnul? Potřebuju do 2 let shodit asi tak 30 kg... :D
Stručné shrnutí
- Mnoho žen řeší poporodní či dlouhodobou nadváhu jako překážku pro otěhotnění a zmiňované řešení zahrnuje zhubnout desítky kilogramů kombinací stravy, pohybu a lékařské konzultace.
- Mezi nejčastěji zmiňované metody patří dělená strava (varianta podle Kořínkové, kniha „Dieta Já vím“), počítání kalorií a individuální plán od dietoložky; součástí plánu bývá i pravidelné vážení.
- Léky obsahující sibutramin (Meridia, Lindaxa) byly v diskuzi označeny jako dříve předepisované, zároveň bylo opakovaně zmíněno, že sibutramin je v celé EU zakázán kvůli rizikům pro srdce a krevní tlak; jako doplňky a podpůrné pomůcky byly zmiňovány Zumba, spinning, rotoped, ultrazvukové ošetření za 650 Kč a masážní přístroje.
Nejčastější otázky
Q: Jak funguje dělená strava podle Kořínkové?
A: Dělená strava podle Kořínkové (zmíněná kniha „Dieta Já vím“) střídá „zvířátkové“ dny (maso + mléčné výrobky + vejce + zelenina mimo brambor a luštěnin) a „kytičkové“ dny (pečivo, těstoviny, rýže, brambory, luštěniny, ovoce, zelenina); neutrální potraviny jsou rostlinný olej, ořechy, kakao a med.
Q: Je Meridia (sibutramin) dostupná a bezpečná?
A: Meridia obsahuje sibutramin; sibutramin je v celé EU zakázán kvůli vedlejším účinkům na srdce a krevní tlak, což bylo v diskuzi opakovaně zmíněno.
Q: Jaké formy pohybu byly v diskuzi doporučovány po porodu?
A: Uváděné aktivity zahrnují Zumbu, spinning, aerobik, rotoped, posilování, plavání a procházky; spinning byl označen jako účinný, ale nákladnější než domácí rotoped nebo skupinové lekce.
Q: Ovlivní zhubnutí šanci na otěhotnění?
A: Podle zmínek v diskuzi immunoložka a gynekoložka konstatovaly, že obezita může být jednou z indikovaných příčin neplodnosti, a doporučovalo se pokusit snížit hmotnost (v diskuzi padalo i doporučení „aspoň 5 kg“) jako součást přípravy na početí.
Q: Jaké volně dostupné přípravky na strie a pomůcky na hubnutí byly zmiňovány?
A: Jako užitečný byl zmíněn Avon krém na strie; krém Bonela z lékárny za ~600,- byl uveden jako neúčinný; zmiňovaly se také masážní přístroje (reklamované v TV), ultrazvukové ošetření „liposupce“ za 650 Kč a výživové/„Energy“ produkty.
Závěry z diskuze
Shoda
- Dělená strava, počítání kalorií, pravidelné cvičení a podpora skupiny/tabulka pokroku jsou považovány za hlavní přístupy k hubnutí po porodu.
- Doporučuje se konzultace s lékařem nebo dietologem a průběžné vážení jako součást plánu hubnutí.
Sporné názory
- Někteří účastníci popisovali, že sibutramin/Meridia jim pomohl bez vedlejších účinků, zatímco jiní upozorňují, že sibutramin je v EU zakázán kvůli rizikům pro srdce a tlak.
- Jedna skupina preferuje dělenou stravu jako rychlý a jednoduchý systém, druhá preferuje přesné počítání kalorií a kontrolu příjmu.
Otevřené otázky
- Zda konkrétní úbytek hmotnosti u jednotlivých žen skutečně povede k úspěšnému otěhotnění v jejich konkrétních případech.
- Jak udržitelná je ztráta váhy dosažená pomocí dělené stravy v dlouhodobém horizontu.
- Jak vybrat a financovat efektivní pohybové aktivity (např. spinning vs domácí rotoped) při omezeném rozpočtu.
Zmíněné značky a firmy
Replay, S.Oliver, Avon, Energy, potravinova-alergie.info, Zumba, Meridia, Lindaxa, Bonela
Zmíněné produkty a metody
dělená strava podle Kořínkové (kniha „Dieta Já vím“), počítání kalorií, Meridia, Sibutramin, Lindaxa, Energy produkty, ZUMBA, spinning, aerobik, rotoped, posilování, ultrazvuk (liposupce) 650 Kč, masážní strojek, Avon krém na strie, Bonela (krém) 600,-, stahovací prádlo, 1000 kcal dieta, vláknina z lékárny, návštěva dietoložky, imunologické vyšetření, IVF, ICSI, prednison, BMI měření
Místa a osoby
Kořínková
@misicka455 koukala jsem, ale asi jen do půlky, a pak jsem usnula..takže nevím jak se jí podařilo zhubnout? jak to dopadlo ? kolik zhubla? i ty její děti?
@kive76 jé z hlavy nevím nejvíc zhubl její syn asi 20kg a 15 cm v pase, pak zhubla ona na tu velikost 42 a nejmíň její dcera díky tomu že nejedla to maso a jinak ty bílkoviny nedoplňovala tak zhubla jen nějakých 7 kg a z toho 3 kg svalů.
@misicka455 nehlásím, protože se není čím chlubit... od operace křečáků to s semnou jde jen a jen z kopce.... teď mám už několik týdnů nějaký blok v bederce či kříži - -moc to nebolí, ale mám slabost v nohou - jako - by mě neposlouchaly a obzvlášť do schodů sotva lezu - ale je to podivné - bez bolesti a námahy, ale prostě než ty nohy přemluvím, aby se o schod posunuly, je to 2x-3x taková doba než normálně.... divný... byla jsem na RTG a zítra jdu pro výsledky, snad zjistí, co se děje... Zlobí to už od porodu, ale teď se to šprajclo mnohem víc.... každopádně nehýbu se, tudíž nehubnu,ba naopak trochu jsem přibrala ☹ ... skoro denně to tu čtu, ale odvahu hlásit váhu teď nějak nemám.... ale vám, co schazujete držím pěsti a gratuluji... 🙂
@misicka455 dnes jsem si na netu pustila ten díl a docela jsem čuměla,že šel dotoho i její syn,pak byl fakt fešák.No a jí to taky moooc slušelo.
@kacab hele až budeš redy tak budeš taky hubnout, zdraví je přednější takže se dej do kupy a pak to půjde samo 😉
@kecab ahojky, uplně si dokážu představit, jak ti je..člověk by chtěl moc hubnout a něco dělat, ale nejde to a nemůže 😒 a jakmile je to ze zdravotních důvodů, tak je to ještě horší, v blízké době mě taky čeká menší neplánovaná pauza od cvičení, tak jsem šíleně naštvaná, čeká mě jeden menší zákrok, tak doufám, že vše bude bez komplikací a já budu moct co nejdřív znova najet na hubnutí, když se mi to zase začalo konečně dařit 😎
@korchy jj, ze syna se stal pěknej kluk, co s člověkem udělá "pár" kil a nový sestřih, ty vlasy měl vážně strašný a jakmile ho ostříhali, tak to byl uplně nový člověk 🙂
Dobré ráno děvčata,
dnes jsem sem zavítala po dlouhé době. Synovi je už rok a půl a já pořád taky dvacet kilo nahoře. je to strašný. Taky chceme druhý a nechceme se mi začínat s touhle příšernou váhou. Měřím 164 cm a mám 88 kilo
ahoj
dnes sem ukončila 4 týdenní cyklus na stobu .. výsledky -2 kg, -1,5 cm prsa, -4 cm pas, -2 cm boky, jde to pomalu, čekala sem víc, ale vcelku sem spokojená, hlavně že to jde směrem dolů 😝 a taky sem se dostala na váhu po porodu, takže slavím 😀
@kacab to je divný, snad zjistí co ti je 😉 a hlavně aby ti nějak pomohli ... 🙂
@gabrielaa ať ti vše dopadne dobře 😉 😉
holky moje logika 😀 sem si dala na snídali 100 g mandlí s tím, že to nemůže mít nějaké strašné hodnoty, si to vyplním do stobu a už po snídani mám přes 50% denního příjmu kJ pryč a tuků 127% 😅
@evena no... tak mám výsledky....... no a nic hezkého - mám nějakou vrozenou vadu kostrče - otevřený sakrální kanál a opotřebovaný dva obratle nad...... ten kanál jak je otevřený, tak nerv v něm nesedí pevně, ale "klechtá", opotřebovává se a zlobí.... Rozjelo se to porodama....Zakázané veškeré cvičení - krom pilates - ten jedinný neškodí a mohl by pomoci zpevnit malinké svaly podél páteře... jednoznačné doporučení - co nejrychleji shodit 25kg (ale bez pohybu) a pak můžu začít sportovat - ale jen něco - což jsem zatím nerozebírali... Hlavně mi zakázal moje milované kolo ☹ .... když to zmáknu, tak mi ty bolesti třeba tak na deset let ustoupí.... hm... tak asi tak.... žít se s tím dá, ale radotné zprávy to nejsou....
máte některá s pilates zkušenosti?asi budu shánět nějaké DVD, ale je jich na trhu více, tak bych raději kupovala na doporučení někoho....
@kacab ty jo 😲 😔 to zhubnutí by ti určitě hodně pomohlo, ale jak to udělat bez pohybu co 😝 můj má vrozenou vadu taky, zkráceně má slabé kosti, klidně si může nohu zlomit i při chůzi, má taky zakázaný cvičení, ale doporučili mu plavání, tak si myslím že to bys mohla asi i ty ne, teda jestli tě plavat baví? můj váží taky moc, má 110 kg, takže na to jeho nemoc je to katastrofa a většinou to moc neřeší, občas se mu povede shodit, ale stejně to vždy nabere zpět 😝 ale sem na něj v tomto dost naštvaná, protože v minulosti měl jednu nohu zlomenou 2x během jednoho týdne v tom samém místě, dr mu řekl že taky může jednou skončit v lepším případě o berlích, v horším klidně na vozíku, ale aby shodil to ho nedonutím 😝 😝 o pilates vůbec nic nevím 😕
holky díky.... s plaváním to je nereálné - nejbližší bazén 20km, bez hlídání a i kdyby byl vedle baráku, stejně bych tam nevlezla.... jednak hned mám gynekologické záněty a jednak teď vyšla studie - že v bazénech je vysoká koncentrace chloru, co reaguje s potem a močí a vzniklé látky jsou karcinogenní a u lidí co pravidelně navštěvují bazény je zvýšený výskyt rakoviny močových cest.... o to fakt nestojím.... prostě asi dlouhé procházky v kvalitní obuvy (doma jsem stejně pořád na nohách...) a ten pilates... ale co to celý večer načítám, tak to není jen tak si koupit dvd a začít jako třeba zumbu.... strašně záleží na provedení, aby si tím člověk naopak neublížil... prosila jsem několik instruktorek, co jsem našla na netu, jestli by mi nějaké dvd neporadily... a moc se jim do toho nechce, právě proto, že zkušený lektor chodí mezi lidma a koordinuje správnost cvičení a doma to můžu dělat nevědomě špatně.... dojíždět někam je pro mě nereálné a platit soukromé lekce z mateřské je taky nemožné... prostě to zkusím holt sama a budu se moc snažit dělat to správně.....
.. a největší legrace je, že řekne shodit 25kg....a já na to, že koncem léta jsem měla o 10kg více a nic mě nebolelo a teď jsem schodila a bolí.... a on že je to normální, že při hubnutí ochabují trochu i svaly a ochably mi i ty, co drží páteř a to moje kritické místo pohromadě.... takže bůh ví, co bude, když bude hubnou dál... jen se modlit, aby to cvičení je stíhalo rovnoměrně posilovat a vyrovnávat to....
Ahojky,
@evena gratuluji k výsledkům. Jde to možná pomaleji, ale zase je jisté, že pokud jedeš podle stobu, nechybí ti žádné živiny a výsledek by mohl být trvalejší.
@kacab Téda, nezávidím. Nezbývá ti než hlídat si jídlo a natáhnout procházky. Držím palce, ať se ti to podaří, ale motivaci máš teď jistě silnou, když je to kvůli zdraví.
Jinak já už pokořila těch 10 kg a přikládám srovnávací fotky. První je z července (než jsem začala hubnout), druhá z října a třetí ze včerejška.
ahojky
@kacab a co manžel, ten nebývá často doma, že by třeba pohlídal a ty bys šla aspoň na jednu dvě hodiny k lektorce? ale myslím že by se ti mělo podařit sehnat nějaká dobrá DVD kde to bude fakt pěkně ukázané abys to necvičila blbě ..
@zuzi82 takže na té největší vážíš 75 kg a na té nejhubenější 65? je to fakt neuvěřitelný co dělá 10 kg 😕 seš kočka 😵
škoda že já žádné fotky moc nemám, a když už tak jen hlava, nechci aby mě někdo fotil postavu 😝 😀 ale aspoň pro ty domácí účely s tím že to později vymažu bych mohla 😀
@kecab zkus si zajít třeba aspoň na pár lekcí, a pak klidně cvič doma, návody se sehnat dají určitě, ale vždycky je lepší to vidět naživo...Tady máš kdyžtak pár lekcí na výběr )
http://www.ulozto.cz/hledej/?q=pilates
Já mám z toho uložto. nastahovanou nějakou zumbu a posilování, jen pozor-málo věcí je v češtině 😉
@zuzi82 na té fotce není moc dobře poznat rozdíl na bříšku, ale na stehnech je viditelný a seš sakra dobrá 😉
Jinak já se taky na začátku vyfotila ve spondím prádle, abych si pak mohla jednou porovnat ))
@gabrielaa díky za typ... já to beru fakt zodpovědně - takže pokud cvičit tak jedině podle česky komentovaného dvd a hlavně podrobně okomentovaného co se týče správného dýchání a nejčastějších chyb třeba..... oslovila jsem emailem několik lektorek pilates - fyzioterepautek a byla mě dporučena hlavně dvě dvd - obě dost drahá, ale hlavně kvalitně okomentovaná.... a jedno je právě více na záda, než břícho - což já potřebuji přednostně.... jen musím počkát až dorazí.... jedno jsem již objednala a druhé asi až podle toho, jak jsem se trefila s prvním...... už se na ně těším.... jet na lekci 20km do vedlejšího města je pro mě nereálné, Tomík je příiš malý, hlídání minimální a platit soukromé lekce je moc drahé..... nějak se s tím poperu.... díky holky... 🙂
já teď co záda bolí dietu vůbec nedržela - pěkně jsem si dopřávala a tak je ten muj dnešní novostart o to krutější 🙂... vydržet 3-5 dní a zase to budu mít najetý.... Prostě je to u mě jen a jen o vůli!!!
....jo a nemáte některá zkušenost s hubnutím pomocí akupunkturní stříbrné jehličky v uchu?známá si to nechala dnes dát, že nebude mít chuť na jídlo..... a teta právě kdysi tohle měla a prý už nikdy, že jí se fakt sakra trefil dr na ten bod a jídlo nemohla ani vidět a prohlásila, že nutit se jíst je daleko horší než omezovat se v něm.....
@zuzi82 taky chválím, vždyť jsi "poloviční"... omládla jsi, přišla hodně o špíčky na břiše a co je dobře - zůstaly Ti prsa.... dokonalá kombinace 🙂 ... to můj manža když zjistil, že dr chce, abych ze svých 91 zhubla pod 70 - nejlépe 65... tak málem omdlel... jako že co mu ze mě zbyde 🙂 ... upřímně si to nedovedu předtavit ani já.... kdysi mi na jedné metabolické studii dělali podrobné vyštření v mnoha směrech a dr se smál, že mám kostru dobře stavěnýho chlapa, že od přírody jsem stvořená být "statnější"... že nikdy nebudu hubená... ale ať si to tak prý neberu - že v pravěku bych byla velice žádaná 😀 😀 😀 ... no, jsem zvědavá , kam se mi až podaří zhubnout a jestli se v té váze budu cítit dobře a hlavně psychicky v pohodě .... pro záda a život bez bolesti je to doslova nutnost - to je motivace jako hrom....
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/luuca.b/albu...
@kacab nevěš hlavu ono to zas půjde hlavně at záda jsou OK 😉
.... tak zařízeno.... zítra si jdeme s mamkou nechat napíchnout jehličku (dělá to tu její gynekolog....).... první návštěva 140 a pak výměna každý týden po 100kč.... a jak jsem to čekala... zázračně po tom nikdy nikdo nezhubl, jen to pomáhá od chutí a vlčích hladů.... Dieta se musí držet, je to spíš jen taková "berlička" bez vedlejších efektů na tělo a když by něco, vždy to můžu nechat vyndat..... za tyhle peníze to stojí zato zkusit i kdyby to nepomohlo..... a ségra mi nabídla, že s semnou začne chodit na pilates 🙂 prý ho tu nově začíná cvičit nějaká její známá - má certifikáty... tak snad šikovná bude.... ... jsem moc ráda 🙂 juchů 🙂 ... a taky jsme zařídili dovolenou v chorvatsku, tak tam se naplavu dosytosti 🙂 hezký sluníčkový den vám všem, hubničky 😉 😉 😉




@leopolda taky flakám a zajímalo by mě jakej mám já tep při zumbě 😀