Je tu někdo, kdo by se mnou hubnul?
Ahoyjky, je tu někdo kdo by se mnou hubnul? Potřebuju do 2 let shodit asi tak 30 kg... :D
Stručné shrnutí
- Mnoho žen řeší poporodní či dlouhodobou nadváhu jako překážku pro otěhotnění a zmiňované řešení zahrnuje zhubnout desítky kilogramů kombinací stravy, pohybu a lékařské konzultace.
- Mezi nejčastěji zmiňované metody patří dělená strava (varianta podle Kořínkové, kniha „Dieta Já vím“), počítání kalorií a individuální plán od dietoložky; součástí plánu bývá i pravidelné vážení.
- Léky obsahující sibutramin (Meridia, Lindaxa) byly v diskuzi označeny jako dříve předepisované, zároveň bylo opakovaně zmíněno, že sibutramin je v celé EU zakázán kvůli rizikům pro srdce a krevní tlak; jako doplňky a podpůrné pomůcky byly zmiňovány Zumba, spinning, rotoped, ultrazvukové ošetření za 650 Kč a masážní přístroje.
Nejčastější otázky
Q: Jak funguje dělená strava podle Kořínkové?
A: Dělená strava podle Kořínkové (zmíněná kniha „Dieta Já vím“) střídá „zvířátkové“ dny (maso + mléčné výrobky + vejce + zelenina mimo brambor a luštěnin) a „kytičkové“ dny (pečivo, těstoviny, rýže, brambory, luštěniny, ovoce, zelenina); neutrální potraviny jsou rostlinný olej, ořechy, kakao a med.
Q: Je Meridia (sibutramin) dostupná a bezpečná?
A: Meridia obsahuje sibutramin; sibutramin je v celé EU zakázán kvůli vedlejším účinkům na srdce a krevní tlak, což bylo v diskuzi opakovaně zmíněno.
Q: Jaké formy pohybu byly v diskuzi doporučovány po porodu?
A: Uváděné aktivity zahrnují Zumbu, spinning, aerobik, rotoped, posilování, plavání a procházky; spinning byl označen jako účinný, ale nákladnější než domácí rotoped nebo skupinové lekce.
Q: Ovlivní zhubnutí šanci na otěhotnění?
A: Podle zmínek v diskuzi immunoložka a gynekoložka konstatovaly, že obezita může být jednou z indikovaných příčin neplodnosti, a doporučovalo se pokusit snížit hmotnost (v diskuzi padalo i doporučení „aspoň 5 kg“) jako součást přípravy na početí.
Q: Jaké volně dostupné přípravky na strie a pomůcky na hubnutí byly zmiňovány?
A: Jako užitečný byl zmíněn Avon krém na strie; krém Bonela z lékárny za ~600,- byl uveden jako neúčinný; zmiňovaly se také masážní přístroje (reklamované v TV), ultrazvukové ošetření „liposupce“ za 650 Kč a výživové/„Energy“ produkty.
Závěry z diskuze
Shoda
- Dělená strava, počítání kalorií, pravidelné cvičení a podpora skupiny/tabulka pokroku jsou považovány za hlavní přístupy k hubnutí po porodu.
- Doporučuje se konzultace s lékařem nebo dietologem a průběžné vážení jako součást plánu hubnutí.
Sporné názory
- Někteří účastníci popisovali, že sibutramin/Meridia jim pomohl bez vedlejších účinků, zatímco jiní upozorňují, že sibutramin je v EU zakázán kvůli rizikům pro srdce a tlak.
- Jedna skupina preferuje dělenou stravu jako rychlý a jednoduchý systém, druhá preferuje přesné počítání kalorií a kontrolu příjmu.
Otevřené otázky
- Zda konkrétní úbytek hmotnosti u jednotlivých žen skutečně povede k úspěšnému otěhotnění v jejich konkrétních případech.
- Jak udržitelná je ztráta váhy dosažená pomocí dělené stravy v dlouhodobém horizontu.
- Jak vybrat a financovat efektivní pohybové aktivity (např. spinning vs domácí rotoped) při omezeném rozpočtu.
Zmíněné značky a firmy
Replay, S.Oliver, Avon, Energy, potravinova-alergie.info, Zumba, Meridia, Lindaxa, Bonela
Zmíněné produkty a metody
dělená strava podle Kořínkové (kniha „Dieta Já vím“), počítání kalorií, Meridia, Sibutramin, Lindaxa, Energy produkty, ZUMBA, spinning, aerobik, rotoped, posilování, ultrazvuk (liposupce) 650 Kč, masážní strojek, Avon krém na strie, Bonela (krém) 600,-, stahovací prádlo, 1000 kcal dieta, vláknina z lékárny, návštěva dietoložky, imunologické vyšetření, IVF, ICSI, prednison, BMI měření
Místa a osoby
Kořínková
@kuchy tady najdeš info k mléčné dietě: http://sjidelnicek.cz/mlecna-dieta/. Dělenou stravu jsem ještě nikdy nedržela, tak nevím jak by na mě působila, u mě je největší problém s pitným režimem, vodu do sebe musím vyloženě nalívat 🙂
@domca1221 : to zám,s tím pitím,taky se nutím a furt lítám na záchod, jak nejsem zvyklá,navíc musím cvičit,ta mléčná není špatná,jen se asi nedá držet déle.....já jsem držela kdysi tu redukční 3 měs a pak rok udržovací kořínkovou....a pak otěhotněla 😠Mám dva klučíky a musím začít znovu....
Tu dietu mi kdysi dala kolegyně,taky s ní hubla,ale je to dieta která se drží s akupunkturou hlad.bodu....na uchu,já to tehdy držela bez jehličky a prvních 14 dní jsem opravdu skučela
hlady,pak už to šlo,chce to se zaměstnat....první den se baští jen ovoce syrové, co 2 hodky ,denně cvičí,pije červené víno,další den zelenina ,rýže ,luštěniny,houby,...další jen maso dietní,,,,,bez tuků, do toho min.3 litry vody, ...už ted se mi svírá břicho hlady a to držím první den....doufám,že za těch 10 dní to zase přejde....mě spíš vadí,že klukům musím normálně vařit, prcky krmit a furt čuchat ty dobrotky 😝
@kuchy no to ti věřím, já mam taky co dělat když ucítím jak si manžel vaří 🙂 naštěstí on je takový, že si uvaří sám a nemusím vyloženě já, ale vidím to a hlavně to cítím 🙂
Abych pravdu řekla, tak ta tvoje dieta vypadá lépe než ta mléčná, tam jíž skoro pořád jen ovoce, zeleninu, nebo piješ mléko a to je taky záhul, dneska jsem měla 100g mrknve, což je jedna malá mrkev 🙂 tak že taky nic moc 🙂 navíc u mlékové je zakázán alkohol, což po práci jsem si skleničku dala teď nemůžu 🙂 ta tvoje by mi vyhovovala ohledně toho vína 🙂 a kolik ji dala dolu kilo?
@domca1221 : no zhubla jsem dost,ale ta dieta je nebezpečná,měla by se držet pod lék.dozorem,je opravdu redukční,vhodná pro lidičky nad 100kg 😉 ,jen tak ji sem veřejně nedám...někdo hubený chce zhodit pár kil,začne do držet a rozhaší si metabolismus 😲 ,dělená je nejlepší kořínková,je dlouhodobá a funguje, tuto budu držet měsíc,podle návodu,pak přejdu na kořínkovou...Tehdy jsem zhubla hodně,ale neměla MS, padala na ulici,no přišlo mi to jako sranda 😀 ,mladá a blbá a to jsem z oboru......ale ted mám malé děti a nemůžu padat na pusu....takže hubnout musím,ale s rozumem a opatrně... 😎 😎 😎
@kuchy no já má v tuto chvíli 98Kg, tak pro mě by ta dieta byla možná ideální. Můžu tě poprosit o více infa na email? Koukala jsem na net ohledně dělené stravy a vypadá to celkem ok. Já jsem jeden čas držela tukožroutskou polévku v kuse asi 3 měsíce a zhubla jsem více jak 20kg, ale taky v obchodě se mi točila hlava, že jsem málem omdlela a měla jsem taky problémy, když jsem jí zkoušela teď, tak už jsem nevydržela, přesně jak jsi psala "mladá a blbá". 😀
Ahojky, ač nehubnu pořád semka nakukuji a jen musím reagovat na tu polívku týjo 3 měsíce žrát tu polívku já nesnědla ani jeden talíř celá polívka skončila za stalého micháním litím do hajzlu je to hnus fialovej .
@misicka455 Ahoj, já měla výhodu tu, že mě polévka chutná, jsem na zeleninu na všechny způsoby, 3 měsíce jsem jí držela vždy týden, jeden den oddych a zase do kola, ale jak říkám když jsem si jí uvaříla asi před měsícem, vydržela jsem 3 dny a konec, polévku jsem vylila 😀,
ahoj holky - chci se k vám pridat 😉 zustalo mi po porodu nejakých +- 10 kil navíc a plánujeme se za nekolik měsícu - půl roku snažit o dalsí mimi, tak bych se toho chtěla včas zbavit 😠 Nikdy jsem nebyla žádna hubeňourda, takže nejdu nic hrotit, když budu mít tech 60 kg, budu víc než spokojená (měřím 160cm). Cvičít se snažím chodit, když tatínek hlída, t.j. tak 2-3x do týdne, ale je to takové nesytstematické, mohu jít pouze když má manžel čas, protoze hlídaci babičky nemáme 😒 Chodím na heaty, nebo bodystyling..sama doma se ale cvičit nedokopu 😠 No a co se jídla týče, jíme doma - takový normál - asi dost masa, ale i zeleniny řekla bych a bohužel od porodu se neobejdu bez sladkého 😖 je to silnejší než já...tak nejak postrádam systém, potrebovala bych přísný řád a jídelníček, abych se ho mohla držet a mela motivaci. Takhle si každý ráno řeknu, že dnes už s tou dietou fakt začínam a v poledne ani nevím jak se pristihnu pri tom, že mlasám bebenku 😀 Nemáte nekdo tip, kde se da nejaký rozumný jídelníček stáhnout ? Hubnutí zdar ! 🙂
@kive76 Ahoj, s manželem se snažíme skoro 2 roky, již jsem podstoupila i 2x inseminaci a 1x IVF, ale nepodařilo se, tak jsem se rozhodla změnit stravování, dát dolu nějaké to kilo, zda v tom nebude problém a snad se poté zadaří. Ty jsi byla již u doktora? když se snažíte tak dlouho?
Ahojte,tak jak zvládáte dietku....já po třech dnech stále hlad, cvičit chodím 2 X týdně na zumbu a zbytek doma, jenže s prccky toho moc nenacvičím,furt po mě lezou,berou mi kalimatku,gumu všechno,když dojde manžel,vlezu alespon na home runner 😀
@domca1221 tak mi zatím 2 inseminace, ale v Gennetu, ted jsme v Motole a asi v lednu, nebo v únoru půjdem na to IVF...ted máme 8.12. jít na imunologiii..jestli nemám alergii na spermie...a výsledek je prý tak za měsíc..takže v prosinci se máme objednat zas do motola na konzultaci ..ohledně výsledků a případně toho IVF..a taky jsem se rozhodla, že zhubnu...a přihlásila se do jedné jako soutěže ohledně hubnutí, a oni mě vylosovali.....na www.prozeny.cz http://www.prozeny.cz/magazin/zdravi-a-zivotni-... t ak se jukni... bude to každé pondělí a a středu na netu.. kolik tě stálo to IVF?
@kive76 : a vy si myslíte,že kvůli cca 80kg váhy nemůžete otěhotnět? V tom problém nebude,tj vyjímečně problém u větších váhových kategorií.... já jsem otěhotněla s mnohem větší váhou.... 🙂 a dokonce s nohou v sádře 😎 Moje ideální váha má být mezi 67 a 77kg,mít 80,tak jsem spokojená a pískám si😀Jenže já mám po dětech pře 100:-ú
@leopolda filé, kuřecí maso s bramborem, nebo normální kuřecí maso do polévky, si ohřeju a ohlodávám, nebo kuřecí játra, kuřecí krky...fuňák ve vlastní štávě.. mě maso nevadí..já jsem spíš masová...nebo i kuřecí šunku si dávám, ale tu 80 procentní...jojo štěstí...přesně tak motivace, doma mi samotný nejde vůbec hubnout...
@kive76 no jelikož u mě nedošlo ani k transféru u IVF, tak jsem platila pouze za léky, ty mě vyšli asi na 7000,-, ale záleží jaký budeš mít problém, jsou i levnější. Doktorka mi sama řekla, že v některých případech může mít vliv i váha (není to u všech stejné), proto se snažím dát nějaké kilo dolu, už jen pro svůj pocit, že jsem proto udělala maximum, jelikož manžel je naprosto v pořádku.
Jinak gratuluji k soutěži, určitě se ti zadaří a moc ti to tam sluší 🙂

@domca1221 : To já mám opačný problém, první jsem potratila ,přibrala 6kg a pak šup jedno,šup po 14 měs druhé a 30kg nahoře,jsem jak stodola,stydím se už jít i ven,jenže jsem nabírací typ, čím víc stresu tím víc kilo,i z vody to leze na horu....jen se děsím někoho známého potkám...už to nejde dál, nasuzuji svou tajnou zbran....dietu,se kterou jsem před svatbou 20kg zhubla,uvidíme,snad to půjde....