icon

Je tu někdo, kdo by se mnou hubnul?

avatar
dreana
10. říj 2010

Ahoyjky, je tu někdo kdo by se mnou hubnul? Potřebuju do 2 let shodit asi tak 30 kg... :D

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 12. čer 2026 · 5781 příspěvků

Stručné shrnutí

  • Mnoho žen řeší poporodní či dlouhodobou nadváhu jako překážku pro otěhotnění a zmiňované řešení zahrnuje zhubnout desítky kilogramů kombinací stravy, pohybu a lékařské konzultace.
  • Mezi nejčastěji zmiňované metody patří dělená strava (varianta podle Kořínkové, kniha „Dieta Já vím“), počítání kalorií a individuální plán od dietoložky; součástí plánu bývá i pravidelné vážení.
  • Léky obsahující sibutramin (Meridia, Lindaxa) byly v diskuzi označeny jako dříve předepisované, zároveň bylo opakovaně zmíněno, že sibutramin je v celé EU zakázán kvůli rizikům pro srdce a krevní tlak; jako doplňky a podpůrné pomůcky byly zmiňovány Zumba, spinning, rotoped, ultrazvukové ošetření za 650 Kč a masážní přístroje.


Nejčastější otázky

Q: Jak funguje dělená strava podle Kořínkové?
A: Dělená strava podle Kořínkové (zmíněná kniha „Dieta Já vím“) střídá „zvířátkové“ dny (maso + mléčné výrobky + vejce + zelenina mimo brambor a luštěnin) a „kytičkové“ dny (pečivo, těstoviny, rýže, brambory, luštěniny, ovoce, zelenina); neutrální potraviny jsou rostlinný olej, ořechy, kakao a med.

Q: Je Meridia (sibutramin) dostupná a bezpečná?
A: Meridia obsahuje sibutramin; sibutramin je v celé EU zakázán kvůli vedlejším účinkům na srdce a krevní tlak, což bylo v diskuzi opakovaně zmíněno.

Q: Jaké formy pohybu byly v diskuzi doporučovány po porodu?
A: Uváděné aktivity zahrnují Zumbu, spinning, aerobik, rotoped, posilování, plavání a procházky; spinning byl označen jako účinný, ale nákladnější než domácí rotoped nebo skupinové lekce.

Q: Ovlivní zhubnutí šanci na otěhotnění?
A: Podle zmínek v diskuzi immunoložka a gynekoložka konstatovaly, že obezita může být jednou z indikovaných příčin neplodnosti, a doporučovalo se pokusit snížit hmotnost (v diskuzi padalo i doporučení „aspoň 5 kg“) jako součást přípravy na početí.

Q: Jaké volně dostupné přípravky na strie a pomůcky na hubnutí byly zmiňovány?
A: Jako užitečný byl zmíněn Avon krém na strie; krém Bonela z lékárny za ~600,- byl uveden jako neúčinný; zmiňovaly se také masážní přístroje (reklamované v TV), ultrazvukové ošetření „liposupce“ za 650 Kč a výživové/„Energy“ produkty.

Závěry z diskuze

Shoda

  • Dělená strava, počítání kalorií, pravidelné cvičení a podpora skupiny/tabulka pokroku jsou považovány za hlavní přístupy k hubnutí po porodu.
  • Doporučuje se konzultace s lékařem nebo dietologem a průběžné vážení jako součást plánu hubnutí.


Sporné názory

  • Někteří účastníci popisovali, že sibutramin/Meridia jim pomohl bez vedlejších účinků, zatímco jiní upozorňují, že sibutramin je v EU zakázán kvůli rizikům pro srdce a tlak.
  • Jedna skupina preferuje dělenou stravu jako rychlý a jednoduchý systém, druhá preferuje přesné počítání kalorií a kontrolu příjmu.


Otevřené otázky

  • Zda konkrétní úbytek hmotnosti u jednotlivých žen skutečně povede k úspěšnému otěhotnění v jejich konkrétních případech.
  • Jak udržitelná je ztráta váhy dosažená pomocí dělené stravy v dlouhodobém horizontu.
  • Jak vybrat a financovat efektivní pohybové aktivity (např. spinning vs domácí rotoped) při omezeném rozpočtu.


Zmíněné značky a firmy

Replay, S.Oliver, Avon, Energy, potravinova-alergie.info, Zumba, Meridia, Lindaxa, Bonela

Zmíněné produkty a metody

dělená strava podle Kořínkové (kniha „Dieta Já vím“), počítání kalorií, Meridia, Sibutramin, Lindaxa, Energy produkty, ZUMBA, spinning, aerobik, rotoped, posilování, ultrazvuk (liposupce) 650 Kč, masážní strojek, Avon krém na strie, Bonela (krém) 600,-, stahovací prádlo, 1000 kcal dieta, vláknina z lékárny, návštěva dietoložky, imunologické vyšetření, IVF, ICSI, prednison, BMI měření

Místa a osoby

Kořínková

avatar
bocinka
11. říj 2010

@cabalkova nůejen cítila, i vypadala jsi hezky.... 🙂

avatar
cabalkova
11. říj 2010

@bocinka Jojo, vsak ja ty rozpisy silazuju... hlavne, ja doufam, ze se nam uz pristi rok konecne povede to mimi, takze si ani nepredstavuju, ze to dotahnu na tech 70, co chci mit, doufam, ze driv otehu a pak je budu potrebovat zas. 😵

avatar
bocinka
11. říj 2010

tak @luuca.b asi zumbuje... já taky chci...

avatar
cabalkova
11. říj 2010

@bocinka Dekuju, ty jsi zlato... a manzelovi se venovat nebudu, zalezl si do pracovny a pocita tam novej kompresor.... takze neeeruuuusiiiit.... Byli jsme v patek na vecericce v nasi "svatebni" hospudce, tak uz to mame oslaveno. 😵

avatar
cabalkova
11. říj 2010

@bocinka A uz jsi na zumbe nekdy byla?? Ja o tom furt slysim, ale zatim jsem se neodhodlala. Je to fajn?

avatar
misicka455
11. říj 2010

@bocinka Palačinkové těsto

200 ml sójového mléka
10 g ovocného cukru
1 lžíce medu
120 g hladké mouky
(můžeme přidat 2 nastouhané menší jablka)
Smícháme a smažíme na teflonové pánvi

může být moukai půl na půl hladká a celozrná

avatar
bocinka
11. říj 2010

misicka455................160cm .....88kg
luuca.b.....................153cm...... 66kg
lulii...........................162cm...... 95kg
verusa22...................168cm...... 90kg
bocinka.................... 180cm...... 105kg
pigy..........................178cm...... 80kg
cabalkova..................168cm......108,8kg
coko.joko..................170cm...... 90kg
usounek25................170cm...... 90kg
dandelion.................. 165cm...... 122kg
cervik1111................ 169cm...... 87kg
luti........................... 179cm......94kg
silvik ........................175cm...... 90kg
lenkavano..................168cm......?105kg
kahinae.....................172cm......85kg
elgereta....................163cm...... 85kg

holky kdo chybí v tabulce pište... budeme dopisovat.... 🙂

avatar
misicka455
11. říj 2010

Holky zumba je super já jsme byla už 4x a chystám se tento týden zas 😉

avatar
bocinka
11. říj 2010

@cabalkova nebyla, u nás ji otevřeli nedávno a stále je plná, je to prý úžasné... ale to ti víc poreferuje luuca

@misicka455 já právě myslela, že může být jen celozrná....

avatar
bocinka
11. říj 2010

@misicka455 já chci taky....

avatar
cabalkova
11. říj 2010

misicka455................160cm .....88kg
luuca.b.......................153cm...... 66kg
lulii..............................162cm...... 95kg
verusa22...................168cm...... 90kg
bocinka.................... 180cm...... 105kg
pigy.............................178cm...... 80kg
cabalkova..................168cm......107 kg (-1,8 kg)
coko.joko..................170cm...... 90kg
usounek25...............170cm...... 90kg
dandelion................. 165cm...... 122kg
cervik1111................ 169cm...... 87kg
luti............................... 179cm......94kg
silvik ...........................175cm...... 90kg
lenkavano..................168cm......?105kg
kahinae......................172cm......85kg
elgereta......................163cm...... 85kg

Jsem to tam supla....

avatar
zuzi82
11. říj 2010

@cabalkova Máte krásné fotky a moc vám to tam sluší 😉

@bocinka Upéct si můžeš, ale správně by tam nemělo být celé vejce, ale já nejsem zase tak radikální a říkám si, že v tom kousku, který si dám je tak málo bílku (v celé buchtě je 1 vajíčko), že to prostě neřeším. Navíc hubnu, tak si občas i něco povolím. 😉 První měsíc jsem to hodně hrotila, ale pak jsem zjistila, že kilča jdou dolu. 😉

avatar
bocinka
11. říj 2010

misicka455................160cm .....88kg
luuca.b.....................153cm...... 66kg
lulii...........................162cm...... 95kg
verusa22...................168cm...... 90kg
bocinka.................... 180cm...... 105kg
pigy..........................178cm...... 80kg
cabalkova..................168cm......108,8kg
coko.joko..................170cm...... 90kg
usounek25................170cm...... 90kg
dandelion.................. 165cm...... 122kg
cervik1111................ 169cm...... 87kg
luti........................... 179cm......94kg
silvik ........................175cm...... 90kg
lenkavano..................168cm......?105kg
kahinae.....................172cm......85kg
elgereta....................163cm...... 85kg
dreana......................170cm........113kg

avatar
cabalkova
11. říj 2010

@misicka455 Hele a dam to? MIvala jsem rada tanecni aerobik a chodila jsem i na latinu solo... je to nejak podobny??

avatar
misicka455
11. říj 2010

Né mouka může být i normálná , ale samo že takovou snídani nemůžeš mít denně 😀

avatar
bocinka
11. říj 2010

misicka455................160cm .....88kg
luuca.b.......................153cm...... 66kg
lulii..............................162cm...... 95kg
verusa22...................168cm...... 90kg
bocinka.................... 180cm...... 105kg
pigy.............................178cm...... 80kg
cabalkova..................168cm......107 kg (-1,8 kg)
coko.joko..................170cm...... 90kg
usounek25...............170cm...... 90kg
dandelion................. 165cm...... 122kg
cervik1111................ 169cm...... 87kg
luti............................... 179cm......94kg
silvik ...........................175cm...... 90kg
lenkavano..................168cm......?105kg
kahinae......................172cm......85kg
elgereta......................163cm...... 85kg
dreana.........................170cm......113kg

avatar
misicka455
11. říj 2010

@cabalkova jo dáš to já jsme dřevo na aerobik a tohle je fakt fajn .

avatar
cabalkova
11. říj 2010

@bocinka Ja tu tabulku myslela ze srovnavam a je horsi nez predtim, to ty jsi sikkovnejsi. Moc prosim, napis mi tam ten ubytek, jooo? DIky moc.

avatar
bocinka
11. říj 2010

@cabalkova myslím, že to dáš.... kámoška tam chodí a je totál nemehlo na cokoli, nejde semnou ani na procházku, páč nemůže dejchat... 😀 a dává to...

avatar
bocinka
11. říj 2010

@cabalkova nerozumím, jak srovnat??? křivé to bude vždycky, tady to tak dělá.... a úbytek tam máš... nebo tam chceš jen už váhu co máš dneska??? to ne, ne??? myslím, že je fajn tam nechat původní váhu, ať víme kolik už jsme odhodily kil... 😅

avatar
cabalkova
11. říj 2010

@bocinka Uz to zkoumam, o dve vesnice dal ve fitku ji maji... tak tam zitra volam, jestli je jeste misto...

avatar
zuzi82
11. říj 2010

Já byla na zumbě dneska už po třetí a je to super. Šíleně se u toho zpotím, takže snad i hubnu 😀
Jinak do tabulky výška 163 cm, váha před dvěma měsíci 74,6 a včera 69,5 kg 😅

avatar
misicka455
11. říj 2010

Hlavně se nenechte odradit první hodinou čím déle budete na tu zumbu chodit tím to bude lepší 😉

avatar
bocinka
11. říj 2010

@zuzi82 taky Ti to jde.... píšu do tabule všerejší váhu, páč jsme včera začaly... 😅
misicka455................160cm .....88kg
luuca.b.......................153cm...... 66kg
lulii..............................162cm...... 95kg
verusa22...................168cm...... 90kg
bocinka.................... 180cm...... 105kg
pigy.............................178cm...... 80kg
cabalkova..................168cm......107 kg (-1,8 kg)
coko.joko..................170cm...... 90kg
usounek25...............170cm...... 90kg
dandelion................. 165cm...... 122kg
cervik1111................ 169cm...... 87kg
luti............................... 179cm......94kg
silvik ...........................175cm...... 90kg
lenkavano..................168cm......?105kg
kahinae......................172cm......85kg
elgereta......................163cm...... 85kg
dreana.........................170cm......113kg
zuzi82.........................163cm........69,5kg

avatar
bocinka
11. říj 2010

@misicka455 takže je to záhul asi, co???

avatar
zuzi82
11. říj 2010

@bocinka OK, díky. Snad to tak pěkně půjde dál. Chtěla bych se dostat na 58 kg 😅

avatar
cabalkova
11. říj 2010

@bocinka Tak ja nevim, jak tu tabuli budeme psat. Tech mych 107 je uz po odecteni toho ubytku... asi by bylo fajn psat puvodni vahu, soucasnou vahu a pripadne pro prehlednost jeste ten ubytek.

A zumba je u nas napr. v patek rano od osmi, coz muzu, tak tam zitra volam a zkusim se objednat!

avatar
zuzi82
11. říj 2010

@bocinka Záhul to docela je a navíc se na první hodině moc nechytáš. Ale v druhé hodině už začneš chápat kroky a zlepšuje se to. 😉

avatar
bocinka
11. říj 2010

to půjde... uvidíš.... @zuzi82

jdu si udělat něco s hlavou a čůůůrat... tolik vody jako dnes jsem nikdy nevypila... zatím... já se vrátím... 😵

avatar
cabalkova
11. říj 2010

@zuzi82 Jo, tu vahu, na kterou se chceme dostat, bychom tam mohly psat taky, ja chci ve finale byt na 70.

Strana