Je tu někdo, kdo by se mnou hubnul?
Ahoyjky, je tu někdo kdo by se mnou hubnul? Potřebuju do 2 let shodit asi tak 30 kg... :D
Stručné shrnutí
- Mnoho žen řeší poporodní či dlouhodobou nadváhu jako překážku pro otěhotnění a zmiňované řešení zahrnuje zhubnout desítky kilogramů kombinací stravy, pohybu a lékařské konzultace.
- Mezi nejčastěji zmiňované metody patří dělená strava (varianta podle Kořínkové, kniha „Dieta Já vím“), počítání kalorií a individuální plán od dietoložky; součástí plánu bývá i pravidelné vážení.
- Léky obsahující sibutramin (Meridia, Lindaxa) byly v diskuzi označeny jako dříve předepisované, zároveň bylo opakovaně zmíněno, že sibutramin je v celé EU zakázán kvůli rizikům pro srdce a krevní tlak; jako doplňky a podpůrné pomůcky byly zmiňovány Zumba, spinning, rotoped, ultrazvukové ošetření za 650 Kč a masážní přístroje.
Nejčastější otázky
Q: Jak funguje dělená strava podle Kořínkové?
A: Dělená strava podle Kořínkové (zmíněná kniha „Dieta Já vím“) střídá „zvířátkové“ dny (maso + mléčné výrobky + vejce + zelenina mimo brambor a luštěnin) a „kytičkové“ dny (pečivo, těstoviny, rýže, brambory, luštěniny, ovoce, zelenina); neutrální potraviny jsou rostlinný olej, ořechy, kakao a med.
Q: Je Meridia (sibutramin) dostupná a bezpečná?
A: Meridia obsahuje sibutramin; sibutramin je v celé EU zakázán kvůli vedlejším účinkům na srdce a krevní tlak, což bylo v diskuzi opakovaně zmíněno.
Q: Jaké formy pohybu byly v diskuzi doporučovány po porodu?
A: Uváděné aktivity zahrnují Zumbu, spinning, aerobik, rotoped, posilování, plavání a procházky; spinning byl označen jako účinný, ale nákladnější než domácí rotoped nebo skupinové lekce.
Q: Ovlivní zhubnutí šanci na otěhotnění?
A: Podle zmínek v diskuzi immunoložka a gynekoložka konstatovaly, že obezita může být jednou z indikovaných příčin neplodnosti, a doporučovalo se pokusit snížit hmotnost (v diskuzi padalo i doporučení „aspoň 5 kg“) jako součást přípravy na početí.
Q: Jaké volně dostupné přípravky na strie a pomůcky na hubnutí byly zmiňovány?
A: Jako užitečný byl zmíněn Avon krém na strie; krém Bonela z lékárny za ~600,- byl uveden jako neúčinný; zmiňovaly se také masážní přístroje (reklamované v TV), ultrazvukové ošetření „liposupce“ za 650 Kč a výživové/„Energy“ produkty.
Závěry z diskuze
Shoda
- Dělená strava, počítání kalorií, pravidelné cvičení a podpora skupiny/tabulka pokroku jsou považovány za hlavní přístupy k hubnutí po porodu.
- Doporučuje se konzultace s lékařem nebo dietologem a průběžné vážení jako součást plánu hubnutí.
Sporné názory
- Někteří účastníci popisovali, že sibutramin/Meridia jim pomohl bez vedlejších účinků, zatímco jiní upozorňují, že sibutramin je v EU zakázán kvůli rizikům pro srdce a tlak.
- Jedna skupina preferuje dělenou stravu jako rychlý a jednoduchý systém, druhá preferuje přesné počítání kalorií a kontrolu příjmu.
Otevřené otázky
- Zda konkrétní úbytek hmotnosti u jednotlivých žen skutečně povede k úspěšnému otěhotnění v jejich konkrétních případech.
- Jak udržitelná je ztráta váhy dosažená pomocí dělené stravy v dlouhodobém horizontu.
- Jak vybrat a financovat efektivní pohybové aktivity (např. spinning vs domácí rotoped) při omezeném rozpočtu.
Zmíněné značky a firmy
Replay, S.Oliver, Avon, Energy, potravinova-alergie.info, Zumba, Meridia, Lindaxa, Bonela
Zmíněné produkty a metody
dělená strava podle Kořínkové (kniha „Dieta Já vím“), počítání kalorií, Meridia, Sibutramin, Lindaxa, Energy produkty, ZUMBA, spinning, aerobik, rotoped, posilování, ultrazvuk (liposupce) 650 Kč, masážní strojek, Avon krém na strie, Bonela (krém) 600,-, stahovací prádlo, 1000 kcal dieta, vláknina z lékárny, návštěva dietoložky, imunologické vyšetření, IVF, ICSI, prednison, BMI měření
Místa a osoby
Kořínková
Tak nevim me tohle rict chlap,tak asi bych snim hned vybehla 😵 me tohle pekne se*e...
@coko.joko Mě taky, taky jsem se hrozně nasrala, ale bohužel je to pablb, nevím co to do něj vjelo...
Jinak dneska jsem pěkně zhřešila holky!! Ke snídani tmavý rohlík a jogurtový napoj, ale k obědu!!! Polévka a kuřecí v číně!!! HRUZA! a k večeři jen jedna větší brambora s dresingem a zeleninkou.
Ale mam hrozné výčitky, takže to vidím na hodinu na kettlerovy, tak snad z toho neumřu, ale pustím si k tomu fil a ono to pujde 🙂)) Napíšu večer kolik jsem nakonec fyzikcy zvladla :D
Já jsem dneska tak grogy , že pokám na devátou hodinu dám malé léky a jdu do hajan,Dneska se u nás cvičit nebude 😀
@dreana a na chlapovi bych si hned něco našla a pěkně mu to vytmavila... 😀 já mám teda štěstí v tom, že i když jsem se párkrát zhoupla 15ti kily nahoru a dolů, tak jsem byla vždycky tlustá.... takže není moc co by mi nadával.... 😅 ale kdyby jo, tak mu řeknu, že s ním teda budu spát, až budu štíhlá.... 😀 😀 😀 on by si to příště rozmyslel.... 😀
@dreana holka zase nespěchej moc ;) co si budeme povídat, když je váha vyšší, tak člověk potřebuje mnohem víc živin!!! A minimálně 8000KJ... Tak raději zapomeň na tukožroutku a na mléčnou dietu... ale raději se zaměřit na živiny, hodně zeleniny, ovoce... my "větší" holky můžeme i banány a víno, což beru jako velikou výhodu, pokud bys chtěla písnu ti mejlík s typy co jsem dostala já od doktorky.. A hlavně žádný diety!!! Brrr jojo nechcem ženský!!! ;) ;) ;)
dreana - mléčnou jsem držela fakt těch 13 dní,dýl se to nemá.Asi ji můžeš opakovat,ale nemá se u toho ani cvičit.
Je to málo energie.Ale jak tam píšou,jdi do toho jen pokud jsi zdravotně v pohodě.Taky bych mu to pěkně vytmavila. Jsou to hajzlíci hubatý... 😉Ale měli by znát hranice 😀Vím jsem naivka
@mil7 To teda jsi naivka. U nás bude mít manža za týden narozky, tak jsem vymyslela, že půjdeme do kina, na véču a do shopingu koupit džíny (manžovi). Matěje nám pohlídá tchýňka, tak už se celkem těším. Včera jsem se ptala manži, co mu mám dát k narozkám a on mi na to jen řekl, že nemusím nic, že mu stačí, že hubnu. 😅 Tak mě docela potěšil. Je pravda, že když jsme se seznámili, měla jsem o 10 kg míň než mám teď a to už jsem těch 6 kg shodila. 😕
Já nevím, ale nějak těm rychlo dietám nevěřím jak rychle dolů tak rychle nahoru plus ještě nějaký bonus navrch 😖
ahojky
holky můžete mě někdo říct co je tukožroutova dieta ?🙂 a mléčná dieta????
Tukožroutská dieta
Tukožroutská dieta je založena převážně na konzumaci tukožroutské polévky. Díky nízkému energetickému příjmu můžete během jednoho týdne zhubnout až 5 kg. Konzumuje se převážně tukožroutská polívka a pak další potraviny, které jsou uvedeny v jídelníčku.
Během tukožroutské diety své tělo pročistíte a zároveň zhubnete. Budete mít během ní dostatek tekutin, vlákniny a některých vitaminů.
Ovšem i tukožroutská dieta má svá negativa. Jedná se i nízkoenergetickou dietu, která by se neměla držet dlouho, neobsahuje sacharidy, bílkoviny a tuky. Někteří jedinci mohou být citliví na tuto dietu. Může přijít i jo-jo efekt.
Tukožroutská polévka
Tukožroutská polévka je velice oblíbená, pokud chcete zhubnout nějaký ten kilogram. Během 7 dní můžete zhubnout až 5 kg. Recept na tukožroutskou polévku je velmi snadný.
Ingredience:
1 hlávka bílého zelí, 6 větších cibulí, 5 rajčat, 2 zelené papriky, 1 menší celer, 1 zeleninový bujón, čerstvé bylinky
Postup:
Všechnu zeleninu nakrájíme na kostky, přidáme bujón, zalijeme vodou a vaříme zprudka deset minut. Poté vaříme na mírném ohni než téměř změkne zelenina. Přidáme nakrájená rajčata a vše vaříme do změknutí. Lehce osolíme, opepříme a přidáme čerstvé bylinky.
Polévka se může jíst bez omezení, kdykoliv na ni budete mít chuť nebo hlad, si ji můžete vzít.
■1. den - jezte co nejvíce tukožroutské polévky, k tomu si dejte jakékoliv ovoce mimo banánů do necelého kilogramu za den, vypijte min. 2,5 l neslazených tekutin
■2. den - k polévce navíc konzumujte čerstvou zeleninu až 1,5 kg, 2,5 l neslazených tekutin
■3. den - k polívce můžete jíst ovoce i zeleninu, ovšem s rozestupy min. 2 hodin, dostatečně pijte
■4. den - polévka je opět základ, k tomu snězte 3 banány, vypijte 1 l mléka a 2 l neslazených tekutin
■5. den - min. 2 porce polévky, mimo to snězte 300 g vařeného hovězího masa a 6 rajčat, vypijte 2,5 l neslazených tekutin
■6. den - min. 2 porce polévky, dále 2 - 3 hovězí bifteky bez tuku s čerstvou zeleninou a dostatečně pijte
■7. den - min. 1 porce polévky, dále snězte rýži Natural a čerstvou zeleninu, vypijte 2,5 l neslazených tekutin
Pokud jste zhubli očekávaných pár kilogramů po konzumaci tukožroutské polévky, tak vám blahopřejeme. Ovšem udržet si je bude další těžký oříšek. Po dietě začněte jíst v malých porcích několikrát denně, nejezte sladké a mastné pokrmy.
verusa22 -http://sjidelnicek.cz/mlecna-dieta/
Jinak holky taky nevěřím,že rychlé zhubnutí se nevrátí,ale pro mě to byl startík a hned po té jsem najela na dělenku.Tede hlavně díky Vám.Také jsem měla o 10kg míň,když jsem poznala manžela.Ale pak IUI -3x,IVF 2x no ty hormony mi daly.Ale stálo to za to mám doma dva úžasné chroustíky.Těhotenství jsem končila s 85 kg.Pak to šlo na těch 69 docela dobře.Ale tam jsem se sekla a rok se né a né hnout z místa 😖 .Tak doufám,že semi to tady povede.
Jinak zítra budu mít kytičky a budou bramboráčky podle misicky.Se moc těším. 😉
holky neblbněte! nad těma rychlozázračnejma dietama vůbec nedumejte! nefunguje to!! To je leda když nějaká 60ti kilová chce rychle zhubnout do šatů nebo do léta.. ale pokud někdo řeší obezitu a nadváhu jako já... nic z toho nefunguje a když už tak jen hooodně dočasně! Já jich vyzkoušela nespočet a rozhodila jsem se hrozně... Jde jen o to nad jídlem přemýšlet... což děláte i díky dělence.. ale nízkoenergetický diety jsou seksakramensky nebezpečný... Jde o změnu návyků, ne jen o chvilkovou dietu...
Začnu nad tím uvažovat až dělenka nebude fungovat 😀 Což doufám, že s enestane.
@dandelion No jo, ale tak suroviny jsem si koupila, zkusím tu polévku uvařit a uvidíme. Jinak, ja to zatím vidím na "vlastní" dietu, to znamena že budu jíst jako tenhle tyden, malé porce a v neděli uvidím, jaky to mělo efekt a podle toho se rozhodnu co dál!
Jinak ja jsem tedka docvičila! 60 minut na orbitrecku hruza :D Asi zítra nebudu hybat 🙂)
Jinak ta dělená, nevím, mě nějak nepřijde jako dieta, vubec nechápu její efekt 🙂) Jak zhubnu tí že budu jíst takhle rozděleně? :D
Týjo tak hodinu na orbotreku tak to jsi dobr´á to já ze začátku dám max 20 min a lezu po čtyřech.
@dreana přesně jak píšeš dělenka totiž není dieta, ale naučítě prostě přemýšlet nad jídlem . Holt to chce čas než člověk do jejich tajů přijde 😉 Každému sedí něco jiného.

@dreana to je hnusný teda.... neříkám, že Tě musí opěvovat.... ale takhle.... 😠