Je tu někdo, kdo by se mnou hubnul?
Ahoyjky, je tu někdo kdo by se mnou hubnul? Potřebuju do 2 let shodit asi tak 30 kg... :D
Stručné shrnutí
- Mnoho žen řeší poporodní či dlouhodobou nadváhu jako překážku pro otěhotnění a zmiňované řešení zahrnuje zhubnout desítky kilogramů kombinací stravy, pohybu a lékařské konzultace.
- Mezi nejčastěji zmiňované metody patří dělená strava (varianta podle Kořínkové, kniha „Dieta Já vím“), počítání kalorií a individuální plán od dietoložky; součástí plánu bývá i pravidelné vážení.
- Léky obsahující sibutramin (Meridia, Lindaxa) byly v diskuzi označeny jako dříve předepisované, zároveň bylo opakovaně zmíněno, že sibutramin je v celé EU zakázán kvůli rizikům pro srdce a krevní tlak; jako doplňky a podpůrné pomůcky byly zmiňovány Zumba, spinning, rotoped, ultrazvukové ošetření za 650 Kč a masážní přístroje.
Nejčastější otázky
Q: Jak funguje dělená strava podle Kořínkové?
A: Dělená strava podle Kořínkové (zmíněná kniha „Dieta Já vím“) střídá „zvířátkové“ dny (maso + mléčné výrobky + vejce + zelenina mimo brambor a luštěnin) a „kytičkové“ dny (pečivo, těstoviny, rýže, brambory, luštěniny, ovoce, zelenina); neutrální potraviny jsou rostlinný olej, ořechy, kakao a med.
Q: Je Meridia (sibutramin) dostupná a bezpečná?
A: Meridia obsahuje sibutramin; sibutramin je v celé EU zakázán kvůli vedlejším účinkům na srdce a krevní tlak, což bylo v diskuzi opakovaně zmíněno.
Q: Jaké formy pohybu byly v diskuzi doporučovány po porodu?
A: Uváděné aktivity zahrnují Zumbu, spinning, aerobik, rotoped, posilování, plavání a procházky; spinning byl označen jako účinný, ale nákladnější než domácí rotoped nebo skupinové lekce.
Q: Ovlivní zhubnutí šanci na otěhotnění?
A: Podle zmínek v diskuzi immunoložka a gynekoložka konstatovaly, že obezita může být jednou z indikovaných příčin neplodnosti, a doporučovalo se pokusit snížit hmotnost (v diskuzi padalo i doporučení „aspoň 5 kg“) jako součást přípravy na početí.
Q: Jaké volně dostupné přípravky na strie a pomůcky na hubnutí byly zmiňovány?
A: Jako užitečný byl zmíněn Avon krém na strie; krém Bonela z lékárny za ~600,- byl uveden jako neúčinný; zmiňovaly se také masážní přístroje (reklamované v TV), ultrazvukové ošetření „liposupce“ za 650 Kč a výživové/„Energy“ produkty.
Závěry z diskuze
Shoda
- Dělená strava, počítání kalorií, pravidelné cvičení a podpora skupiny/tabulka pokroku jsou považovány za hlavní přístupy k hubnutí po porodu.
- Doporučuje se konzultace s lékařem nebo dietologem a průběžné vážení jako součást plánu hubnutí.
Sporné názory
- Někteří účastníci popisovali, že sibutramin/Meridia jim pomohl bez vedlejších účinků, zatímco jiní upozorňují, že sibutramin je v EU zakázán kvůli rizikům pro srdce a tlak.
- Jedna skupina preferuje dělenou stravu jako rychlý a jednoduchý systém, druhá preferuje přesné počítání kalorií a kontrolu příjmu.
Otevřené otázky
- Zda konkrétní úbytek hmotnosti u jednotlivých žen skutečně povede k úspěšnému otěhotnění v jejich konkrétních případech.
- Jak udržitelná je ztráta váhy dosažená pomocí dělené stravy v dlouhodobém horizontu.
- Jak vybrat a financovat efektivní pohybové aktivity (např. spinning vs domácí rotoped) při omezeném rozpočtu.
Zmíněné značky a firmy
Replay, S.Oliver, Avon, Energy, potravinova-alergie.info, Zumba, Meridia, Lindaxa, Bonela
Zmíněné produkty a metody
dělená strava podle Kořínkové (kniha „Dieta Já vím“), počítání kalorií, Meridia, Sibutramin, Lindaxa, Energy produkty, ZUMBA, spinning, aerobik, rotoped, posilování, ultrazvuk (liposupce) 650 Kč, masážní strojek, Avon krém na strie, Bonela (krém) 600,-, stahovací prádlo, 1000 kcal dieta, vláknina z lékárny, návštěva dietoložky, imunologické vyšetření, IVF, ICSI, prednison, BMI měření
Místa a osoby
Kořínková
jinak taky mám ted furt stres☹,moc zas nespíme☹ a nějak tak vše,ale už mám jisty ten kurz na zumbu se těšim a začala jsem dělat nehtíky(gelovky) tak jsme rááda že se nenudim🙂
Ahojky, luuca, no myslela jsem to tak nechci být ale drsná 🙂 , ale jak to vyřešit. Jiná je, kdyby třeba holky napsaly, teď se mi to nedaří..nebo tak, ale neozvat se vůbec..každopádně jsem chtěla ať máš ty s tím co nejméně práce, tak nevím jestli i to spíše nepřidá 😒 . Třeba se holky vyjádří..to budeš mít supr s těmi kurzy, takovým lidem fandím, když já už jsem pecka peckovitá..
@luuca.b u z to mas v IP.
Zdravim vsechny pri Nedeli, gratuluji vsem tem, co zhodily alespon nejaky ten gram nebo kilogram a zaroven zdravim vsechny nove prichozi. Kocky, ja vas nestacim ani docitavat, ale verte tomu, jsem v tom stale s vami🙂)) a vsem drzim palce. Uspesne hubnuti,papapa a pristi tyden na Konikovi nashledanou🙂)
a úplně čučím,jak je každý nespokojen s MMB.Já tam objednávam docela často,a ještě se mi nikdy nic takového nestalo 😉 To musí byt povaha,vzít si peníze a už se ani neozvaz. I když toho člověka neznám,nedalo by mi to.Děs,co jsou někteří lidí zač
@cervik1111 taky objednávám hodně na MMB a zatím se mi nic špatnýho nestalo... ťuk ťuk
@cervik1111 já nekupuju přes MMB ale spíš přes Aukro, tam i hodně prodávám- a můžu říct, je to hodně o lidech - prodala jsem přes Aukro štěně (máme Westíky) a dodneska ho mám doma a to ho měli odvést před 3 týdny. zatím poslední termín maj tuhle středu a pokud zas nedorazí, tak už to hodlám řešit jinak. Pán si totiž myslel, že ho vydraží, já mu ho tu rezervuju a haldu dalších zájemců kvůli tomu odmítám a pak mi minulý týden řekl, že už ho nechce... Tak jsem to zkoušela na pána, kterého jsme měli v záloze, ale jelikož to neměl jistý, tak si štěně sehnal jinde. A tenhle, co to vydražil, mi říká - tak ho prodejte někomu jinému... Jenže skoro 3. měsíční štěně je pro mě takřka neprodejné a pokud prodejné, tak pod cenou. Tak jsem mu řekla, že ho klidně prodám jinde, ale jestli budu muset pod cenu, tak po něm budu chtít doplatit rozdíl do plné ceny, že na tom štěněti nebudu kvůli němu tratná. Tak najednou našel ve svém "nabitém" čase místo a že přijedou ve středu. A to mám sto chutí jim doúčtovat i žrádlo za ty tři týdny.
A naopak jako kupující mám s Aukrem jen dobré zkušenosti. Takže je to vše fakt jen o lidech. Ale narozdíl od MMB si na aukru můžeš přečíst komentáře k danému prodejci a rozhodneš sejestli to vypadá, že je "solidní" a koupíš od něj.
@evena souhlasím, cukrovku bych taky nechtěla - navíc na ni vlastně umřel můj děda. Resp. každý řekne, že na cukrovku se neumírá, ale málo kdo vám dodá, že se neumře na cukrovku, ale na ty další nemoci s ní spojené... Např. dědovi jen díky cukrovce přestaly fungovat ledviny, takže dva roky dialýza, pak nová ledvina, když byl dárce. Pak zase špatné cévy, takže trojitý baipas, když se zbavi tohoto, tak se mu zas ucpali cévy v nohách, tak zase s tím na "protažení"... A nakonec mu zkolaboval vlivem cukru a tím spojených věcí celý organismus. A to se léčil!!! Neměl to zanedbané
Ahoj holky,tak období oslav je za mnou,tak se vrhám na dělenou stravu,už jsem ji kdysi držela a působila na mě dobře.Snad to vydržím.Svoje míry pošlu.
Tak dneska jdu do toho zase s větší vervou půl kila za týden je pro mě málo 😠
Ahojte děfčata, hlásím se po delší pauze.. měla jsem nějaké problémy.. v rodinně, ale snad už je všechno zažehnáno 🙂 🙂 🙂 jinak můžu říct, že se zatím hezky držím podle plánu... sice jsem během tý doby přibrala až na 124,6kg, ale to jsem se naštvala a teď mám 120,9kg 🙂 a jde to dolu, jsem moc ráda 🙂 🙂 🙂 a co vy? vaše úspěchy?
Ahojte děfčata, hlásím se po delší pauze.. měla jsem nějaké problémy.. v rodinně, ale snad už je všechno zažehnáno 🙂 🙂 🙂 jinak můžu říct, že se zatím hezky držím podle plánu... sice jsem během tý doby přibrala až na 124,6kg, ale to jsem se naštvala a teď mám 120,9kg 🙂 a jde to dolu, jsem moc ráda 🙂 🙂 🙂 a co vy? vaše úspěchy?
Ahoj holčiny,
jak píšete o tom mimibazaru,jsem docela v šoku 🙂 Nakupuju tam dost,ale zatím vždy vše proběhlo OK.Ale teď budu mít docela strach 😉 Jinak hubnutí u mě nic moc.Na víkendík jsme byli u tchánovců a to byly zase obžerstva.Vepřo,knedlo,zalo, zákusky,vínečko,oříšky,chlebíčky.No až je mi dnes zle.Tak zase s chutí do toho a snad to půjde 😉 .
@mil7 já bych z toho MMB nebyla v šoku, je to jen o lidech. Jak jsem psala - já na aukru mám dobré zkušenosti až ted - to neodebrané štěně...
Jinak jáí mám za sebou 15 min zumby (našla jsem nějaká videa na www.youtube.com a docela se to podle nich dalo...
@valentovasasa ahojky, to muj děda měl taky silnou cukrovku zhoršilo se to v 81 letech, ucpání těch cév na noze, takže nejdřív jedna moha amputace, a pak po roce druhá...ale pak umřel na infarkt v sanitce při převozu do nemocnice..
ja si dneska jedu za pani z mmb pro bundicku pro malyho, tak doufam,ze bude tak pekna jako na obrazku 😝 jinak k tomu cviceni, jak vas obdivuju. ja jsem lina jak ves. a navic kdyz se uraci prijit manza z prace je uz 19:30 a predstava,ze jeste nikam drandim na cvico...hmm ale ono to bez toho pohybu asi nepujde ☹
... fakt si dejte na MMB bacha... už nám dluží přes 20tis.... Ani majitel baráku, jehož adresu psal dříve jako odesílací ji nezná....
Ahojky.... tabulka je super.... 😵 😵
mě je už dneska fajn, viróza je pryč... takže večer jdu cvičit.... 😵 už se i těším....
@misicka455 kdys to stihla?? 🙂
@misicka455 máš aspon dobrý,že ti malá spí doma,Tobi spí jen venku,takže chodíme.Míšo,co jsi dneska jedla,já nemám vůbec inspiraci co jíst.

Ahojky holčiny,
no budu mít strach po tomto týdnu vůbec na váhu stoupnout ☹ . Úplně jsem se zděsila, co tu píšet o mmb, je mi Vás líto...já teda zatím nenaletěla, ale člověk opravdu nikdy neví. Asi se musí počítat s tím, že někdy stav nebude odpovídat, každá jsme jiná..někdo popíše, že věc má vady a jak mi přijde, tak je marně hledám a je jako nová. Kamarádce se stalo, tak jak uvádtíte, že paní psala jako nové a hrůza...takže je to opět o lidech. To, že někdo přijme penízky a nic nezašle, to nemám ani komentář...prostě podovníci už neví kdeby...
Holky jak píšete o problémech s chlapy, tak vidím, že my se švagrovou řešíme prkotinky, no spíše to jejich pro nás opožděnější a free uvažování 🙂 . Snad se Vám ty problémy brzy vyřeší. Jinak já to mám jako ty mamka marketa, že u stresu pojídám 😒 .
Luuco, já bych asi ty holčiny co se neozvou déle než tři týdny vyškrtla, né, co vy na to?
Zatím papa.