Je tu někdo, kdo by se mnou hubnul?
Ahoyjky, je tu někdo kdo by se mnou hubnul? Potřebuju do 2 let shodit asi tak 30 kg... :D
Stručné shrnutí
- Mnoho žen řeší poporodní či dlouhodobou nadváhu jako překážku pro otěhotnění a zmiňované řešení zahrnuje zhubnout desítky kilogramů kombinací stravy, pohybu a lékařské konzultace.
- Mezi nejčastěji zmiňované metody patří dělená strava (varianta podle Kořínkové, kniha „Dieta Já vím“), počítání kalorií a individuální plán od dietoložky; součástí plánu bývá i pravidelné vážení.
- Léky obsahující sibutramin (Meridia, Lindaxa) byly v diskuzi označeny jako dříve předepisované, zároveň bylo opakovaně zmíněno, že sibutramin je v celé EU zakázán kvůli rizikům pro srdce a krevní tlak; jako doplňky a podpůrné pomůcky byly zmiňovány Zumba, spinning, rotoped, ultrazvukové ošetření za 650 Kč a masážní přístroje.
Nejčastější otázky
Q: Jak funguje dělená strava podle Kořínkové?
A: Dělená strava podle Kořínkové (zmíněná kniha „Dieta Já vím“) střídá „zvířátkové“ dny (maso + mléčné výrobky + vejce + zelenina mimo brambor a luštěnin) a „kytičkové“ dny (pečivo, těstoviny, rýže, brambory, luštěniny, ovoce, zelenina); neutrální potraviny jsou rostlinný olej, ořechy, kakao a med.
Q: Je Meridia (sibutramin) dostupná a bezpečná?
A: Meridia obsahuje sibutramin; sibutramin je v celé EU zakázán kvůli vedlejším účinkům na srdce a krevní tlak, což bylo v diskuzi opakovaně zmíněno.
Q: Jaké formy pohybu byly v diskuzi doporučovány po porodu?
A: Uváděné aktivity zahrnují Zumbu, spinning, aerobik, rotoped, posilování, plavání a procházky; spinning byl označen jako účinný, ale nákladnější než domácí rotoped nebo skupinové lekce.
Q: Ovlivní zhubnutí šanci na otěhotnění?
A: Podle zmínek v diskuzi immunoložka a gynekoložka konstatovaly, že obezita může být jednou z indikovaných příčin neplodnosti, a doporučovalo se pokusit snížit hmotnost (v diskuzi padalo i doporučení „aspoň 5 kg“) jako součást přípravy na početí.
Q: Jaké volně dostupné přípravky na strie a pomůcky na hubnutí byly zmiňovány?
A: Jako užitečný byl zmíněn Avon krém na strie; krém Bonela z lékárny za ~600,- byl uveden jako neúčinný; zmiňovaly se také masážní přístroje (reklamované v TV), ultrazvukové ošetření „liposupce“ za 650 Kč a výživové/„Energy“ produkty.
Závěry z diskuze
Shoda
- Dělená strava, počítání kalorií, pravidelné cvičení a podpora skupiny/tabulka pokroku jsou považovány za hlavní přístupy k hubnutí po porodu.
- Doporučuje se konzultace s lékařem nebo dietologem a průběžné vážení jako součást plánu hubnutí.
Sporné názory
- Někteří účastníci popisovali, že sibutramin/Meridia jim pomohl bez vedlejších účinků, zatímco jiní upozorňují, že sibutramin je v EU zakázán kvůli rizikům pro srdce a tlak.
- Jedna skupina preferuje dělenou stravu jako rychlý a jednoduchý systém, druhá preferuje přesné počítání kalorií a kontrolu příjmu.
Otevřené otázky
- Zda konkrétní úbytek hmotnosti u jednotlivých žen skutečně povede k úspěšnému otěhotnění v jejich konkrétních případech.
- Jak udržitelná je ztráta váhy dosažená pomocí dělené stravy v dlouhodobém horizontu.
- Jak vybrat a financovat efektivní pohybové aktivity (např. spinning vs domácí rotoped) při omezeném rozpočtu.
Zmíněné značky a firmy
Replay, S.Oliver, Avon, Energy, potravinova-alergie.info, Zumba, Meridia, Lindaxa, Bonela
Zmíněné produkty a metody
dělená strava podle Kořínkové (kniha „Dieta Já vím“), počítání kalorií, Meridia, Sibutramin, Lindaxa, Energy produkty, ZUMBA, spinning, aerobik, rotoped, posilování, ultrazvuk (liposupce) 650 Kč, masážní strojek, Avon krém na strie, Bonela (krém) 600,-, stahovací prádlo, 1000 kcal dieta, vláknina z lékárny, návštěva dietoložky, imunologické vyšetření, IVF, ICSI, prednison, BMI měření
Místa a osoby
Kořínková
@luti me tahle dieta naucila jist stridme a hlavne mi stahla zaludek ktery byl neskutecne roztazeny od doby tehotenstvi dietu nedrzim denne si zajezdim an orbitreku cca 15-35 minut jim rano kneknbrot(nejim bile pecivo a chleba jen zridkakdy to me taky naucil atkins)se sunkou ci s cimkoliv jinym pastika atd obed vse co varim pro rodinu mensi porce a to odost snim dva knedliky a jsem prejedena kdysi jsem zvladla 5 a vecerim okolo seste taky neco s kneknbrotem a vaha stoji stale 🙂
navi jsem zhodila 12 kilo za dva mesice coz vychazi na 1,5 kila tydne coz je optimalni a potvrdil mi to i lekar a navic mozna to nekoho sokuje mi ji dokonce doporucil jako jednu z nejlesich diet 😕
@petka28 vaha mi zacala klesa ihned druhy ci treti den jde to dolu alespon teda me cca po 10-20 gramech denne
@evena nevim nevim jestli bych delala cyklickou ketogenni dietu pres tyden drzet o vikendu jist neni to moc dobre ja osobne bych se do toho obula naplno a pak se udrzovala je to lepsi 😀
Holky trochu jste mě stou dietou nahlodaly , že bych třeba držela 3 týdny něco zhubla a pak udržovala. Ale někde jsme četla, že se nemůže mlíko , jogurty , je to pravda?
ahoj holky, vim,ze ste to tu urcite probiraly (tak se predem omlouvam,za otravovani 😔 ) kde se kupuji ty keton curaci papirky? V lekarne? A kolik stoji? a nema ta dieta jojo efekt?
dekuju
@misicka455 já ji zkoušela 2x a vydržela max 10 dní, vůbec mi nechutnají veci které se tam mají jist a mela jsem hlad:(
@misicka455 nejspis ne, neb mlecne produkty obsahuji lactozu - mlecny cukr a tato dieta je na principu malo sacharidu, hodne proteinu
@mamkamarketa jojo efekt nastane po jakekoliv diete, anebo kdyz najedes zpet na stejny stravovaci princip jako pred dietou
@evcaaaaaa jak rikam, kazdy je jiny, kazdemu vyhovuje neco jineho, gratuluji, ze jsi zhodila ty kg a nepribiras, ale jak sama rikas, zmenila jsi svuj stravovaci system, jis mene a asi vice se hybes, takze by jsi zhodila tak i tak 😉 😉
ahoj
nad atkinsem sem přemýšlela dlouho a jdu do toho, nastudovala sem nějaké články
tady třeba že se to nemusí dodržovat až tak přísně (to je něco pro mě), dovolují v malé míře brambory, rýži a pečivo (pečivu se ale budu snažit vyhýbat uplně)
http://elle.cz/Krasa/Zdravi-a-fitness/Nova-Atki...
@misicka455 našla sem že ml. výrobky a mlíko se může 😉 bez toho bych taky nevydržela..
a je zajímavý, že někde ovoce a kávu zakazují, někde je to dovolené 😕
ale nějak nechápu jak často se má jíst? dodržovat ty odstupy max. 3 h? 😕
@petka28 je fakt že zatím v každém článku co sem četla je napsané že 20 g sacharidů denně 😝 spíš jde asi o to tohle striktně dodržet a už je jedno, jestli si za den vezmu jedno jablko (to by tak 20 g s mohlo odpovídat) nebo si raději vezmu sýr a třeba bílý jogurt .. každopádně 20 g s je strašně moc málo a pořádně sem si to uvědomila až teď 😅 nebo to kombinovat, třeba jen půlka jablka denně + jogurt, to by šlo 🙂
holky tak jestli to dobře chápu, jen jde o to počítat sacharidy .. prostě nesmím překročit 20 g .. takže už je na mě jestli sním těch 20 g s. v jablku (a pak už si nebudu moct sníst nic co má sacharidy) nebo si to nějak rozložím na ten jogurt třeba, šlehačku, sýr? vy ste asi ani těch 20 g denně nejedli co? no bude to zajímavý, protože jak sem měla tu těhot. cukrovku tak sem měla třeba limit 20 g s. na malou svačinku, 60 g na oběd.. celkově to bylo asi 180 g s. / den 😀 a chybělo mi ovoce, protože díky těm limitům sem ho nemohla sníst tolik 😀
ja jsem proste jedla jakekoliv salamy jakekoliv syry ne tavene vejce do kafe jsem davala slehu civ vic tucna tim neme sacharidu tohle je nepsane pravidlo pro vsechny potraviny muzou se houby ja jsem vicemene nic nepocitala jedla jsem povolene potraviny vydrzela jsem dva mesice bez priloh ovoce zeleniny a peciva tot vse a salo a stoji to za to 😉 😉
Tak holky jdem do toho?
Já už jsem dnes začala.Snad to tady při vaši podpoře půjde lépe.
Začíná taky někdo?
Mě na té dietě vadí strašně to ovoce hlavně teď ujiždím na ananasu a pomelu a taky ty mlečné výrobky hodně mám ráda ty kefirové mléka anebo ty ochucené aktivie.
@leopolda jo ten vacuschap v Brně bude mít zase nějakou oakci kolem 27 listopadu tak kdyby jsi chtěla to vyzkoušet?
Tak tady jsem si zase přečetla, že mlečné výrobky ano tak jsme z toho jelen

Ahojky holky a vitam vsechny nove prochozi. Opet gratuluji ke vsem zhozenym kilogramum a gramum a drzim palce vsem , co je pevna vule jeste neopustila 😉
Koukam a zpetne procitam vsechny prispevky a musim rici, ze se nestacim divit, kolik z nas je na nejake "diete". Holky, nikomu nic nevycitam, nikoho nechci urazit, jen pridavam svuj odobni nazor 🙂
Kazdeho osobni veci, jak se snazi zhodit nabyte kilogramy, jak v tehotenstvi, tak pres zdravotni problemy nebo jen "protoze nam chutna jist trochu vice" 😉
Myslim, ze si musime uvedomit, ze pres tyto narazove a kratkodobe a hlavne jednostranne diety, se po urcite dobe stejne dostavi jojo efekt a zhozene kilogramy budou zpet a jeste neco navic ☹ . My predevsim, musime zmenit zivotni styl, myslim tim byt ukaznenejsi v jidle, naucit se jit vice pravidelne v mensich davkach, mene jidel s vysokym obsahem cukru a tuku a hlavne nase mysleni a trochu vice se hybat. Plati tady prirozena rovnice pro hubnuti a udrzeni zhozene vahy: kaloricky prijem musi byt nizsi nez kaloricky vydej. A a samozrejme stejne dulezita je pevna vule bez ni to asi tezko pujde. Kazdy (nebo vetsina) by rad zhodil nejake ty Kg, co v nejkratsi dobe, kez by to tak slo jednoduse 😀 😀
Vim, ze velkou roli hraje geneticka dispozice, ale treba si pamatuji jak nam na Fakulte ve fyziologii rikali, ze tukove bunky cloveka se tvori samozrejme prenatalne a do 1.roku ditete ( myslim tim mnozstvi) posleze jakmile pribirame, tak se tukove bunky bud roztahuji, zvetsuji nebo, kdyz hubneme tak se zmensuji, ale prave pocet tukovych bunek je ovlivnen z vyssi casti prave do 1. roku zivota. Nechci tady zadne maminky ani snazilky klamat tim, ze nase dite dame na dietu 😠 😠 😠 . Velky pozor, prave ze male deti potrebuji vysoce kalorickou a vsestranou stravu s vysokym obsahem tuku a proteinu na potrebny biologicky vyvoj.
Taaaak uz koncim s poucovanim, jen jsem se chtela podelit o muj vlastni nazor a doufam, ze jsem nikoho neurazila nebo dokonce neodradila. Hubnuti zdar 😉