Je tu někdo, kdo je fakt vyloženě samotář a nepotřebuje kolem sebe kamarádky?

kamila4492
21. pro 2021

Holky, zajímalo by mě, jestli je tu ještě někdo, kdo nevyhledvá jiný mámy s dětma, respektive všeobecně nepotřebuje k životu kamarády.
Prakticky denně vidím na fb ve skupinách, jak si maminky hledají kámošky na seznámení, procházky, atd, ale mě to vůbec nic neříká.
Trávím čas s rodinou, skoro manželem a nikoho "zvenčí" vlastně ani nepotřebuju.
Má to někdo podobně, nebo jsem exot sama? 😄

te_reza
21. pro 2021

Já ✋mám kámošky dvě, sporadicky někam vyrazíme, známe se od ZŠ, jinak vůbec. Já bych na pustém ostrově určitě netrpěla 😂

michaelarousova
21. pro 2021

@kamila4492 mam to taky tak☺️Pisu si s par lidma ale to mi staci ☺️ Bohate mi staci manzel,deti a rodina☺️

izz76
21. pro 2021

Mám to tak, stačila by mi rodina, kolegyně v práci.. Moje dítě je, ale jiné natury, takže už na mateřské jsem se díky velmi družné dceři seznámila s dalšíma maminkáma s kterýma jsme v kontaktu i nadále. Dost často se sebezaprenim, ale co by člověk pro děti neudělal že 😍

tinaprofi
21. pro 2021

určitě nevyhledávám ostatní matky s dětma pro osobní setkání a trávení s nima svýho volnýho času, čímž chci říct, že i mezi matkama jsou cool baby, se kterýma ráda prohodím pár slov, zasměju se, poradit si, ale když se ode mě drží dál, je to fajn 🙂) udržuju si naopak přátele z kruhu svých zájmů a na tom mi záleží hodně, je to moje potrava pro mozek, naplňuje mě to i vnitřně, potřebuju cítit blízkost svých přátel, se kterýma sdílím stejný myšlenky a zájmy, což v překladu vlastně znamená, že moji nejbližší jsou bezdětní a většinou chlapi 🙂)

95newmommy2020
21. pro 2021

Já teda mezi ne nepatřím, kolektivy vyhledavam a mám rada přeplněné místa s dětmi. 😄. Ale těch, co jsou radši samy znám hodně. Mám třeba takovou matku. Když sem byla dítě, docela dost trpěla, když se s ni někdo s detma začal bavit, jen protože má taky dítě. Bylo ji nepříjemný, že na ni někdo cizi jen tak mluví, a ještě chce odpovědi. 😁 Pak mám takovou jednu kamarádku, ktera má společensky dítě, takže se vždy sejdeme na hřišti. Jenže pak, když už je tam “plno” třeba 3-4 maminky. Tak je nervózní a musíme jít pryč. 😁

avadake
21. pro 2021

Nejsi exot, jen kvůli dětem si hledat “kamosky” s detma je fakt divný. Uprimne kdyz jsem odhalila ze zenska kterou jsem povazovala za kamaradku a to brala spis jako ze se premahala kvuli diteti a nudila na rodicaku tak jsem z toho byl silne rozladěná. Jsem taky samotar a tak mne nahanela furt a ja byla vstricna, dnes to beru jako ztratu casu s ni. Děti se přece mohou kamaradit pak samotné, to obdobi kdy jsou sami s mamou sami je kratke. Dobre delas ze kdyz to tak mas nehrajes na lidi komedii, exot rozhodne nejsi😉

konidana
21. pro 2021

Jako nějaký lidi kolem sebe občas potřebuju, stačí naše společný známý (na rodičáku třeba výlety o víkendech), teď v práci, někdy radši chlapy, ale i ženský ... . Kamarádku mám jednu, možná dvě, kterým můžu kdykoli zavolat. Vidíme se párkrát do roka. S některýma rodičema kamarádů mých dětí jsem si sedla, ale je to přechodné, stejně jedeme každý dál po svém.

konidana
21. pro 2021

@kamila4492 a kolikrát mi i někdo říká, přijeď, ale já radši když mám možnost být sama doma (úplně sama), tak mám klid a jsem nejšťastnější.

klokanka31
21. pro 2021

@kamila4492 Tak jsem taky exot 😊 já mám jediného kamaráda s kterým si napíšem, na jaře a v létě šel někdy se mnou a malou na procházku, když byl manžel v práci. Ale jinak kamarády nemám a nechybí mi to...

drep
21. pro 2021

Absolutně nemám potřebu se někým kamarádit, pokud nás spojuje jen to, že máme dítě. Ale já jsem jednak asociál (mám asi dvě dobré kamarádky a dva dobré kamarády, hromadu kolegů a další lidi obecně nevyhledávám) a druhak mě moje moje dítě nedefinuje (je to milovaná součást mého života a moje zlato, ale nikoliv jediný středobod mého života), takže mě spíš s někým bude spojovat vášeň pro westernové jezdectví nebo o neurointenzivní péčí než fakt, že jsem porodila…

uzivatelkapetra
21. pro 2021

Já popravdě žádné kamarádky nemám, když se s někým sejdu mám pak pocit, že ten druhý nemá potřebu se se mnou vídat. Mám manžela, syna a kolegy v práci, ženské mě nějak nebaví 🙂 (nelíčím se, jsem spíše praktická než čančaná, na nehty nechodím, do fitka nechodím a já nevím co všechno nedělám co je dnes tak strašně cool)

felixfelicis
21. pro 2021

Několikrát jsem se zkoušela na RD seznámit, ale vždycky to krachlo - dítě jako jediný společný jmenovatel prostě nestačilo...
Byla jsem ale zvyklá mít hodně koníčků a to takové, které se provozují s jinými lidmi 🙂, a i když jsem je musela osekat na minimum, umřela bych, kdyby mi nic z toho nezbylo...

jane46
21. pro 2021

Jsem asocial a nestydim se za to 😅 Diky detem jsem teprve poznala lidi z vesnice (a chodime na vsechny vesnicke akce), diky detem se bavim s maminkami ze skolky ci z hriste... Ale nevyhledavam je.
Mam jednu kamaradku z VS, segru... a to mi staci.

camelinka
21. pro 2021

@kamila4492 Mam hromadu znamych, z toho par dobrych pratel a dve, tri hodne dobre kamosky, ale vetsinou mi staci udrzovat kontakt na dalku a semtam se videt a podrbat.
Co ale potrebuju, je kolektiv v praci, protoze praci docela ziju, bavi me probirat spolecne zajmy a resit pracovni i osobni zalezitosti, pobavit se, i nekdy zaparit, sme skvely kolektiv...
Doma si pak zalezu pod deku k serialu, ikdyz me treba nekdo nekam zve, ale sama tu fakt nebrecim a uzivam si to😁

konidana
21. pro 2021

@jane46 já pomalu neznala ani sousedy u nás na patře první tři roky. Pak už děti odrostly kočáru a chtěly na hřiště, tak jsem sem tam někoho potkala...

kamila4492
autor
21. pro 2021

@te_reza já nemám ani ty 2 😄😄😄

kamila4492
autor
21. pro 2021

@camelinka s tou prací to chápu, tam jsem kolektiv potřebovala taky, ale jakmile padl konec pracovní doby, tak rychle pryč 😄😄

kamila4492
autor
21. pro 2021

@jane46 vítej v klubu asocialů 😄

kamila4492
autor
21. pro 2021

@uzivatelkapetra já js zase teda opak. Líčím se hodně, bez nehtů si ani nezavážu boty, ale se zbytkem naprosto souhlasím 😄

kamila4492
autor
21. pro 2021

@avadake díky za tuhle odpověď. Taky si říkám, že si pak to naše zvíře najde kamarády samo. Já jsem byla odmala spíš "sama pro sebe". Respektive nikdy jsem nikam nezapadá, tak už jsem to pak nezkoušela 🙉

kamila4492
autor
21. pro 2021

@tinaprofi rozumím, to i dává smysl 🙂 já jsem ten typ, kdy nepotřebuju kromě rodiny asi vůbec nikoho🙉

kamila4492
autor
21. pro 2021

@izz76 no na to jsem taky zvědavá. Ti bude zajímavý, jestli bude naše prdelína družný dítě. Ona se bude bavit a já budu dělat nejspíš větev 😄

hani_na
21. pro 2021

Já jsem z podstaty i profesí velký extrovert, ale na mateřské si vystačím jen s malým. Mám jednu kamarádku taky na mateřské , která mi skoro každý den píše, ať jdeme s nimi ven atd. Přiznám se, že mě nebaví hovory o dětech, jak spaly, jak manžel nepomáhá..

anita003
21. pro 2021

Já taky trpím, když se nějaká matka začne na hřišti družit 😄 kvůli malé to samozřejmě strpím, ale jsem nejradši, když nikoho nepotkáme... Nedávno se mě bývalá spolužačka s velkým údivem zeptala, jestli fakt jako s žádnou matkou nechodím s kočárkem na procházky - no to je pro mě noční můra, chodit a tlachat o blbostech... S kočárem to byla naopak ta nejkrásnější doba, kdy jsem si dala do uší audioknihu nebo si vzala knihu fyzicky někam do lesoparku a měla úplný klid od lidí... No, teď je malé přes 2,5, takže klid skončil a nastoupily matky 😄

kamila4492
autor
21. pro 2021

@hani_na přesně tak! Přijde mi, že 90% holek neřeší nic jinýho, než stížnosti na manžela 🙉

veruuu_kubesovic
21. pro 2021

já jsem nejraději sama 🙂
s kočárkem jsem chodila na procházky sama, nebo posléze se starší dcerkou, na hřišti taktéž sama, nesnáším poslouchat cizí řeči o tom jak dítě XY hezky papá, kaká, spí, a už má první zoubek a jak je trápí prdíky....nudaaaaaa....
navíc na RD jsem nesnášela být někde na čas, mě to děsně stresovalo se domluvit na daný čas a vše to stihnout, tak jsem vyšla ven jak mi to zrovna vyšlo, jednou v 9h, jednou v 11h....někdy až odpoledne...
Kámošek pár mám, občas se vídáme nejlíp u vína samy bez dětí to pokecáme, ale já mam stejně starostí s dia dítkem až nad hlavu, než poslouchat stesky nad nemožným partnerem či manželem...

jajulin
21. pro 2021

Já jsem asi nevyhraněná nebo co 😀 . Pracuji s lidmi, mám lidi ráda, práci miluji. Ale na několikaměsíční celostátní karanténu a zákaz stýkání téměř s kýmkoli budu vzpomínat do konce života jedině v dobrém. Sice do bylo náročné, manžel home office + 4 děti, ale absolutně mi nevadilo, že nemůžu mezi lidi, vydržela bych to takhle mnohem déle 🙂 .

ajja87
21. pro 2021

Jaa, popravdě, ja bych i třeba nějakou kamarádku ráda měla, ale vždycky jsem mezi lidmi byla takový outsider, takže už jsem tak nějak rezignovala se s někým zkusit kamaradit. Od doby co mam děti mi ten kontakt se světem nějak zpříjemní oni a kamarádi nepotřebuji...

odula
21. pro 2021

Yup, a když potrebuju pokecat o hovadinach, jdu na koníka. Můj nick na GOGu je arctonyx collaris :D a co, kazdej jsme nejakej, ne? PS arctonyx collaris:

journals
21. pro 2021

Doma jsi zatim kratce, ono se to taky muze casem zmenit…
Jinak si nemyslim, ze by materska/rodicak muselo nutne znamenat ze musis hledat kamaradky na hristi. Ja potrebuju oboje. Holky bez deti - muzu s nimi na dite snadno zapomenout i holky s detmi - muzu s nimi probrat svuj normalni matersky zivot. A umim byt i moc rada sama.