Jméno pro holčičku

marka128
8. srp 2018

Ahoj,
čekáme miminko holčičku a s manželem vybíráme jméno. Mně se líbí Olívie, Elen, Mia, Liliana, Anna, Eliška. Manžel chce Lauru.
Prosíme o radu i Vás. Pište prosím návrhy jmén co se Vám líbí, můžou být česká i cizí 🙂

kassandra1
10. srp 2018

@verona56 Nelíbí, Rozárka jí budou říkat jen ve školce, ve škole už to bude Róza a to je jak na kozu. A v dospělosti Rozálie, což ne každému jde přes pusu.

marka128
autor
10. srp 2018

Co říkáte na Silvii? 🙂

sunrain
10. srp 2018

My máme Gabrielu. Nikomu jsme jméno neřekli až když se narodila. A byla jsem překvapená jakou jméno udělalo radost. Dlouho jsme vybírali a nemohli se dohodnout. Jinak se mi líbí Karolina, Barbora,Julie, Laura a v poslední době Denisa. Chlap byl zase spíš pro Natálii, Patricii, Moniku.

123jana123
10. srp 2018

Moje favoritka byla odjakživa Sára, manžel o tom nechtěl ani slyšet. U nej naopak vedla Šarlota, to se zase nelíbilo mne. Nakonec máme Isabel. Zatím je to miminko, takže oslovujeme nejčastěji “Isabelko” do budoucna se mi líbí jako osloveni “Bel” “Beli” ..z tvých variant se mi hodně líbí Laura 😀

klea81
10. srp 2018

@kaaaczenka7 Karolínu vybral manžel a říkáme jí Kája 😉

bayt
10. srp 2018

@verona56 Rozárka pro malou holčičku je pěkné, ale Rózi pro dospělou, to je jak na starou tetku...

elei
11. srp 2018

Lola, Stela, Agnes =)

alikoka
11. srp 2018

Vybrali jste krásná jména....a jak ladí k příjmení?Je krátké nebo dlouhé....

lucca13
12. srp 2018

@marka128 máme Olivku, jméno vybral manžel🙂 nejčastěji oslovujeme Olí a kdyz zlobí tak je to prostě Oliva 😃
Jinak z vašich jmen se mi líbí vše kromě Elišky

78marcela
12. srp 2018

@marka128 Silvie je krásný jméno. Líbí se mi tyto typy jmen, klasických, přitom jen zřídkakdy dávaných. Ve výběru jsem měla i Gabrielu a Kamilu. Nakonec je to Alenka. Z těch, co uvádíte nahoře, bych nevybrala žádné, Silvie by to vyhrála na plné čáře.

nikaak
12. srp 2018

Mě se líbilo Liliana, Elen. Jedno v rodině máme, druhé mi neprošlo :/ tak nakonec budeme mít Innu 🙂

marketicka346
Autor odpověď smazal
Zobraz
marcicek84
12. srp 2018

Jsem konzerva,mame Anetku a pri druhou holcicku bychom dali asi Kristynku...nechapu modu ted silenych jmen hlavne zahranicnich co se ted davaji a davaji se proto,ze rodice maji snahu dite mermomoci odlisit od odstatnich,no nekdy se takove deti odlisuji az moc

ruzicka06
12. srp 2018

@marcicek84 Souhlasím s Tebou! Jako dát zvláštní jméno třeba i cizí, jen aby se dítě nejmenovalo tak jako třeba x dalších v okolí, mi přijde jako blbost. Také jsem pro českou klasiku. Mě se líbí Eliška a je mi úplně ukradený, že je to nejčastěji dávaný jméno. Jméno se musí rodičům líbit a ne že se budu snažit dítě odlišit od ostatních. Jinak Anetka i Kristýnka jsou také moc hezká jména 🙂

raschwa
12. srp 2018

@marcicek84 Zcela souhlasím, mluvíte mi z duše. Jen jsem si říkala, že úplně vymizela jména, která byla populární v mé generaci - především Jana a Petra, ale i Šárka, Radka, Jitka, Lenka, Simona, Monika. Nevím, zda se zdají maminkám moc obyčejná nebo se tak jmenují maminky a nechtějí dávat jméno po sobě. 🙂

kristousenecek
12. srp 2018

Ahoj,my máme Miu ;**to jméno sem chtěla už když sem si hrála s panenkami ;)**i se mi líbí ,Nina,Lola ,Meda , Eliška , Elenka , Emma,Kristýnka,Laura,;)*,

klea81
12. srp 2018

@raschwa populární sice byla, ale nelíbí se mi ani jedno, Petra a Radka jsou hrozně tvrdá

marka128
autor
12. srp 2018

@alikoka Máme přijímení skvělé ani ne dlouhé ani nenemoc moc krátké (7 písmen, víc zveřejňovat nechci...nechci aby si to přečetl někdo z rodiny). Jakékoliv jméno si k němu napíšu tak to vypadá dobře. Jak české tak i cizí. Takže my můžeme dát asi cokoliv 😃
Teď nám už jen zbývá se rozhodnout 😃
Zatím vyhrává Laura, Anna, Elen nebo Silvie 🙂

kristousenecek
12. srp 2018

No ,tak to máš fajn ;),...že se ti hodí vše k příjmení ;),

alikoka
12. srp 2018

Jednoznačně Anna🙂))))

astyna
13. srp 2018

@sviva

Nám se plno lidí smálo, že máme Honzíka, že těch je všude dost. No...žijeme v Praze a za těch let, co tu žiju, jsem potkala jen jednoho Jendu na hřišti. To kdybychom dali Floriana, Samuela, Alexe, tak tam by se otočila půlka pískoviště :D

astyna
13. srp 2018

@marka128

Andrea jsem já. Mě se to jméno nelíbí v tom, že jako malé jí budete říkat Andrejko (což se mi líbí), ale v dospělosti mají lidi tendenci mi říkat Andrej (tak mi říkali i v práci a já na to schválně neslyšela). Jelikož jsem prý "jako panenka", tak mi říkají Andrejko i nyní (bylo mi 30let). Mě to už příjde blbé a Ája zní jako hloupá nána. Na střední mi učitelky říkaly Andy, což se mi drží dodnes.

raschwa
13. srp 2018

@astyna To máme stejnou zkušenost, my máme Jakuba a zatím jsme žádného nikde nepotkali, zato Adamů, Tadeášů, Theodorů nebo Matyášů je všude plno, u holčiček mi pak přijde úplná invaze Sofií. moje máma říká, že je to obyčejná Žofka, co na tom kdo vidí. 🙂)

raschwa
13. srp 2018

@klea81 Mě to tak nepřijde, sama se tak jmenuju. 🙂 Třeba taková Božena, to je skutečně tvrdé jméno, které se špatně zdrobňuje.

kejt29
13. srp 2018

@elei Agnes je nadhera 😍

klea81
13. srp 2018

@raschwa tvrdá jména jsou s R 😅boženky znám tři, taky to není můj vkus, ale může být fajn když ti někdo říká Božiíí 😉

pratensis
13. srp 2018

@klea81 Je to straaaasne subjektivni a co clovek,to nazor. Ale musim rict,ze na me taky mnohem tvrdeji pusobi jmena jako Bozena, Ruzena, Libena, Vladena. To takova Radka, to je pro me uplne neco jineho, libi se mi. To se ale nehadam, ozyvam se spis pro zajimavost, ze ruzni lide muzou mit fakt diametralne odlisne vnimani. Proto si holt clovek stejne nakonec musi vybrat jmeno sam, ostatni ho muzou leda tak inspirovat.

elei
14. srp 2018

Ono taky záleží jak vám to jméno ovlivní to, že už někoho takového znáte 🙂 My jsme dali první jméno co navrhl muž, prostě se ujalo už v těhotenství a líbilo se nám: Adélka. Stejně existují nějaké kosmické vlny asi, protože ať si myslíte, že jste dali jméno mimo ty hlavní proudy jen co vylezete ven potkáte tuny dětí s tím "vaším" jménem =) Prostě těhotné jsou nějak propojené XD

semmi
14. srp 2018

Ahoj holky, doma máme tří a pul letou holčičku Ninu a teď čekáme druhé. Mam tri favority. Adinu, Joriku a Noemi. Adinu přítel zavrhl. Mu se líbí Simina, Zuzana, Eliška. Ani jedno jméno mě neoslovilo. No zvláštní je, že dcerka věděla dávno před námi, že čekáme holčičku a říká ji Alexandra 😂

babanci
14. srp 2018

@marka128 Olívie, Elen, Laura se mi líbí moc. Elišku bych nedala, je jich jako máku. Nedávno jsem viděla na pískovišti krásnou holčičku a jmenovala se Inez. Jinak pro mě je vůbec nejkrásnější jméno mojí vnučky, jak to tak bývá, protože jí zbožňuju. 😀 Jmenuje se Viola.