Jméno pro holčičku

marka128
8. srp 2018

Ahoj,
čekáme miminko holčičku a s manželem vybíráme jméno. Mně se líbí Olívie, Elen, Mia, Liliana, Anna, Eliška. Manžel chce Lauru.
Prosíme o radu i Vás. Pište prosím návrhy jmén co se Vám líbí, můžou být česká i cizí 🙂

ruzicka06
9. srp 2018

@lucienejedla Ano, to je pravda. Je to v dnešní době nejvíce dávané jméno pro holčičku. Ale pokud se rodičům líbí, tak ho dají a bude jim jedno, kolik jich je v okolí. Pokud se mi nějaké jméno líbí, tak ho prostě dám a nebudu řešit, jestli je originální a nebo ne. Toť zas můj názor 🙂

marka128
autor
9. srp 2018

@ruzicka06 Přesně 🙂 děkuji

1nelinka
9. srp 2018

@lucienejedla ano to je pravda vsude sama Eliska..me je 33a jsem Eliska a vzdycky jsem byla ve tride jedina tenkrat se vubec Elisky nedavaly..kdyz jsem se nekde predstavila tak vsichni jeeee to je krasny..boze ale ja to sve jmeno nesnasela😂😂uz jsem si zvykla

ruzicka06
9. srp 2018

@marka128 Není zač 🙂

kejt29
9. srp 2018

@vita_ mam sestru Sonu a moc se mi to jmeno libi. Sama jsem ho zvazovala 😊

vita_
9. srp 2018

@kejt29 No zatím je to 50/50, zatím řeším chlapecké, ať si vyčistím hlavu. A u vás vyhrálo co, když ne Soňa?

anetka1701
9. srp 2018

Hahaaaaa 😁😁😁 jsem matka tři dcer...

Pojmenovat první bylo snadné-muz měl vysněné jméno a prostě mne ukecat 😁 a máme Šárku.

Cislo dvě melo byt Viktorka. Ale pak jsem jednou napočítala na hřišti před domem 5 Viktorek na jednom pisku a tak jsme zaclo hledat dál 😁 pres prvotní historii "počkáme až vyroste a jmeno si dá sama" jsme nakonec vybírali Marina vs. Mariana - a máme Marinu. Trošku se mlátil do hlavy..
Mela to bejt Maya.... To už je fuk 😁

Když jsem zjistila ze cislo Tri je taky holka, propadla jsem v huronsky smích 😂😂😂 jmeno nebylo... Nakonec se pojmenovala až po porodu. Dlouho bxla ve hře Anika nebo Zoe, nakonec mám Ronju.

Hlavní důvod proč nechci čtvrtý dite je ten, že bych to jmeno už fakt nedala 😂😂

kejt29
9. srp 2018

@vita_ mym snem nekolik let pred otehotnenim byla Berenika. A tu taky mame. Druhe byla ve hre Sona, ale je to kluk 😉

raschwa
9. srp 2018

@marka128 Kamarádka je Běla, to mi přijde taky jako pěkné a originální jméno a navíc nemám dojem, že by bylo nějak moc populární a tudíž by dcerka s velkou pravděpodobností byla široko daleko jediná. 🙂 Z Vámi navrhovaných bych hlasovala pro Annu.

zelenaesmolda
9. srp 2018

@prcekverunka moc pekne jmena vsechny tri
@marka128 neresila bych pri vyberu jmena kde bydlite,nebudete tam bydlet vecne

@vita_ tak to zase nenapadlo me s tim Sony,no tak ale nakonec proc ne,kdybys mela dvojcata mohly by byt Sony a Panasonic :D

vetyver
9. srp 2018

@lenkas1982 my mámě taky Hanu a je unikát kamkoliv přijdeme ;) teď jí bude pět. Syn je Ivo a ten je super unikát, v jeho roce narození jich bylo jen 20 v republice 🙂 pro případnou druhou holčičku se mi líbí Zora, Běla, Eva.

vita_
9. srp 2018

@zelenaesmolda 🙂 naštěstí je jedno! ale navrhnu doma, je fakt, že té Soni začínám být nakloněná, ale psaně to teda vypadá divně, ale to i Gábi

hananely
9. srp 2018

Máme Nelu Emily-nemohla jsem se rozhodnout...Syn je Ondřej a čekáme Magdalénu.

naste
9. srp 2018

@marka128 A co Zuzanka? To je moc hezké jméno a nebude jich plná školka.

mataharyy
9. srp 2018

@bah jee, měli jsme mít Beátu, bohužel to nedopadlo, ale jméno je to nádherné 😊

paulinkamia
9. srp 2018

Já mám nejmladší dceru Miu a nejstarší je Tereza a ten prostredni je syn Vinzenzo 😘

zetta01
10. srp 2018

Ahoj holky přidávám se k Vám a musím Vám napsat svou zkušenost a jsem z toho docela i zklamaná 🙂 nikdy by mě nenapadlo, jak jedno jméno může v rodině vyvolat neskutečný rozruch. Bratr čekají v říjnu chlapečka a na mé rady ať si do jména nenechají kecat, že oni jsou rodiče a oba jejich rodiče, už si jména jednou vybrali, tak ať dají na svůj úsudek, dali mi za pravdu a teď? Mamka vždy pro bráchu chtěla jméno Patrik, jenže si ho nechala sestrou rozmluvit, takže teď se ho snažila vnutit bratrovi, jenže tohle jméno se nelíbí rodičům od jeho, že je to s prominutím cikánské jméno a začali dohady. Bratrova přítelkyně si dovedla z prvního manželství holčičku mimochodem jmenuje se Laurinka, jako je to pěkné jméno, ale mě přijde takové docela, že jde blbě přes jazyk. Voláme na ni Laurinko a hodně Lájenko, Láji 🙂 ale to jsem odbočila. Už jsem i mamce nadala, ať je nechá být, tak mi řekla že šak o ať si dají co chtějí, ale začala navádět tu malou na toho Patrika. Vygradovalo to tak, že si mají všichni napsat na lístek 5 holčičích jmen a 5 klučičích jmen co se jim líbí a po nás chtěli, ať napíšeme 5 a 5 jmen co by jsme nechtěli, narovinu jsem jim řekla, že nic psát nebudeme, ať si dají co chtějí a my se přizpůsobíme, přijde mi to strašná komedie, než by si vybrali co jim se líbí :-/

zetta01
10. srp 2018

Jinak my máme velkou rodinu, hodně bratranců a sestřenic, už děti má, takže to máme se jmény trošku omezené. Jen letos se nám narodila do rodiny Sofie a David. Sofie je pěkné jméno, ale blbé je, že se tak jmenuje i naše čivava :-/ já jsem vždy říkala jestli budeme mít ty holky, tak to budou Natálka a Nelinka a rodina to věděla a všichni s tím počítají, my máme na jména vyhlášené přísné embargo a neřekneme nikomu nic. Teď ale jak mimčo čekáme, tak jsme se o jménech začali bavit s manžou a mu se líbila i Terezka, ale s tou se bratr před rokem a něco rozešel po 9 letech, takže je to blbé. Nakonec jsme dospěli k tomu, že jestli to bude holčička bude to Ema. Pro kluka to byl celkem rychlý výběr. Pokud to bude kluk, tak se nám líbí Kryštof a nebo Vojtíšek, ale tak uvidíme. Chceme, aby hlavně jméno navazovalo i na příjmení, pač máme dost známých co dali cizí jméno a k tomu to typicky české příjmení a ve spojení to zní hrozně 🙂

kejt29
10. srp 2018

@zetta01 po prvnim diteti jsem se zarekla, ze uz nikdy nereknu jmeno predem. Poslouchat ty kecy bylo silene. Hlavne od tchyne. Proste postavit pak pred hotovou vec a zvykněte si!

zetta01
Autor odpověď smazal
Zobraz
pavla555
10. srp 2018

Mne se libi Beatka ☺

kejt29
10. srp 2018

@zetta01 my pak u kluka meli pracovni nazev Joshua, coz ale ti rypavi nevedeli, si museli myslet, ze jsme spadli z marsu 😂 Prijmeni mame ceske 😂

verona56
10. srp 2018

Holky a co říkáte na Rozárku.

zetta01
10. srp 2018

@verona56 Rozárka je také moc pěkné jméno 🙂

zelenaesmolda
10. srp 2018

@paulinkamia to je zvlastni kombinace,dve cizi a jedno vylozene ceske,maji stejneho tatinka? 🙂

zelenaesmolda
10. srp 2018

@verona56 me se osobne nelibi

jitka0a
10. srp 2018

Mi se libí Karolína, Lili, Sofie, tak záleží co vám bude pasovat k příjmení 🙂.

zutinka
10. srp 2018

Mě se líbí -Liliana,Magda,Zuzka a Laura

pratensis
10. srp 2018

Josefína, Antonie, Františka

monikazimanyi
10. srp 2018

Tak my máme doma Toničku a teď čekáme Julinku 🙂