• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jméno pro miminko, pro syna, poraďte

14. dubna 2016 
@berynka jo tak to máš pravdu - 50-ti letý Denis mi přijde divné... :slight_smile:
7. bře 2014 v 00:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zachariáš, Jeremiáš, Damián..
7. bře 2014 v 01:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
no a vysněné "cizí" ale fakt použitelné jen v zahraničí Josh a Sean.
7. bře 2014 v 01:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@stelzigova.b koukam ze mate Lauru, co treba Lucas :slight_smile:
7. bře 2014 v 06:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marticep :grinning: to já si právě taky říkám, že možná lepší, že se sám přítel nevyjadřuje a jen zamítá moje návrhy, protože mám hrůzu z toho, že by si prosazovat jméno, co bych fakt moooc nechtěla :grinning: no jsem zvědavá jak to u nás dopadne. ještě máme čas a slíbil mi tedy, že mi dá 3a3 jména ze svého návrhu, tak snad si z toho něco vyberu. já mu jich dala 6a6, tak u každého jedno nechal jako nejmenší zlo, ale nadšení žádné :sweat_smile: tak to chci zkusit ještě z té druhé strany a třeba dokáže mě nadchnout nějaký jeho nápad, nebo spíš v to fakt doufám :grinning:
7. bře 2014 v 07:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@stelzigova.b mame doma Stepana a je na nej spoustu zdrobnelin. Jeste se mi libi Jiri a Vit :slight_smile:
7. bře 2014 v 07:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jsem taky zastáncem jmen, která jsou u nás doma, dítě nemusí mít takovou povahu, že by na sebe chtělo všude upoutávat pozornost.
7. bře 2014 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Radit někomu, jaké si má vybrat jméno je opravdu oříšek. Jako učitelka jsem se setkala s tím, že byli ve třídě tři Jiří a v jiné zase dvě Natálie, apod. Máme dvě dcery - Elen (tu jsem chtěla já, ale Elenu - manžel zkrátil a Šárku - vybral manžel) a manžel by rád do třetice chlapce - samozřejmě po něm - Miroslava - hrůza. Ne, že by mi vadilo to jméno, ale nesnáším, když se děti jmenují po rodičích. Jak už Vám někdo radil, musí jméno sedět k příjmení ( ke krátkému delší jméno a naopak), také bych řešila svátek versus narozeniny, Vánoce, ... S tím poameričťováním a cizími jmény bych to nepřeháněla. Uvědomte si, že někteří nemají představu, jak se jména čtou - tzn. budou číst stejně jako se jméno píše. Doporučuji knihu Jak se bude vaše dítě jmenovat od Miloslavy Knappové - budete mít problém si vybrat :slight_smile:
8. bře 2014 ve 21:31  •  2 děti - čeká miminko, termín má v červenci 2017 (23. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
Záleží také na příjmení. Třeba Denis Mrkvička by bylo asi děsné. A co ta vaše kámoška, už bere ty prášky? :wink:
9. bře 2014 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky ozivuji diskuzi. Nemate tip na hezke jmeno pro syna prijmeni Noris. A dcera se jmenuje Sofie aby ty jmena nebyly zas extra odlisne. :slight_smile: Dekuji
11. dub 2016 v 01:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@markyzka84 co tak Sebastian, Filip, nebo Stefan?
11. dub 2016 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adam, Vojtěch, Dominik, Matěj.. :wink:
14. dub 2016 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek