Jméno pro miminko, pro syna, poraďte

stelzigova.b
6. bře 2014

Mému příteli se líbí jméno Denis.....já mám zase raději ty cizí jména líbí se mi i takové jméno jako Zachery 😀 ale obávám se že se nechám stejně nakonec ukecat na Denise i si na to začínám zvykat i když přeci jenom pořád trochu váhám. Holčička by byla Sharon či Nicol, Šarlota se mýmu chlapovi nelíbí. Jaká Vám se líbí jména pro chlapečka ? 🙂

lucieandrlova
6. bře 2014

@berynka jo tak to máš pravdu - 50-ti letý Denis mi přijde divné... 🙂

lv
7. bře 2014

Zachariáš, Jeremiáš, Damián..

lv
7. bře 2014

no a vysněné "cizí" ale fakt použitelné jen v zahraničí Josh a Sean.

chroustinka
7. bře 2014

@stelzigova.b koukam ze mate Lauru, co treba Lucas 🙂

blahova_andrea
7. bře 2014

@marticep 😀 to já si právě taky říkám, že možná lepší, že se sám přítel nevyjadřuje a jen zamítá moje návrhy, protože mám hrůzu z toho, že by si prosazovat jméno, co bych fakt moooc nechtěla 😀 no jsem zvědavá jak to u nás dopadne. ještě máme čas a slíbil mi tedy, že mi dá 3a3 jména ze svého návrhu, tak snad si z toho něco vyberu. já mu jich dala 6a6, tak u každého jedno nechal jako nejmenší zlo, ale nadšení žádné 😅 tak to chci zkusit ještě z té druhé strany a třeba dokáže mě nadchnout nějaký jeho nápad, nebo spíš v to fakt doufám 😀

paracka
7. bře 2014

@stelzigova.b mame doma Stepana a je na nej spoustu zdrobnelin. Jeste se mi libi Jiri a Vit 🙂

stelzigova.b
autor
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
stelzigova.b
autor
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
antoinet
7. bře 2014

Jsem taky zastáncem jmen, která jsou u nás doma, dítě nemusí mít takovou povahu, že by na sebe chtělo všude upoutávat pozornost.

riakuk
8. bře 2014

Radit někomu, jaké si má vybrat jméno je opravdu oříšek. Jako učitelka jsem se setkala s tím, že byli ve třídě tři Jiří a v jiné zase dvě Natálie, apod. Máme dvě dcery - Elen (tu jsem chtěla já, ale Elenu - manžel zkrátil a Šárku - vybral manžel) a manžel by rád do třetice chlapce - samozřejmě po něm - Miroslava - hrůza. Ne, že by mi vadilo to jméno, ale nesnáším, když se děti jmenují po rodičích. Jak už Vám někdo radil, musí jméno sedět k příjmení ( ke krátkému delší jméno a naopak), také bych řešila svátek versus narozeniny, Vánoce, ... S tím poameričťováním a cizími jmény bych to nepřeháněla. Uvědomte si, že někteří nemají představu, jak se jména čtou - tzn. budou číst stejně jako se jméno píše. Doporučuji knihu Jak se bude vaše dítě jmenovat od Miloslavy Knappové - budete mít problém si vybrat 🙂

kamila297
9. bře 2014

Záleží také na příjmení. Třeba Denis Mrkvička by bylo asi děsné. A co ta vaše kámoška, už bere ty prášky? 😉

markyzka84
10. dub 2016

Ahojky ozivuji diskuzi. Nemate tip na hezke jmeno pro syna prijmeni Noris. A dcera se jmenuje Sofie aby ty jmena nebyly zas extra odlisne. 🙂 Dekuji

petrajurinova
11. dub 2016

@markyzka84 co tak Sebastian, Filip, nebo Stefan?

luu25
14. dub 2016

Adam, Vojtěch, Dominik, Matěj.. 😉

lenys_
1. srp 2017

@bureska
Me se jmeno Jachym take libi. Ale teda nevim,jak bychom mu rikali po domacku. Jak to mate vy? 😊