Jo Nesbo, která kniha je nejlepší?

nnniky
9. pro 2018

Maminky, prosím o pomoc. Čtete knihy od spisovatele Jo Nesba? Která kniha je nejlepší? Zatím jsem od něho nic nečetla, ale prý má zajímavé knihy s napětím. Děkuji za vaše rady.

wampzee
9. pro 2018

@nnniky doporučím číst od začátku...knihy ...kde je hlavní postavou Harry Hole. I když by se daly číst na přeskáčku..tak je tam přecejenom dějová linka, která je nějakým způsobem spojuje.. i když každá kniha řeší jiný zločin. 🙂 Já bych řekla, že všechny jsou perfektní.

dadulakk
9. pro 2018

@nnniky za mě sněhulák😏ale taky doporučuji číst postupně 🙂

nnniky
autor
9. pro 2018

@wampzee
@dadulakk Sněhulák se mi zdá podle popisu nejlepší, ale pokud je tam dějová linka, která navazuje, tak začnu asi od první... Díky za rady.

lolam10
9. pro 2018

Pry je nejlepsi snehulak.to jsem jeste necetla.a mne se nejvic zatim libily lovci hlav.to je bez HH a fakt desne napinavy😏

snazilka2018
9. pro 2018

@nnniky krásný večer čtu teď snehulaka a je skvělý... kamarádka četla všechny postupně a bavil ji pouze snehulak a levhart a údajně vůbec nevadí když se nečtou po sobě tak jak jdou 😊

tercasv
9. pro 2018

Také doporučuji číst postupně 🙂 Ta dějová linka Harryho tam je 🙂

nnniky
autor
9. pro 2018

Díky za Vaše rady. Nemáte ještě nějaké další typy na dobrou knihu s napětím, od jiných spisovatelů? Četla jsem skoro všechny od Jefferyho Deavera.

snazilka2018
9. pro 2018

@nnniky Dívka ve vlaku, manželé od vedle, ta předemnou, dokonalý cizinec, pravda a jiné lži, zabij mě znovu👌😊

kikwita
Autor odpověď smazal
Zobraz
lamiaaa
10. pro 2018

Lars Kepler anebo Bernard Minier, taky Jane utíká od Joy Fieldingové. Od Nesba jsem četla jen sněhuláka a perfektní. O to víc jsem se těšila na film, ale ten byl katastrofa.

nnniky
autor
10. pro 2018

@snazilka2018
@kikwita
@lamiaaa děkuji za dobré typy. Larse Keplera čtu také, ale to jsem ještě nestihla všechny knihy od něj. A když jsi četla od Nesba jen Sněhuláka, tak nevadilo že jsi nečetla předešlé knihy? Jestli to na sebe nějakým způsobem nenavazuje...

mundi
10. pro 2018

@nnniky od Nesba je perfektní kniha Syn, no nejlepší spisovatel všech dob je Stephen King 😉

tercasv
10. pro 2018

@nnniky Jednotlivé příběhy na sebe nenavazují, ale vývoj postavy ano 🙂

cajomilka
10. pro 2018

Od Nesba jsem četla všechno kromě Policie (předposlední kniha s HH). Nejvíc se mi líbila Červenka a Spasitel a zmíněný Syn, ten je ovšem bez Harryho. Jinak ze skandinávské krimi jsem si hodně oblíbila Johana Theorina, ale to jsou takové trochu zvláštní krimi, takové klidnější, lehce mysteriózní a víc o obyčejném životě na ostrově Öland. Z jiných jsou skvělé Ostré předměty od Gillian Flynn.

tercasv
10. pro 2018

@cajomilka Přes Červenku jsem se nemohla dostat 🙂 Totálně mě to nebavilo :D Zatím se mi nejvíc líbí Nemesis 🙂

cajomilka
10. pro 2018

@tercasv Aha, mě v Července právě bavil ten přesah do nacistické minulosti. Ty poslední mi připadaly už šíleně překombinované a Harry nesmrtelný, u posledního Přízraku jsem ocenila návrat k větší přehlednosti.

tercasv
10. pro 2018

@cajomilka Mě to přišlo takový zmatený 🙂 Já jsem četla poslední Nemesis a teď čtu zase jinýho spisovatele 🙂 Mám to tak na přeskáčku :D

babanci
10. pro 2018

Já tedy hrozně ráda čtu detektivky od Jefferyho Deavera. Napětí do poslední stránky a v okamžiku, kdy tuším, jak to dopadne, se to ještě několikrát změní a konec je naprosto šokující a nečekaný. Vždycky to pak musím ještě zpracovat. 😀

mundi
10. pro 2018

@lolam10 Lovci hlav jsem nečetla, no film je skvělý, nezapomenutelný 😉

nnniky
autor
10. pro 2018

@babanci Jeffery Deaver je super, přesně - napětí do poslední stránky a nečekaný konec.

wampzee
10. pro 2018

@mundi já jsem četla.. a film odpovídá knize....bylo to Super! Obojí.

toluma
10. pro 2018

Lars Kepler a Robert Brynza.Výborně psaný,žádný nudný okecávačky,pořád je tam něco,co tě nutí být ve střehu a číst dál.