Jsem v insolvenci a zjistila jsem, že jsem těhotná. Poradíte, prosím?

jennaskok
16. srp 2019

Ahoj všichni, předem bych chtěla napsat že účet tu mám, nejsem žádný troll, ale musím anonymně.

Teď k věci. Mám dluhy. Které přesahují můj příjem. Placam se v tom jak se dá. Ale teď už to nedávám. Ale našla jsem si lepší práci. Nastupuji od září. To by bylo všechno skvělý. Ale právě jsem zjistila že jsem těhotná. Celou dobu co vím o nové práci reším insolvenci. Chtěla jsem do ní jít. A teď se bojím že to nepůjde. Je tu někdo kdo s tím má zkušenosti? A mohl by mi poradit?? Miminko si chci nechat

dominikaromanova
17. srp 2019

@jennaskok, kde hledáš informace?

ilonne
17. srp 2019

@jennaskok Na rovinu, mě přijde hodně nezodpovědné, že chceš dítě a uvažuje o insolvenci.

jennaskok
autor
17. srp 2019

@dominikaromanova různe na internetu. Fóra, pak jak se změnil zákon teď od června. Něco vím od kamaráda protoze v insolvenci taky je.

jennaskok
autor
17. srp 2019

@ilonne A co konkrétně je nezodpovědné? Že chci dát tomu miminku šanci? Nebo že díky insolvenci chci začít žít normálně a za 5 let mít úplný klid.

dominikaromanova
17. srp 2019

@jennaskok, předně je největší hloupost zjišťovat informace na internetových fórech.
Kde najdeš přesné a úplné informace je na stránkách justice.cz, která samozřejmě již počítá s novelou insolvenčního zákona. Pokud se Ti nechce pročítat zákon samotný. Na fórech se ptej pouze na již zjištěné informace, kterým třeba přesně nerozumíš.

jennaskok
autor
17. srp 2019

@dominikaromanova na tu se podívám, díky 🙂

dominikaromanova
17. srp 2019

@jennaskok, Najdeš to v sekci justiční profese – Insolvence – Oddlužení, doporučují pročíst celé. Mimochodem, na Justici najdeš i seznam akreditovaných společností, seznam správců, insolvenční kalkulačku atd.. Vše co potřebuješ vědět máš na jednom místě. Je to snadnější než se ptát na fórech, kde Ti 98 % lidí sice odpoví, ale o dané problematice nic neví, protože v daném oboru nepracují. Kdybys něco potřebovala, piš.

dancaniki
17. srp 2019

ahoj ahoj. Nemam primo takovou zkusenost. Ale s manzelem v insolvenci jsme uz skoro tri roky. A jeste nas dva cekaji. Marodim od sameho zacatku tehotenstvi. Miminko cekame i tak protoze za ty dva a kus roku bych byla uz stara na umele oplodneni a prirozene to nejde. Musite pocitat s tim ze e to bude tezke a budete si muset k materske prividelavat. Ale pokud by ji Vam odsouhlasili tak to bude lepsi a vyhodnejsi. Urcite platite vic nez budete platit v insolvencci. My jsme tedy na tom o dost lepe. A jestli muzu doporuc. Urcite se obradte na spol. Nemam dluhy cz. Nam pomohli se vsim a urcite Vam bezplatne alespon pipr poradi ve Vasi situaci.

pavca1982
17. srp 2019

@jennaskok Pokud bys čekala holčičku mám doma 4 tašky věcí a né a né je udat.😉Jinak neporadím nemám zkušenost.

nazka
17. srp 2019

@jennaskok já bych na potrat nešla, insolvenci moc nerozumím. Má sestra byla nucena vyhlásit osobní bankrot a bylo to v době mateřské. A přežili to. Potrat by si neodpustila. Máš přítele. I matky smaozivitelky to dávají, pokud mají vlastní bydlení a to vy máte. Tvoje mateřská holt půjde na splátky a priteluv plat na rodinu. Nebude to veselé období je to dlouhé. Ale tak holt místo k moři pojedete na chatu a dítě bude mít vše z druhé ruky. Ale budete mít dítě.Odkud přibližně jsi jestli se můžu zeptat?

jennaskok
autor
17. srp 2019

@dominikaromanova super, moc děkuju 😊

ilonne
17. srp 2019

@jennaskok Přijde mi nezodpovědné pořídit si dítě do situace o které píšeš. A přijde mi nezodpovědné, že jste se nechranili vzhledem k té situaci. Ten dluh co píšeš, je poměrně velký. Nevím kolik ti je, ale já rodila v 33, 36 a 39. Dítě stojí hodně peněz, i když ti někdo bude tvrdit, že ne. Může se stát, že nebude kojit a za UM zaplatíš hodně peněz. Pliny taky nejsou levné. A čím starší dítě, tím větší výdaje.
Nesoudim te, stát se to samozřejmě může. Ale jsem praktik a realista a dítě bych do této situace neprivedla.

jennaskok
autor
17. srp 2019

@dancaniki moc díky, právě o tom to je. Na něco je 5 let dlouhá doba, třeba na to miminko. Za 5 let už taky nebudu nejmladší a ještě tím kdybych šla na potrat šance se tím spíš sníží. Proto hledám možnosti jak si dítě nechat než nenechat. Jinak brigádu jsem k práci měla i teď 2 a půl roku, jenže to kvůli nové práci už nepůjde. Až se to malé narodí a bude všechno v pořádku tak potom bych určitě zase na nějakou brigádu šla. Babičky naštěstí máme fungující.

jennaskok
autor
17. srp 2019

@nazka První co bylo u pozitivního testu že na potrat jdu. Byla jsem i objednana k dr. Jenže ten týden rozmýšlení co a jak jsem zjistila že to udělat nedokážu. Jinak přítel je hodně spořivý, Ale teď je ta dovolená poslední na co myslím. Dluhy mi naskakali postupem času, není to za rok. Bylo to ještě s ex kdy jsem byla na neschopence dlouhodobé a brala 6 tisíc. Vše jsme si dávali na půl. Řekl že za mě nic platit nebude ať si poradím. A tím to všechno začalo. Pak už to bylo jen horší a horší. Kvůli tomu jsem si pak našla k práci brigádu. A jsem ze středočeskeho kraje

nazka
17. srp 2019

@jennaskok já vím, jak je snadné do toho spadnout. Kvůli ségře. Ta platila půjčku půjčkou a najednou dlužili šílený peníze. Prodali vlastní bydlení a ještě jim zbylo 800tis na dluhach. Teď jsou z toho venku a po letech můžou žít.
Ptala jsem se, odkud jsi, že bych Ti mohla nabídnout (pokud by ses neurazila) nějaké věci na mimi.taky teď čekám, další už nechci, takže by to vyšlo. A taky je u nás spousta burz, kde se dá moc pěkně a levně nakoupit.

nazka
17. srp 2019

@jennaskok jinak ségra šla po 2 letech malé do práce, aby vydělávala..

jennaskok
autor
17. srp 2019

@ilonne s tím vším počítám. Ze dite něco stojí taky vím. Nezodpovědný bylo si půjčovat, to už ale nevrátim takže se pokusím to řešit alespoň takhle. A nechranili jsme se no. Třičtvrtě roku se nic nestalo. Až teď. Prostě to asi tak mělo být a přijít. I v téhle situaci právě teď. Já na tohle věřím

ilonne
17. srp 2019

@jennaskok Njn, nezbývá než držet palce, ať to dobře dopadne.

kirstinie
18. srp 2019

Zdavím, tákže.. dojdi si do občanské poradny a tam ti všechny informace podají.. Je totiž rozdíl mezi insolvencí, oddlužení, vyhlášení bankrotu.. Dle výše dluhu by byla také srážka, nemá cenu o ničem spekulovat.. ins ti nemusí vůbec také povolit.. jinak můžeš do toho jít i s někým, kdo se zaváže a bude splácet třeba 2000,- Kč měsíčně společně s tebou.. ( rodiče, přítel, manžel) promiň nečetla jsem všechny odpovědi 🙂
Nyní od června 2019 jsou změny, třeba, že už je i výhodnější splácení, třebas jen něco přes 1000,- Kč ins správci a 1000,- Kč na splacení pohledávky a také se zkracuje ins z 5 na 3 roky.. ale ty se také většinou týkají důchodců který mají 2. a 3. stupeň invalidity. Tyto všechny věci by ti řekli v té bezplatné poradně.. každopádně by ti ins vypočítali a musela bys dosahovat měsíční srážkou na tuto částku, jakmile by se snížila - byla bys na PN, PMM,..a následně na rodičáku, muselo by se to nějak řešit a pozor na zrušení ins, ale to předbíhám.. Určitě je to ale výhodnější, než mít exekuce, kde se sráží jen na první v pořadí a popřípadě na přednostní pohledávku a úroky se měsíčně zvyšují.. jo a ještě pokud přesně nevíš jaké máš dluhy, dojdi si na poštu, kde ti vytisknou tvé dluhy - je to placené - stránka tuším 50-60 Kč. A před ins je nejlepší ty malé exekuce doplatit, to zabírá i na ins správce aby ti povolili oddlužení. Potom co by se vyhlásila ins na tebe, mají oprávnění 30 dnů na to aby se přihlásili a kdo se nepřihlásí, už nemá nárok. PS: určitě je dobré vše řešit a miminko přijít chtělo, tak to hlavně řeš v klidu 🙂 Hodně štěstí 🍀

dominikaromanova
18. srp 2019

@kirstinie, mohu se zeptat zda jsi z oboru?

kirstinie
18. srp 2019

@dominikaromanova Úplně z oboru ne.. zpracovávám jen exekuce, insolvence ne.

dominikaromanova
18. srp 2019

@kirstinie, aha, mě by totiž zajímalo jaky je rozdíl mezi insolvenci, oddluzenim a vyhlášením bankroty.

kirstinie
18. srp 2019

@dominikaromanova Aha, tak na to nebudu ta pravá.. ale tohle je dané zákonem, takže to lze vygooglit.. 🙂

dominikaromanova
18. srp 2019

@kirstinie, zákonem je tedy dan rozdíl mezi insolvenci, oddluzenim a vyhlášením bankrotu? Chápu to dobre?

adel_si
18. srp 2019

@kirstinie no.. Tak v tomhle příspěvků je dosti polopravd...
Dle novely zákona stačí splácet pouze odměnu ins. Správci, tedy cca 1100 Kč mesicne
Ins se nezkracuje plošně na 3 roky. Pouze u ID, SD a v případě že je po 3 letech splaceno více než 60%dluhů
IS už by měl pracovat s tím, že se zakladatele sníží příjem na MD(následně RD) a s tím se i upraví splátky (jak psal někdo výše, nejspíš bude potreba ta smlouva o důchodu, kdy se někdo třetí zaváže splácet min. Tu částku 1100 Kč měsíčně)
Na poště dokáží zhotovit výpis z rejstříku exekuci, ne všechny dluhy.
Věřitele mají na přihlášení 60 dnů.

adel_si
18. srp 2019

@dominikaromanova @kirstinie
Insolvence je samotné soudní řízení o úpadku nebo možném úpadku dlužníka. Konkurz, reorganizace a oddlužení (vyhlášení bankrotu) jsou možné způsoby řešení úpadku.
Takže insolvence je souhrnný název pro celé řízení, oddlužení je možné řešení úpadku. Vyhlášení bankrotu = oddlužení.

dominikaromanova
19. srp 2019

@adel_si, já to vím, mě jen zajímalo proč zde @kirstinie, píše takové hovadiny, když o tom nic neví. Proto ty hloupé otázky z mé strany. Mimochodem odměna IS je 1089,- Kč.

kittyy17
19. srp 2019

@jennaskok budeš si muset najít brigádu, ale myslím že to zvládneš, s podporou otce dítěte

angell83
19. srp 2019

@jennaskok Teď je hlavně ta nová novela. Jde to udělat i pomocí darovací smlouvy. Napiš mi do sz

adel_si
19. srp 2019

@dominikaromanova proto jsem psala cca 1100 🙂 proto jsem taky ty hovadiny uvedla na pravou míru.. 🙂