Jsme povinni informovat matku dítěte, co s ním o víkendech děláme?

ninaa1
26. dub 2018

Ahoj, jen jsem se chtela zeptat, mate nekdo zkusenost? Jsme ze zakona povinni informovat matku ditete, co s nim o vikendech delame, kam jezdime a s kym se stykame? Ziju s otcem ditete, vidame ho cca 1 az 2 krat za mesic na vikend. Matka chce vzdy dopredu vedet nase plany...ma na to pravo? Mame povinnost ji informovat? A jak je to s cestami do zahranici? Diky

sonisek
2. kvě 2018

Tak je asi fajn říct,kde se budou cca nachazet. Malej,když jednou za uherak jede k tatovi,tak chci taky vedet,jestli budou u nich nebo u babičky ( je to rozdíl 120km),tak abych věděla. Ale většinou už pak o víkendu se neptám,co dělají,kde jsou. Malý občas napíše sám na Skypu,občas dají fotku na FB ... A u nás je spíš ten problém,že já malýmu zabalím a pak posloucham od ex,proč mu toho dávám tolik...a jednou jsem mu nedala pyžamo,jsem myslela,že ho tam má,a to byli keců...jako kdyby mu teda nemohl koupit jedno pyžamo a může ho tam mít...aspoň,že ten kartáček tam má trvale 😀

barulina
3. črc 2019

@eldrag tchanovec neni rodic.

barulina
3. črc 2019

Matky rady zapominaji na to, ze i otec je rodic. Se stejnymi pravy. Tyhle svinarny nikdy nepochopim. Jednpunjentonootrc a pokud to neni nejakanexistence tak nevidim duvod mu snad i prikaz9vat co muze. A nebo mam stesti anbyvaly je prikladny tata

eldrag
3. črc 2019

@barulina no a?, kdokoliv ma moje deti i treba jejich otec tak jsem rada kdyz vim kde budou a co budou delat... dle meho je to slusnost.

caverina
3. črc 2019

@eldrag tak slusnost to je....ale ne povinnost...plany se prece muzou zmenit...

barulina
3. črc 2019

@eldrag a dle meho min. Drzost. Otec ma stejna prava. A nevim jaknzobe by se to libilo. Ja mam dceru v peci, ale nikdy by me nenapadlo z otce sondovat vo jako budou delat. Jiate ted jsou v chorvatsku, to vim, logicky chtel pas ze, ale sondovat co 14 dni kde je anco delaji je pod moou uroven. Ja si nastesti dite udelala s rozumnym.clovekem, prestoze my dva spolu byt dal nemohli

eldrag
3. črc 2019

@barulina :D tak to je uhel pohledu, My to tak mame normalne, vzdycky si rikame kam jedem co se bude dit. Prijde nam to normalni, nejedna se o presny harmonogram.

barulina
3. črc 2019

@eldrag ale nejaky zaklad simrekne.taky, ale abych sondoval nedej boze jeate rozhodovala. No dulezite je ze nemusi sdelovaz

bayt
3. črc 2019

@ninaa1 Tak povinnost hlásit asi nemáte, do zahraničí ale dítě jen tak sbalit nemůžete. Na druhou stranu nechápu, proč byste matku nemohli informovat, min. kvůli věcem.

somalicats
3. črc 2019

Smarja, tohle prudeni fakt nechapu
S ex deti stridame a fakt neresim, kam s nimi jede, kdyz jsou u nej - je to jejich tata, tak vim, ze se postara a ze jsou s nim v bezpeci. Kdyz potrebuje nejake veci, ktere mam jen ja, tak si o ne rekne, stejne tak naopak ja. Prislo by mi hodne nedustojne ho vyslychat, nakonec holky stejne po navratu povi, kde byli a co delali.

laka_lacenda
3. črc 2019

@somalicats 👍 Občas si říkám, že některý ženský si myslí, že všichni ostatní včetně otce dítěte ho chcou zabít, jakmile jim zmizí na 10 min z očí....

somalicats
3. črc 2019

@laka_lacenda A pak se ty ženský diví, že jim ex dělá "naschvály". Já nevím, u nás to bylo ke konci, než se ex odstěhoval, hodně divoký, teď už spolu zase mluvíme normálně, a nemáme problém si navzájem říct, co budeme s dětmi podnikat (střídáme tak, že část pracovního týdne jsou děti u mě, část u něj a pá +so+ne máme na střídačku, takže to vychází 50:50, ale děti se s každým z nás takhle vidí poměrně často - nejmladší jsou 3 roky, takže jsme to nechtěli natahovat na sílu). Ale abych ho nutila mi vše hlásit nebo on mně - to by bylo fakt ubohý. Ano, když třeba on ví, že s nimi pojede o víkendu na koupák, tak mi řekne o kruhy - ty nemáme dvojmo - přibalím. Zase já mám třeba permici do Aquaparku i pro děti - tak mu ty kartičky půjčím, když řekne, že by tam s nimi rád šel - jo, platila jsem to já, ale tak přece je blbost, aby ty kartičky byly dvojmo. Příští rok může koupit permanentku on. Vše je o domluvě, bohužel taky mám někdy pocit, že si matky dělají z dětí svůj majetek.

laka_lacenda
3. črc 2019

@somalicats Proste rozumnej pristup obou. Bohuzel se to vidi malokdy....Z obou stran.

ivular
3. črc 2019

Já si zase neumím představit, že máme doma manželovo dítě a odmítneme říct jeho matce, jaké máme plány (pokud ji to rámcově zajímá). Prostě jsem taky matka a toto mi připadá jako základ slušného jednání. Copak si mám libovat v tom, že paní nebude mít ani páru, co dělá její dítě?
A nedovedu si to představit ani v opačném gardu. Že je dítě u mě, zavolá jeho otec a já mu odseknu "nejsem povinna tě informovat o tom, kde je a co dělá naše dítě". To je fakt děs..

misakri
3. črc 2019

Nevidím důvod,proč by mi otec děti sděloval,co a kde budou dělat,je to jen jeho věc..
Já mu taky nesdělují - dnes jedeme po škole k babi a dědovi 50km,tak jen abys věděl..
Prostě je to jeho víkend,jeho dny a basta.. děti mají své OP,takže s nimi běžně cestuje mimo ČR,stejně jako já k rodině na Slovensko a opravdu souhlas s vycestováním jeden druhému nevystavujeme..
To,že to nějaká matka vyžaduje,je buzerace,nic víc.

suzanna123
3. črc 2019

Mně přijdou celkem legrační ty reakce, že když matka dostává na děti alimenty, tak jim má všechno kupovat ona - tak z těch pár tisíc, co se tak běžně přiklepávají, určitě... Ona je má v péči, což většinou i nějakým způsobem ovlivňuje výši platu, stará se o ně převážnou většinu času, živí je, šatí je, platí energie apod. A tatínek, co si je vezme 2x do měsíce má pocit újmy, že by měl ještě přispět na boty nebo koupit kolo... Buďte rády, že nemusí platit ještě výživné své ex - ono by to taky kolikrát nebylo úplně od věci...

acdcbc
3. črc 2019

@marii90 po nas to matka deti chtela taky,ale nemeli jsme na to penize,manzel se na to byl ptat na socialce a oni si matku pozvali a rekli ji to co nam,ze dite ma byt nachystane na pobyt u otce

acdcbc
3. črc 2019

Pokud jsou u otce,tak on povinnost hlasit ji,kde budou nema,tak nam to rekli u soudu, cesta do zahranici ano.

suzanna123
3. črc 2019

@acdcbc tak hlavně, že ona na to ty peníze mít musí.. Já neříkám, že je normální posílat dítě k tátovi bez věcí, ale podívat se na to z druhé strany by taky neškodilo.

acdcbc
5. črc 2019

@suzanna123 dostava dost tucne alimenty,to ani neutratim ja pro nase decka,takze by mit mela