Kamarádky. Jak se zachovat?

6. pro 2022

Nevim vubec, jak se mam zachovat. Jsme 3 kamaradky, 2 jsme spolu zacali kamaradit, kdyz se nam narodily deti nekdy pred 8 lety, s tou treti zacala kamaradit ta moje kamaradka minuly rok. Slovo dalo slovo a ja zjistila, ze ji vlastne znam tu treti uz od detstvi, takze jsme ji prizvali k nam, na nase sedanky. No a ta treti zacala tu druhou pomlouvat a vsechno, co si rekly o me me rekla, takze vim, ze ji vyzradila moje jedno velky tajemstvi a vlastne vsechno 😭 a porad me psala, jak ji otravuje a ze je strasna a ze na ni ceka pred skolou a ona s ni nechce mluvit. Ja s tou, co se zname z detstvi si rozumnela vzdycky, plus nase deti si sedli, narozdil od te druhe. Tak jsme spolu sly parkrat ven, plus o vikendu nejaky vylety a akce. Ta z detstvi rikala, ze ji tam nechce, a ze ten jeji syn je nevychovanec. Ja to neresila. Ale ta druha me prestala zdravit, odstranila me z pratel a proste dusno. Tak jsem jednoho dne nevydrzela a bouchla jsem 🙈 proste ze chapu, ze nemusime byt vsichni kamosky, ale ze to teda ma rict narovinu, ze vim, ze vyzradila to moje tajemstvi a pomlouva me, no udelala, ze me blbce, ze vubec nechape o co mi jde, ze nikde nic nerikala, ze zadny problem nema. Ale tak nejsem blba ze jo 🤦 a jeste ze sebe udelala chudinku vsude okolo a ty nasi kamaradce, co se zname od detstvi psala, jaka jsem krava, ze se chovam jak mimino a ze se ji chce ze me blit a ona to obratem posilala screenem me, takze vim. No a ta kamaradka, co se zname od detstvi najednou obratila a uz ji vubec nevadi, ze ji pise a vola a malej uz neni rozmazleny, nemluvi uz o ni vubec a pritom vim, ze si pisou a chodi ven.A ja vubec nevim, jak z toho ven, na jednu stranu si rozumime, i nase deti, ale citim, ze uz ji neverim a zaroven si rikam, jestli by ta druha nemela vedet, jakou ma kamosku, ze vlastne vsechno vim. A taky chodime na sedanky, chodi nas celkem 7, vsechny obepsala, jak jsem na ni chudaka vyjela a ja zaroven nechci prijit o ten zbytek kamaradek, ale chtela bych se nejak obhajit, ze to neni, tak jak to ona napsala, ale nechci ji pomlouvat a ani tu treti, od ktere vsechno vim, zradit. Co mam delat? 😭 Nejradsi bych delala mrtveho brouka, ale zrovna o vikendu mame mit sedanek, ktery vzdycky doumlouvam ja, trochu jsem doufala ze nepujde, ale jde. A taky deti nas trech spolu chodi do tridy, takze se porad potkavame 😒
ale jdeme gsechny a nepujde, ale jde. A nase deti spolu chodi do tridy, takze se vlastne porad potkavame 😭

veruuu_kubesovic
7. pro 2022

A kolik ti je 🤔? To jsem řešila tak na ZŠ ne v dospělosti, tam přátelé přicházeli a taky časem i odcházeli...

treasurka
7. pro 2022

@veruuu_kubesovic Mně příjde, že tohle se děje i v dospělosti, Ženský no... My jsme byly taky 3 takové "známé", spíš přes děti, ale měla jsem pocit, že jsme si sedly, najednou z ničeho nic jedna se mnou nemluví, druhá jo, ale spíš tak jako odtažitě a ze zdvořilosti. Ale já to neřešim, netušim teda co se stalo, ale beru to tak, že pokud by mělo to přátelství za něco stát, tak si to budou chtít vysvětlit, pokud ne, tak to asi nemá být...

pampeliska1313
7. pro 2022

Odešla bych. Respektive, když bych tam měla někoho fakt blízkého a viděla bych ze se něco děje, tak bych to řekla. Protože si myslím, ze to tak je správně mezi kamoskama. Pokud ony nevidí co se děje.. měla jsem takhle strašně dobrou kamarádku, nejlepší. Několik let, věděly jsme o sobě všechno. A skoro ze dne na den mě “opustila”. Několikrát jsem se ptala co se děje, řekla ze nic, tak jsem ji nechala jít. Trvalo několik let, než jsem se dozvěděla, ze ta co mi ji “přebrala” mě začala pomlouvat, chodily spolu na akce atd, kdežto já na tohle moc tehdy nebyla a navíc se mi rozjely dost úzkosti a hold to ta nejlepší kamarádka neunesla a odešla. Jaký bylo prekvapeni, kdyz nejlepší kamarádka otěhotněla, najednou mi zavolala, já měla radost a mezi řeči se dozvěděla, ze ta co mi přebrala se s ni přestala bavit, protože už nemohla jezdit po akcích. Občas to ty lidi dozene.) Pak mám další kamarádku a s tou máme kontakt snad už od nějakých šestnácti. Taky byly epizody, kdy jsem si našla první lásku, odstrihla všechny i ji. Půl roku o me nevěděla, ale stejně me pak přijala zpátky. To samy měla ona. Ale bavíme se neustále a píšeme si skoro kazdej den. A vím po těch letech, ze kdyz se něco děje, tak s ni o tom jde mluvit. Proste.. někdy to hledání trvá, za me, kdyz je větší kolektiv, vždycky se to začne pomlouvat a moc tomu nevěřím. Takže bych řekla ostatním svůj postoj a pak je to na nich. Ale nedoprosovala bych se, nic.

autor
8. pro 2022

@veruuu_kubesovic skoro 40 a ver, ze si myslim to samy 🤣 ja na jednu stranu to nechci resit a jeste jsem tohle neresila 🤣 ted poprve 🤣 🙈 mozna kdybych takovy veci resila na zakladce, tak uz mam zkusenosti a vim jak se zachovat

autor
8. pro 2022

@treasurka no presne jak pises, s tou jednou pres deti, ne nejak extra, sem tam pokec, hriste, ten sedanek, ale nikdy sami, vzdy s detmi. No a tu druhou znam od detstvi, meli jsme spolu prvni cigato, prvni namixovany polejvak z PETky, pak sli na stredni a potom jsme se nevideli x let az do ted a sedli jsme si neuveritelne...