Katastrofa sousedi, stále mají problém. Co byste dělaly vy?

11. únor 2023

Ahoj holky, bydlíme už přes rok ve zděném baráku, jsou tu 4 byty.
Naproti nám soused úžasný, vycházíme skvěle, pod námi a nad to je už horší. Pod námi bydlí babka se slovákem, kterým se vecne něco nelíbí, majitel je nevyhodí, protože už tu bydlí 10 let a platí stále, ale kde bydlím já se odsud stěhovali lidi po roce, protože furt měli problém. Vadilo jim, že dcerka (2 roky) běhá po bytě, že se koupeme, že i asi prdíme, tak chlap na ně naběhl a od té doby skoro klid, nic si moc už nedovolí, majitel ji neresi.
Mlatili kostetem do stropu, aby byl klid, třeba v 19 hod😵‍💫 do nočního klidu je vždycky ticho, to už dcerka spí.
Poslední dny spí hodně blbě, tudíž je večer trochu čert, chce si hrát, občas proběhne, ale nic extra. Vždycky, proste vždycky když jdeme do vany hned usne po, takže když se mi vzbudí v 17 hod tak ji nemohu dat v 19 hod koupat,to je proste brzy. Takže chodíme okolo 19,20, někdy max 21:30 max.. ale do 22 vždycky spi a teď byla sousedka ze shora u toho naproti jak si s nim rozumím, mu vykládat, ze je katastrofa ten rachot co o půl 10 děláme ve vane. Upozornuji, ze dcerka si leje vodu do konvicky a leje si to do hrnicku obe plastové a žádný rachot. Prý slyší i jak voda teče. Ptala jsem se týden před tím prave nahoře chlapa (te sousedky) a říkal, ze mu vůbec nic nevadí, ze něco slyset je, ale ze problém žádný není, ze mají taky děti a chápou to. Tak nevím co tedy děláme blbě. Všem všechno vadí.
A mě to tu už začíná pekne stvat. Volala jsem to majiteli a říkal, ze to chápe, ze mám malé dítě a ze si musí zvyknout, ze proste není pes na povel, ze nemůže chodit po spickach, ze pokud si nebudou stěžovat, tak ať jsem v klidu. No jak vidíte- nejsem.
Jsem úplně vytocena. Ja proste nemůžu rict v 20 hodin dceři ať jako sedí a nehne se, ať si s nicim nehraje a sedí. Je moc ukecana a to jim taky vadí. Ja už proste nemůžu.
Do toho jsme dostali (ne dobrovolně, byla to záchrana) stěně špice, majitel říká ze mu nevadí, jen ze je uřvaný abych se připravila na ty dole, ze si budou stěžovat. Ale když ho za vcasu vychovame, tak hude klid. Zatím má 3 měsíce a steka, knuci a já mám akorát nervy, ze nás vyhodí.
Sousedka zase ze shora říkala, ze ji je jedno co máme, ale ze doufá, ze bude klid a nebude chodit na terasu chcat, jak by mohl když tam jsou dlažby🤦🏽‍♀️ přitom oni mají taky jezevčíka, tak já proste nevím. Jsme z baraku nejmladší, bydlíme tu rok, ostatní už 4-5 let, baba těch 10. Mají vlastní vyhonky na kytky a já nemám nic. Jejich jezevčík muze hrabat hlínu ale já už nesmim.
Jsem z toho strašně nešťastná a už proste nevím co mám dělat, na dceru furt a furt jenom rvu “nebehej, nedupej, ticho buď” jsem úplně psychicky v prdeli😔
Reknete mi prosím co byste dělali vy a jak byste reagovali v mé kuzi?

Dekuju moc..

martinka_33
11. únor 2023

Se buď odstehuj nebo pokud taková možnost neni si baby nevšímej, nereaguj na ni anebo jen s arogantním úsměvem, ono to babu bavit přestane anebo kestli nepřestane tak to stěhování bude nakonec nezbytnost 😥 Snekterými lidmi se proste nedomluvíš

autor
11. únor 2023

@martinka_33 Teď ta možnost není, ale časem to plánujeme, ale to muze byt až příští rok..😔
Mně prostě štve, ze jim všechno vadí.. soused naproti poklad a oni nahoře i dole hruza. Furt mají proste problém a strašně mě mrzí jak pak rvu a dcerku ať je ticho 😔

pampeliska1313
11. únor 2023

Vykašlala bych se na ně. Prostě od toho je noční klid, smůla.

michaela666
11. únor 2023

Dodržuj, aby byl klid 22-6 hodina a na zbytek se vykašli. Přece nebudeš peskovat dítě za to, že si hraje. Bydlí v bytovce, prostě musí počítat s provozním hlukem.

mysh_me
11. únor 2023

Ja myslim, ze vic nez se sousedy je problem v tom, ze to tolik resis a snazis se sousedum zavdecit. Viz vadi mi, ze jeden soused rika druhemu, ze neco slysel… no a co, at si to rika. Pokud ti neklepou na tvoje dvere a nestezuji si, nesnazi se te z baraku vystipat, tak se povznes nad to co si o vas mysli. Jsou to cizi lidi (i kdyz sousedi) a muzou si myslet co chteji, dokud to nejak vazne neovlivnuje tvuj zivot… neni nikde psano ze s lidmi z baraku musite byt kamosi. Starej se o dite a o psa, tak aby vam spolu bylo dobre, a vyhod z hlavy myslenky na to, co si asi pomysli sousede. Pokud dodrzite nocni klid 22-6, nemuzou vam nic. Majitel ma pochopeni. V podstate ho maji i sousedi, ale obcas si proste rypnou asi z dlouhy chvile, aby rec nestala, tak to pust druhym uchem ven a jed si svoje. Jedina zavazna vec na celym tvym popisu mi prijde to, jak strasne moc chces aby sousedi byli s vama spokojeny a nemeli zadny vyhrady, jako proc? Co si tim chces dokazat? Nemusis jim dokazovat vubec nic 😉🍀

goovana
11. únor 2023

Hele to ní připomíná nás...bydlíme ve 3 patře všichni z baráku (je tady 24 bytu ) jsou úplně milionovy za to ve druhém v patře v prostředním bytě katastrofa
Burani, neumí zdravit, vadí jim,že pes steka
Že deti ,,křičí,, že si hrajou moc nahlas,že když jdou po chodbě tak dupou
Upozorňuji že dceři jsou 3 a synovi 18 měsíců a fakt po schodech nechodím nybrz výtahem

Minule nám nechali anonym ve schránce že pes moc štěká a že chodí do práce a že si chtějí odpočinout
Tak jsme tam dopsali že pokud má někdo problém tak ať se alespoň podepíše a dali to na společnou nástěnku
Do večera byl dopis pryč
Přišla ta příšerná sousedka že nám pes steka ať s tím něco udělám ( manžel byl v oraci tehdy)
Tak ji říkám přijde až bude doma manžel to je manželovo pes.otocila se nasraně a odešla a samozřejmě manželovi do teď neřekla ani slovo dokonce přestali i zdravit
Já je mám na háku všichni jsou tu v pohodě jen ty dva idioti budou dělat problémy ne?

autor
11. únor 2023

@goovana Jezis to mi úplně pripomina tu krávu zezdola 😀 taky, ze má ohromný problém a když jsem ji řekla, ze ať se staví a řekne to chlapovi, okamžitě se otočila a do teď nic, ani nezdravi a jen cumi a soupou nohama😀

Jen proste mi vadí, jak na nás i v 21 h mlátí kostetem, ze má bejt klid🤦🏽‍♀️ to same ty nahoře, ze se ve 21 nemůžeme koupat. Nikdy jsem problémy se sousedy neměla, až teď. Tak se bojim, aby nás majitel kvůli tomu nevyhodil, oba se proti nám spoji a jsme v prdeli. Barák patří celý jemu. Tak toho se bojim🤦🏽‍♀️😔
Jinak jste zlate, moc děkuji za odpovědi!☘️

zlataberta
11. únor 2023

Vůbec bych to neřešila...od 6:00 do 22:00 bych žila normální život, přece nebudeš na dceru dalších 15 let hulákat, ať je zticha....nenech se zastrašovat, řekni jí, že klid bude od 22:00, tak, jak to má být....

barumrallyebum
11. únor 2023

Nikdy se jim nezavdecis. Myslim, ze cim vic budes vydeptana tim vic po tobe pujdou.

autor
11. únor 2023

@zlataberta A nemůže nás kvůli tomu majitel vyhodit? Když budeme jakoby žít a neresit je? Když bude třeba pes štěkat nebo tak? 😭

jancazao
11. únor 2023

Nevím proč se mi ukazují upozornění na tuhle zprávu.. asi protože k tomu mám co říct...
Takže, taky mám pod sebou takové sousedy. Vadí jim když šiju i přes den (ostatní sousedí to slyší minimálně a vůbec je to neobtěžuje), prý chodíme doma v botech! Nechodíme, máme normální papuče.
Když byly děti menší, věčně jsem je kvůli všemu napomínala. Jednoho dne jsem si řekla, že to takhle nejde. Kašlu na ni, hlavně ona měla pořád něco... Rázně jsem řekla, ať mě nechají na pokoji a od té doby mám klid.

jancazao
11. únor 2023

Pes štěká, neumí mluvit. Samozřejmě by neměl štěkat celý den.

barumrallyebum
11. únor 2023

Prosim te, je temer nemozne se zbavit problemoveho najemnika. A vy problemovi nejste, jste normalni, naopak problemovi jsou vasi sousedi.

zelenaesmolda
11. únor 2023

A co to vzit z opacneho konce a naopak jim pohrozit,ze pokud neprestanou tak to zacnete resit vy?Protoze tohle uz je sikana.

rencaboch
11. únor 2023

@zelenaesmolda přesně, dát jim najevo že se nedáte a nic špatného neuděláte,naopak oni jo 🤷

zelenaesmolda
11. únor 2023

@rencaboch
Nekdy je to opravdu potreba

autor
11. únor 2023

@jancazao Děkuji za odpověď, steka jen když vidí přítele, tudíž 1 minutu když přijde z práce, to je vše.. a fnukne tak 3x za den po dobu 3 vteřin a už to je problém za chvíli 100%

@zelenaesmolda Zkoušeli jsme, chlap na ne naběhl a řekl, ze ještě chvíli a udělá zle, až se poserou, majitel o tom ví a říkal, ze je dobře, ze konečně na nej někdo naběhl, takže dobrý
Ale třeba teď cca 10 min nazpět. Vytiram - dcera z kuchyně běží do pokoje pro hracku a už na nás mlatili jako blázni, takže jako já jsem úplně hotova. Šla si pro zatloukacku, radši jsem ji uklidila, říkám ze je hodně hodin, přitom není. Ale nebudu poslouchat jak na nás mlátí 🤦🏽‍♀️

zelenaesmolda
11. únor 2023

Nemyslim chlapa ale resit to oficialne

goovana
11. únor 2023

Hele noční klid je od 22 do 6 takže nasrat....Mě chodí děti spát maximálně v půl 9 takže smůla..
Omlouvám se za ten výraz,ale úplně nesnáším tyhle jezibaby...

autor
11. únor 2023

@zelenaesmolda A jak bychom se mohli bránit? Ofiko? To vůbec neznám..

@goovana Nechtěla si napsat minimálně?😀 protože maximálně v 20:30 to je krásný, to bych taky brala 😂

zelenaesmolda
11. únor 2023

Nevim,jsou nejake prestupkove komise nebo tak neco ne?Ja jsem to nikdy nezjistovala ale nejaky oficialni zpusob jak to resit urcite existuje,zkus to pozjistovat.

martt
11. únor 2023

Nastuduj si domovní řád co tam mate uvedeného. Noční klid sice je od 22:00 do 6:00 hodin , ale ve většině domech je to upravený. U nás to máme od 20:00 do 7:00 hodin. Máte nějakého domovníka nebo správce?

martt
11. únor 2023

@goovana Noční klid je sice od 22:00 do 6:00 , ale spoustu domu to má upravené. My to máme třeba od 20:00 do 7:00 hodin. Takže pokud bychom si třeba pustili nahlas hudbu třeba po osmi hodinách sousedi by na nás mohli už zavolat policii.

autor
11. únor 2023

@martt Koukala jsem, nemáme. Je jenom majitel celého domu, který pronajímá byty. V domovním řádě noční klid 6-22 hod

martt
12. únor 2023

Pokud jsem pochopila tak majitel o tom ví. Tím pádem se obávám, že jiná oficiální cesta moc není. Buď se na paní vykašlete a nebo se odstehujete možná kvůli ní se tam mění najemnci.

zlataberta
12. únor 2023

Pes štěká, děti běhají, samozřejmě nesmí štěkat celý den, ale přece nebudeš žít celý život ve stresu z toho, kdy dítě přeběhne, nebo pes zaštěká🙈🙈

michaela666
12. únor 2023

My měli taky problém se sousedy. Paní jednou zaslechla nějaké zvuky při sexu a roznášela po celém sídlišti co tam všechno děláme, kdy a jak dlouho + kdy se údajně hádáme atd.To stejné její 10 léta dcera mezi kamarádkama, protože to slyšela od matinky.
Když si s ní šel manžel promluvit, dělala že ona nic. Škoda, že ostatní sousedky jí práskly. 😃
Takže ji slušně řekl, že si má hledět svého a pokud neumí vysvětlit dceři co je vhodné říkat ostatním jako senzaci, tak že ji s tím rád pomůže. Pokud toho nenechá může od nás každý den slyšet hlasitý metal a rock od 6:05 do 21:55.
K tomu debata se mnou před dalšími asi 40 lidmi, kdy mě chtěla vyprovokovat k hádce a akorát ztrapnila sama sebe. 🤷 A byl klid... Oni snad neměli děti nebo je taky staré sousedky buzerovali, že si hrají?

malanoha
12. únor 2023

@goovana No hele, u nas v paneláku taky od rana do odpoledne štěká u sousedů čokl a je to na kulku do hlavy. Nikdo není na cizího psa zvědavý.

lovemusicsun
12. únor 2023

Hele, lidi jsou různý a vadí jim různý věci. U nás v baráku jsou zadní dveře, který bůh ví proč pořád někdo ničí tak, aby se nedaly otevírat. Zřejmě mu vadí, že trochu bouchají, když se zavírají. My přitom bydlíme k těm dveřím ještě blíže a vůbec to neslyšíme. A když, tak třeba jednou za den a s tím jsme úplně v pohodě. Zas mi vadí, že sousedi nad námi věčně kouří na balkoně. Naštěstí nebydlíme nad nimi, protože to bych se zbláznila. I to co jde k nám dolů stačí na to, abych se občas naštvala.
Stěžovat si na malé děti je podle mě blbost a dělají to jen omezenci. Na dcerku bych určitě nekričela, ať si běhá a mluví jak chce. Asi bych jí nenechala jezdit na odrazedle po bytě, ale běžný pohyb bych jí určitě neomezovala. Se psem je to složitější. Osobně myslím, že pokud stéká a kňučí v bytě, tak patří ven na zahradu. Dokážu si představit, že to lidem vadí.
Snažila bych se nad to povznést, někteří lidé mají stěžování v krvi. Zas bych objektivně zhodnotila co slyšíte třeba Vy od nich..

luciina
12. únor 2023

Sousedé ať řeknou majiteli ať byty odhluční. Jinak se na ní vy.... . Normálně žijte, nenech se rozhodit. Pokud je potkáš pozdrav a čau. Zazvoní na tebe, přes dveře ať řekne co chce a slušně jí odpověz, že normálně žijete a ať si najde jinou zábavu než vás stalkovat.