Nedokážu si zvyknout v novém bytě😔. Co byste dělaly vy?

14. črc 2022

Ahoj holky, v lednu jsme se stěhovaly s dcerkou (21m) z garsonky (bylo to na nás už opravdu malé) hlavně majitel zvýšil nájem a to už se mi prostě vyplatilo jít do většího za min peněz než platit tolik za 37 m2 platila bych skoro 13 tisíc..Bydlela jsem tam 5 let, majitel byl skvělý, cítila jsem se tam jako doma, mohla jsem jít spát klidně ve 3 ráno a dělat a bordel a nikdo nic…
Našla jsem 1+1 okolo 87 m2 a za 10 tisíc + energie mám na sebe, tudíž teď platím 14 tisíc, po zvýšení energií.. je to velký zděný dům a jsou tu jenom 3 byty + můj. Což mě hned táhlo jít z paneláku a ještě mít venku zahradu, ale mám pod sebou strašnou semetriku,, bydlí tu už 10 let, je to taková bába, je strašně falešná.. usmívá se, ale v zápětí bodne kudlu do zad.. no a už je to půl roku a stále se tu jako doma necítím.. jenom si prdnu a už to každý ví, jdeme se koupat v 21 hod třeba a už je problém, že nás taky prý slyší ve vaně.. majitel ji má plný zuby, ale platí a nejsou s ni problémy (teda až na toto, že si furt stezuje) řekl mi, ať ji neresim a jen kývnu a jdu dál, ale to nejde, když má furt problém. Jeden mi řekne “v pohodě, ať si malá hraje jak chce, my s chlapem beztak usneme a spíme jak dřevo” a druhy den “jsem slyšela, ze si ráda hraje večer, ze.. my chceme taky spát” upozornuji malá chodí spát okolo 20:30 někdy o trosku déle… muj soused naproti ji vůbec neresi a proč asi, protože u ni není zejo, ale já ji mám pod sebou.. majitele jsou takový nic extra… člověk jim zavolá a “no co potřebujete” což u mého bývalého majitele neznám, ten byl strašně zlatý..
Tady jen někam jdeme, vědí kde jsme atd.. proste strašný… furt na malou jecim aby byla ticho a nervala, protože je trosku akční..
což proste v bývalém bytě jsem nepotřebovala 😔
Nedávno měla 40 tak jsem ji ve 3 musela dělat zábaly a plakala a ona ta pijavice zrovna byla naaaaaahodne vzhůru a prý “já vás slyšela no, ale řešit to nebudu když je nemocná”
Proste já si nemůžu ani prdnout nic! V minulém bytě jsem si delala fakt co jsem chtěla jako doma a tady proste půl roku a furt chodím po špičkách a padá to na mě.. byt je krásný, ale jak má člověk na hovno sousedy, tak proste je to des… popelnice si vyvazime sami podle služby, když ji ma ona.. ani tam nechci házet kos… no já nevím co delat… jsem na vše sama a na nový byt teď proste nemám… ale kdyby mi někdo nabídl, hned bych šla do prdele odsud.. už kvůli malé…
A furt i jen říkám sousedovi “co když mě majitel vyhodi” a on a proč? Platis řádně nájem a vše okolo, byt je ve stavu jako byl, nemá žádný důvod a do 22 hod je vždycky klid, neboj… no a já každý večer chodím spát s pocitem, ze mi třeba řekne “no proste tu děti nechceme a musíte jít pryč, smlouvu máte do prosince tak sbohem” už jsem jim to říkala, ale oni jsou takový “velice přesvědčivý” prý “my nedavame na jednoho souseda, budte v klidu” ale řekli to jako kdyby “drz hubu proste” a dej mi pokoj…
Myslíte, ze si zvyknu nebo co byste prosím dělaly vy na mem místě? Jsem hodně cholerická a výbušná, do pusy si nevidim, pro facku nejdu daleko… proto jsem na tu sousedku velmi milá jak to jen jde a za vše se ji omluvím a jdu dal.. ale nejradši bych ji snad vzala hlavu😀 nevím proste 😔😔

belmonka
14. črc 2022

Pochybuju, ze jsi jedina, komu sousedka vadi. Urco si za tech 10let musel nekdo na ni stezovat. Teda pokud celych 10 let nemela sousedy nejaky skritky. Tzn. u majiteke bych reseni nehledala, kdyz s tim za 10 let nehnul. Zbyva ti bud zit jak moje kamaradka, stale tisit dite a bat se, nebo hledat jiny byt. Ja jsem pro verzi B. Ale chce to stesti, nabidek je dost, ceny horsi. Rika se:Kdo hleda najde. Tak preji hodne stesti pripadne🌷

xxx3d
14. črc 2022

odstěhovat se,
nebo se naopak obrnit hroší kůží

eviicka
14. črc 2022

No a nebo ještě jedna možnost, zkusit si na sousedkou taky dovolit. Samozřejmě v mezích slušnosti, nedělat naschvály, dodržovat základní a běžná pravidla, ale nenechat se deptat. Odpovídat podobně uštěpačně, či ty poznámky obrátit v žert. Třeba jenom cítí příležitost pohonit si ego.

Každopádně to, že se dítě musí pořád krotit, když jsou sousedi dole je fakt a je pravděpodobné, že jinde by tomu opět nebylo jinak... Oni ti majitelé asi vědí, proč ten byt nabízejí levně (nechtějí s tím mít žádné starosti, ať si poradíte sami).

belmonka
14. črc 2022

@eviicka nechci byt zla, ale duchodci nejsou uplne material k predelavani 🙈😃

eviicka
14. črc 2022

@belmonka však neříkám předělat, ale dát najevo, že ji mám na háku, zároveň ale nedat příležitost k oprávněné stížnosti.

Jako bát se vynášet koš když má službu baba, je voda na její mlýn.

A samozřejmě když by byl lepší byt, tak se s radostí přestěhovat, ale sama autorka píše, že to není moc reálné. A pokud je tento levný... každá koruna dobrá.

aselluska
14. črc 2022

Taková bába je za trest. Ale on ani mladší ročník není o nic lepší. Bývalá sousedka pod námi si dupala v noci jak se jí zlíbilo. Návštěvy pohoda do noci, hrála hudba. Na chodbě pronesla "děláme bordel co?" Ale od nás bylo všechno slyšet. Já ji slyšela, jak si stěžuje do telefonu, v noci. To ona mohla, krafat kdo ví do kolika. Ona mohla mít věčně na chodbě odpadky, co tam smrděly, krabice od balíků v cestě. Ale jiný? Ten už byl prase. Hoden lidí má takovou zkušenost s blbci, co vidí špatný ty druhý a sami dělají kolikrát i horší věci. Tak jsme se odstěhovali a byt prodali. Nová majitelka má 3 psy. Doufám, že tam tý nádheře minimálně cvakají drápy o podlahu 😁

autor
14. črc 2022

Je to za trest mít takovou babu 🤦🏽‍♀️ Ale v tom bytě kde jsem byla predtim, jsem zase měla nějakého debila nahoře co furt chlastal v noci a písničky, takže jsem zase ráda, že je tady klid… já to asi no asi prostě musím přežít, zvládla jsem to půl roku, tak to snad zvládnu dal..
nikde není dáno, že si třeba nenajdu partnera a pak se odstehuji, teď vim, ze nemohu. Jsem na RP a dávkách… nedala bych to.. kauce, provize atd… 😔
Když bude kafrat, budu i já, už na to prdim.. jinak kdo tu bydlel, tak se skoro každý po roce stěhoval kvůli ni, protože měla furt problém.. majitel proste řekl, ať to přehlížím, ze si hraje, ze ji to patří, ať si ji nevsimam.. tak to budu dělat 6-22 si mohu dělat plně co chci, takže na ni seru! Byt je skvělý, vše je tady super, jenom tohle stvoření je za trest 🤦🏽‍♀️😅

autor
14. črc 2022

@belmonka Přesně jak jsi to napsala.. kdybych měla peníze na rozdávání nebo chlapa, tak nepíšu ani na modrý koník a jdu do háje.. ale nemám ani jedno.. což teď stěhování proste nejde, leda si vzít pujcku 🤦🏽‍♀️

autor
14. črc 2022

@xxx3d A jak to mám udělat, tu hrosi kuzi😩😀
Mě jde jen o to, ze mám někdy dny je vše v pohodě a pak dny, kdy furt nedávám říkám “Lauro nedělej to, nemlat, nervi, nedupej” proste někdy jsem úplně hotova z ty babky dole a to i přes to ze je 18 hod..

autor
14. črc 2022

@eviicka Asi máš pravdu, vykaslat se na to. Nájem platím ještě o týden dopředu, nestalo se, ze bych nezaplatila, byt je plně v pořádku, uklizim barák jak mám, popelnice taktéž vyvazim, bordel neděláme a už kord po 22 hod to už dávno malá spí! Mám právo si dělat co chci, vynést si kos kdy chci.. proste i kdykoliv si prdnout, seru na ni.
Já jen se proste bojim, aby si pak třeba nestezovala a on mě nevyhodil, co bych pak delala.. ale jak jsem řekla zase mi fakt majitelka řekla, ať ji vůbec neresim.. no prdim na ni

autor
14. črc 2022

@aselluska Ona je něco podobného, my se vykoupeme za 10 22 hod a je strašný problém, ale oni se v 22 můžou dívat na hokej a řvát, ona to má v prdeli, protože tu už bydlí tolika let🤦🏽‍♀️ Minuly nájemci ji těžce nedávali, udělali to, ze ju začali flusat do bot a znicili ji auto.. je to teda strašný, ale vůbec se s ni nesrali..
Spis bude problém v ni, protože mi soused montoval světlo asi v 13 hod a ona mi psala co se děje, ze se ji hýbe lustr a tak jsem to chtěla vidět a její chlap, ze prý se ji hybe asi něco v hlavě.. ona tam má nějakého slováka na černo, neplatí ani popelnice nic, takže ji taky jakoby musí poslouchat, ale nesere se s ni zase.. je to bída.. ani soused vedle mě a ani nade mnou se s ni nebaví, jenomže oni mají tu kliku, ze ji nemají pod sebou😂🤦🏽‍♀️

katula94
15. črc 2022

A nebo si najdes chlapa, ten jednoho dne babku serve jak maleho haranta, at si hledi sveho, a budete tam spokojeni a sousedi vam jeste podekujou, ze to nekdo mel udelat davno 😄. Kazdopadne nic neporusujete, najem platite, takze bych ji pri dalsim incidentu rekla, ze mi doslo, ze s ni se vyjit neda, a ze ji oznamuju, ze odted ji ignoruju (nebo bych nic nerikala a proste ji zacala rovnou ignorovat, ani ji nepozdravila). Proste dodrzujte co mate a delejte, jakoby babka nebyla. A ze do vas neco huci pred domem nebo na chodbe? Neni vas problem, zabouchnu za sebou dvere, a jestli babku neco stve, at si jde stezovat majitelum nebo na bytove rade. Stejne ji tam kazdy nesnasi a nikdo se ji nezastane, takze vam nic nehrozi. Az baba zjisti, ze z vas nevypaci jedinou reakci, i kdyby se stavela na hlavu, mate sanci, ze to vzda a pujde sikanovat nekoho jineho, kdo ji prinese uspokojeni jejich komplexu.

marcicek84
15. črc 2022

Jeeeezis babu neres do 22 h,at si mele co chce,to ona ma problem,ne ty...

anetka1701
15. črc 2022

Já myslím že když majitel neřeší a nevyhodí protivnou babu, tak můžeš bejt úplně v klidu...

Mám podobnou sousedku, jen máme rodinný dům a je vedle 🤣 jeeeeje, mohla bych vyprávět... Zjistila jsem, že čím vic vycházím vstříc a snažím se, tím ma víc požadavků a stupňuje teror... Tak ji ignoruju. Říkám tomu "mlčet a usmívat se". Ona něco říká, já mlčím, usmivam se a ignoruju 🤣 Časem ji to došlo a je klid...

Hele, ona může tak maximálně žalovat do tlampace... Jak chce jako "resit" že máš nemocný dítě??? Pokud bude kvůli kazdymu prdu volat majiteli domu, ten se naštve - ale ne na tebe, na ni... Protože i když ty odejdes, může přijít někdo jinej a ona bude prudit dal... Myslím že čím víc se snažíš, řešíš to a vycházís vstříc, tím víc ona cítí převahu a využívá toho... Přestala bych to dělat, na její výčitky bych mlčela a usmívala se a bude časem klid, nakde si jinou oběť...

odula
15. črc 2022

Hele ja bych ji poslala do háje ( v mezích slušnosti samozřejmě) jak jsi psala, do 22 si tam můžeš dělat co chceš, dítko stejně dyl bdit nebude. A ten exces s tím, že tě slyšela ve tři? Jak by to asi chtěla "řešit "?? Zavolat policajty na rušení nočního klidu? "Přijeďte, sousedka nás ruší, dává nemocnýmu dítěti zábaly" 🤦‍♀️ na tohle se jí kazdej vys**e, že jo. Jenom terorizuje, asi ji baví ten pocit moci. Jak může kazdyho vydeptat až odejde, a ona má "klid". Takže- fakticky nemůže nic. pokud to jde - ignorovat, případně ji ve vší slušnosti odkázat do jistých mezi. Držím palce, musí to být hrozně otravný. Ale nedej se 🙂

odula
15. črc 2022

@anetka1701 ale úplně přesně 👍

xxx3d
15. črc 2022

hroší kůže se "dělá" těžko
kdybys ji měla, tak nepokládáš tento dotaz
znám tu situaci z rodiny, manželova dcera, dvojčátka, nakonec to dopadlo tak, že se odstěhovali a bylo to to nejlepší, co mohli pro sebe udělat
byt měli v rodinným domě od majitelů, ti bydleli pod nimi, v přízemí
postupně jim vadilo všechno, dcera byla regulérně na prášky, malý děti, ona úzkostná, aby nedělaly hluk, nemožný, starý dům, parkety, všechno bylo slyšet, všechno vadilo, vlastně nebylo jiné řešení než jít jinam...
musíš si říct, že tvoje dítě, které je na prvním místě nemůže za to, že je někdo pitomec
takže ho budeš stresovat, sebe i malou a proč?...
je to podle vzoru - čím víc, tím hůř
pokud máš na to, tohle hodit za hlavu, neřešit ženskou, které se jednou něco líbí, podruhé to samý nelíbí, která by ráda, aby nad ní byl klid, běž jinam.
pro zdraví tvoje i tvého dítěte.

victress
Autor odpověď smazal
Zobraz
konidana
15. črc 2022

nevšímat si jí, ve slušnosti pozdravit, odkejvat jí, a jít si po svym. Nějakou konfrontací si myslím, že bys jí spíš popudila a ona buy prudila ještě víc. když si jí nebudeš všímat, tak jí to asi nepřejde, ale ani jí nedáš vodu na její mlýn. Pokud bude mít připomínky, tak bud se zařídit nebo slušně říc že to je líto, že dělaš co můžeš, ale prostě to je takhle. Hotovo šmitec, a dál nic nerozvíjet. Na nás třeba jednou přišla sousedka zespoda, že děti dělaj strašněj kravál, no v 8 večer si vymyslely, že potřebujou sundat ramínka z tyče, kam nedosáhly, a ty ramínka shazovaly od stropu na zem🙈 Tak jsem jí dala za pravdu, děti zpucovala a dobrý. Ale abych si doma nemohla ani prdnout to ne. To je prostě běžný denní provoz. Já třeba v 6 ráno před odchodem do práce uklízím nádobí a stane se, že mi holt občas spadne poklička na zem. Nedělám to schválně. To si ale naštěstí nikdo nestěžoval.

autor
15. črc 2022

@anetka1701 Tak jako bych viděla sebe, naprostá pravda, cim víc jsem ji vyšla vstříc a “poslouchala” tím víc furt něco měla, oba sousedi mi řekli, ze delala to stejné jim a ze se na ni proste vykaslali a dala pokoj, horší je proste to, ze tu krávu mám pod sebou😢 ale kašlu na to, opravdu.. 😂
Holky všem moc děkuji dám na vás a vyprdnu se na ni🤪🍀

daasqua
15. črc 2022

U nás byla takhle citlivá sousedka od patro nad námi, holka mladší než já (tenkrát asi 30 let), sama měla 5r kluka, takže matkou taky byla (a taky ten její dřív řval nebo tam čas od času mívala mejdany do 3 do rána). Dcera trochu zadupala nebo si tancovala a už paní psala sms, že se jí nahoře třesou skříně a že terorizujeme celý dům. Pravda, byl to třeba večer (ne po 22), protože kvůli manželovi usínáme všichni pozdě a ne ukázkově v 19:00 jako její pětiletý syn. Jinak sousedi důchodci pod námi prý nic neslyší nebo jsou zvyklí a vůbec jim to nevadilo (několikrát jsem se jich ptala a omlouvala se). Ti důchodci nad námi něco někdy slyšeli, ale berou to s humorem ("zase cvičila na olympiádu"), a to jsou to jindy brblalové. Naštěstí se nedávno citlivá rodinka odstěhovala.

aselluska
15. črc 2022

Na to musíš být povaha s mít to na háku, jinak je to o zdraví

anetka1701
15. črc 2022

Je to přesně tak... Vyprdnout se a ignorovat... Já s naší sousedkou přišla nedávno s návrhem řešení jejího největšího problému co má a ona mě poslala do zadele :D Jsem zjistila, že jí asi baví prudit a vyžívá se v tom, že může... To bylo takové obnovení si přesvědčení "mlčet a usmívat se" a fakt mi došlo, že se to nedá... Držím palce. Chce to cvik, ale naučíš se to časem neřešit a upřímně se tahle schopnost bude do života hodit.

autor
15. črc 2022

@anetka1701 Já spis, jestli si tady kvůli ni zvyknu 🤦🏽‍♀️ Je to s ni voser, hlavně hrozně lze.. Prvně ať si mala hraje, ze nic neslyší a během minuty vlastně zjistila ze slyší vše😀 no kráva

bohumilakupkova
15. črc 2022

My máme takového dědka pod námi, který na nás pořád bouchal.Vygradovalo to tak, že stačilo, aby spadla lžička na zem a už jel koštětem. Manžel nejdřív rovnal děti, ale jednou se už tak rozčílil, že hulákal na celý panelák, okno otevřený a že už jde na něj a uvidí.🤣Pak na něj šel zazvonit, ťukal a dědek mu neotevřel. A byl klid. Pak na nás ještě něco zkoušel jiný soused (jiný problém,ale dost drzost), taky ho srovnal a máme klid. Do toho si soused vedle nás vymyslel, že jsem mu nadávala (je blázen, pouze jsem ho vždy pozdravila 😃),takže jsme tu po domě za psychopaty a je klid. 🤣Takže moje rada zní nenechat si to od takových líbit. Prostě od 22:00 do 6:00 je noční klid, který dodržujeme, ráno děti do 8 hod u pohádek a nazdar. Děti samozřejmě krotím, nejsem bezohledná, ale do klece je nezamknu a taky doma potřebuju někdy něco udělat. 🤷‍♀️

autor
15. črc 2022

@bohumilakupkova To je taky dobrý teda 😀 hlavně ze máte klid 😂🤗🥰 já se toho docela bojim, nejsem zastánce fyzických trestu, takže na malou spis jecim a ona řekla, ze ať nekricim a radši ji dam přes prsty, ze se bude bat, no moje věc a je ji hovno co po tom, nervu na ni furt, ale když proste neposlechne 3x tak už ji okriknu 🤦🏽‍♀️
Takže se obavám kdybych na ne vylitla tak na mě ještě pošle socialku určitě, krava nespokojena 🤦🏽‍♀️

izz76
15. črc 2022

Musíš se naučit,že ti ta baba bude jedno,ať si myslí co chce. I kdyby jsi se koupala o půlnoci,ji do toho není nic. A když bude něco kecat,že vás slyší,tak ji řekni,že to má blbý a víc se s ní nebav. Nebo můžeš zvolit jinou taktiku a babe třeba něco pochválit,že pak výmekne a dá pokoj. Mě taky jednu dobu sousedka pod nama mela tendence komentovat,je to takový střevo v 75letech si hraje na holčičku,tak jsem ji jednou pochválila jaký má pěkný copánky,podruhé krásnou sukni a už se na nás jen usmívá😃

autor
15. črc 2022

@izz76 No tak to už jsem zkusila taky, když jsem ji pochválila objemula mě, pozvala mě na kafe a jakmile jsem s ni pak už třeba týden neviděla nebo nebavila, tak už opět začala 😀

jako_mala_holka
15. črc 2022

My jsme si psaly, viď? To mě mrzí, že tam máš takovou babu, ale určitě to bude dobrý, my se tehdy taky stěhovali, na podzim teda, ale teď taky máme pod náma sousedku starší a občas komentuje 😄 tady jsou v podstatě samí důchodci (je tu 6 bytů), my jediní s dítětem... Naposledy ji vyděsilo, že čekáme druhé 🤣 se jen směju, bordel neděláme, noční klid dodržujeme, uklizime, nájem platíme, všechno v pohodě, malá se teda občas vzteká, má dva roky, že, klasika... Ona třeba komentuje i to, že už nás třeba týden dva neviděla, jestli nejsme nemocní 😅 prostě nechápe, že se třeba míjíme... ALE stokrát lepší než ta můra, co bydlela nad námi v minulém bytě 🤢

jako_mala_holka
15. črc 2022

Jinak ta můra v tom domě už nebydlí, vyštvala prý během půl roku minimálně další dva nájemníky a teď už tam není nikdo 😄 asi majitel ztratil trpělivost, nevím přesně, co se tam stalo