Koronavirus - už toho mám dost!

jitulasek
11. kvě 2020

Milé dámy, nevím, jak vy, ale já už mám naší vlády plné zuby. Je mi úplně zle, jak si na současné situaci Babiš a spol. vylepšují svůj mediální obraz a omezují naši svobodu. Na Primulovy kecy jsem už alergická - nejdřív několik let uzavřené hranice, teď tvoření komunit o třech rodinách - ten se už fakt pomátl...
Zpočátku jsem se na to dívala jinak, měla jsem obavy o rizikové skupiny lidí, poctivě jsem i s dětmi nosila roušku, izolovala se, jak to šlo, smířila se s tím, že jsem na šest týdnů přišla o výdělek... brala jsem to jako nutnou daň pro obecné dobro. Ale poslední tři týdny se dějí věci, které mi už hlava nebere - např. okamžité zrušení zákazu volného pohybu - ze dne na den... Pak postupné prosakování "nevítaných" informací o tom, jak je kvůli Covidu zmrazená téměř veškerá další zdravotní péče - např. screeningy, takže ženy s bulkou v prsu hledají několik týdnů jedinou otevřenou ambulanci a utíká jim drahocenný čas. Článek zde:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/kvuli-rouska...
Píše zde i o vyložené škodlivosti nošen roušek u dětí a já s ní naprosto souhlasím. Ani WHO nedoporučuje plošné nošení roušek a my to máme nařízeno!
Článek zde:
https://eurozpravy.cz/domaci/zdravotnictvi/valk...
A naši papaláši si ještě dělají videjko, ve kterém se kasají, že díky rouškám jsme epidemii zvládli a že by ostatní měli následovat našeho vzoru?!
Nějak mi začalo docházet, že je něco "shnilého ve státě českém". Urputně se tady bráníme coronaviru, takže na něj u nás zemřelo méně lidí než na chřipku, ale že kvůli tomu bude za pár měsíců až let násobně více lidí umírat na rakovinu nebo nedostatečnou péči v případě jiné nemoci, o tom se moc nemluví. A že nás to vede do krize, je už teď jisté. Hodně zajímavě o tom už v březnu psal bývalý bankéř ČNB:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonom-cesko...
Nevíte, jestli neexistuje nějaká skupina, která sdílí tyto názory? Když se nás spojí hodně, tak snad už budeme slyšet.
https://nazory.aktualne.cz/udej-toho-kdo-se-lis...
Omlouvám se za délku příspěvku, ale muselo to ze mě ven, už jsem kvůli tomu včera ani nemohla spát - kde je ta svoboda, za kterou se před třiceti lety bojovalo?

te_reza
11. kvě 2020

Od konce března nic nesleduju, nečtu a jsem v pohodě 🤷‍♀️😀

mimco
11. kvě 2020

@jitulasek taky, nesleduju, nečtu, radím, dělejte to taky a budete mít klid. Babiš, stejně jako corona jen tak nezmizí.

marketka_m
11. kvě 2020

@jitulasek přidej se k diskusi která už tu běží... a přečti si názory jiných žen o celé situaci, jsou tam stovky názoru i konspiračních teorii...

sudylichozrout
11. kvě 2020

@jitulasek Souhlasim s tebou... Myslim si, ze urcita opatreni smysl mela a zabrala, ale uz je treba se vracet do normalu, byt nam cisla trochu asi porostou. Mozna jsme zachranili nejake lidi od smrti na covid19, ale urcite jsme kvuli tomu obetovali jine. Jen se o tom nemluvi a Bures si opet a dale jen masti ego a pod bradickou simra sve volice.

dejvitka
11. kvě 2020

@sudylichozrout souhlasim. Ale nejhorsi je, ze ho stejne někteří oslavuji a budou ho volit dal. Z toho je mi uplne zle 😤😤

sudylichozrout
11. kvě 2020

@dejvitka Bohuzel budou. 😤😥

leilinka1234
11. kvě 2020

Blabišovi to hraje všechno do karet! Teď zkoupí, co se dá a my budeme jeho ovečky! Na tuhle příležitost čekal tááák dlouho... Začneme super kaufem... Imperial ve Varech. Pak co? Pupp a další hotely? Karlovy Vary budou přejmenovány... Blabišovo Vary 😥🤦‍♀️

me_druhe_ja
11. kvě 2020

Ta hysterie je všude podobná. :( Netuším, že se svět najednou takhle zbláznil. Určitě jsem souhlasila s těma opatřeníma na začátku, ale teď už to je moc...To je prostě šílený. :( Třeba syn čeká na schválení speciální léčby, musí to schválit stát, aby mohl jet do Paříže k profesorovi, co to vymyslel, aby ho mohl prohlédnout a definitivně rozhodnout. Jenže není to hyper urgentní případ, takže odloženo do nekonečna. A přitom pořád je tu riziko, že se mu ten jeho mozek "zblázní" a něco se stane... Nemohli jsme skoro dva měsíce na rhb, některé kontroly v nemocnici odloženy na neurčito...:-/ Do včerejška jsme nemohli ven "bez zásadního důvodu" dál než na kilometr....A to vůbec nemluvím o tom, že netuším, kdy se dostaneme do Čech. :( Za prvé nic nelíta, i kdyby litalo, je nesmysl strávit pobyt v karanténě a i kdybych si zaplatila test, nedostanem se zpátky, což nelze kvůli jeho doktorům a všemu. Prostě šílená situace....Mi přijde, že s covidem zmizely veškerý jiný nemoci a problémy světa.

sudylichozrout
11. kvě 2020

@leilinka1234 Von kupuje Imperial v KV?

babanci
11. kvě 2020

Nechci se chvástat,ale spousta věcí, o kterých píšeš, mi docházela dost brzo.Dlouho se budu vzpamatovávat z některých hysterických ataků,že jsem u někoho blízko nebo že naše miminko nemá roušku nebo že jsem příliš dlouho v cizí kanceláři. Zahalili jsme obličeje a odhalili charaktery. Ledacos mě hodně zasáhlo a spoustě věcí nerozumím. Proč se lidi fackovali ve frontě na testy?K čemu je někomu taková informace,když druhý den už může být všechno jinak?Proč chtějí dát Prymulovi ocenění,když všechno,co předpověděl,bylo úplně jinak? Strašil a vyhrožoval, dva roky zavřené hranice a hadry na papuli do listopadu...

sudylichozrout
11. kvě 2020

@babanci Presne a to s temi odhalenymi charaktery je naprosto perfektni shrnuti situace. Vzdavame se svobody moc lacino... 😥

babanci
11. kvě 2020

@sudylichozrout To máš pravdu. Tŕeba ta slavná chytrá karanténa. To mi pořád nikdo nedokáže vysvětlit. Budou údajně sledovat jen toho,kdo k tomu dal souhlas. Ale,když budou sledovat,kde platil a kde se pohyboval a s kým se sešel,tak pak musí sledovat i Ty,kteří k tomu souhlas nedali,ne? Jinými slovy nás budou šmírovat a to lidem nevadí?

lachtanice86
11. kvě 2020

To o škodlivosti rousek říkám od začátku, od začátku jsem proti nim, teď už ji vlastně nenosím nebo ji mám pod nosem. Celou tu dobu mi v hlavě bliká červená kontrolka, ale opravdu ne kvůli strachu z nemoci, ale z toho jak s námi vláda jedná a my tolerujeme. Stačilo přidat dostatečný důvod k panice a ze dne na den jsme nechali všech našich životů, zavřeli se doma, zrušili sociální kontakty, doktory, nasadili kus hadru a bojíme se na někoho jen podívat.

martiniquest
11. kvě 2020

Zeny souhlasim. Akorat me strasne deprimuje to, co s tim sakra muzeme delat? Snazim se zachovat chladnou mysl a odhalenou tvar (chodim bez hadru), ale pripada mi to malo 😭

babanci
11. kvě 2020

@lachtanice86 Já jsem někde četla,že v některých státech nelze nařídit lidem ty náhubky,protože by to prostě nerespektovali. A my?My držíme, nařídili a nedodali,my našili,sotva v tom můžeme dýchat, v tom teplu to bylo už fakt šílené a ještě 14 %lidí by to chtělo nosit celoročně. Včera byla na netu anketa

leilinka1234
11. kvě 2020

@sudylichozrout mluvilo o tom pár zaměstnanců. Samozřejmě to může být klep a jedna babka povídala. Ale to, že je Imperial na prodej, je fakt...I kdyby tohle zrovna konkrétně ne, tak spousta jiných věcí mu spadne do klína.

lachtanice86
11. kvě 2020

@martiniquest já se bojím že nic. Protože je ještě pořád dost lidí ve fázi kdy se bojí. O sebe, děti, rodiče a budou se s tebou do krve hádat, že všechny ty zákazy jsou v pořádku a ty si nezodpovědná. To jsem slyšela já několikrát.

babanci
11. kvě 2020

@lachtanice86 Já taky. A že jsem kverulantka.

sudylichozrout
11. kvě 2020

@lachtanice86 Hodně lidí potřebuje mít "vůdce", který jim říká, jak mají žít. Sami to nedokážou, nevědí, co se svým životem dělat, nemají zájmy. Chtějí, aby je stát vodil za ručičku a myslel za ně - je to totiž jednodušší, než se snažit sám za sebe. Proto vyhrává u nás Zeman a Babiš, proto vyhrává v Maďarsku Orbán a na Slovensku Fico. Autoritativní vůdce, zachránce národa. 😒

babanci
11. kvě 2020

Říká se sytý hladovému nevěří a dá se to aplikovat na skoro každou situaci. Moji rodinní příslušníci / státní úředníci,mateřská dovolená, zaměstnanec ve stavebnictví,zkrátka nikdo nepřišel ani o korunu/ říkali,jo,v pořádku, že všechno zavřeli,hlavně zdraví. Říkala jsem jim, to se nám to tlachá,kdybychom měli rodinnou hospodu nebo cukrárnu,to bychom asi viděli a mluvili jinak.

miba10
11. kvě 2020

@jitulasek upřímně to moc nesleduji. Oni toho tolik nakecali a pak se v tom člověk ztrácel. Totálně jsem to odstrihla, když unesli že děti do 2 let nemusí mít roušku, přitom znám hodně maminek (a já jsem na tom stejně) co mají 2,5r staré děti a roušku na ně prostě nenarvou. 🤦‍♀️Ale to jen stripecek.
Každopádně už toho je moc a už toho mám taky plný kecky. Všechny ty žvásty a absurdní rozhodnutí. Přitom jak už tady bylo řečeno, jen si honí ego a voliče

sudylichozrout
11. kvě 2020

@miba10 Amen! 🙂

babanci
11. kvě 2020

Děvčata,já jdu zítra ke kadeřnici.🙂 Je to profík každým coulem. Jsem zvědavá,zda bude mít roušku a plastový kryt a rukavice,když v tom nelze pracovat. Rozhodně ne perfektně a ona perfektní je.

lachtanice86
11. kvě 2020

@babanci já jdu ve středu na nehty, po 3 mesicich, tak uvidím co mě tam čeká

lachtanice86
11. kvě 2020

@sudylichozrout máš bohužel pravdu

babanci
11. kvě 2020

@lachtanice86 Já zítra taky. Mám zkrášlovací den. 🙂Ono se to může zdát malicherné,ale pokud je člověk zarostlý a šedivý a cítí se jak pšutka domácí,tak to na psychické pohodě nepřidá. A hadr z trenýrek to už je poslední kapka.🙂

shaun40
11. kvě 2020

Se všemi souhlasím.Já si myslím že na to doplatili nejvíc naše děti.Panika neskutečna ja jsem byla tak ze začátku vydešena že jsem se bála jít do krámu.Za poslední dobu jsem byla hodně nemocna tak jsem mela hrůzu že budu muset zase podstupovat léčbu .Pak jsem začala sledovat situaci jak se všichni uzdravuji i staří lidé v domově důchodců. A přestala jsem se bát. Sedim doma na 60% platu a čekám na telefon z prace.Pořád nás nepotřebují. Panu Babišovi bych dala peníze co beru a byla bych zvedáva na jak dlouho by mu to jako samoživitelovi vydrželo a z toho by musel platit 12000 nájem. Každopádně nestracim optimismus kašlu už na politiku mám radost z čerstvé zasazenych kytiček a z krásného počasí které bude pokračovat. Doma jsme všichni zdraví pečeme vaříme a je nám hezky.Musíme se nad to povznést aby jsme si zachovali zdraví rozum.☺

amazonkajanik
11. kvě 2020

Všechno je to uměle vytvořené, aby mohli strachem ovládat masy. Bylo tomu tak před 50lety a je tomu i teď. Nejdřív nás všechny zavřeli do bubliny, aby nás uchránili, lidi přišli o práci, v rodinách vzniká ponorka. Pak přijdou s pomocí,aby nebylo tak ouvej,a když bude ekonomika správně oslabená,najednou se vše uvolní a nastoupí ta jejich promořenost a bude tu druhé kolo, ale horší,protože lidi budou emočně oslabení z první vlny. Já bych něco řekla, ale nemůžu, už jednou nás chtěli placnout přes prsty za pravdu,teď máme dítě,takže radši nic ...

marketka_m
11. kvě 2020

@amazonkajanik souhlasim..je to umele..hnus..mam take na to svuj nazor s manzelem...celkem hodne by me zajimalo co znamena ze vas chteli placnout pres prsty..kdyz tak muzes SZ

sudylichozrout
11. kvě 2020

@amazonkajanik to placnuti pres prsty by me take zajimalo.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru