"Kuchař" Láďa Hruška
Jsem vážně jediná, která tohoto p_tomce, který má tu drzost říkat si kuchař nemůže ani vystát?! 😠 Upřímně je mě z těch jeho hnusů, které "vaří" na zv_acení! To jsou bez urážky tady v té naší šílené zemi lidé tak hloupí co jen aby "ušetřili" budou "vařit" a jíst takové hnusy?! Jako koláčky z taveného sýru ( který je sám o sobě "zdravý a dobrý" jak blázen ) a salát z kuřecích kůži to je tak odporné, že mě to ani hlava nebere 😖
Stručné shrnutí
- Ladislav Hruška je televizní kuchař a mediální osobnost známý propagací levných a často netradičních receptů, například „koláčky z taveného sýra“ a „salát z kuřecích kůží“.
- Mnoho Hruškových receptů pochází podle diskuze od diváků a z internetu a v praxi jsou hodnoceny rozporuplně — některé (např. domácí lučina, domácí piškotky, loupáky) uživatele oslovily, jiné recepty jsou považovány za nevkusné nebo nezdravé.
- Alternativy a zdroje pro levné a chutné vaření zmiňované v diskuzi zahrnují kuchaře Vaněk a tituly jako „Poklady klasické české kuchyně“ a „Kouzlo kuchyně Čech a Moravy“, a v diskuzi se také uvádí prodej Hruškovy kuchařky (údajně 30 000 výtisků za 4 dny; tvrzení z diskuze, nepotvrzené).
Nejčastější otázky
Q: Jaké konkrétní recepty a pokrmy Hruška v pořadech prezentuje?
A: V diskuzi jsou konkrétně zmíněny „koláčky z taveného sýra“, „salát z kuřecích kůží“, domácí lučina, domácí piškotky, „falešná rajská“, krupicové knedlíčky s žahourem, pizza z lučiny, loupáky a paštika z kuřecích jater.
Q: Odkud Hruška získává recepty, které vysílá?
A: Diskuse uvádí, že Hruška často vysílá recepty zaslané diváky a recepty z internetu; někteří diskutující upozorňují, že on recepty sám často neoriginálně upravuje či kopíruje.
Q: Kde se Hruškovo vaření objevuje v médiích?
A: V diskuzi jsou zmiňovány TV kanály a média jako TV Nova, Prima, Telka, rádio a internetové servery (uživatelé odkazovali na nejlepsikucharky.cz, super.cz a tn.nova.cz).
Q: Jsou Hruškovy recepty vhodné pro děti?
A: Někteří diskutující uváděli, že dětem chutnaly např. domácí piškotky nebo koláčky z taveného sýra, zatímco jiní varovali před nezdravými či neobvyklými postupy (např. salát z kuřecích kůží); závěr o vhodnosti pro děti je v diskuzi sporný.
Q: Kde lze pořídit Hruškovu kuchařku a jak populární je?
A: V diskuzi je uveden odkaz na stránku nejlepsikucharky.cz a zmíněny články na super.cz a tn.nova.cz; jeden příspěvek tvrdil prodej „30 tisíc kuchařek za 4 dny“ (tvrzení z diskuze, nepotvrzené).
Q: Jaké hlavní kritiky vůči Hruškovi v diskuzi zazněly?
A: Kritiky zahrnují označení za „pseudokuchaře“, obvinění z kopírování receptů od diváků, námitky vůči některým receptům jako „humus“ či „nezdravé“, a výhrady ke stylu prezentace ve zpravodajství; řada diskutujících ale také připouští, že některé recepty fungují.
Závěry z diskuze
Shoda
- Některé Hruškovy recepty jsou v praxi populární a fungují (často zmiňována domácí lučina, domácí piškotky, loupáky).
- Recepty Hrušky často pocházejí od diváků a z internetu.
- Reakce veřejnosti jsou polarizované — část publika recepty chválí, část je kritizuje.
Sporné názory
- Buď Hruška je „pseudokuchař“, který šíří nevkusné a nezdravé recepty, nebo Hruška je populární autor levných praktických receptů, které lidé ochotně zkoušejí a nakupují jeho kuchařky.
Otevřené otázky
- Do jaké míry Hruškovo vaření ovlivňuje dlouhodobé stravovací návyky rodin a dětí?
- Sdílí Hruška výnosy z publikace receptů či kuchařek s autory receptů zaslanými diváky?
- Kde je hranice mezi populární televizní prezentací jídla a odpovědným doporučením výživy?
Zmíněné značky a firmy
TV Nova, Prima, Telka, nejlepsikucharky.cz, super.cz, tn.nova.cz, Poklady klasické české kuchyně, Kouzlo kuchyně Čech a Moravy, Modrý koník (MK), Mimibazar (MMB)
Zmíněné produkty a metody
koláčky z taveného sýra, salát z kuřecích kůží, domácí lučina, domácí piškotky, falešná rajská, krupicové knedlíčky s žahourem, pizza z lučiny, loupáky, paštika z kuřecích jater, smažený sýr, hranolky a tatarka, smažená petrželka, mikrovlnka, recepty zaslané diváky, kuchařka (Hruškova)
Místa a osoby
Ladislav Hruška, Babica, Sapík, Vaněk, Polhreicha, Přemek Podlaha, ČR
@palkovaadela Však jsem tu od začátku, stačí kdybys četla 😉 No že by byl na všech programech a všech stanicích a web.stránkách?? Nějak jsem si nevšimla ... Třeba tu na MK nebyl (aspoň myslím), dokud se tu neobjevila tvoje diskuse 🙂
Já mám třeba větší problém s kvalitou surovin než se špatnými recepty... Co můžu tak mám domácího, v obchodech tomu moc nevěřím, nad složením některých výrobků zůstává rozum stát. Takže špatný recept si myslím poznám, ale do toho co obsahují potraviny nevidím, není to jenom o přidaných látkách, ale o dalších látkách z prostředí, které v tom mohou být...
Proti diskuzi jako takové nic nemám, mě to vcelku zajímá co si myslí jiní (i když mě je jeho osoba opravdu ukradená), ale nelíbí se mi určité "výrazy" jako např. ve tvém úvodním příspěvku, možná jen proto jsem sem vůbec psala..
@superkousky no, dost pochybuju, že Láďa Hruška něco umí...myslím, že celý nápad o vaření v tv byl výmyslem nějakého produkčního, kterýmu došlo, že na zvířátka nakonec se už lidi netřesou a musí vymyslet něco víc, aby měli vyšší sledovanost než prima 🙂 Hruška si myslím, že se jen veze a dělá to, co mu kdo přikáže, za mě je to tím pádem taky ubožák. Reportér hlavních zpráv a dělá ze sebe takovýho blbce...a pak se tím ještě chlubí...Psala jsem výše, že třeba nemusím Babicu, ale ten se aspoň vypracoval tak nějak sám, má svůj pořad, ale Hruška je mediální loutka od shora až dolů.
Já TV nemám, takže na něj nekoukám, nekupuju noviny a moc neposlouchám rádio, ale stejně ho znám, valí se ze všech koutů, tomu člověk dneska už neunikne. A to že není na MK? Hahaha...asi jsi tu velice sporadicky...Stačí se mrknout do skupin o vaření...rohlíky á la hruška, koblihy á la hruška, chleba á la hruška... A sice mi to taky žíly úplně netrhá, ale když si na něj můžu zanadávat v kolektivu lidí se stejným názorem, tak proč ne...
Takže tímto asi vyjadřuju souhlas s @palkovaadela 🙂
@sarkar Moc ti děkuji za tvé vyjádření! Jsem ráda, že nejsem jediná s tímto názorem 🙂 A taky že jako jediná nemám smůlu v tom že ač se mu snažím vyhnout co to dá stejně na mě vždycky odněkud "vyskočí" on sám nebo něco co se ho týká 🙂
@luccy.luccy ale tady se debatovalo i o Babicovi tak jen aby jsi vedela když jsi psala, ze do debat o Babicovi neprispivas... 😉
@terezapetrova Postřehla jsem, ale nadpis je o Hruškovi, proto mě to "zaujalo". Kdyby byl nadpis Babica, ani diskuzi neotevřu... Nečetla jsem všechny příspěvky, ale něco o Babicovi jsem postřehla, nicméně k němu se moc vyjadřovat nemůžu, protože ho nesleduji a prostě mě nějak nezaujal. 😉
@palkovaadela Názor ti neberu, já Hrušku taky nijak neprožívám, na druhou stranu mi nevadí. Jen mě tak napadlo, že když Ti někdo tak vadí, že Ti stojí za to zakládat diskuzi, mrhat svůj čas, náladu a myšlenky na zabývání se člověkem, kterýho "nemusíš". Já když někoho nemám ráda, tak mi za tohle určitě nestojí, nezakládám diskuze a prostě o něm nečtu a neposlouchám, prostě naprosto ignoruji, vypouštím .. a že je všude? to byla i éra Justina Biebera a nevím koho ještě a věř,že to jde docela dobře ignorovat. Ale možná mám jako matka tříleté dcery, čtyřměsíčního miminka, zahrady, domu a psa na krku jiný myšlenky. 🙂
tak Já si myslím,že některí recepty stoji za pokus a jine bohužel nestoji ani za to špinavého nádobí 😉 kterém vam s toho rádoby kuchteni zbude 😉
Ahoj,já ho nesleduji.Pár prvních dílů jsem ale viděla. Mě víc vadí,že v podstatě vydělal, na tom,že mu lidé recepty poslali a on z toho pak vydal kuchařku,nemýlím-li se. By mě zajímalo,jestli z těch vydělaných peněz poslal i něco lidem,ktreří mu daný recept zaslali.(Jak v tv uváděl od koho zrovna recept je). Já jsme mu neposlala nic - moje blbost,třeba bych něco dostala nebo vysoudila.
Ad babica - souhlasím,že reakce jeho hostů jsou super,kor když je vidět na jejich tvářích jakou uděla mňamku 😀 ale neříkám,že vše dělá špatně - pár světlých záblesků by se mi i líbilo zkusit.
A souhlasím levně se dá vařit i na jiné úrovni,viz zmiňovaný Vaněk.
Mě spíš dostává kolik je ted pořadů o vaření a kdo všeczhno vaří.Za chvíli bude v telce půlka národa.Pokud to bude mít vtip a nápad,co by ne.
JJ Hruška ... Sem tam jsme ho zahlédla, když jsem přepínala tv a nestačila jsem se divit . Napřed jsem myslela, že je to nějaká recese a ono kdepak.
Spíše než on mě ale udivuje kolik lidí je schopno tyhle blafy opravdu vařit a i dávat dětem . ( něco jako některé recepty na mimibazaru 😨 ) To je smutná vizitka naší společnosti - hlavně at je toho hodně, co na tom, že je to šmejd..
@palkovaadela Souhlasim.
Ale je na rozdil od nas vychcany jak mraky. Koho z nas napadlo proserfovat na netu levne recepty, prihodit par svojich blafu a vlezt s tim do telky, potazmo vydat knihu? 😀
Jinak "to" je horsi jak Babica, a to uz je co rict.
No, Hruška je mi nesympatický, občas jeho pořad vidím, ale nijak cíleně...
Ale baví mě ten rozruch, co kolem něj je a nahlédla na fb na jeho stránky a nestačila se divit, jak mu narostl hřebínek...
To, že je řada lidí, kteří takto vaří, mě neudivuje, mě spíš zaráží to, že někdo sepíše knížku z receptů, co kolují netem a rázem je z něj celebrita, která se nezdráhá tu "svoji" knihu dokonce podepisovat...
Mj. osobně jsem dělala domácí koka sušenky - teda ještě před Hruškou - a musím říct, že se povedly... 🙂
Nedá mě to se nezapojit.. některétu píšete, že recepty, které on vaří už dávno znáte.. no bodejď by ne, když to jsou recepty od diváků.. to tak na okraj 😉 Jinak novu moc nesleduji a odnikud jinud na mě nebafá, ale co jsem viděla pár jeho receptů tak mě až tak strašný nepřipadli. Včera mě shodou okolností kamarádka přeposlala na mejl ty jeho recepty, s tím, že některé už zkoušela a jsou fakt bomba - např. loupáky, pizzu z lučiny, atd. Já si upřimně taky celkem ráda potrpím na kvalitní suroviny a tudíž pokud budu zkoušet nějaký jeho recept, tak si tam ty kvalitní suroviny dám..

My na Novu na zprávy nekoukáme, tak já hodně dlouho vůbec nevěděla kdo to je, babi s dědou pořád o něm něco mluvili a já si v duchu říkala "Kdo to proboha je", pak jsem koukla na net a ať si podle něj vaří kdo chce co chce, to je jeho věc. Já ho ignoruju a tak mě vlastně vůbec neobtěžuje. Jednou babi dělala loupáky podle něj a ty mě docela chutnaly.