Lehká jídla. Máte tip?

veunka17
11. čer 2023

Prosím dejte mi tip na lehká jídla. Poslední dobou mi je často po jídle těžko 🙄 mám takový tip, že mi začalo vadit mléko v kávě, ale ráda bych asi i změnu jídelníčku

wladimira
11. čer 2023

@veunka17 zkus přírodní mléko třeba mandlový nebo ovesný … lehké jídlo brokolicovou polévku a aby to trochu zasytilo nasucho opražím bílkovinové pečivo ,cottage do salátu přidat trochu celozrnných těstovin, polévka z červené čočky, Mozzarella s rajčaty knackebrot , Tilapie,losos,tunak

cikitkapb
12. čer 2023

@veunka17 mrkni na FB na Restartujeme. Koupila jsem si od nich jednu knížku a ty recepty, z velký části, jsou neskutečná mňamka. Uvažuju nad koupí dalších knížek, protože ty recepty jsou jednoduchý na přípravu a zpravidla mám do 40 minut jídlo na stole. A jako bonus, nemusím furt chodit něco uzobávat, protože prostě není chuť.

anetka1701
12. čer 2023

Může to být problém s laktozou... Úplně bych vyhodila veškeré mléčné výrobky (nebo alespoň dala alternativu-bez laktozy) aspoň na dva týdny... To je tak čas, kdy se tělo srovná... A když bude líp, tak si postupně vypozorovat co mléčné můžeš a co ne...

veunka17
autor
12. čer 2023

@wladimira děkuji 🙂
@cikitkapb kouknu, děkuji za tip
@anetka1701 děkuji za radu, moc těch mléčných výrobků nejim, právě jen to mléko do kávy tak to zkusím právě za nějaké rostlinné

anetka1701
12. čer 2023

@veunka17 ani sýry? Omáčky? Jogurty?

veunka17
autor
13. čer 2023

@anetka1701 to mě nenapadlo 🙈 je fakt že sýry ano a omáčky, jogurty právě moc ne

krisstina93
13. čer 2023

Hele jídla asi cokoliv, kde není tuna oleje a mouky, takže vynechat takovou tu českou klasiku. Já hodně jedu testoviny na různé způsoby, luštěniny, maso na přírodno, hodně zapejkam v troubě místo smažení na pánvi apod. Jestli ti vadí mléko v kávě, tak můžou vadit i další mléčné výrobky, mě je třeba nejhůř po jogurtech.

anetka1701
13. čer 2023

@veunka17 fakt bych zkusila vysadit... Lítala jsem po doktorech takhle rok 😭 dala jsem si nakonec detox asi 2 měsíce úplně bez mléčného... teď zvládám bezlaktozove mléko do kafe a tvrdé sýry... Doktor mi tenkrát říkal že nějakou formu nesnášenlivosti laktozy má 60% lidí - a projevuje se různě... určitě bych to zkusila vysadit a když ti bude lépe, víš o co jde 🙂

veunka17
autor
13. čer 2023

@krisstina93 a nějaké recepty na luštěninová jídla byste neměla? Já vůbec žádné neumím 🙈 a přitom mám luštěniny ráda
@anetka1701 taky pěkný a nemáte vyzkoušené jestli je chuťově lepší bezlaktozove nebo nějaké rostlinné?

krisstina93
13. čer 2023

@veunka17 no cele recepty se mi tu nechce vypisovat, dělám různě saláty, placky, celkem rada vařím podle kuchařek “jíme zdravě” tam jsou celkem dobre recepty 🙂

lennus
13. čer 2023

@veunka17 Saláty s kvalitní bílkovinou- luštěniny, maso, vejce, tuňák z konzervy, tofu, tempeh. Teď je ideální doba. Sytější dělám těstovinový nebo luštěninový. Mrkni na stránky blogerů, inspiruju se i na Pinterestu, IG, na FB jsou různé skupiny, Apetit má spoustu zajímavých edicí.

anetka1701
13. čer 2023

@veunka17 chuťově bez laktozy, ale fakt bych vysadila cokoliv mléčného alespoň na týden, dva 🙂 pak pomalu vracet - bezlaktozove... a uvidíš sama co vyhovuje a po čem je těžko...