Mám manžela vojáka - nyní na misi

egrzuz
29. led 2009

Ahojky všem, chtěla bych si popovídat s jinýma opuštěnýma ženuškama.🙂 Sice už jedno takové téma existuje, ale tam jsou převážně pisatelky ze Slovenska a přeci jen je trošku rozdíl v jejich armádě a v naší. Přidá se některá? Já mám manžela v Afganistánu od začátku prosince a jinak slouží v Liberci

egrzuz
autor
2. únor 2009

Modrzo, nácvik na přehlídku máme taky za sebou 😀

No tak vidíš, že se znají, ten můj tu školu, ale nedodělal, je to lenoch 😀 😀 😀

Jo ten můj taky něco říkal o Kosovu než odjel do Afganistánu, je to děsný. Dneska měl nějaký výjezd, prý docela adrenalin, já se tady asi zcvoknu ☹

Já holky doufám, že až se vrátí, tak bude mít dlouhou dovolenou a užije si dětiček 😉 😀

Děkuji moc za pochvalu foteček

Modrzo, hoď taky nějakou fotku? 😀

modzo
2. únor 2009

Ahojky
egrzuz tak jsem vyzvěděla,že tvůj muž je na tom samým místě v afgánu jako byl ten můj 😀.My jsme byly v kontaktu každý den,manža si tam zařídil počítač se skypem jenom pro sebe 🙂
Když byl na výjezdu tak mi o tom řekl až když přijely,abych se nebála,ale neboj oni musí být opatrný.Nosí pořád neprůstřelnou vestu 😉
Když se manža vřátil tak měl dovču asi dva týdny,jenže jsme se moc neužily.Doma mimčo,já v šestinedělí na nervy 😖 ,a do toho hromada prádla (od manžela). 😝 A ty návštěvy!!!!!
Klasika prala jsem to asi čtyři dny
Nám to trvalo tak měsíc než jsme se z toho všichni srovnaly 😀,hlavně manža byl celej vyprdlej z malího,a já z něho
😀
neboj všecho se dá zvládnout,teda aspon MY všechno zvládnem 😀 😀 😀

egrzuz
autor
2. únor 2009

Modzo, myslíš MY ženský že? 😉 😀 😀 😀

No jo, na tu hromadu prádla už se taky těším, to bude zase bléééééééééééé 🙂

Tak to je docela náhoda, že je na stejném místě viď? 🙂 On byl už v Kuvaitu, ale to nebyly děti, tak je to úplně jiné 😒

modzo
2. únor 2009

To víš že myslím nás 😀
Ten můj byl taky v Kuvajtu, a taky ještě nebyl Tomík 😀 ,to jsme se poznaly a za dva měsíce djížděl 😝
ale pak jsme do toho pěkně vlítly 😀 😀 😀

geminis
2. únor 2009

Ahoj holky,

tak můj manžel je taky voják, momentálně na misi tříleté, tedy ne bojové...

Ke všemu jsem voják i já, tedy momentálně na rodičovské dovolené. Ale už se mi to krátí.

A na misi jsem byla, 10 měsíců v Bosně, ale bez dětí. Takže to je o něčem jiném, i když vím, co se všem honí hlavou, těm, co jsou venku i těm, co zůstali doma.

Zuzko, modzo,
Liberec moc dobře znám. Byla jsem tam na praxi (to tam byly myslím jen jedny kasárna), a navíc mí spolužáci tam slouží (jak Zuzka ví). Máte nádhernou radnici a Ještěd!
Původně jsem chtěla po škole taky do Liberce, ale nepustili nás holky, a já skončila v Olomouci. Bylo mi to líto, ale nelituju. Cesty osudu mě zavály snad na ta správná místa. Měla jsem možnost cestovat (moje obrovská záliba), v zahraničí i několik let žít a nakonec jsem i díky těmto všem cestičkám poznala toho nejlepšího muže, jakého jsem si pro sabe a naše dvě berunky mohla přát.

Zuzko,
co se dětiček týče, myslím, že se děti manžela nebudou bát. Určitě si ho budou pamatovat, odjížděl, když už byly větší, ne miminka. Já byla s holkama prvních pár měsíců po porodu u rodičů a manžel za náma sice jezdil, ale někdy to bylo i po 1,5 měsíci. Vždy ho bezpečně poznaly. A své babičky a dědečky taky poznají a to manželovy rodiče nevidí třeba víc jak půl roku. Nikdy to nebylo o strachu. Tak na to nemysli. Když volá, zkus jim dát sluchátko k uchu...ať aspoň slyší jeho hlas. Ten si pamatují ještě z bříška a lehce nezapomenou!!!

Marti,
můžu se zeptat, kde v Praze/okolí stavíte? My máme postaveno v Roztokách a doufám, že tam bydlet budeme, že nás po návratu do ČR nečeká nemilé překvapení a neskončíme rozházeni...toho jsme si s manželem užili už dost. Bud to, snad, náš opravdový domov.
A kde manžel pracuje?

Hezký den všem.

kolca
2. únor 2009

ahojky,
manža taky nacvičoval na přehlídku 😅
Tento a příští týden jsme samotinký, manža je na cvíču, nezávidím mu to teda v téhle zimě. Ale lepší než mise.

egrzuz
autor
2. únor 2009

Hani, jsi to ty?? 😲 Já jsem nevěděla, že jsi to ty. To je milé překvapeníčko 😀

No já doufám, že ho poznají. K telefonu ho dávám, může volat naštěstí každý den. S internetem je to horší.
Tak snad máš pravdu 😕

Kasárna jsou jedny, ale dvě budovy pod sebou 😀 A kde je tvůj manžel ny misi???že jste btam tři roky?? 😨
To je stejně supr, že jste v armádě oba
🙂 já bych šla taky, ale manža by nechtěl(no možná chtěl) 😀 😀 😀

Kolca, cvíčo nezávidím a vůbec v té kose, brrrrrrrrrrrr 😢

geminis
2. únor 2009

Ahoj Zuzko,

jo jo, jsem to já...z dvojčat. Bohužel nějak nestíhám přispívat všude a když pak vidím, kolik bych toho měla dočítat, tak na to nemám čas 🙂

Myslím, že už jsem Ti psala, že je manžel teď v Německu a my s ním. Doufám, že se takové "mise" taky dočkáte někde venku na 3 roky. Je to nááádhera - pevná pracovní doba a všichni spolu. Toho se děsím, že tohle našim návratem skončí... ☹

V armádě jsme oba, i když já u pozemních a manžel u vzdušných sil. Ale hodnost máme naštěstí stejnou, teď a zatím.

Četla jsem, že už nemusíte cvičit Vojtu, tak to je super. My minulý týden taky skončili konečně i se Zuzankou, ve 25 měsících...máme pokoj na 3 měsíce a pak si nás fyzioterapeutka pozve ještě na 3 termíny. Jen pro kontrolu.

A nebuď smutná z toho, že manžel neviděl první krůčky dětiček. My s manželem neviděli první krůčky našich slečen taky!!! Obě si počkaly, až byly na prázdninách u babi a dědy, potvůrky. Anička svých prvních 6 krůčků udělala v okamžiku, kdy jsme byli s manželem ve městě a Zuzanka v den, kdy jsem odjížděla na týden za manželem do města.

Na misi jsem měla kolegu, který odjížděl v době, kdy jeho dcerce byly 3 měsíce. Těžce to nesl, taky že neuvidí její krůčky, neuslyší první slůvko...pak se mu narodily ještě další dvě holky, ale protože si mise tak zamiloval, tak už nestíhal ani porody. To je smutné, to jsem nikdy nepochopila.

A jeden známý se taky oddal misím a sloužil pak jinde než jeho rodina a dojížděl jen na víkendy. Pak byl s náma v USA na škole a dovezl si i rodinu, děti už měly 17 a 19 let. Řekl jim, že jim chce vynahradit ta léta, kdy nebyl doma s nima. A oni mu řekli "pozdě, táto, na to jsi měl myslet dřív".

Tak takhle doufám nikdy nedopadneme.

On je docela záhul i to, když se žije takové to "víkendové" manželství. Mám pár kamarádů, co takhle pobývali na ubytovně a když pak změnili po letech místo nebo šli od armády a vrátili se domů, rozvedli se. Začali si doma se ženama zavazet a i děti už měly své životy.

Omlouvám se za ta zamyšlení...svou práci bych neměnila, ale má i svá úskalí.

martinka79
2. únor 2009

geminis ahojky. my máme postaveno v chrášťanech u kolína. Jinak Mm pracuje na letišti v kbelích. 🙂 holky dobrou mám vyžehleno, odbaveny dva balíky na zítřejší export. 🙂

modzo
3. únor 2009

Ahoj holky
Dneska mám teda den 😠 ,malej začal řádit ve dvě ráno a usnuly jsme až v púl pátý 😒 Tatka nám zaspal do práce,a Tomík řádí jak zběsilej 😠 JSEM NA ODSTREL ) 😖 😝 😠
Ale jsem potěšená Kosovo se zatim odkládá 😅,asi je všechny potřebují na MS v LIberci
😀 😀 😀

kolca, cvíčo nezávidím my ho máme těd za sebou,tatka se nám vrátil v pátek.Do toho jsme měli chřipku kakže nic moc 😝

geminis
3. únor 2009

Ahoj holky,
ony jsou, myslím, teď nahnuté všechny mise...neprošlo schválení, resp. jejich prodloužení. co vím, tedy aspoň si myslím...
U nás docela dobrý, ťuk ťuk, ať to nezakřiknu. Manžel je teď na cestě do Prahy a já s holkama sama doma!
Modzo, teda být vzhůru tak brzy, tak už jsem odstřelená, ne jen na odstřel 😀 ale snad malej usne aspoň po obídku, ne.
Donrou chuť k obědu všem!

modzo
3. únor 2009

malej ted usnul,tak mám chvilku klid 😀 ,manža měl jed na šest týdnů do kosova.Termín se zatim přesouvá na červen,červenec a jenom na čtrnáct dní 🙂
Ale příští rok to vypadá,že pojede na půl roku 😠 .taky jsem něco zaslechla,ale ono se to pořád mění 😒
Zato ted začínají bláznit kvůli tomu mistrovství 😀 ,tak si ho stejně moc neužijem 😝
Taky přejeme dobré chutnání my už jsme po o 🙂

egrzuz
autor
3. únor 2009

Hani, tak jsme mu dneska řekla, že ho děti poznají a byl rád. Měla radost, tak snad to nebude tak hrozné. Faktem je, že když dám dětem tel a Jarda na ně mluví, tak se usmívají 😀
Teda jestli bude mít ty šílený fousy, tak se ho budou bát a já taky 😒 😀

Modzo, já vždycky říkám, dokud ho nevidím v pouštní iniformě, tak tomu nevěřím, že pojede. Ještě týdne před odletem jsem nevěděla,, zda pojede, kvůli krvi.
Teď to bude v Liberci šílený, takže by stejně nebyl moc doma. Všichni blázní kvůli těm lyžím 😀

U nás se řádilov noci asi před třema dny, nejdřív jedno a potom druhé, myslela jsem že se zblázním. Dneska snad bude klid 🙂

Takže přeji krásný a hlavně klidný večer

modzo
3. únor 2009

Ahojky
egrzuz já si taky myslím,že ho poznají.Možná budou chvilku koukat, jen co tatka začne dělat blbinky tak to bude v poho 😉 .
Jinak fousy tak to znám taky 😀 .Když manža přijel z afgánu tak byl tak zarostlej,že vypadal jak ty arabášy 😀 štěstí,že Tomík byl malinkej tak z toho šok neměl -vypadal hrozně a strašně smr....l 😝 takže se konala velká očista a pak už to šlo 😀 😀 😀
Dala jsem pár fotek do alba,ale jsem naštvaná,že mi to vzalo jen některý 😠
Tak pa pa a dobrou 🙂

Doufám že bude dnneska klid 😅

egrzuz
autor
3. únor 2009

Jééé super fotečky 😀
Tomášek je fešák a je dost veliký že? Nebo to tak vypadá jen na fotce.

No já mu řekla, ať se oholí až pojede domů, vypadá šíleně. 😝

A přivezl si nějakou nemoc? hodně kluků jo, tak se bopjím, aby manža něco nepřitáhl 😒

Nemáš ty fotky moc veliký, ptoto ti to možná nevzalo 😕

egrzuz
autor
3. únor 2009

Jo a nemocnici máme už také za sebou, malá měla stejnou anténku jako Tomášek 😉

modzo
3. únor 2009

podle jiných dětí je v normě,možná na těch fotkách vypadá větší 😀
žádnou nemoc nepřivez-naštěstí 🙂 ale řádí tam chlamidie-doufám že jsem to napsala dobře 😀 hlavně at tam nepije vodu to by určitě něco chytil 😝,ale to taky nehrozí protože tam mají balenou 😅 😀
jo fotky mám velký pro to nešlo 😠

nemocnice to snad už nehrozí 😢 ,kanylu mu musely dát do hlavy,protože mu praskyly žíly a nemohly ho napíchnout-hrůza ☹
ale slušelo mu to 😅

geminis
3. únor 2009

Ahoj,

tak je to správné, kázeň musí být...manžel ať se pěkně oholí, než dojede domů. Kdyby to mělo být před domem nebo na schodech.

Co se těch odjezdů týče, u nás se říká, že stát se může vše, dokud se letadlo neodlepí, odjezd není jistý. Jeden už byl na schodech do letadla a odvolali ho zpět. Smůla.

No a s nemocema to je fakt o hubu. Tady ty země jsou nevyzpytatelné...pamatuju si na kluky, co byli jako první v Kuvajtu, jaký měli po návratu problémy. Ale snad trochu ochrání různá očkování.

Někde jsem kdysi četla nebo slyšela, že každý z nás má v sobě raka a pak jen záleží, jaký šok našemu tělu připravíme a zda se rozjede nebo ne. Je to šílená představa, teda.

egrzuz
autor
4. únor 2009

Modzo, pěkná fotečka 😀

No o těch chlamidiíchmi říkal, než jel, tak doufám, že nic nedotáhne ☹

Kritýnka měla taky kanylu v hlavičce, protože se jí nemohli napíchnout ručičky. Byla tam, když jí bylo 5 měsíců.Tak snad máme taky vybráno. Jo a musím pochválit teda našeho tatku, ten hlídal doma celý týden Jarouška a sám. Zvládl to na jedničku. I do práce ho vzal ukázat 😀 v klokance 😀 😀 😀

A jaká byla noc holky, u nás se probudily oba v 5.30 😠 a to jindy spí do 7 🙂

Geminis, já jsem to taky četla, je to hrozná představa fakt. Ale je to i pravda, že hodně lidem se to rozjede třeba po úraze, po porodu a tak. Moje kamarádka to má po dvou porodech za sebou a je jí 28 ☹ ☹ ☹

Modzo a byl tvůj manža v karanténě, když se vracel domů z Afgoše?
😕

modzo
4. únor 2009

Ahojky
Tak den blbec opět pokračuje 😠 .Noc opět příšerná,dneska jsme v noci vstávaly 2. 😠 😠 😠
Nevím co to s tím lumpem je ☹ a to už mi docela v noci spal ☹ .A ktomu jsem celý dopoledne byla na úřadech 😝 .jsem K.O. 😖
My jsme byly v nemocnici v 9.měsících se zápalem plic -holky fakt hrůza ☹

S těma odjezdama je to fakt,dokud neseděj v letadle tak není nic jistý,největší zkušenost máme při návratu z mise.Když se vracel z afgánu tak letel až tim posledním termínem a to mu slíbily,že pojede jako první,aby stihl porod 😠

egrzuz po afgánu v karanténě nebyl,byla tam česká polní nemocnice tak jim udělaly rozbor krve dřív.
Po Kuvajtu byl asi tři dny.

Stím rakem je to pravda,můj tatka si před 4.roky pohmoždil rameno,když uklouzl na ledovce,k doktorovi s tím nešel pořád ho to bolelo a před 2 roky mu našli nález na plicích a do roka byl konec 😔
Doktoři říkaly,že ten úraz tomu hodně pomohl,on ho už v sobě měl,ale mohl tu ještě pár let být 😔

holky hodte tam něco veselího pro mě tohle téma není ☹

geminis
4. únor 2009

uf, zuzi a modzo, tak až takhle jsem to nečekala...já tím šokem myslela třeba pobyt v tropech...

veselé téma? zrovna mě nic nenapadá. ani počasí na náladě nepřidá. u nás začíná pršet.

naše noc klidná, akorát já nervózní, to jsem vždy, když jsem tady s holkama sama. a že to není často, naštěstí.

holky ignorují odpo spaní, už celé měsíce, mě se ven nechce,a le asi mi nic jiného nezbude. asi jim to spaní v noci stačí. ale člověku ta hodinka dvě po obědě vždycky pomohla, aby si dal oraz.

psala jsem do školek na všechny možné strany, všude beznadějné. ☹

nemocnici jsme zažili dvakrát, poprvé v roce, obě holky, podruhé ve dvou jen s jednou. a to podruhé byl s holčičkou v nemocnici táta. v obou případech to byl nějaký virus (rotavirus, norovirus).

geminis
4. únor 2009

ups, uletělo mi to, aniž jsem se stihla rozloučit.

všem přeji klidné středeční odpoledne.

modzo
4. únor 2009

mě taky nic veselího nenapadá 😒
venku je ošklivě,na cvičení s Tomáškem nejdem-má pořád kašel( po chřipce) ☹ už aby bylo hezky-ach jo 😢
manža mi volal,že od 17.2. má 12hod služby tak jsem nadšená 😠 ,ale co bych chtěla mám muže vojáka 😀

kolca
4. únor 2009

ahojík holky,
tak tady je teda mega hnusně. Mlha, zataženo, déšt. Chudák manža na tom cvičení.
Malému se rozjela rýma a zas se po něčem osypal, ale už mám podezdření co to bylo, takže dám bacha.

kolca
4. únor 2009

egrzuz - manža byl v Afghánu dvakrát a pokaždé dobrý, ale některý kluci měli ty chlamydie. Karanténa nebývá, oni tím strašej, ale pak je tam v noci odvezou, ráno jim vemou krev a pustěj je domů.
K těm fousům, manža je plešatej a poprvé si nechal narůst jen knírek - hrůza, podruhé už ty mega vousy - no taky hrůza 😀 😀 😀 😀

egrzuz
autor
4. únor 2009

Tý jo holky, oni fakt jezdí domů všichni s těma fousama, no to bude teda hrůůůza 😒

Dneska se zase hádají politici o Afganistánu, už mě ...........nechci být sprostá. Furt nevím, kdy se nám táta vrátí, kvůli těm kreténům

Modzo, to je mi líto s tím tatínkem 😔

U nás se spalo taky šíleně, snad bude dneska líp. Už jsou v pelechu, padly oba 😀

Geminis, u nás se chodí spát po obědě na hodinu a pomůže to. Snad jim to vydrží co nejdéle, ale moc spací děti teda nemám 😉

Modzo, to jsi byla v té nemocnici v létě né? My taky. Kristýnka měla zánět ledvin(taky ze vzduchu)

Kolca, můj je taky plešatý 😀

Holky s tou karanténou jste potěšily 😀

Já mám někdy pocit, že to tady s těma dětma nedám ☹

modzo
4. únor 2009

egrzuz neboj fousy se oholej a bude klid 😀

tatka mi chybí, dost jsem si plánovala jak bude řádit s Tomáškem a pak je to úplně jinak.Spatně se mi o tom píše a ještě hůř čte ☹ , asi to tak mělo být ☹

V nemocnici jsme byli v dubnu.Dneska malej spal po o 3,5 hod asi dospával 😀.Jestli zas bude řádit tak mě švihne 😠 .Někdy je fakt na zabití a jindy je to zlatíčko k sežrání 😀 😀 😀

Já vás holky stejně obdivuju co máte dvojčátka,mě by už odvezly 😝 Ale vy to zvládáte na 1.s hvězdičkou 😀
egrzuz ten pocit má každá máma,někdy toho máme dost 😝 ,mě hodně pomáhá,když se sejdem s maminama ze sídláku, pokecáme a dítka si s polu hrají 😀 .Pak vidíš že to tvoje dítě je poklad 😀

Holky přeju nám klidnou dobrou noc pa pa 😀 😀 😀

geminis
4. únor 2009

pevnost jsem ubránila, manžela mám doma a autí je náádherný.

modzo, setkání jsou prima, ale já si tady moc nepokecám. jsme v německu, já umím sice anglicky, ale tady kolem mě nikdo, jen německy. uf.

no a čím jsou děti větší, tím je s nima větší sranda, aspoň já to tak mám a cítím. říká se, že období mezi 2 a třetí rokem dítěte je to nejkrásnější. tak se mám na co těšit.

dobrou noc všem!

egrzuz
autor
5. únor 2009

Modzo, to já byla v nemocnici v červnu, fuj už nikdy více 😒

Já vždycky řííkám, že bych nedala trojčata 😀

Na dvojkách je dobré, že můžeš být samostatná, chodím s nima k doktorovi i třeba na kosmetiku sama. Tři bych už neunesla 😀

Geminis, jaký autí???
Je sranda pozorovat, jak si spolu hrajou , viď?

Dneska se probudily obě děti v 6 ☹

Včera jsem s manžou nemluvila, měla jsem vybitý tel., ale dneska už jsem v plné polní 😀 😀 😀

modzo
5. únor 2009

Ahoj holky
egrzuz tak to seš dobrá,já mít doma 2 takový šídla co je Tomík tak mě vezou.On je živel,tchýně když hlídá tak se z toho tejden dává do kupy 😀 ,a moje mamka když přijede na týden tak druhý den je už hotová.Pořád slyšim jak my s bráchou jsme byli hodní atd...... 😖

Manža dneska jede obhlídnout terén,Ještěd,Vesec...za dva týdny jim to začne

Noc opět probdělá jdu hajat s malim mám toho dost 😠