Maminka s kočárkem. Pomáhají vám do autobusu, atd.?

matra
18. říj 2009

Milé maminky,
nevím jestli tady takové téma je, ani jsem nevěděla kam jej zařadit... ☹
Máte taky takové špatné zkušenosti ohledně pomáhání s kočárkem od okolních lidí???
Mi se to stává pořád, jestli mi za téměř 3/4 roku pomohli tak 4lidi?
Jinak ostatní koukají až vyskáčene schody,ještě nám zdvořile uhnou,řidič autobusu nás málem škřípně mezi dveře, na zastávne nás nepustí pod stříšku,když prší - máme přece pláštěnu, že jo? 😠
Já se nikoho nedoprošuju,ale kdby chtěl někdo pomoct, tak by mě to opravdu potěšilo.
Doufám, že Vy ostatní Maminky jste na tom lépe ☹

matra
autor
6. lis 2009

Pipi, to si zaslouží menší oslavu.... 😅

matra
autor
6. lis 2009

Já už čekám přes 9 měsíců, až někdo potěší mě... 😀
Ale asi dycky vypadám jako profesionální tahač kočárku, že se mi ještě nikdy nikdo nenabídl.... 😀 😀 😀

dendisa
6. lis 2009

nedávno mi usla Linda ve sporťáku venku, tak jsem ji nechtěla budit a vyjela nahoru výtahem. Vylezla jsem na odpočívadlo a stáli tam dva muži. Taky zdvořile pozdravili, ba i uhli, abych mohla těch 30 kg s nákupem bez problémů snést o patro níž, páč tam výtah nestojí...

jana.sun
6. lis 2009

ahojte,
tak já cestuju po Brně MHD (sockou 😕 ) docela často, za prve mm má auto v práci, já beztak nejsem moc dobrý řidič a navíc je to tu zadara - tak proč se nervovat v autě, že 😅
mám vesměs samé dobré zkušenosti, sami se mi lidi nabízí a když ne, tak si někoho předem vyhlédnu a slušne poprosím a ještě se mi nestalo, že by mě odmítli - pak vždy veeeeelice slušně poděkuju a pohoda 😉
takže tak z 95% tady fakt nemám problém.
a těch zbylých 5% jsou ty špatné zážitky, co se holt přihodí - jako začátkem roku, když jsem ještě nebyla tak otrkaná - nechala jsem si v zimě a když sněžilo ujet 3 tramvaje, aniž by se našel někdo, kdo by mi pomohl - tak to jsem tak parádně vymrzla, že jsem si řekla, takhle teda ne a příště byla ochotná jís si říct řidiči - naštěstí to nebylo potřeba 😕 😕 😕 nevím, jak bych dopadla, že 😎
a ještě, když jsem byla těhu, tak mě jeden řidič málem skřípl dveřma, naštěstí to odnesala "jen" moje kabelka a to jsem nastupovala u něj, u okýnka, takže mě musel vidět, ještě se připitoměle uchichtl 😠 😠 😠 a lidi vevnitř samo jen zírali a nepustili mě ani sednout a to jsem fakt měla slzy na krajíčku - naštěstí jsem to ustála 🤐
jinak všeobecně mě nepomůžou a nepustí většinou paní kolem 50 let - dívají se stylem, my to měly těžký, tak proč to vám ulehčovat 😅 ale jsem zvyklá, důchodci no comment - jak kde. dost mi taky vadí, že když jede nízkopodlažní trolejbus, tak všichi prostě MUSÍ nastupovat tím vchodem pro kočárky a ty ostatní jsou prázdné, že 🙄 🙄 🙄
no a někdy si raději spoj nechám ujet, než se někam tlačit - samo je to u takových, kde jezdí spoje často, takže no problem 😉

jana.sun
6. lis 2009

ale co tady tak čtu, co všechno se děje, to zůstává rozum stát, fakt. úplně mě nadzvedá ze židle, jako když někdo nechá tahat kočár těhotnou maminu!!!!!! a ještě na to pobaveně zírá - to bych jim asi něco od plic řekla!!!! 😠 😠 😠 😠

no_title
25. říj 2015

Taky přispěju troškou do mlýna. Bydlím v Ostravě a mám zdravotní postižení, které není na první pohled vidět. Mám TP průkazku, občas ji použiju, zatím nikdy nebyl problém.
Ale s důchodcema mám taky vtipné zážitky. Jednou jsem jela tramvají a všechny místa byly obsazené. Já jsem seděla u předních dveří (tam si nikdy nesedat, protože k tomu sedadlu vždycky přijde někdo s přednáškou o mladých nevychovancích a v tom horším případě si na vás rovnou sedne bezdomovec). Měla jsem asi měsíc po náročné operaci hrudníku, takže i kdybych chtěla, opravdu bych stát nevydržela, jenomže pro důchodce mladý = zdravý. Nastoupil pán okolo 55 maximálně okolo 60 (rozhodně to nebyl třesoucí se dědeček s berličkou) a už od dveří, kde nastupoval začal hulákat, že ti mladí jsou dneska tak nevychovaní, že nepustí starého člověka sednout. Bylo to namířeno na mě a ještě na další 2 kluky, co seděli naproti mě. Takhle se tam 10 minut vztekal, pak nastoupila stará paní o holích, nikoho se neprosila a ti kluci normálně vstali a pustili ji sednout. 😀 Tahle scénka mě naprosto dostala.
Takové situace se mi stávají často, nevím, proč zrovna já přitahuju vzteklé důchodce, třeba na poště se mi ve frontě udělalo špatně, přede mnou starší paní, co si půl hodiny vybírá pexeso (???), tak poprosím o židličku, s tím, že nevydržím stát tak dlouho, načež dostanu od paní přednášku o tom, že ti mladí nic nevydrží a že opravdu nevybírá dlouho. Tak jsem jí v klidu řekla, že mám postižení a invalidní důchod, ať mě nechá být, tak to zklapla. Ale unavuje mě to vysvětlovat furt dokola. Prostě stačilo by se kouknout, viděla by, že jsem zelená jak sedma a viděla by, že opravdu nejsem jen líná. Nj, žijeme v předsudcích. Prostě mladý se nerovná zdravý a starý se bohužel nerovná moudrý.