Maminky, co vytváříte na mateřské dovolené?

0508
27. led 2016

Maminky, chtěla bych se vás zeptat, co všechno tvoříte či vytváříte na MD, abyste se nenudily? Nějaké zdobení skleniček, pletení, háčkování??? Hoďte mi inspiraci prosím....

blahova_andrea
27. led 2016

Teda nevím, jak staré máš dítě, ale já teda vůbec nevím, co znamená slovo "nuda" 😀 Nevytvářím nic takového. Já jsem docela pomalá a na vše potřebuju klid a ten teda rozhodně nemám 😅 Pokud bych měla čas a možnost se realizovat a "nenudit" na mateřské, tak to jdu každopádně dělat jinam než doma. Doma si prostě neodpočinu ☹ Pořád někdo něco chce. Ale kamarádka třeba dělá keramiku, maluje na hedvábí, šije, maluje obrazy, má chovnou stanici...hodně maminek háčkuje nebo se učí a zdokonalují profesně...

barumat
27. led 2016

Vzhledem k tomu, že si na mě za poslední měsíc vzpomněli hned tři lidi s tím, abych jim napsala nebo zkontrolovala nějaký smlouvy nebo jiný dokumenty, tak se obávám, že budu mít celou mateřskou o zábavu postaráno 😀 Jinak já tvořivej člověk nejsem, umělecký sklony jsem nikdy neměla a z ručních prací umím jenom přišít knoflík, takže se ani do ničeho pouštět nehodlám 🙂

veverun
27. led 2016

Já jsem na MD šila-potřeby pro mimi,oblečení,doplňky...pak dárky pro rodinu a přátele-květinové brože,náušnice z korálků,šité dárky všeho druhu...ovšem na RD už nestíhám moc tvořit,občas dětem ušiju nějakou hračku nebo nějaký kousek na sebe-ale rychlovku,na větší "projekty" prostě bohužel není čas.Takže tvoř,dokud to jde😊

granta
27. led 2016

Podobně jako barumat... k RD pracuji a snažím se aspoň trochu věnovat svým koníčků, samozřejmě značně omezeně. Víc nestíhám, bohužel. Pletací jehlice odloženy na neurčito. Chtěla bych se pár dní nudit, fakt by to bodlo! 😖 😀

daika
27. led 2016

Hackuju, pletu, siju, chodim cvicit nebo na kavicku s kamoskou, kdyz je muz doma a pohlida, maluju doma po zdech 🙂 (nejdriv dcerin pokojicek ted jsem vzala chodbu) a protoze mi to nestaci a fakt se bojim, ze ze me za chvili bude total pako, nastupuju na kurz, zacnu pracovat a zkusim si rozjet vladtni zivnost - kdy jindy kdyz ne ted 🙂

lv
27. led 2016

nudit jsem se nestačila 😀 ale chápu, já se naučila líp péct, líp a kvalitněji vařit - domácí chleba, máslo, zavařeniny, sirupy, bylinky. klíčky a různé takové..

jitavrtule
27. led 2016

Já to mám podobně jako @lv , taky se realizuju spíš gastronomicky 😀 původně jsem si myslela, že se v těch dlouhých nenaplněných dnech na mateřský naučím háčkovat a plést....no, mateřská utekla jak nic, teď už jsem na rodičáku a ještě se nějak nenašel čas.
Ve finále jsem víc kreativních věcí stíhala před dítětem, teď bych se akorát děsila, že mi mimino bude okusovat kabely od brusky nebo se snažit pozřít drobný kousky.

dzejnyy
27. led 2016

Asi máte fakt klidný děti, protože mě na otázku co vytvářím na MD napadá akorát "bobky" :D :D S domácností mi nikdo nepomáhá, většinou se zastavím až ve 22 h večer, kdy konečně začne být klid a čas na úklid a něco pro sebe. Takže kolik toho asi stihnu zvládnout? 😉

dora13
27. led 2016

Scrapbookove rodinne album 🙂

vrabcak0007
27. led 2016
kolibrik007
27. led 2016

Myslela jsem si, ze budu fotit, tridit a delat alba starych fotek( a ze jich je), malovat, hodne cist, vzdelavat se a hle.... Terezce je 14 mesicu a nedelam zatim nic. Proste neni cas. Je hodne aktivni a orientovana na lidi, jako mala spala jen v kocarku venku a to max 30min 2x denne. A tak jsme spolu jezdily a jezdily, obstaraly domacnost, obcas nekoho navstvily a ten cas tak silene svisti! Ale neztracim nadeji a ten obraz urcite stihnu nez pujdu do prace🙂

patrusa
27. led 2016

Mam 2 deti 34 mesicu a 15 mesicu, chodim do prace, trenuju na pulmaraton a k tomu hackuju

chris_n
27. led 2016

ja se teda zas tak moc nenudím, mam spoustu aktivit s dítetem, aby se doma nenudilo + chodim na jazykovy kurz a klasicky domacnost. Ale mam omalovanky a to me stačí 🙂

majkoz
27. led 2016

Tak třeba toto:čajová kamenina,zapékací misky,zahradní kamenina...a... další...