Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

smardik
18. črc 2011

@paolin Tomík taky pije z flašky ale nejen mlíčko ale veškeré tekutiny

sisstin
autor
18. črc 2011

@ygreen tyhle děti prostě jiný jsou...já už jsem to psala, že Tygr by byl jinej i bez dysfázky...prostě je šíleně úzkostnej, stresující atd. ..určitě by byl náročný dítě, i kdyby žádnou diagnozu neměl 😉

ygreen
18. črc 2011

Tobiáš má motoriku podle mě v pohodě. Jak jemnou tak hrubou. Sebeobsluha bezvadná. Sociálno je už te´d taky bezvadný. Ale to porozumění a řeč.

Jinak Tobiáš sní libovolné množství sladkého, pečiva, žervé, určitých sýrů, pomazánkových másel, lučiny, apod., koláčky, chleba, rohlíky, banánů, slaného (kukuřičné křupky, kukuřičné chipsy, amaranthové chipsy, apod), zmrzlin, oplatek, perníků, sušenek, cornflakeů, jogurtům tvarohů, lipánků, jog. mlík, mléčných výrobků celkově - a dalších podobných chujovin.

Z teplých jídel sní jen omáčku z hovězího na způsob znojemské omáčky s rýží a švédské masové koule s omáčkou a brusinkama z Ikei. Pak tousty s taveňákem.

A sní trochu melounu, jablka.

Vitamíny do něj cpu tak, že na zahradě sezbírám sezóní ovoce, rozmixuju, svařím vodu s cukrem, osladím, přecedím a naleju mu to jako džusík s vodou do lahve od kubíka.

paolin
18. črc 2011

@sisstin tak to tedy u nás podobné. suché pečivo, sem tam jogurt, hodně Actimel s brčkem, rajská, párky, hranolky, brambory v troubě na placato, špagety, kuře, ryba, sem tam rýži, nudle s gyrosem od "ťamanů" 😝 zelenina a ovoce výjimečně. leda tak okurek nebo banán.
Adam dnes taky půl rohlíku, kokina z Kostíků, mlíko a šmitec.

paolin
18. črc 2011

holky, to je boj toto...

sisstin
autor
18. črc 2011

@paolin
@ygreen jako tyhle děcka mají dost často problémy s jídlem 😉 bud preferují právě jenom několik potravit dokola, nebo ještě lépe nejedí skoro nic 😝 já už jsem to jako ani neřešila, ale ted, když fakt nejí jakože NIC a ještě hubne, tak to mám fakt už strach a do toho jídla ho fakt nutím 😔 právě, kdyby pil aspon to mlíko..v tom je hodně kalorií..ale on ani to mlíko nechce... 😒 a jako cpát se denně fastfoodem mě drtí, ale zas si říkám, že lepší chees než bejt někde v nemocnici na kapačkách 😔

smardik
18. črc 2011

u nás jídlo poslední měsíc-snídaně UM, svačina když je dobře 2lžičky jogurtu - i když dneska měl super den a snědli dohromady 4monte, Tom teda víc, pak UM před spaním, oběd většinou ani nevyzkouší, svačinu nechce, večeři nic, pak mají ovoce-to si možná 2x napíchne a UM. venku je zvyklý že jdem kolem pekárny pro rohlík tak ze zvyku tam chodí ale hned mi ho dá nebo si ho jen veze. včera mi odmítl brumíka, u našich i kinder čokoládku

ygreen
18. črc 2011

Kostíci vedou maximálně. Jinak on na množství jí hodně, to není problém, však má 20kilo a 107cm - zrovna ve čtvrtek jsme byli u mudry a ptala jsem se jestli mu nemůže s takovou stravou něco chybět a ona mi řekla že u takhle malých dětí se to pozná zpomalením nebo zastavením růstu, páč tělo si bere samo ze sebe to co potřebuje. Tak Toba zěmřila a vytáhl se zase o 2 cm, tak prej pohoda.

JInak Tobiáš nesní ani zaboha syrovou zeleninu, uzeninu vživotě nevzal ani do ruky. nechce kousky - maso, brambor, apod. Občas dá nějakou polívku.

Ale @sisstin už toho mám taky dost, sere mě s tím jídlem a najedu taky na tvrdej režim, on když pohubne nic se nestane, bojím se že z té své stravy bude mít akorát cukrovku. Takže sladký omezuju na minimum a dám před něj jídlo a buď se nají nebo nedostane ani pfň. Nebo já už nevím. Na hovno je to, že on asi nepochopí moje vysvětlování 😖

paolin
18. črc 2011

@sisstin hm, to je fakt. jak hubne, to je na pytel ☹
Vítek se naučil hezky jíst ve školce. dokonce tam začal pít i mlíko, což přestal v 8.měsíci. tak kéž by to bylo tak i u vás!

ygreen
18. črc 2011

@sisstin do dvou let jak i říkal ahoj a tak, tak jedl docela hezky, né perfektně,a le jedl docela dobře. Pak děs - loni v červnu. Chjo.Ale u něj je to hlavně o tom, že ječí a ani neochutná a když ho donutím, tak to vyplivuje.

sisstin
autor
18. črc 2011

@ygreen no je to na hovno, člověk furt všude čte, jak má mít dítě vyváženou a pestrou stravu...ale jak to mám kurva do něj dostat???? 😅 😅 😅 😅 😅 😅 Tygr se dá ukecat trošku, jako že by nemohl ven, protože by neměl sílu, že by mu nešly vytlačit bobky a podobný kraviny...jako to platí tak na tři sousta a pak zas už nechce 😅 😝

smardik
18. črc 2011

@ygreen tak to je u nás dám jídlo a bud jí nebo ne, nedostane nic jiného ale mu tu tak snad i vyhovuje protože jíst odmítne a je klid. Ještě před měsícem jedl hezky a pak to. Měl tu angínu tak já nevím jestli to může s tím souviset že si to spojjil s tím žeho to bolelo jak jedl a nechce jíst, fakt to je od té doby

ygreen
18. črc 2011

@paolin jo jinak z flašky doma, jinak pije samo ze sklenky. Ale doma je to praktičtější z lahve a hlavně vleze se mu do velký aventky 350ml 😉

ygreen
18. črc 2011

@sisstin jj, manža pořád že mu zakládáme na cukrovku, apod. Ale my jdeme obchodem a on si cpe do košíku,- kinder mléčný řezy, 7days croissanty, colu, koblížky a tak dále 😝 je děsnej. Naštěstí miluje pečivo se žervé.

sisstin
autor
18. črc 2011

@paolin no na tu školku tak trošku spolíhám, že by se to mohlo trošku zlepšit..jako nepočítám, že by tam snědl polívku a ještě druhý...ale že by třeba mohl jíst aspon ty svačiny nebo polívku...uvidíme..od známý dysfatickej kluk (jnak ve všem jak Tygr, fakt stejnej), tam trošku líp jíst začal...on je teda taky vychrtlo a je dodnes, a to mu už je 7...ale už jí tak nějak trošku lidsky 😝

sisstin
autor
18. črc 2011

@ygreen Tygr právě nejí ani to sladký...zmrzlinu, bonbony..(mimo tic taců), nic prostě...jen slyší slovo zmrzlina, tak ječí, že to nebude jíst 😅 😅 😅

ygreen
18. črc 2011

Takže za nás tak, že Tobiáš by žral furt a hodně ale samý chujoviny. Dnes měl k večeři 2 rohlíky s bylinkovim Almette a 240ml UM s vanilkovým Nestlé práškem.

sisstin
autor
18. črc 2011

si z toho jako dělám prdel, že já dost ušetřim...že jiný děcka venku chtějí zmrzlinky, párečky, hranolčičky atd., a Tygr by to měl max. tak za trest 😅 😅 😅

paolin
18. črc 2011

@smardik Adam po nemoci taky moc nejí. sem tam je tedy po nemoci vyhladovělý 😉 když měl v loni virový zápal plic, tak taky dlouho nechtěl jíst...jen pil mlíko. jinak on tak 3 dny nejí skoro vůbec, pak se nají a zase tři dny nejí. takový velbloudek přes jídlo 😀
@sisstin kašli na výváženou stravu, ta přijde časem 😉

ygreen
18. črc 2011

velbloudek - taky dobrý :oD

smardik
18. črc 2011

@ygreen ještě před angínou se u nás taky jedlo krásně a i celkem zdravě-každý den ovoce,zelenina mu problém nedělá, sladkosti jen u babiček, colu má jen jak je mu zle jinak nemá nárok a fakt od angíny katastrofa ☹

smardik
18. črc 2011

@paolin já nevim jestli to má s tím spojené že ho to bolelo ale fakt je to od angíny. měl 40 tak jasně nechtěl jíst a jen pil, čekala jsem že jak se uzdraví bude to dobré a nic. 14dní po dobrání ATb jsme dávali moč a dr. říkal že jde poznat že málo jí, kolik váží se neodvážím hádat

ygreen
18. črc 2011

my colu taky nekupujeme, výjimečně, když mám chuť si dát večer u telky nebo s vínem.

A co začal taky dělat poslední dobou je to, že si nacpe plnou hubujídla, vysahje z něj šťávu a pak to děsně dlouho drží a tak 50% toho jídla vyplivne někomu do ruky 😝 pevn doufám, že je to další vývojové stádium směrem kupředu 😀

paolin
18. črc 2011

@smardik jestli měl ATB, tak mu to mohlo rozhodit bříško. nezkoušeli jste probiotika nebo tak? to by bylo, aby zase nebaštil 😉

smardik
18. črc 2011

@ygreen já teda colu kupuju ale je schovaná a i když se zlobí nemá nárok na to mi ještě fakt přijde malý

sisstin
autor
18. črc 2011

my máme zejtra poslední Ranou péči, musím vrátit tři témata z Logica, sakra...a všechny hry od Ferdy Mravence 😝 jinak je mi to docela líto, že už končíme, ty pomůcky byly fakt super 🙂 jenom se hrozim, aby tam zas nepředvedl nějakej hysterák 😝

paolin
18. črc 2011

@ygreen tak to je taky dobrý 😀

smardik
18. črc 2011

@paolin jo probiotika jsem dávala už u ATb-dávám vždy na radu dr. i pak měl taky skoro měsíc, ted už nemá

paolin
18. črc 2011

@sisstin budeme držet pěstičky, ať je to v poho 😉

paolin
18. črc 2011

@smardik

ygreen
18. črc 2011

Mě zase přijde, že Tob jí čím dál víc na množství - dnes měl
ráno mu dal Jirka tatranku, pak puding, pak 1 chleba s lučinou, půl pytlíku kukuřičných křupek, 2 banány (najednou), ledňáčka, kostíky, 2 rohlíky s Almette, 250Um s vanilk. práškem. A vypil asi tak jako vždy dva litry vody.