Maminky, proč jste bezohledné?

dominikaelen
19. lis 2013

Poslední dobou mě dost nemile překvapuje chování maminek s malými dětmi. Uvedu pár situací, kterých jsem byla svědkem: 1) O dovolené jsme byli nakoupit v nákupním centru, kde je mezi patry jen jeden výtah pro zákazníky s nákupním vozíkem,popř. pro vozíčkáře. Potřebovali jsme se stejně jako další zákazníci dostat z jednoho patra do druhého, ale neměli jsme šanci, protože se ve výtahu vozily dvě maminky s dětmi pořád nahoru a dolů a náramně se u toho bavily... 2) Maminka vjede do prodejny skla-porcelánu s kočárem. Prodavačka ji upozorní, že mezi regály se s kočárem nesmí, že u pokladny je místo pro zaparkování kočárků. Maminka to nerespektuje, při nákupu kočárem rozbije vystavené zboží a ještě je uražená, když má uhradit škodu...3) V čekárně na poliklinice nechá maminka své cca 2leté dítě běhat, ječet a obtěžovat ostatní čekající pacienty. Děcko bere jiným věci, štípe ostatní děti. Já sama jsem si díky němu odnesla modřinu, protože mne koplo do nohy. Maminka se tomu všemu vždycky jen zasmála...4) Ve vlaku nechá maminka svoji dcerku během jízdy běhat, lézt po zábradlí u schůdků, po opěradlech, skákat po sedácích (sedáky byly sklápěcí, kdyby se sklopil tak si děcko minimálně vyrazí zuby...), vše za neskutečného řevu (nejdřív jsem myslela, že se někomu něco stalo), mamince to opět přišlo velmi vtipné... 5) V supermarketu jsem si při prohlížení v zboží v regálu postavila vozík tak, aby nepřekážel. Vzápětí mi do něho kočárem strčila jedna maminka tak,že odletěl cca o 10m dál a začala řvát, že jí můj vozík zavazí. Přitom tam měla dost místa, aby ho v pohodě objela...6) V autobuse nechá maminka dítě stát za jízdy na sedáku v botkách od sněhové břečky nebo bláta...7) Rozbalování jídla obchodě před zaplacením a následné odkládání ožužlaných rohlíků, koláčků a bonbonů do regálů mezi jiné zboží nebo vození dětí v nakupních vozících tam,kam se dává nákup, ani snad zmiňovat nemusím... Když člověk někomu něco řekne, slušně upozorní,tak je špatný, nemá rád děti atd. Chtěla bych se ostatních maminek zeptat, co vás k takovému chování vede? Opravdu byste vy nebo vaše děti utrpěly nějaké hrozné trauma, kdybyste braly ohledy na jiné lidi, kdyby vaše děti měly nastavené nějaké mantinely? Chápu,že výchova dětí je náročná a vím, že všechny maminky takové nejsou, ale já těch slušných bohužel potkávám čím dál míň...

vrabcak0007
12. dub 2018

nečetla jsem celou diskusi, jen úvodní příspěvek, ale napadlo mě, že stejně tak by se dal napsat článek s nadpisem - DŮCHODCI a starší lidi, proč jste tak bezohlední, remcaví, negativní a sprostí?? ale naštěstí nemám iq houpacího koně a tak vím, že svět není černobílý a v každém národě, státě, věkové či jiné skupině se najde vzorek různých skvostů...důležité je nepaušalizovat, rozeznávat individuální situace a přestat se mračit na svět :-P

letadylkokane
12. dub 2018

@eldrag voziky jsou neskutecne uprasene a verte mi, ze od v nich sedicich deti ti neni. Spise od vyteklych potravin, blata, prachu, plesnive zeleniny, hliny, drobku od peciva... Madla jsou jak tyce v metru, umastena a ulepena od zvykacek. Mam pokracovat? 🙂

vrabcak0007
12. dub 2018

@leni78 přesně tak, je to jasnej troll, co se nudí 😉

letadylkokane
12. dub 2018

@vrabcak0007 ale tak debata je to celkem vtipna, ne? 🙂

bekyc
12. dub 2018

S ničím, co jsi napsala, jsem se ještě nesetkala. Zato se denně setkávám s tím, že se mi do cesty když jdu s kočárkem pletou chodci, kdekoli. Minulý týden nás málem srazila nějaká kráva na přechodu, i když měla červenou. V mhd se mi ještě nestalo, že by mi někdo automatiky uvolnil místo pro kočárek, vždycky musím poprosit a dočkám se akorát kyselýho obličeje. Nákupní košíky a lidi narážející do mýho kočáru ani nepočítám. Takže mě zas serou lidi, co jsou bezohledný k maminkám. A to si z ničeho nic nedělám. Občas ale kroutím hlavou, jak sou ldii natvrdlý.

zuzineckah
12. dub 2018

@dominikaelen souhlasím, ze bezohlednost je špatná vizitka společnosti a ze je potřeba už od dětství výchovu směřovat k slušnosti. Ale zaráží mě, ze jeden člověk zaznamená tolik špatných zkušenosti souvisejících s matkami s dětmi 🤔 to je opravdu zvláštní, zkus nějakou psychotronickou poradnu, tohle nemůže být náhoda, to bude nejspíš karma 😉

nikipos
12. dub 2018

@eldrag Vy asi nemáte dítě, že?

petracsongi
12. dub 2018

Tak mě asi nejvíc štve ta "chytrost" starších žen = zasloužilých matek, které své děti přeci vychovali úplně jinak = lépe...Toto jsem se totiž dozvěděla při jednom nákupu v Tescu, kdy můj dvouletý synek seděl v takovém tom autickovoziku (dole auto s volantem pro dítě a nad ním koš na nákup)...prostě jsem nandala kilo banánů do toho koše,a protože je syn miluje,tak cestou k pokladně a při vydávání nakupi celou dobu hucel "banan,banan,banan",ale ne nijak extrémně nahlas,tak mu říkám "vydrz maminka zaplatí a dostaneš ten banan, ale on prostě hucel dal😀,..no a to bylo neco pro paní prodavačku (vek cca 62let) a hned mi musela oznamit,ze její děti toto nikdy nedelali..ja ji mile rikam,"pani je to dítě,jsou mu dva a banany má moc rad"..a ona na to "tohle je podle mě rozmazlene dítě,to je strašná doba"😮..no já jsem radši mlcela..přiznám se,že jsem takovou osklivou reakci a takovým osklivym tonem,jak to řekla,opravdu nečekala...😢

eldrag
12. dub 2018

@nikipos proč myslíš?

voskovkyapastelky
12. dub 2018

@zuzineckah tak já teda kromě bodu dva viděla situace velmi podobné (a i víc), taky mi to přišlo bezohledné, ale to tehdy byla moje naivita, ideály a nezkušenost :D teď už vidím většinu situací úplně jinak 🙂

caverina
12. dub 2018

@llluckaaa jasně....jdu k doktorovi....je mi zle a budu zabavovat cizí dítě...

eldrag
12. dub 2018

@letadylkokane To sice ano, neřikam, že to je čistý, ale prostě mi to přijde divný, já tam své děti nikdy nedávala a dávat nehodlám. :D ani by mne to nenapadlo. ROzhodně to neni ale ta nejbezohlednější věc. 🙂 Lidi jsou lidi a jak uz je tu zmineno nekolikrat, je jednojestli je to matka, babka, bezdětná pubertačka, atd...

alfirinv
12. dub 2018

Zrovna tak by se dalo popsat pěkných pár stránek o cestujících v MHD, kteří stojí namčakaní v prostoru pro kočárky, ačkoli druhá část autobusu je poloprázdná. A ještě se tváří naštvaně, co se jim tam ty matky cpou.
Nebo o lidech, kteří jsou líní chodit pěšky, tak se v OC/v metru nacpou do výtaku, takže kočárek už se tam nevejde. Cedulku s upozorněním, že výtah je přednostně pro lidi s omezenou možností pohybu, vzal čert.
Nebo o takových, kteří za deště stoupnou na zastávce pod stříšku a zapálí si cigáro i přes to, že pod stříškou jsou i děti...
Mám pokračovat? 🙂
Všechno je o lidech, idioty najdeš ve všech skupinách. Osočovat maminky, že jsou bezohledné, jen na základě toho, že jich k tobě několik nezachovalo pěkně, je fakt mimo.

elu
12. dub 2018

@petracsongi měla si ji říct...no jo milá paní, za vás banány nebyly 🙂...nebo vy jste nechodila s dítetem do obchodu, protože jste už v pul roce šoupla do jeslí 🙂

eldrag
12. dub 2018

@alfirinv tak tohle mě naštvalo na okoři , na hradě byla akce výhradně pro rodiny s dětma a před podiem stalo mraky lidi , spousta dětí a mezi nimi bezohlední kuřáci. To jsem nepochopila, a kdyz se jedna z maminek ozvala, zda to můžou típnout, že tam mají malé děti tak se kuřáci ještě osočili, že to zakázané není.... :(

mimiveru
12. dub 2018

Tak jestli vám některým přijde normální dávat dítě do košíku s botama, tak jste pěkný prasata... No jo no, to je ta dnešní volná výchova, děti si přece budují svou osobnost. Co z nich bude ve 20 těžko domyslet...

jitulka87
12. dub 2018

Jsou bezohledne mamy, bezohledni duchodcii dospelaci...na druhou stranu, je smutne jet plnym autobusem a poustet kluka s berlema si sednout, ovsem s tim, ze nejprve musi zdolat pulku busu skrz otravene lidi, aby si mohl sednout misto me. Nebo pomoct starsim lidem s nakupem ke vchodu panelaku, jsou uplne vykuleni, ze je nekdo neprehlizi...a nejvetsi tecka...kdyz jdete po ulici a vidite lidi, jak prochazi necinne kolem dvojice, kde chlap fackuje zenu a zadny z kolemjdoucich chlapu nezasahne...

jipe
12. dub 2018

@prejeta_zaba tak syn má 2,5 roku a nákup bez vrážení a shazování zvládne. Ano, občas ho musím napomenout, at se někomu nemotá pod nohama, ale nikdy by mě nenapadlo cpát ho do prostoru, kam se dává nákup. Sedačky na vozíkách jsou do 15kg, pak už by mělo být dítě natolik vychované, aby nákup zvládlo.

A sice nepotkávám až tak moc bezohledných mamin, ale se zakladatelkou souhlasím. Běhat a ječet dítě nenechám ani u doktora, ani ve vlaku. Něco jihého je, když děcko chytně hysterák a matka se ho snaží uklidnit, to je ok, ale pokud se směje tomu, jak kope do ostatních, tak to v pořádku není.

terezapetrova
12. dub 2018

@eldrag je to vaše dite, které je vyklopeno nebo jste ten řidič ? Me říkat cizi lidi co musím a co ne no nevim.. Vaše starosti na mou hlavu. Jesteze mam svých starosti dost 🙂

terezapetrova
12. dub 2018

@letadylkokane debata je cca 5 let stara ale stále funguje i se stoprocentní absenci příspěvku od zakladatelky. ..Ale možná ma i ona po 5ti letech deti a nema ted čas protoze zjistila o čem to je.. 😁😀

yelowangel
12. dub 2018

Takže maminky. Taky mám malý dítě, dokonce dítě vývojově o rok opožděný a u kterýho se ještě bude došetřovat autismus a je fakt, že někdy moc ostatní matky nechápu. Couž moje děti to nejsou a dokud od cizích dětí nebudu mít modřiny ani já ani můj syn je mě jedno co si dětma jiný matky dělaj. Ovšem co se týče prostoru pro nákup v košíku: taky tam syna dávám a mám sakra dobrý důvod. Syn je živel, navíc je bohužel na úrovni 1,5 letýho dítěte, a k tomu všemu mívá úžasný záchvaty vzteku kdy mlátí hlavičkou do všeho tvrdýho co má po ruce. A když nic nemá tak se bije rukama. Takže dokud vydrží sedět v sedáku není problém, ale jak začne vylízat mám ho nechat spadnout? Nebo ho mám jako jednou rukou táhnout za sebou, druhou tlačit košík a třetí se snažit ještě vybírat zboží? Protože když ho dám dolů nabere si svůj směr a nebere ohled na to že máma potřebuje zrovna jít jinam. A začne vztekání s mlácením se. Navíc dát dítě s botama do prostoru pro nákup do vozíku kterej stojí 24 hodin venku, v dešti, větru, kdejakej toulavej pes je může kdykoliv občurat, šmatlaj na ně bezdomovci, hromada normálních lidí z nichž někteří nevědí proč by si měli mít ruce po tom co použijou záchod nebo jsou nemocní a do ruk si nachrchlaj a pak na vozík chytnou...mě fakt nepřijde jako tak strašněj prohřešek, za to mě přijdou jako prasata lidi co klidně na dno vozíku položej chleba bez pytlíku, protože jestli si myslíte že ty vozíky jednou za čas někdo umyje, ujišťuju vás že ne.

jezz1e
12. dub 2018

Reakce "a co důchodci" na stížnost, že některé matky se chovají bezohledně, je trochu v duchu "když krade soused tak já můžu taky" :-/
Docela závidím těm, co takové matky nepotkávají. Já si zrovna v úterý opravdu skvěle užila oběd, když vedle mě vřískalo a mlátilo do okna zhruba tříleté dítě, jehož matka nevzrušeně o 4 stoly dál kecala s kamarádkou. zhruba po 10 minutách to sice zaregistrovala, ale stylem "nevýchovy" jí dalších 5 minut trvalo, než dítě přesvědčila, ať to nedělá, resp. ať se alespoň vrátí k jejich stolu (nakonec zabral návrh odejít na zmrzlinu, veškeré vysvětlování se míjelo účinkem).
Opravdu to není o tom, že by se s děti nedokázali chovat relativně slušně, ale o ohleduplnosti - některá matka prostě řeší, aby dítě neobtěžovalo okolí (byť třeba ne vždy úspěšně), jiné se zaštiťují "osobností" a dítě se ani limitovat nesnaží. Občas mám pocit, že taky proto, aby je dítě veřejně neposlalo kamsi...
Poznámky proč paní řeší zadělané sedačky, když není autobus její, o bezohlednosti mluví dost jasně.

eldrag
12. dub 2018

@terezapetrova slušně jsem ji poradila, že má lepší vystupovat po zadu nevidim na tom nic špatného. Nebudu bezohledně přihlížet tomu jak si dítě rozseká hlavu o chodník pokud daná mamina třeba neví jak nastupovat bezpečně. Neboj svých starostí mám také dost nemám potřebu poučovat a nařizovat lidem na potkání.

anazuzzuzana
Autor odpověď smazal
Zobraz
dokument
12. dub 2018

@petracsongi ja bych babe verila, ze jeji dite to nikdy nedelalo. V tom veku mozna ani neumelo rict banan. Moje osobni zivotni zkusenost je ta, ze nejvic kritiuzuji ti, co jsou sami hrozni. Kazdy si obacas zanadavame , nekoho probereme a pomluvime, ale kdo to dela porad, je to jeho zivotni program, ten je vetsinou sam hroznej. Vsadila bych cely jakpot ve Sportce, ze pani ma nevychovane deti a ze to s nima nezvladala.

odula
12. dub 2018

@vrabcak0007 👏👌 moc pekne

terezapetrova
12. dub 2018

@eldrag pises, ze nemáš potřebu poučovat a zároveň v každém příspěvku pises o tom jak poucujes. No nic jdu se řídit heslem nech brouka žít a treba nebudu sama 🙂

odula
12. dub 2018

@eldrag ty tam davas jídlo, ktery se muze od voziku uspinit? to je teda prasarna.😁 ja tam davam normalne jidlo zabaleny,pecivo v pytlikach atd. a jeste jsem nevidela tak zahumaceny vozik (od bahna z boticek), do kteryho by se nedalo polozit obleceni (ktery stejne peres... doufám ;) )

kata267
12. dub 2018

Ja se s detmi samozrejme snazim okoli neobtezovat, uvedene priklady jsou mimo to bych tem maminam neco rekla...ALE byt prase ze davam dite do voziku? Mam dve temer mimca 20mesicu a 5mesicu a ano na nakupu jedno davam do voziku a hazu dokonce nakup na ni, jak bych to jako mela jinak udelat abych nakoupila?? A ano dam te starsi do ruky rohlik at je v klidu a ten pak taky samozrejme zaplatim...to ze v obchode obcas zacnou byt protivny uz ani nezminuju takze asi okoli obtezuju hlukem, ale to bych musela mit zvukotesnou bednu...

janamal37
12. dub 2018

Nejsou bezohledně matky,jsou jen bezohlední lidé..v každé věkové kategorii,sociální skupině,v každé profesi,víře i míře inteligence.. Ale zakladatelce rozumím,sama bych dokázala vyjmenovat minimálně 10 situaci během jednoho týdne,kdy jsem se až styděla za chování nějaké supermatky vůči svému okolí.Snazim se nad to povznést,pokud mám potřebu se k tomu vyjadrit-pozadam jestli by to nešlo jinak,podekuju.Verim tomu,že mnohdy si samy situaci z pohledu někoho jiného ani neuvědomují.Pro hnidopichy-ano,děti mám🙂.Mám těžce postiženého čtyřletého synka a žiju s ním sama.Kdyz chytá záchvaty vzteku,je neusmernitelny,přesto i my chodíme např. nakupovat,ale nikdy se mi nestalo,že by někoho napadl,něco rozbil,že bych ji strčila do nákupního prostoru ve vozíku.Je to o ucte vůči okolí versus subjektivním vnímání situace.Zeny co pijí kávu a nechají své potomky demolovat okolí si ani nedokáží představit,jak složité je to v mě kůži.Presto i já se setkávám s nepochopení m okolí a mnohokrát jsem už i já slyšela,že mám dítě lépe vychovávat,že moc křičí..ale to už je o něčem jiném..Pořád jsou v mém okolí i takoví,co chápou,usmejou se, pomůžou..A díky takovým neztrácím naději v dobro..😍