Maminky sportovkyně

keckemet
6. únor 2015

Zakládám téma pro mamky, které se aktivne venuji nejakemu druhu sportu, at uz pro svou potechu nebo i zavodi jako ja. Nemam tim ted na mysli, zadne hubnouci forum nebo album. Proste téma sport je muj život a nedokazu bez nej byt ani v tehotenstvi ci na materske dovolene. Mejte se prima a zdravim

mysonek
8. únor 2015

@jitavrtule jo, to já vím, že pokud na koni umíš tak ten pohyb nebezpečný není. Já bych na něj nevlezla ani jako netěhotná, nikdy jsem na koni nejezdila a k tak velkému zvířeti mám respekt. Jinak na jízdu na koni budeš muset mít hlídání, to je jasné, ale běhat s kočárem se dá docela dobře. A první půlrok se dá i chodit na dlouhé procházky nebo běhat na delší výběhy, miminko hodně spí. Pak už záleží jak budeš mít kočárkové dítě. U nás už to moc nešlo od 8 měsíců, jednak jsem začala používat sporťák a ona mi z něj všechno vyhazovala a jednak už v tom kočárku být moc nechtěla. Ale znám i holčinu co běhala s dvouletým a v pohodě. Kluk se prostě rád vozit v kočárku. 🙂

aklin
8. únor 2015

@keckemet paráda, taky jsem jen tak pro zábavu jezdila na horském kole po horách, in-line bruslení i turistiku jsem provozovala. Doufám, že budu moci jezdit i v létě. Dítě už má být na světě a tchýně se nabídla, že občas bude malou hlídat, s manželem můžeme aspoň vyrazit na hory. Od té doby co jsem na nemocenské kvůli hrozícímu potratu, docela jsem zlenivěla. Doma aspoň cvičím, protahuji se, chodím na bazén. Nedokážu si představit, že by mi mělo být těhotenství překážkou,aspoň něco málo. 🙂

keckemet
autor
8. únor 2015

Parada! A ted ty sporty z lehka ok,jo?

annaluciapetrzel
8. únor 2015

@jitavrtule chuva je bezva vec 🙂

jitavrtule
8. únor 2015

@annaluciapetrzel věřím 🙂 ale u nás doufejme bude hlídací (byť pracující) babička a hlídací tetička plus samozřejmě hlídací tatínek. ale neříkám ne!

gracinka7
8. únor 2015

Já jezdím závodně na koni.
O prcka se zatím snažíme (bohužel se nám již rok nedaří), ale už teď přemýšlím, jak to pak budu dělat. Jezdit/nejezdit během těhotenství? Mám dost temperamentní koně, takže je tu riziko pádu. Na druhou stranu je nemám komu svěřit... A kdyby to záleželo na mém doktorovi, tak bych neměla jezdit vůbec. Prý to škodí zdraví :( Mám pár kamarádek, co jezdily až do porodu, měly snadné porody; pár těch, co jezdily, dokud jim nepřekáželo břicho a pár těch, co na koně radši nelezly. A teď babo raď :( S mimčem to pak snad půjde. Mám skvělého muže a maminku, určitě budou hlídat 🙂

annaluciapetrzel
8. únor 2015

@gracinka7 hele ja jsem cvok (viz muj prispevek vyse), ale mam extra klidne kone. nevim, asi bych na nejake zavodni plasany nesedala. ale zase, spousta holek by nejela do afriky a ja jo 🙂. je to o tom jak se citis,,,, btw, ono si telo a mysl rekne samo. takze ja bych to nechala konovi, tj. ono se to nejak vyvrbi, ale nesedala bych na kone v sestinedeli (jsem chtela, ale holky me nastesti zarazily). jinak navrat do sedla byl zcela ok (ale ja jsem rekreacni jezdec), jen mi vadila prsa nalita mlekem hahahaha

keckemet
autor
10. únor 2015

Holky dnes pry bylo v Sama doma o behani v tehotenstvi. Tak se muzeme z archivu CT mrknout 🙂 Prima vecer preju

jitavrtule
10. únor 2015

@gracinka7 ááá...militaristi! moc krásný fotky 🙂 víš co, ono to s tím ježděním nemá moc smysl řešit dopředu - čímž myslím, že stejně nějakou dobu nejspíš budeš jezdit, než zjistíš, že jsi v tom a pak má cenu se rozhodnout víceméně podle toho, jak se budeš nebo nebudeš cítit (fyzicky). Taky je rozdíl jezdit na pohodu vyjížďky versus skákat versus jízdárenská práce, pracovní chody. Já po zjištění, že jsem těhotná přestala skákat, přestala nějak zásadnějc drezurovat a fakt už jezdila jen pro radost ven celé září a říjen na kamarádčině extra hodném valachovi. Kobylu jsem jen lonžovala a procházkovala, protože je prostě čůza a nevěřím jí ani ten její rezavej nos mezi očima, nicméně ze země je stoprocentní a coby velkej pes na vodítku strašně ochotná 😀 zvláštní je, že mi fakt přijde, že ví, že je něco jinak, protože je na mě prostě taková..hodnější. Já bych bývala rozhodně mohla jezdit dýl jak těch 14tt, ale přiznám, že jsem i tak na konci třetího měsíce dost cítila, že kondičně jdu hrozně dolu. Z toho pak plynuly to vyjížďky na pohodu, kdy jsem si fakt kousek zaklusala, kousek zacválala, zbytek odkrokovala, za hodinku jsme byli doma a já to měla akorát. Kámoška má dvě děti, u jednoho jezdila do 4 měsíce, pak to začlo být nepřijemné kvůli břichu, u druhého to nešlo od začátku, dělalo se jí blbě.
podepisuju co píše @annaluciapertzel o tom ježdění hnedle po porodu - jo, mám kamarádku, co sedala poprvé po 4 týdnech a v poho, ale taky mám druhou, co taky tolik moc spěchala a uhnala si pěkný zdravotní potíže. Po porodu je to v oblasti pánve, yčlí a kříže všechno rozvolněný (vazy, chrupavky) a fakt to chce dát tomu čas, aby to zase ztuhlo, než to člověk začne šolíchat na koni.

annaluciapetrzel
11. únor 2015

@jitavrtule @gracinka7 jasne zeny. myslim, ze vetsina zenskych co jsou v poho se shodne na tom, ze 1. jezdeni v bezproblemovem tehu je na tehuli a telo si rekne samo kdy uz ne (ale zavodne bych nejezdila, ale pkd vim, tak nejaka zenska jezdila zavody do 5.mes- myslim, ze to byla nejaka princezna nebo kdo- cetla jsem o tom, kdyz jsem jezdila a pripadala jsme si jako ta nejhorsi tehule na svete - a i spadla.... no to uz mi prijde dost husty) a ono jak s tebou mlati ty hormony tak i hlava rekne pak ne...2.v sestinedeli nejezdit ani pkd se citis ze jo, fakt ono to sestinedeli je takova doba na regeneraci, i nase baby to vedely 🙂. btw zmizela mi profil fotka ptze na ni jsem se stoparema z afriky, takze mi ji na MK zakazali 🙂

jitavrtule
11. únor 2015

@annaluciapetrzel já si říkala, že ti zmizela! to je škoda, že ta profilovka bylanáhodou super!

gracinka7
13. únor 2015

@jitavrtule
@annaluciapetrzel
Největší strach mám z toho, že už mám starší koně a bez pohybu jim opadnou svaly. To už je nedám nikdy dohromady... :( A zrzavej se nedá ani vodit na ruce. Měl bolavá záda, dva měsíce nesměl pod sedlo a na procházkách se z nudy stavěl na zadní a kozloval. Nic moc pocit :/
Jsem zvědavá, jak to všechno nakonec bude. Nejdřív se nám musí zadařit, pak si s tím budu lámat hlavu ;)

annaluciapetrzel
13. únor 2015

@gracinka7 sehnat si nekoho na jezdeni. fakt. jina varianta asi neni. i kdybys jezdila do reknem 5ho mesice, pak uz mas bricho a nejde to... no 🙂. jinak s tim konem na zadni znam. ja kdyz jsem byla tehu, tak kun mel zanet kopyta, stal a z prebytku energie delal todle. takze me ani nenapadlo ho vodit, to fakt bylo o usta. no jeste ze nas na ty kone je vice... tim padem se to zvladlo. tak hlavne at se zadari

gracinka7
13. únor 2015

@annaluciapetrzel To se mi právě nechce. Cizímu je nesvěřím a jediný člověk, co by je zvládl a má mou důvěru bydlí daleko :( Nehledě na to, že po změně občanského zákoníku, je dost riskantní půjčit někomu koně. Asi budeme hodně lonžovat...

hanve
13. únor 2015

Ahoj holky, tak ja se pridam, jezdim, spis jezdila jsem parkury, No a ted jsem v sestem mesici. Jeste zvladnu drezurni praci, ale je fakt, ze mam opravdu hodne kobyly a navic vsichni tvrdi, ze mam male bricho. ale uz to neni, co to byvalo, musim mit castejsi pauzy a neudycham tolik, co normalne. K tomu hyperaktivni pes, ktery potrebuje minimalne 2 hodiny litat po venku. Jen ty tlaky meho okoli zacinaji byt silne (ac si myslim, ze jsem dostatecne zodpovedna a vazne mi jezdeni nic nedela, jamile by mi to bylo neprijemne/nepohodlne, nedejboze bolestive, tak prestanu, nejsem hazarder a o mimco hodne stojim), takze asi brzo povesim na par mesicu jezdeni na hrebik. Ale sehnala jsem si fakt zodpovednou holcinu, co ujezdi obe holky a ja budu chodit na prochazky a lonzovat. Ona takova prochazka v nasem kopcovitem terenu mi da taky pekne zabrat. A chozeni se v tehotenstvi doporucuje, takze tam mi nikdo nemuze rict popel. A doufam, ze po sestinedeli hned zpatky do sedla. Mam velkou oporu v rodicich, takze mamka uz se tesi, jak bude hlidat a manzelovi (totalni nekonak, pro kteryho jsou to "jen" darmozrouti) holt nezbude nic jineho, nez zacit jezdit se mnou a hlidat, ptz sam prohlasil, ze bez koni bych byla na zabiti:-P

alenad2108
13. únor 2015

Ahoj holky,ja hraju zavodne tenis, profi turnaje a minuly rok jsem hrala 1.ligu. Bohuzel hned jak j jsem zjistila ze jsem tehotna, musela jsem prestat, protoze tenis je povazovan za rizikovy sport v tehotenstvi hlavne kvuli prudkym pohybum. A taky mi bylo 3 mesice dost spatne, tak bych to stejne nedala. Jinak pro zabavu delam i jine sporty jako lyzovani a brusleni, ale to take ted radsi vynechavam. Chodim na delsi prochazky se psem, ale chystam se na tehu cviceni a plavani 🙂 Jsem ted v 5.mesici 🙂 Sportu zdar!!

jitavrtule
13. únor 2015

@gracinka7 tak on výběh a lonžování na udržení nějaký tý základní kondice stačí. U nás je výhoda, že na kobylu jsme dvě, navíc je to už důchodkyně, takže probíhá fakt jen těžká rekreace - kámoška jezdí do lesa, já procházkuju, lonžujem na střídačku, spokojený jsme celkem všechny, nejvíc čtyřnohá, že má leháro 🙂 A valacha si dál jezdí majitelka, tomu je výpadek v tréninku se mnou taky celkem buřt.
Je pech, když zvířectvo dělá na ruce bordel, v tomhle si fakt gratuluju, protože jak naše zrzavá ovládá letecký kreace pod sedlem, tak ze země je fakt docela v pohodě.(Před)loni toho nastála taky dost, měla prdlou šlachu, až na pár extempore, byla překvapivě rozumná, když došlo na vodění. Takže máme v tomhle ohledu už natrénováno 🙂
@hanve tlaky okolí znám důvěrně.... procházky pěšo jsou fajn, nejhorší je ta první, to mě teda svrběl zadek těžce 😀 Teď už tak neprožívám (jako ústrk, že nemůžu jezdit), ale zas se mi pořád zdají sny o tom, že se drápu na koně a jezdím o sto šest! Fakt klika, že to vyšlo s těhotenstvím takhle na zimu, když si vezmu, že bych byla těhotná na jaře/v létě, přes ty nejhezčí dny, kdy je světlo a teplo, to by mi asi jeblo!
U nás jsme koňáci oba, což nevím jestli je tak úplně výhoda, protože právě moje drahá polovička tlačila ze všech nejvíc, ať se na ježdění vybodnu, že stačí, abych blbě spadla jednou.

jinajana
13. únor 2015

Ahoj holky, jsem moc ráda za tuhle skupinku, konečně potkávám mamky podle mého gusta🙂 Já před těhotenstvím dělala terénní triatlon (jen tak amatérsky pro zábavu), běhala jsem do 5. měsíce a zas jsem začla po šestinedělí, teď mám 8 měsíční princeznu, nic moc hlídání, tak zatím běhám s kočárem, jednou týdně spining, víc nedám, ale letos v létě už bych do toho chtěla zas skočit závodně.

jinajana
16. únor 2015

@jitavrtule
@alenad2108
@hanve
@gracinka7
@annaluciapetrzel
@jitavrtule
@keckemet

Ahoj holky, nechcete na toto téma založit radši skupinu ve fotoblozích? Je to tak takový přehlednější, dá se reagovat komentářem přímo k příspěvku, plus označovat příspěvky atd? Jsou potřeba tuším 3 moderátorky, klidně se hlásím, někdo se mnou?

alenad2108
16. únor 2015

Já jsem pro, tohle mi také přijde nepřehledné a ani nevím kde to téma pak pořádně hledat.

annaluciapetrzel
16. únor 2015

jo s klidem

keckemet
autor
16. únor 2015

@jinajana ok jak chcete, ja nic nennasla, tak jsem založila tohle...kam se tedy mame presunout? diky

gracinka7
16. únor 2015

Taky se klidně přesunu ;)
@jinajana

keckemet
autor
18. únor 2015

A kam teda?
@jinajana

jinajana
18. únor 2015

@keckemet Tak konečně jsem se dostala k počítači, skupina je zde: https://www.modrykonik.cz/group/6924/

jinajana
18. únor 2015

@gracinka7
@annaluciapetrzel
@alenad2108
@jitavrtule
@hanve
@gracinka7
@aklin
@mysonek

Holky, tak skupina je založena zde:
https://www.modrykonik.cz/group/6924/

Moderátory jsem tam dala náhodně, když někdo bude chtít vyměnit, tak není problém.