Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

forensica
21. lis 2008

Jo, Edito, vertbaudet ma slevy, premyslim ze objednam nejakou playmat ci mobile http://www.vertbaudet.co.uk/

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
forensica
21. lis 2008

To je dobre, ja snih rada!! 🙂 Akorat by jsme meli koupit antifreeze..nevite nahodou jestli to je jedno jakou znacku tam nalijeme, kdyz nevime co tam mame puvodne? Simco, neni dnes zase nejaky specialni den 😀 ?

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
miluska.woolley
21. lis 2008

Edit, male pivko malemu myslim neuskodi, vsak se podivej na Ch. 😉 . Teda pokud ho nebudes pit kazdy den.

No s tim robotem je to tak, ze ja si ho uz dlouho preju (treba testo na linecke jsem jeste patlala rucne) a M. teda ze ho dostanu pod stromecek. A ja na to ze to teda neee, ze to neni fer, leda jako darek pro oba. Pod stromecek si zabalim fotku, do te doby ho hodlam poradne vyuzit.

SImco, nakonec jsem koupila Kenwood FP920, je to mensi braska meho vysneneho Kenwooda, ale musela jsem uznat, ze za ty prachy bych ho nevyuzila.

Verco, tak se jdu priznat, ze jsem nakonec adrenalinovej darek k narozkam neporidila, koupila jsem mu misto toho totiz tasku co potrebuje do prace. Ja vim, nuda, ale nemohla jsem se rozhodnout mezi skokem padakem a kurzem vareni....

lisa.j
21. lis 2008

ahojte,
uz som pisala aj do londynskeho fora, ale tam asi tak casto niekto nechodi....tak snad najdem radu tu 😅

pred par dnami som mala strasne tazke krvacanie, skoncila som na pohotovosti, samozrejme, tu toho vela na pohotovosti nespravia. bola som aj na ultrazvuku dva dni neskor, a nasli mi hematom v maternici. o dalsie dva dni som mala booking apointment, aj som mojej midwife dala vysledok zo sona, ale len to zalozila do karty. tak teraz neviem, co by som mala spravit, kedze mi nikto nic neporadil, len lekarka z ultrazvuku zahlasila, ze nevie, ktorym smerom moje tehotenstvo pojde, ci sa to udrzi. je nieco, so mozem spravit ja pre to? normalne som sla do prace, esteze mam teraz tri dni volno, tak sa snazim oddychovat. ahojte babenky
mozno mi bude niektora z vas vediet poradit....pred par dnami som mala strasne tazke krvacanie, skoncila som na pohotovosti, samozrejme, tu toho vela na pohotovosti nespravia. bola som aj na ultrazvuku dva dni neskor, a nasli mi hematom v maternici. o dalsie dva dni som mala booking apointment, aj som mojej midwife dala vysledok zo sona, ale len to zalozila do karty. tak teraz neviem, co by som mala spravit, kedze mi nikto nic neporadil, len lekarka z ultrazvuku zahlasila, ze nevie, ktorym smerom moje tehotenstvo pojde, ci sa to udrzi. je nieco, so mozem spravit ja pre to? normalne som sla do prace, esteze mam teraz tri dni volno, tak sa snazim oddychovat.

presla ste niektora niecim podobnym?

forensica
21. lis 2008

Zuzi, ja mam taky kenwood, koupili jsme si ho za penize na svatebni darek. Jsem s nim docela spokojena, jen mi nedavno upadla nozka, tak se mi trochu kolibe ale jinak v pohode 🙂Tak at slouzi k tvoji spokojenosti!! 😉

Liso, no to je mi lito cim prochazis. Bohuzel jak by ti vetsina holek tady rekla, pokud nejsi aspon v nejakem 15tt, tak se o to tehotenstvi tady poradne ani nezajimaji. Nicmene, pokud tam bylo mimco, srdicko a roste jak ma tak ver ze vse bude v poradku. Kamaradce v CR dali na hematom naprosty klid (lezela 3 tydny) a snad i Utrogestan. Tady ti pravdepodobne nedaji nic, jen budou vyckavat. Ja jsem krvacela cca 6 tydnu, nikoho to nezajimalo. Sla jsem k soukrome Dr, ale ani to me moc neuspokojilo az pak jsem nasla Polskou gyndarku co me poradne prohlidla. Ale ja hematom nemela. Co se vetsinou radi je ze klid by mel pomoct, aby se dokazal ten hematom vstrebat, jelikoz pokud se utrhne tak muze sebou ten zarodek strhnout. Budu ti drzet palec at vse dobre dopadne 😉

lisa.j
21. lis 2008

forensica: dakujem za rady. asi si vezmem par dni volno buduci tyzden. o dva a pol tyzdna mam dalsi scan, prvy "normalny", dufam, ze ten hematom tam uz bud nebude alebo bude mensi.
starostlivost je tu fakt otrasna, uz som kvoli tomu povedala manzelovi, ze by sme sa mali radsej vratit na slovensko. a to som si kedysi myslela, ze ake hrozne to je u nas 😲

editahlb
21. lis 2008

Liso me je te taky lito, jak pice forensika snaz se byt co nejvice vklidu a kdyz tak si vem v praci volno, tri dny nesjou nic - minimalne tyden! A nechej se obskakovat, zajdi si na zachod ale jinak nedelej VUBEC nic. Budeme ti drzet palce at ti vsechno dobre dopadne.

Diky Verco za ten link, jdu to omrknout.

Simco obcana havla jsem jeste nevidela, k nam do Cardifffu se to asi jen tak nedostane, leda ze by tu zase byly nejake dny ceske kultury ci tak neco.

forensica
21. lis 2008

Liso, presne tak jak rika Edita, vem si aspon tyden a opravdu bud jen v posteli!! Za to to stoji.

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
betka1
21. lis 2008

ahojte, moja znama chysta vo Windsorskom parku cesku a slovensku Vianocnu party. Bude to 14.12. a ak by ste mali zaujem, tak viac info najdete tu: http://www.czechandslovakcircle.co.uk/events.htm . Predtym tieto party byvali v polskom klube v Readingu.

miluska.woolley
21. lis 2008

Liso, Zuzka mela myslim taky hematom a jak je dneska Sean cily 😵 . Drzime palecky, at to dobre dopadne. Hezky odpocivej. Myslim ze ti holky potvrdi, ze ta zdravotni pece nakonec neni az zas tak spatna, jak se na prvni pohled zda 😉 .

No SImco ten velkej kenwood by se vsema nastavcema vysel kolem 1000 EUR 😔 , tenhle nas stal se vsim vsudy 150... Ja uz v nem vcera mlela koreni, mixovala Lotce jablicka a pak nam vecer polivku.. Jsem zvedava jak dlouho mi to vydrzi. Uz jsem ale vyhazela vsechny ostatni pomocniky co jsem mela, krome ponorneho mixeru.

Betko, to jsi mne navnadila s tou party, skoda ze jsem v Nemecku.

Verco, jsi mne prejmenovala 😀 .

betka1
21. lis 2008

miluska, teraz ma ryanair akciu na letenky, ale to by sa Ti asi neoplatilo 🙂 Ale zelam prijemne predvianocne obdobie v Nemecku. Vy to mate aspon take prave, aj so snehom. My akurat tak dazd alebo hmla.

lisa.j
21. lis 2008

dakujem vam, babenky, za podporu 🙂
no snad, ked to to male prezilo tu krvavu burku, tak snad prezije uz aj tu hnusnu zrazeninu.

vidim, ze sa to tu zvianocieva, kazdy vypeka....u nas pecie manzel, ja varim 😀 len keby chce nasnezit, ale o tom sa da v londyne naozaj iba snivat.

miluska.woolley
21. lis 2008

holky kde jste dneska vsechny? Ja se tesim jak se o vikendu dostanu z baraku, tyden zavrena tady, mam ponorku jak blazen.

forensica
21. lis 2008

Milusko, je pardon, nejak jsem se upsala 😅
Ja jsem byla na pokecu s kamoskou a pred chvili jsme dojedli cinu. Chteli jsme vyzkouset novy letak,ale nase oblibena dovazkova cina je lepsi, tak letak vyhodim. Ale i tak to bylo pohodlnejsi nez varit 😀
Hezky vikend vsem!

slunicko2
autor
22. lis 2008

Ahoj hooooolky 😀
Podarilo se mi pripojit na nekoho nezabezpeceny inet, tak jsem se na vas prisla mrknout 🙂 Precetla jsem jenom par prispevku, protoze jsem uplne hotova! Stehovani s ditetem je fakt fuska! Navic mel daz dnes sluzbu, tak jsem tu byla s tchanovcema sama.

Tchanovi trvalo pres hodinu a pul upevnit konzoli na zavesy ☹ ale snazil se!!!!

Baracek je suprovy 😵 mame obrovskou zahradu a vyhled na zatoku. Taky je tu bozsky klid 🙂
Jen mam teda pocit, ze to nikdy nedouklidim. Takoveho harampadi mame!
Jo, a kuchyn je takova "starozitna" 😀 Ale docela prostorna, jen malo skrinek.

lisa, jak psala Miluska, ja jsem mela to same 😖 U me to zacalo na konci 5tt. Zacala jsem najednou silne krvacet, velke srazeniny. Brala jsem to jako potrat. A druhy den na klinice, kdy uz jsem s sebou mela veci, abych sla na vycisteni scan ukazal, ze tam Sean porad je 😵 krvacela jsem az asi do 16tt. Pak to samo ustalo.
Strach jsem mela sileny, cele tehotenstvi. Psychicky se mi ulevilo malinko az teprve, kdyz jsem si rikala, ze by to mohl prezit.
A i presto vsechno vazil sean skoro 4,5kg! A je "zatim" uplne v poradku 😀 😀 😀

Milusko, uz je vam lepe? Asi ano, kdyz se o vikendu dostanes z baraku 🙂

A jak se dari vam ostatnim? No, nic, musim jit umyt nadobi nez si pujdu lehnout.

jooooo, a naproti mame louku s konema... To se mame co? 😉

Preju vam vsem moc krasny vikend! My se jdeme zitra podivat na rozsveceni christmas lights a Santu 🙂

miluska.woolley
23. lis 2008

Zuzi, to je super ze uz jste v novem a ze se Vam libi. Neboj, to s tim stehovanim a uklizenim je myslim vzdycky tak, dej tomu cas 😉 .

My byli vcera nakoupit, koupila jsem si 2 tricka a maly spoustu hadricku. V utery k nam prijde fptografka a budeme se fotit 😉 .
Jinak jsme byli vcera vecer na veceri u sousedky, ona je indka, takze jsme meli to nejuzasnjsi curry, 2 lahvinky cervenyho...

dougam ze mate vsechny krasny vikend.

fairy
23. lis 2008

Ahoj holky vsechny Vas po delsi dobe zdravim 🙂 ja jsme tu mela ted na tyden segru bylo to uzasny az na to ze nam vsem bylo spatne dva dny z mlika co sjme koupili v Tescu! mela jetse vydrzet tyden a my se z nej priotravili kdyz sjme ho tam nesla zpet tak mi bylo receno kdyz to nemam potvrzene od dr. tak s tim nic delat nebudou jen vrati penize. jeste ze to E nepila! Tak jsem ani parit nebyla ☹
Asi mi bude trvat nez vas doctu tak jen v rychlosti koukam ze Zuzka je prestehovana tak at to brzy vybalis a at se Vam tam moc libi.
Jo tady je nase video z plavani

https://www.youtube.com/watch?v=fin-pganou0


Tak krasnou nedeli, tady je desna zima a rano hrozne chumelilo mela jsem strach ze segra ani neodleti!

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
fairy
23. lis 2008

Teda Simco to je neco s tema nemocema. je Oskar vporadku? Doufam ze ti bude brzy lepe.
Ellie taky rano koukala co to pada z nebe 😲 furt chtela chytat ty vlocky skoda ze jsem nemela cas na video kdyz jsme se vratili v 10 tak uz zacalo prset.
Milusko tak sji hezky nakoupila, ja jsem takhle utracela minuly vikend ze sestrou konecne jsem si koupila nove kozacky a skiny jeans 😵
Jinak my taky mame ten kenwood food procesor je super.

miluska.woolley
23. lis 2008

AHoj holky, tak mame za sebou dalsi uzasny den, cukrovi vymeneno, padlo par lahvinek bubbly a nejaky svaracek...

Simco, to je mi moc lito, ze jsi zase nemocna...

Helco, to je super, ze jste si to se segrou uzily, o skinny jeans si muzu zatim nechat zdat, ale pracuje se na
tom.
Dneska jsem malou zvazila, tak uz zhubla 1 kilo, ale dr. vcera rikal, ze se neda nic delat kdyz nechce jist a ze ten virus co ma se muze tahnout i par tydnu. Ja byla na prasky, ze skoro 3 dny nic nejedla, ale dneska uz zacala trochu jist, nejvic ji chutnal naanbread co vyzebrala pri veceri.

Holky, mate nebo mela jste nektera pro deti takovy ten vozicek (choditko), co si tlaci pred sebou? Jestli ano, tak jaky a jake mate zkusenosti. Nam to na Pekipu rozmouvala, ale ja jsem ted takova rozpolcena, mala se posouva kolem nabytku a chce chodit za ruce, tak premyslim jestli ji nejaky neporidit...No a dneska rikaly holky ze je vsechny taky meli a deti jsou ok.

januzza80
23. lis 2008

AHOJKY HOLKY,preji vsem detem brzke uzdraveni,muj malej ten ma zase hroznou rymu a kasel,tak asi nepujde zitra do skoly a vlozila jsem fotecky baracku do alba,tak se muzete podivat,preji krasnou dobrou noc.

SIMCO,tobe preji brzke uzdraveni tehulko,porad se chudaku musis trapit ☹

slunicko2
autor
23. lis 2008

Simco, chudaku, brzy se uzdrav! to snad neni ani mozne s tema anginama u tebe ☹

Milusko, my ten vozicek mame. Je super. Musim rict, ze to byla nejlepsi koupe ze vsech hracek. i ted s tim taky drandi po dome. Jezdi s tim ale uz strasne rychle 🙂 Taky ho porad bavi ten panel a ta kolecka, klavesy. ja bych do toho sla, zase tak drahe nejsou. Sean zacal chodit ve skoro 13ti mesicich, tak to na nej zadny negativni vliv nemelo 🙂 Hlavne ja jsem mela casto klid. On s tim vzdycky jel z jednoho konce obyvaku, pres chodbu az do kuchyne a zpatky a porad dokola 🙂

jeeee, tu vymenu cukrovi a bubbly zavidim, i to curry teda 😀

Helco, ja se na to video budu muset podivat pozdeji. ted by mi to tu nebezelo :( I kdyz, mozna to pak zkusim.
To muselo byt super s tim snehem! 🙂 Tady taky snezilo, ale jenom pozde v noci. Drzi se to teda na horach kolem nas. Je to krasny pohled z mesta.

Janco, na fotecky se mrknu. A jak se vam dari? At je malemu brzy lepe!

K tomu hematomu. Liso, preji ti, at ti to dobre dopadne!
Ja jsem ten hematom mela byt tim vackem, takze to krvacelo pod nim, coz pry bylo dobre. Moje kamaradka na Slovensku mi tenkrat domluvila prohlidku a scan u primare v nemocnici. A ten mi rikal, ze s tim vubec nic nedelaji, ze je to strasne caste. Ze az po porodu se ujisti, ze to zmizelo.
K tomu klid, ten na to pry nema vubec zadny vliv. Tak ja nevim. Ja jsem se setrila a casteji jsem odpocivala. Ale jinak jsem ven chodila, dokonce jsem letela na to Slovensko. Strach jsem ale mela cele tehu 😔
A pri druhem ho budu mit zase.....

miluska.woolley
24. lis 2008

Jani, hezky baracek, mate teda obrovskou zahradu. Muj sen.

Zuzi, ktery ten vozicek mate?

Prejeme vsem marodum brzke uzdraveni.

My jdeme uklizet, zitra mi prijede babicka, tak at si nemysli ze jsme spiny. 😀

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
miluska.woolley
24. lis 2008

Simco, ja uz ani nevim, co s tim maj za problem. Asi ze jim to narusi to jak se uci rovnovahu... ale kaslu na to, objednam ji ho... Jen nevim ktery, takze za link bych byla vdecna...

januzza80
24. lis 2008

Ahojky holky,dekuji moc za pochvalu baracku,jsme tu moc stastni a hlavne deti.Spinkaji celou noc,predtim v tom byte v Hampton hillu se mala budila 5krat za noc.Byt byl primo u cesty.Hrozne bylo ten prach a hluk 😠 .

SIMCO,ty chudaku,to je hrozne,jak to prozivas.Uz at jsi zdrava.Obdivuju te jak to zvladas. 😉

ZUZKO,taky se tesim na fotecky tveho baracku a preji at se vam tam krasne zije 😉