Maminky z Prahy
Tady ještě není založena pražská diskuze? To mě překvapuje. Copak tu žádné maminky z Prahy nejsou?
Stručné shrnutí
- V Praze jsou nejčastěji zmiňované porodnice Apolinář, Podolí, Krč (Thomayerova), Bulovka a Motol a volba porodnice v diskuzi často závisela na osobních zkušenostech s konkrétním personálem.
- Pro těhotné a kojence je v Praze dostupná nabídka kurzů a cvičení: Aquababyclub, Centrum Vydrysek, StudioProzeny, Ahanita a soukromé lekce (u Vydrysku individuální lekce ve vodě cca 20 minut).
- V diskuzi se zmiňovaly očkovací schémata Hexa a Priorix, přičemž u Priorix byl uveden doplatek kolem 500 Kč plus poplatky cca 30 Kč u lékaře a 30 Kč v lékárně.
Nejčastější otázky
Q: Kde v Praze rodičky nejčastěji volí porodnici a jaké jsou jejich zkušenosti?
A: V diskuzi byly nejčastěji jmenovány porodnice Apolinář, Podolí, Krč (Thomayerova), Bulovka a Motol; Motol byla uvedena jako místo, kde „všechno proběhlo jak má“, Podolí má zmiňované dlouhé čekací doby (uváděno i 4 hodiny), a u Apolináře i u Krče se názory lišily v závislosti na personálu.
Q: Kde v Praze najdu plavání a cvičení pro těhotné a kojence?
A: V Praze jsou v diskuzi zmíněny kurzy těhu‑plavání a plavání pro kojence na Gympo (gympo.cz), Aquababyclub (aquababyclub.cz), centrum Vydrysek (individuální kurzy, ve vodě cca 20 minut), StudioProzeny a Ahanita; u některých kurzů se v diskuzi uvádí možnost od 6 měsíců věku dítěte.
Q: Jaké očkování dětí se v diskuzi řešilo a kolik stojí Priorix?
A: V diskuzi byly zmíněny vakcíny Hexa a Priorix; u Priorix byl uveden doplatek „kolem 500 Kč“ a další poplatky přibližně 30 Kč u lékaře a 30 Kč v lékárně.
Q: Kde v Praze lidé doporučují gynekologa a jaké kliniky se doporučují?
A: V diskuzi byly doporučeny Gyncentrum (zmíněn primář Pícha), GYN‑FEM (Praha 10), „Natalina“ na Pankráci a lokální praktiky — jmenováni byli lékaři Dušková, Roubínková a zmíněn doporučený MUDr. Klimeš na Černém Mostě; zároveň byly zmíněny negativní zkušenosti s konkrétními lékaři (např. Košťál na Chodově).
Q: Kde v Praze jsou dlouhé čekací doby na ultrazvuk nebo porodní poradny?
A: V diskuzi byla zmiňována čekací doba až 4 hodiny v Podolí pro ultrazvuk; záleží podle zkušeností jednotlivých účastnic na konkrétním pracovišti a dni.
Závěry z diskuze
Shoda
- Apolinář, Podolí, Krč, Bulovka a Motol jsou v Praze nejčastěji zmiňované porodnice.
- Volba porodnice často záleží spíš na konkrétním personálu než na budově samotné.
- V Praze existuje bohatá nabídka kurzů pro těhotné a plavání/cvičení pro kojence.
Sporné názory
- Někteří rodiče preferují Apolinář nebo Podolí jako „nejlepší“, zatímco jiní považují Krč nebo Motol za lepší; v diskuzi jsou uvedeny jak pozitivní, tak negativní zkušenosti s každou z těchto porodnic.
- Někteří popisují Podolí jako „továrnu“ s dlouhým čekáním, zatímco jiní dávají přednost jeho vybavení a personálu.
Otevřené otázky
- Jaké jsou aktuální průměrné čekací doby v jednotlivých pražských porodnicích a ambulancích (číselně a podle pracovišť)?
- Kde přesně najít volné místo v kurzovém cyklu plavání pro kojence v konkrétním termínu a lokalitě?
- Kdy a jak přesně probíhá vyřízení porodného a jarních administrativních dávek v konkrétních úřadech (dotaz „za jak dlouho přišlo porodné?“ zůstal nezodpovězen)?
Zmíněné značky a firmy
Apolinář, Podolí, Thomayerova (Nemocnice Krč), Bulovka, Motol, Gyncentrum, GYN‑FEM, Natalina, Centrum Vydrysek, StudioProzeny, Gympo (gympo.cz), Aquababyclub (aquababyclub.cz), NahoupaciKoni (nahoupacimkoni.cz), Ahanita, Novodvorská Plaza, Mimibazar
Zmíněné produkty a metody
Hexa, Priorix, odsávačka (nosní odsávač), kočár, trojkolka, nočník, skákací osel, plavání pro kojence (Aquababy), těhu‑plavání, cvičení pro těhotné, cvičení s kojenci, porodné, mateřská (mateřská dávka)
Místa a osoby
Praha, Dejvice, Prosek, Braník, Hostivař, Říčany, Průhonice, Velké Popovice, Opatov, Stodůlky, Modřany, Vinohrady, Zličín, Krč, Podolí, Bulovka, Motol, Vyšehrad, Novodvorská Plaza, Petřkovice, Klánovice, Počernice, Tetín u Berouna, Kladno, MUDr. Míša Klímková, primář Pícha, MUDr. Dušková, Roubínková, MUDr. Klimeš, dr. Košťál
ahoj 😵 zdravíme holky z Novodvorský a okolí.Jak se daří? A koukám ty jsi koupila golfky mat.Taky sháním.
Jo tak to já jen 2O,ale taky ještě něco mám,na váhu už ani nelezu,počkám na ty brusle,ale hlavně už se vejdu do oblečení,vypadalo to dlouho,že se s tím starým budu muset rozloučit a pořídit fungl nové 😝 !Na víc už mám taky asi max.jen3kg 😅 !
mama: kde jsi byla tak dlouho ? ☹
jo golfky nemůžu si na ně stěžovat a to už jsem tam ohla páčku u brzd, bych si nafackovala 😠
neee jenom zadní kolečka, a v návodu jasně píšou že nejsou určeny pro brusle 😎
ten původní byl na brusle v poho, ale já o chci střelit
Math jsem na ty tvoje golfky mrkla v krámě, pěkný... jen na mě hrozně nízký rukojeti, by mě upadly záda. Měřím 176 cm...
ahoj jsem včera usnula a dobrá zpráva předpovědi počasíííí má být slunečno 🙂 tak už se těšíme .
bramburko maj nízkou rukojeť? Já zrovna taky nejsem nejmenší 😉
to nejde nastavit?
Mat čekáme na výsledky z alergolog.
Ahoj děvčata 😀 ,
no já nevím, mě ta rukojeť vyhovuje, já mám 174 a dost často nosím podpatky. Je teda pravda, že s podpatkama, nejsem úplně rovně, ale zase se do nich můžu pořádně opřít. Manžel má okolo 190 a taky tlačí jako divej 😎 .
Dneska má bžt slunečno.
mama: co máte s alerigíí ? Na psa či co : Matylda, když byla malá, pořád kýchala, třeba 5x do minuty. Pak to přešlo . Mě teď našli hraniční alergii na psa, sice mám rýmu celý rok (jakože 5x denně smrknu), ale přece ho nedám pryč. By zešílel ☹ .
A POZOR !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Můj malý obřík to včera konečně rozjel a na 2x přešel obývák 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Tak já na ně mrknu.
Doufám,že alergie žádná nebude.musela jsem na odběry s andělem,protože se mu udělala vyrážka na tvářičkách a na kožním nám mudr.řekl,že je to na padesát procent atop.ekzem,protože si to škrábal.Už to má ztracený,ale přesto čekáme na výsledky z alergolo. Na psa si myslím to nemá.Ten je s náma v bytě od narození.Musela jsem mu to mazat mastičkou s kortikoidama 😢 stačilo tři dny.
S tou rýmou jsem na tom podobně jako ty ☹
Tak to máš zábavičku ,když už ti cape 🙂 malej tady stojí b botičkách a obchází stolek to je jeho 🙂 občas pád na bradu ,už má modřinu,ale je to pašák 😵 když ho máma zachrání 😉
Taky je Matylda uvztekaná ?Já někdy žasnu jak to ten prcek už dovede se mnou sehrát.No někdy i v jeho prospěch a já jen zírám 😎
ty jo ta se vzteká, že mi občas jenom klesne brada. Tuhle jsem jí pocákala studenou vodou a ona to rozjela ještě víc. Občas jí jednu lísknu přes prdel a pomůže to. Poslední dobou se po mě sápe, jenže já jsem jako kámen dokud se neuklidní, načež ona si lehne na břicho jako v posledním tažení a vzteká se. Občas zvedne hlavu, kde jako sem, jestli se dívám 😎 , mám co dělat, abych se netlemila
atop. ekzém je lupenka ne ? to je od narození a dědičný.
Se mi to odpojuje už jsem toho napsala a nechce to odeslat
TAK POKUS..................................................................
Tak ,že by? Půjdu uspávat tak v rychlosti atop.není lupénka tj.dvojí. Napíšu víc,ale malej mě tady tluče vařečkou tou největší co doma máme.Musím končit,nebo se mi něco stane.........
Teda tady to žije 😀 ,vy jste se koukám rozjely,tady se kolem 9h vstává,baští a teď půjdem ven,ale je tam fakt hezky nebo svítí to teda tady na nás 😎 ,tak uvidíme.Musím dojet něco koupit,koukám že teď jsou akce snad na všechny plenky,nevím co používáte,ale i ty firmy co měli jen ta malá balení,tak mají už taky ty megabalíky,chtěla jsem se trochu zásobit a máme to teď hraniční,tak nevím co pořádně koupit za velikost 😖 !Taky máme fakt obrbyt,tak se toho sem zas moc nevejde 😝 !
mama:fota mám jinde,vždy jse něco přihodila jen když jsme se někde o něčem bavily,zkouším to přesouvat,ale vzhledem,že máme novej notes,tak mi to moc nejde ještě operovat a ani jsem tady neměla taky fotky a nechci to tam dávat na přeskáčku,pěkně jak šel čas😉
Tak jsme byli venku krásně 🙂
adris:já kupuju někdy hugees(teda teď fakt nevím jak se to přesně píše,ale rozumíme si 😉 )a doposavad měl pampers a taky dobrý.no a někdy úplně obyčejný a ty jsou z makra.
Holky já ujíždím na čokoládě a vy tady o dietě to mi nedělejte 😅
Já vím pavková sezonka se pomalu,ale jistě blíží 😖 tak co s tím????chtělo by to někakýho "tukožrouta"neznáte? 😎
"Plavková!" 😀
Byla jste už některá v palladiu nakupovat?Zajímalo by mě jaký to tam bylo.Jestli se tam mám vypravit nebo néé.
V Palladiu se někdo zastřelil v garážích, možná protože v krámech nic neměli 😎 , no dost černého humoru
já jsem sem dneska psala už 5x a pokaždý se to vymazalo, a to : to bylo dneska krásně co ?
o plavkých mi nemluv já mám starý miniaturní, a já jsem pořád hroší ☹
ahoj holky.
Jo mamamik, o sladkem mi nemluv. Ted jsem po nem jak silena. Jeste ze porad kojim, ale nevim, co budu delat, az prestanu😉
V Palladiu jsem byla jen na skok v jednom patre a kramu tam je nepreberne. Celkem se mi to tym i libi, ale pry je to tam spatne resene pro kocarky. Ale nevim
Ahooooj,
dnes to bylo teda peklo,furt to padalo,jsem se rozepsala a nic,žádnej příspěvek mi to nevzalo,ale bylo krásně 😎 !
Holky do léta je to ještě kus,nemá cenu teď začínat,tělo si tuk bude ještě chtít nechat 😀 !
mama:nám jsou taky nejlíp ty huggiesky,pampersky jsem zkoušela hned ty pidi,ale byly na nás moc dlouhý,pak jsem je ještě párkrát koupila,když byla akce,ale ňák mě furt neoslovily,až teď a to ty sleep§play s heřmánkem,sice jsou stejný akorát voní a to chudák má smůlu,není poznat ani když je tam pak už ňákej poklad 😝 !Taky se mi zdály bezva ty happy,tam bylo sympatický,že k tomu dávaj i igeliťáky a teď právě maj už megabalení,to dřív nebylo,teď se snad všichni předháněj,byla jsem v tescu a je tam to 2+1,asi vyjdou na hodně málo,ty ještě neznám,ale tady ty heřmánkový měl rossmann za 239kč a v naší ještě trojce vel.jich tam je78ks!Takže to bylo dobrý 😉 !
Jo palladium bezva,asi tak jen hod.jsem trávila hledáním vejtahu,jiný jsou z garáží ouplně nahoru,pak jsou vidět už jen takový krátký eskalátory a to já s trojkolkou absolvovala jen jednou a fakt už nemusím 😖 a kde jsou věděla až jedna matka,jinak ani personál,ale je tam asi fakt všechno,akorát malé uličky na těch ochozech,my tam dali jen kávu a zaplatili asi dvě kila za parking,bylo to před svátky,tak to jsem do těch uliček bojovat nešla,to se nedalo 😒 !

já trpím spíše namigrény a aurama (blikání), ty záda jsem měla jako malá, pak nic až teď po porodu, já hlavně přibrala 25kg, teď musím sundat ještě 3, ale to nošení Matyldy je děs