Marie - jak jste spokojené se svým jménem?

hanafaustyna
15. zář 2017

Marušky, jak jste spokojené se svým jménem? Manžel je přesvědčený, že čekáme Marusku,ale já pořád nevím. Predstavuju si, jak jí ostatní říkají Mařeno, Maruno a nejradeji bych dala něco jiného.

cartney
15. zář 2017

nevím jestli to sem patří......my chtěli taky Marii, ale přišlo nám to takové moc obyč 🙂 máme Marianu říkáme ji Marjánko, Májinko, Majolenko atd....znám dvě Marie a jednu Marianu a nikdo jim ošklivě neříkal.....ono skoro každé jméno jde říct hnusně

annasmyckova
15. zář 2017

taky máme Marianu -říkáme jí Májo, Márinko...sourozenci někdy Máňo 🙂 ...tak si nevyberete. Kamarádka má Marii -říká se jí Mařenka

no_title
15. zář 2017

já se jmenuju Mariana 😀 a jinak mi říkali Mari, Marijánko, atd. no akorát v pubertě si Marijánky užijí narážky na marihuanu, to je trochu nevýhoda... jo a všichni si Marianu s něčím pletou. Hlavně učitelky mě přejmenovávaly na Martinu, Marii, Mery, Miriam... dávali tam 2 n apod. takže jsem musela plno věcí opravovat vč. dokumentů a tak. V tom má Marie výhodu, sice je to obyčejné jméno, ale nikdo to nezplantá.

hanih
15. zář 2017

@hanafaustyna Já znám několik Marií a žádná mi nikdy neříkala, že by jí její jméno vadilo nebo se jí nelíbilo. Dvěma všichni říkají Maruško, třetí doma taky Maruško, ale kamarádi většinou Mary nebo Máňo.

jezz1e
15. zář 2017

Mně se Marie líbí. V mém okolí se jim říká obvykle Maruško. Marunu jsem slyšela snad jen ve filmu. Rozhodně lepší, než všechny ty dnešní Sofie, Isabelly, Jasmíny apod., u kterých mám vždycky pocit, že matka tráví život u telenovel 😉,

smudlinka24
16. zář 2017

Marie je moc hezke jmeno, chtela jsem ho pro malou, ale doma mi neprislo. Marusky byly babi i teta, ty se teda rika Maruno, ale nijak zle to samo nevnimame, ji se to libi.

eva_marie
16. zář 2017

mame Mařenku, říkáme jí Mařuško, Mařenko, Majko, Majenko, Marjánko.Je to krásné jméno po mojí milované babičce 🙂 škaredě se dá použít každé jméno, to bych neřešila

kaci11
17. zář 2017

Ja mam taky doma Marii a rikame ji Maru,Marunko,Marusko a podobne. Hnusne jde rict kazde jmeno.
@cartney Marie neni obycejne jmeno,je moc hezke,ceske narozdil od ostatnich.

cartney
17. zář 2017

@kaci11 je to krásné jméně, líbí se mi...my jen chtěli něco neobvyklého a podle mě i Mariana je moc krásné jméno

cartney
17. zář 2017

@kaci11 a ještě tedy opravím Marie je původem hebrejské jméno a je využívané všude ve světě v různých variantách