Jmenujete se Kristyna/Veronika nebo Vaše dcery?

aksil_e
24. dub 2020

Hezky den, maminky.
Zvazuji jmeno pro treti holcicku. Favorite jsou Veronika, Kristyna, Katerina. (Byly i Marketa a Aneta).
Jste se svym jmenem / vyberem pro dceru spokojene?
Tapu hlavne u Kristyny, coz bylo moje TOP jmeno od detstvi, ale vsem dospivajicim a dospelym pak kamaradi/kolegove rikaji Kiki nebo Tyno. Ta krasna varianta Kristyna (vyjma skoly a oficialnich osloveni) pak neni vubec pouzita. Nejak se nemuzu ztotoznit s tom, ze bych mela doma Kiki nebo Tynu a nevim jestli bych sama chtela abych byla v dospelosti pro vsechny Tyna. Tak se chci zeptat vas.
To same prosim o zkusenosti s Vercou, tam je podobne ze se mi libi Veronika takovy hezky zaklad, , ale vsichni pak rikaji Verca a to nevim no.

Dekuji za zkusenosti

Sem začni psát odpověď...

verunkanatalka
24. dub 2020

Mám doma Verču dceru... To jméno se mi vždy líbilo, protože je takové "tvárné"... Říkáme jí celým jménem nejčastěji, ale i třeba Verunka, Verča, Nika...

eviicka
24. dub 2020

Nejsem ani jedno, ale mám kamarádky dvě Kristýny a ani jedna nebyla pro okolí Kiky nebo Týna, vím že jedna jednou jednu paní opravila, že Kiky je jak na psa, já je oslovuju Kristýnko. Za to Veroniky jsou Verči všechny 🙂.

katule1990
24. dub 2020

@aksil_e Nejlepší kamarádka je Kristýna, říkám jí Kristýno. Většíinou jí ostatní taky říkají Kristýno, ale má i kamadárky, které jí říkají Týno, Týnko nebo ještě hůř Kiki (to je opravdu jak na psa). Kristýna se mi líbí, ale souhlasím, že Týnka, Kiki, Týna je hrozné, to se mi taky nelíbí. Vím, že jí osobně Kiki vadí, ale Týno nebo Týnko se jí líbí. Ale já bych jí tak říkat prostě nemohla. Jinak Veronika je pěkně a Verča mi taky nevadí 🙂.

salinka
24. dub 2020

Máme doma Verunku, Verču, Veroniku, Veru, ....a vím že si říkají i Nika třeba 🙂 moc Verunek v její generaci neznám, ve školce byla jediná a ve škole se sešly ted dvě....

kridav
24. dub 2020

Dceři říkám Kristý, Kiki nebo Kikina se mi nelíbí. Ale vím že jí tak někdo říká. Lepší už je Týnka 😊

klea81
24. dub 2020

Jsem pro Kateřinu. Žádnou malou v okolí nemáme 😉

klea81
24. dub 2020

My jsme taky chtěli Kristýnu, ale říkali bychom ji jenom Týno 😁

vacel1
24. dub 2020

Mám Kristýnu a říkáme jí Kristýno nebo Kristy. Já teda mám ještě svoje oslovení 😉 a Veroniku mám kamarádku a ne jednu a všem říkám Veru.

darenn
24. dub 2020

Jsem Veronika 🙂 a nelíbí se mi, jsou určitě krásnější jména..Nesnáším když někdo říká Verčo, nebo takovéto Veruno .. Ještě tak ujde, když někdo říká Veruško nebo Veru...

aksil_e
autor
24. dub 2020

@darenn a mas jmeno, kterym by ses chtela jmenovat?🙂)

madbetka
24. dub 2020

Máme Veroniku, ale je jí šest týdnů, takže zatím neřekne, jak je spokojená.
Varianta "Verča" se nám nelíbí a zatím jsme jí tak ani jednou neřekli. My ji tak oslovovat nebudeme, rodina taky ne. Jak jí budou říkat ostatní neovlivníme, ale to u žádného jména. To jméno se nám jinak moc líbí 🙂
Víc než Verča se mi ale nelíbí Kikina a Kačka. Hlavně Kačka mi přijde strašný 🙈

lenatko91
24. dub 2020

Veroniku jsem chtěla, sice nemáme ale půjde do výběru v případě druhého dítěte. Taky mám kamarádku s tímto jménem a je super, dá se všelijak oslovovat. Kristýnu znám taky a říkali jí Kristy třeba

surikata131
24. dub 2020

@aksil_e Veronika je super tvárné jméno, můžete říkat Veri, Veru, Verunko, Niko...z tvého výběru by se mi líbilo jeste jméno Aneta. Kristyně se říká jeste treba Kristy, me se tohle jméno moc nelíbí, Kikino je hrozné. Kateřina je hezké, ale nelíbí se mi oslovení “Kačo, Kačko”

veru181
24. dub 2020

@aksil_e Jako Veronika jsem se svým jménem spokojená. Ale je pravda, že plným jménem mi říká málokdo - spíš při té oficiální komunikaci (ve škole, při vykání v práci). A rodiče ho vždy používali, když jsem něco provedla :D Zatím mi nikdy žádná varianta oslovení nevadila, ale nedovedu si představit, jak někoho přesvědčit, aby nepoužíval nějakou zdrobnělinu. Většinu kamarádek Kristýn oslovuju Týna nebo Kristý a za celou dobu jsem zažila jen u dvou, že by jim oslovení Týna vadilo - vymezily se vůči tomu, tak jsem se přizpůsobila 🙂

aksil_e
autor
24. dub 2020

@surikata131 u te Anetky mam zas pocit ze v te prostredni variante je to jenom "Anet", jako osloveni i treba ve vete "jdu za Anet"... proste jsem zoufala, ze nevime🙂 asi u kazdeho jmena mi neco nesedi.. u Kateriny se peru zas s drobnelinou Kacenka i Kata..

aksil_e
autor
24. dub 2020

@veru181 dekuju za reakci.
I vsem ostatnim.
Dalsi skoda je ze i Veronika i Kristyna jsou v rodine, ikdyz to pro me neni duvod to nedat, bych byla radeji mit neco noveho🙂

aneta15
24. dub 2020

@aksil_e ja mám doma Anetu. Říkáme ji Aneto, Anetko, Aneti, Áňo, Ani a když mě štve tak Anka. I když je to docela dávané jmeno, tak ve škole s 900 žáky. Jsou jen dvě teď ji bude 12 a ještě mi nevycetla, že bych ji dala blbe jméno, a to, že mi vyčítá i barvu ponožek, které ji koupím. Takže je asi spokojená.

aneta15
24. dub 2020

Jo a můj táta ji říká Anténo, a to by mě v životě nenapadlo 😂😂😂 Syn je Roman a když neuměl R tak si říkal Momak a taky mu to trochu zůstalo. Občas mu říkám Momáčku. Takže stejně si pak vymyslíš nějakou variantu, která by Ti teď přišla šílená 😉

amazonkajanik
24. dub 2020

Ségra je Veronika/ Verča. Znám holcinu,co je původně Anna ale nechává si říkat Aneta. A kamarádka a sestrenka jsou Kateřiny. Jedna je Káťa a ta druhá Kačena (někdy spíš slepice 😂)
jinak zrovna včera jsme řešily s mamkou,že už snad nikdo nedává Alenu. Znám jen 3. Mamka,ségra a spolužačka. Alena, Ála, Ája ...

korin
24. dub 2020

@amazonkajanik Já Alenku mám 🙂 Říkám jí taky Alenečko, Alíku, Alíšku, Alíšenko, Ališando, Alibabo... Álo a Ájo vůbec.

veunka17
24. dub 2020

Já sama jsem Veronika, jméno se mi hrozně líbí, ale tvar Verča moc ráda nemám a to mě tak oslovuje spousta lidí.

maki90
24. dub 2020

@aksil_e taky máme Verunku. Moje babička říká, že každé jméno je hezké, když se hezky řekne ☺️ Veronika je krásně tvarne , říkáme Veroniko, Verunko, Veve, Veru, když zlobí, tak Veveruše 😁 teď už i Verčo, ale když byla miminko, tak se mi to nelíbilo. Teď má tri roky a je to pěkný satanek, tak už i ta Verča sedí😁

aklin
24. dub 2020

Mám sestru Veroniku. Jmeno se ji libi.

veruuu_kubesovic
24. dub 2020

Jmenuji se Veronika, se jménem jsem nikdy spokojená nebyla, jsem vyloženě alergická když mi někdo říká celým jménem a nebo Verčo...
Jediné co se mi v dětství líbilo, když mi někdo říkal Verun nebo Verunko 🙂 teď v dospělosti snesu jedině Veru 😉

krista25
24. dub 2020

Já se jmenuji Kristýna a skoro nikdy mi neříkali Kiki, Kikino. Neměla jsem to ráda, jen když jsem byla malá tak mi to bylo asi jedno. 😁A Tynu tak nějak přežiju😁, jinak mi vsichni říkají Kristýna, Kristy nebo Kristo. 😉🙂

hancazivocich
24. dub 2020

Mám dceru...píšu Ki, říkáme Kikčo, miminku jsme říkali Kikouši, Kryšpulko, Kryšpíne....Kristouši, uplně nesnáší Týno, Kikino - to já taky ne....Kikina je jak na pudla....Já se s tím jmenem sživala dlouho, chtěla jsem původně jiné...ještě říkáme Kristýýý....Manžel oslovuje Kris, otec malé Kiki, atd...prostě každej si najde to svoje....Jen..je vždy období, kdy jsou konkrétní jména populární....a pak je jich třeba ve třídě 5 😀

aksil_e
autor
24. dub 2020

Dekuju za vsechny reakce... tak treba vyberem jeste uplne neco jineho 😄

kristynafort
24. dub 2020

Mě říkají Kristý 🙂nebo Kristýnko

vercy88
24. dub 2020

Jsem Veronika, rikali mi tak pouze ve skole a sef v praci.. 🤔 Jinak Verco nebo Veru. Jedna moje priserna teticka mi rika Verdo a na to mam totalni alergii. Katerine se u nas rika Kačí nebo Káťo.. A Kristyna, kolegyne z prace, Tyna nebo Tynka. Pod Kikinou nebo Kiki vidim kokrspanela, ani nevim proc. Ja mela zamilovane jmeno Josefina nebo Johanka a mam 2 kluky, tak nic 😅.

loc
24. dub 2020

Já jsem Kristýna, to jméno bych si já sama asi nevybrala, ale nevadí mi. Ostatní mi říkají buď Kristý nebo Kristýnko, občas někdo Kiki, ale to nesnáším😀. Týno mi nikdo neříká, to taky nemám ráda. Ale myslím, že u Kristýny je těch možností hodně, jak jí říkat, z tohhlr hlediska je to dobrá volba🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru