Máte zkušenost s Bohemia Energy?

misana
10. bře 2012

Zdravím,prosím vás máte někdo zkušenosti s Bohemia Energy? Včera jsme zjistili,že náš děda se neporadil a podepsal smlouvu. ☹

michalelka
27. únor 2018

Kdy smlouvu podepsal? Ze zákona jde odstoupit do 14 dní, pokud byla podepsána mimo jejich pobočku.. my jsme tohle řešili s babičkou (už dvakrát🙈) a i když se na to přišlo až za delší dobu, šlo to vyjednat. Nechtělo se jim, ale uznali argumenty. Vynucený podpis od paní staré 85 let mezi dveřmi.. fuj..

moodie
30. dub 2018

Omlouvám se @fialka58, že reaguji tak opožděně, ale vždycky jsem si to tu jen přečetla a zas letěla a až teď jsem si všimla dotazu :D ..a joo, domluvili jsme se s nimi už dávno, v průběhu listopadu a na začátku března nám to spustili. Čekala jsem, že to bude trvat dýl ale tvrdili, že to za 3 měsíce lze stihnout a taky stihli, takže v pořádku máme zařízeno. 🙂

finie
25. kvě 2018

Už je to delší dobu co jsme řešili dodavatele, protože nás taky navštívili od „bohemky“, ale nedali jsme se hned ukecat, nechali jsem si od nich veškerý papíry doma a že si to pořádně bez nějakého podepisování přečteme. V návaznosti hned na to jsme je nekontaktovali, ale pak u nás nastala po novém roce situace, kdy jsme změnu dodavatele vyloženě potřebovali a tím že jsme měli na ně kontakt, tak jsme je vyzkoušeli jako první. No ..hnedka za nás všechno začali zařizovat, takže my to v podstatě měli zadarmo a bez práce. Cena je přijatelnější a to je důležitý, kvůli té jsme to celé podstoupili.

vandatomeska
10. črc 2018

@finie souhlasí, také jsem s nimi spokojená, mám bohemii od doby co jsem byla na mateřský, to jsem se nechala přemluvit, že mi sníží náklady, když mám teď malou, tak jsem ty slova dala a oni mi teda hned ze začátku sundali ze záloh jen nepatrnou částku, tuším že to byla co měsíc stovka, no a ve vyúčtování zatím pokaždé přišel ještě přeplatek. 🙂

frenny
17. zář 2018

Ahoj, absolvoval jste letos někdo změnu dodavatele? Co je k tomu všechno třeba a jak mám vybrat vůbec správnou firmu? Poradíte mi někdo prosím? 🙂🙏

elisija
25. zář 2018

@frenny Letos zrovna ne, ale v předchozím roce ano a myslím si, že se na tom nic nezměnilo 😅 nějaké drobné zkušenosti už s tím doma máme, neměnili jsme prvně 🙂 potřebuješ k tomu akorát vyúčtování od energie u které chceš změnit dodavatele, nejlépe poslední co si dostala 😉 ..a firmu jsme volili podle ceny, Bohemia energy nás vyšla nejlevněji, proto jsme u nich smlouvu podepsali.

milunka28
26. zář 2018

Taky jsme firmu střídali už dříve a při výběru jsme hodně koukali na jejich nabídku, jak se s nimi budeme moct později spojit (tady u nich nám vyhovuje skype), jaký mají doplňkový služby, firma jak už dlouho funguje atp. Jinak souhlasím co píše elisija přede mnou, stačí ti k tomu nejaktuálnější faktura 😉

magdaleshka
5. říj 2018

@frenny vemte si do ruky poslední výúčko, tam najdeš veškerý informace o jističi, sazbě a jak to máš doma nastavený, všechno z toho vyčteš. Na internetu je řada porovnávačů cen energií, tak tam se ti podle toho ukážou nabídky jednotlivých firem. Případně když dáš vědět konkrétní firmě, tak ona ti pomůže i s vyúčtování když nebudeš vědět a určitě ti spočítají i konkrétní úsporu u nich. 😉

gabuse778
5. říj 2018

Souhlasím, @magdaleshka to napsala dobře 🙂 ..takhle jsme to udělali my a od Bohemie jsme dostali bezplatně kalkulaci a rovnou i předběžnou smlouvu a až po bližším prostudování hlavně ceníku a podmínek jsme jim to potvrdili. Ty chce určitě dobře pročíst, abys byla pak v pohodě a věděla.

frenny
12. říj 2018

Díky Vám za rady jak na to, nebo spíš teda co všechno na to potřebuji. 🙂 V jednom příspěvku jsem tu četla, že změna dodavatele trvá 3 měsíce, je to tak nebo se to dá stihnout i za kratší dobu?

moodie
12. říj 2018

@frenny Ahoj, já to tu psala o několik příspěvků výš, takže je možný, žes to četla u mě 😀 My jsme loni touto dobou také řešili změnu dodavatele a vzhledem k nabídnuté ceně jsme nakonec k Bohemia Energy také přešli. Změna nám trvala celé 3 měsíce a začalo se to počítat o začátku následujícího měsíce. Všechno za nás vyřídili, takže to bylo v rámci administrativy všechno v pořádku.

malarenatka34
19. říj 2018

Nám to trvalo déle, cca 7 měsíců, ale to proto, že jsme museli počkat, než nám doběhne předchozí smlouva u Centropolu. Bohemia Energy jsme nejdřív podepsali všechny papíry a pak si počkali. Ale pro nás to bylo jednoduchý, jen jsme podepsali a pak nás už jen informovali o tom, jak změna probíhá apod. Oslovili jsme je tehdy sami, dali jsme si čísla z vyúčtování do té internetové kalkulačky, jak psala už nějaká uživatelka výše a zjistili jsme, že vlastně platíme víc než musíme a už to jelo 😀. A jsme rádi, nemáme s nimi vůbec starosti a finančně jsme si polepšili. 🙂

frenny
26. říj 2018

Díky holky, takže mám teda spíš počítat s dobou 3+. Tak to abych se teda do toho pustila a zbytečně nemarnila čas. Zkusím oslovit bohemku, co mi dají za nabídku, líbí se mi, jak jste tu psali, že to všechno za mě vyřídí, to u mě bude určitě potřeba, protože jsem v tom totál laik a určitě bych na půlku věcí zapomněla co kam poslat.

boodie
29. lis 2018

@frenny Ahoj, za nás firma také vše vyřídila, konečně asistence bez utápění v dokumentech. 🙂

petka345
26. únor 2019

Dobrý den, máte prosím někdo z vás zkušenosti s měsícem zdarma od Bohemia energy, jsem teďka s malym na mateřský a na tuhle slevu jsem viděla v telce někdy ze začátku roku párkrát reklamu v telce, kašpara Lišku nejde přehlédnout, tak by mě zajímalo o tom zjistit něco víc a třeba i osobní zkušenosti. Podobná sleva by se nejen hodila ale i by se mi líbila 🙂

mrmag
28. únor 2019

@petka345 Taky ty jejich reklamy vídám, přijdou mi vtipný, Lišku mám ráda, je dobře bzíklej 😅 ale osobní zkušenosti s tou firmou nemám..

terulinkas
4. bře 2019

@petka345 My tu řadu mámě teďka od začátku roku, přešli jsem z jiný, kde zvedli cenu a tady to máme zas levnější. 🙂  ..a co se týče těch reklam, tak ty já moc nedávám 🙈 ale malýmu se líbí 😅👦👏

petka345
11. bře 2019

@terulinkas Jee paráda a můžu se vás zeptat na pár věcí ohledně toho? 🙂

terulinkas
14. bře 2019

@petka345 Klidně, když budu vědět, tak ráda helpnu 🙂 ..ale nic nezaručuju, nejsem v tom kojená 😅

petka345
15. bře 2019

Moc děkuji, jasně v pohodě, když nebudete vědět nic se neděje, když tak to někde pohledám, ale spíš bych to právě chtěla slyšet od někoho, kdo s tím už má nějaké vlastní zkušenosti 🙂 zajímalo by mě, jak se jako počítá ten měsíc zadarmo, to si jako můžu v kalendáři ukázat, že třeba v červnu, když pojedu na dovču, tak nechci platit energie, aby mi na ní víc zbylo? 🙂

terulinkas
15. bře 2019

@petka345 Tak teď jste mě upřímně docela pobavila, protože máte dost podobnou úvahu, jako jsem měla já, když nám to nabídli 😀🙈 ale není to tak 😉 platíme klasicky zálohy každý měsíc, jak jsme zvyklí, akorát oni nám pak udělají nějaký propočet z tý částky co můžou jako dodavatel ovlivnit a z toho dají pak tu slevu, že z toho vylezeme jakoby s měsícem zadarmo 😉 doufám, že jsem vám to popsala dostatečně polopaticky 🙂

petka345
18. bře 2019

Joo, tak to jsem ráda, že jste se u toho i pobavila 😅 Asi jsem to tak nějak celý pobrala, děkuji, že jste si s tím dala práci 🙂 ještě jeden mini dotaz bych měla a to na jak dlouho to maté domluvené?

terulinkas
28. bře 2019

@petka345 Tak to jsem ráda, občas píšu jako tatar 😀 no oni nám dávali nějak na výběr, jestli na dobu určitou, ty roky teda už nemám páru kolik byly a nebo pak bez, tak to máme bez konkrétního data. Ta možnost výběru si myslím, že je na tom super, že to není dané pevně, každý smýšlíme jinak, tak ať si každý podle toho vybere 🙂

ivankarich
4. dub 2019

@petka345 Pokud řešíte novou smlouvu tak určitě tu bez závazku, vzhledem k tomu, že jí má Bohemia energy k dispozici, tak by byl nesmysl brát jinou. My už jsme si o ní řekli druhý rok po sobě a k tomu máme i nějaký lepší ceník, že nás to zas u nich vychází o něco líp.

petka345
11. dub 2019

@ivankarich moc děkuji za doporučení, zatím zvažuji, ale dost silně inklinuji k tomu, že si u nich novou smlouvu nechám kvůli dobré ceně udělat. 🙂

kourtney
24. kvě 2019

My u nich máme teďka celkem čerstvě změny u plynu, kdy se nám měnila cena i s podmínkami. Cenu teda konkrétně nevím, to by věděl manžel, ale smlouvu k tomu máme na rok, těsně před jejím koncem to stačí buďto nějak obnovit a nebo změnit úplně. Ale na to je zase kopa času teď. Domluvit se u nich dá fakt cokoliv a člověka to ani nic nestojí a ještě si polepší.

petka345
2. črc 2019

@kourtney Nn nestojí, mně teďka dělají taky přepis a nic za to nedávám 🙂

kanjad
9. srp 2019

Já se můžu vyprdnout na jakékoliv papírování když jde všechno najít v tom jejich online portálu.. od registrace, po úpravy až nevím po co všechno, nemám kapacitu všechno vyzkoušet. Hlavně registrace a změny mi tam jdou dělat bez problémů, že by se to nějak sekalo nebo tak.

michelando
20. zář 2019

Asi nic levnějšího než za 599,- za MWh plynu jinde nedostanu. Ještě váhám, ale Bohemia energy mě vychází nejlevněji a tak bych za 2020 nemusel protopit tolik.

jane_1
31. říj 2019

@michelando My ještě čekáme s jakými ceníky přijdou, za chvilku nám bude končit smlouva, tak abychom se rozhodli co a jak dál. Ta cena co píšete vypadá dobře, k jakému tarifu se vztahuje? díky 🙂