Menstruační kalhotky. Jaké máte zkušenosti?

europa00
18. zář 2023

Holk my silné zvažuji koupit, tampony už nenosím léta z hygienickeho důvodu a vložky si říkám ze furt he to něčím napustené bělené atd, takže pro kůži a sliznici žádná hitparáda. Stále kojim už před rok a pomalu se mi začíná spoustec slaboučka menses tqk si říkám ze vhodný čas vyzkoušet … jen nevím jakou značku jestli fakt investovat do též nejdražších nebo i levnější varianty jsou ok … prosím o zkušenosti se značkami a jak jste spokojeně, věřím ze mnohé jste vyzkoušela na sobě i více značek a mate srovnání. Díky 🙏

gbp
18. zář 2023

@europa00 vyhovuji mi loveluna, snuggs treba proti nim katastrofa. ted budu zkouset z Dmka. ale ty loveluna urcite jeste dokoupim. ty sou moc fajn, hlavne bavlnene a drzi tvar. snuggs se strasne vytahly a vadi mi ten material, sem z nich jakasi zpocena. takze urcite ne cim drazsi tim lepsi.

barasapo
18. zář 2023

@europa00 Ahoj, já mám ecomodi, už několikery a jsem s nima spokojená.

europa00
autor
18. zář 2023

@barasapo
@gbp holky děkuji dnes busu teda studovat vaše tipy … jsem rada ze ty předražené teda odpadly 😂😂😂

j.a.n.i
18. zář 2023

@europa00 Ja koupila podezrele levne Fannifen, asi zedy nebudou vhodné samostatně, ale jako pojistka ke kalisku nebo když člověk ceka prichod ms jsou fajn.

europa00
autor
18. zář 2023

Holky tyhle někdo zná ? Celkem super cena, má někdo zkušenost 🙏

skororozvedena
18. zář 2023

@europa00 jo, šla jsem do nich, jako že "za tu cenu". A nenosím je v podstatě vůbec. Nepohodlné, ta savá vrstva strašně silná. me teda vyhovují snuggs, i modibodi. A možná nejvíc underbelly, nesmírně příjemný materiál.

europa00
autor
18. zář 2023

@skororozvedena děkuji vyhledam ty poslední … teď na mě vyskakují kvanta kalhotek 😂😂😂ať žijí roboti 😂

terkezz
18. zář 2023

A já se sem připíchnu, taky mě zajímají zkušenosti😀

ilone
18. zář 2023

Za mě ecomodi. Hrozně příjemný materiál.

mia_von_prag
18. zář 2023

Ja som sa odhodlala, keď som videla v marks spencer 3ks za 700 Kč a prekvapili ma.
slabšie /stredné krvacanie zvladli bez problémov a pri silnom použila aj kališok alebo tampón

miryp
18. zář 2023

Mám snuggs a po dvou hodinách mi protékají v celé délce savé vrstvy. Pak mám Ecomodi v té nejsilnější savé vrstvě a po dvou hodinách protékají od gumiček směrem do středu. Jiné značky jsem neměla sílu zkoušet...

lennus
18. zář 2023

@europa00 Mám přes půl roku Modibodi a jsem z nich nadšená, teď nově My femini, ale oproti Modibodi horší - jakoby tužší a ne tak příjemný materiál v klíně.

europa00
autor
19. zář 2023

@mia_von_prag
@lennus holky díky tak mám pocit ze si je budu muset někde osahat v obchodě Js už jsem za léta zvykla na tenké kalhotky z tezenis laserem řezané bez švů které skoro necítím … jo všechny jsme asi zvyklé na menší komfort s vložkou Ake pokud by kalhotky byly proste moc materiálové pevné ze by ni v tom bylo nepříjemné tak asi vopruz…. Zatím mám menses tak jeden dva dny. A slaboučkou tím ze kojim a mám v plánu když malý bude chtít kojit tak do 2 uvidíme to se mi
Asi menses naplno nespusti tak mě by to asi neprotekalo. Ale ten matros je pro mě důležitý

sikkacirek
19. zář 2023

Podle mne to chce koupit prostě kus od značky, každému sedne něco jiného. U mne třeba snuggs zklamání, koupila jsem velikost dle tabulek a po prvním praní je mi vše volné, prostě se ten materiál vytahává v průběhu dne mi přijde. Pak mám MyFemini s krajkou a ty drží skvěle, ale jsou jakoby tužší......ale lepší pro mne než snuggs..takže zkusím zas další :D a kdyžtak zůstanu u MyFemini

lennus
19. zář 2023

@europa00 Kolegyně mladá maminka moc chválí Sayu, vypadají sexy a tenké.

Já na ty Modibodi dostala doporučení. Jsou to klasické kalhotky, ale pohodlné, příjemné, kor na tyto dny, mám dva dny silnou a dva slabou a doma všechny 4 typy savosti.

aspie83
19. zář 2023

@europa00 mám snuggs, ecomodi, dorina a loveluna. Za mě nejlepší ecomodi, které jsou příjemné a nezradily mě ještě. Dorina mi přijdou moc umělé, snuggs také celkem umelina a úplně mi nesedí a loveluna mi docela povolily a nejsou mi tak pohodlné, tak je mám na noc 😉

pampelina18
19. zář 2023

No úplně super, záněty, pálení fakt síla... a v těch vedrech 😂😂 no není nad tampón. Ale pokud si zvykla na vložky tak to je fuk jaký koupíš.. já vyzkoušela a přijde mi to dost nechutný... hlavně to někde prát a v práci měnit je úžasný. Opravdu 12 hodin nevydrží....

nupta
20. zář 2023

Já jsem zatím měla jen látkové vložky, ale nepadly mě přesně na kalhotky, proto uvažuju o kalhotkách. Jak dlouho vydrží, když je dáváte do pračky (60°C) a sušičky? A žehlíte je?

j.a.n.i
20. zář 2023

@pampelina18 No, jediné z ceho jsem mela problémy a hnusnou bolest bricha byl tampon. A tedy nevim, oc je náročnější vymena kalhotek oproti tamponu.

mariti
20. zář 2023

@nupta Do sušičky je rozhodně nedávej, to by je zničilo. Jako jednou se mi omylem zadařilo, ale pravidelně fakt ne. Suším volně (ne na topení ani na sluníčku, jsou to citlivé materiály a za ty prachy si to fakt nechceš zničit 🙂, žehlit nežehlím. Snažím se o ně starat pěkně a některé už mám 3 roky nebo ještě dýl a furt dobrý. Akorát moje první snuggs nic moc, lezou z nich nitě,ale ty už mají fakt odsloužíno.

miryp
20. zář 2023

@j.a.n.i za mě tedy je ve výměně tamponu (v mém případě kalíšku) a kalhotek rozdíl značný. Tampon vytáhneš a nahradíš jiným - otázka pár vteřin. Kalíšek vyjmeš, vyleješ, umyješ a vrátíš na místo, opět relativně rychlé, ale v případě MS kalhotek se musím zout, svléknout, omýt se, vzít si čisté kalhotky, obléknout se a obout se, a to celé několikrát za den (protékají mi po dvou hodinách používání) + tedy péče o použité kalhotky. Za mě prostě vede ten menstruační kalíšek, kalhotky testuji v podstatě jen kvůli dceři, abych jednou věděla, co jí doporučit...
S čím se tedy neztotožňuji, je pampelinou uvedený zánět či pálení. Pokud jsou kalhotky měněny včas, aby žena neseděla v mokrém, je dodržována hygiena a jsou používány NT přípravky na praní, pak žádný zánět a pálení prostě není...

j.a.n.i
20. zář 2023

@miryp Tak já se musím umýt v případě kalíšku, u kalhotek ne, takže jo, navíc je to zutí, ale já jsem v práci v pantoflích. Plus tedy nemáme v kabinkách umyvadlo, takže to umytí kalíšku je dost náročný proces.

lennus
20. zář 2023

@miryp Mně třeba z tamponu bolelo břicho. Před dětmi jsem používala kalíšek, po dětech - porodech, už prvním mi to přestalo vyhovovat, tampon si dám jen vyjímečně na sport a kupuju nějaké eko, nelíbí se mi bělení chlorem, přeci jen je to uvnitř.
Ale kdybych měla mít jedny kalhotky celý den v práci, to by asi první dny nešlo a taky se při výměně potřebuju umýt. Dřív mi přišly menstr. kalhotky nechutné, ale dnes mi vyhovují maximálně a i ta ekologická stránka se mi líbí.
Je jasné, že každá jsme jiná a každé sedí něco jiného.

lennus
20. zář 2023

@nupta Do sušičky se nemají dávat, na webu najdeš i údržbu. Sušit volně, ne na slunci či topení.

@europa00 Ještě jedna věc rozdíl Modibodi vs Myfemini mě napadla - ty MF jak jsou tužší, hůř se z nich vymačkává voda, když je ždímam než z MB

miryp
20. zář 2023

@lennus tampon jsem zmínila jen proto, že ho zmínila pro srovnání Jana. Jinak já je určitě nenosím, léta letoucí jedu na kalíšku. Teď jsem zkoušela kalhotky, abych mohla doporučit něco dceři, která se dostala do věku, kdy lze reálně očekávat první MS. Mno ale moudrá z toho nejsem, protože snuggs po dvou hodinách protékají celé a ecomodi, které mají slušnou výstelku, po té samé době začnou protékat od gumiček. Možná zkusím látkové vložky, jestli mi nesednou lépe...
Jinak nevidím na MS kalhotkách nic nechutného, pokud jsou dodržovány nějaké hygienické základy... Jedny spoďáry na den si neumím představit ani v případě, že by mi po tak krátké době neprotékaly, přeci jen je tam krev a ta pracuje, ale něco, co vydrží alespoň čtyři pět hodin, aby se ta četnost výměny alespoň trochu snížila, by byla fajn...

aadys
20. zář 2023

Já jsem spokojená s těmi co mají v dm 😊 deklarují myslím 6 hodin, stalo se mi v práci i že vydrželi přes 9 úplně v pohodě. Neprotekli a byla jsem celou dobu v suchu. 😊

aspie83
20. zář 2023

@miryp jj, také mi nejvíce vyhovuje kalíšek... i když po druhém porodu mi nejdříve vadil, přestože jsem ho dříve mnoho let používala. Časem se to ale zase upravilo a navíc mi teď sedí jiný typ. Menstruační kalhotky mám teď jako doplňkové, spíše pro začátek či konec MS, na což mi vyhovují 😉

ekou
20. zář 2023

Mám doma tyhle https://www.maluna.cz/menstruacni-kalhotky/love...
Nemůžu si stěžovat. Tenká vrstva a jsou na těle pohodlné.
Ještě jsem teď zkoušela z DM, ale ty jsou na můj vkus "silné" v rámci materiálu

lennus
20. zář 2023

@miryp Zkuste ty Modibody, mám první 2 dny od poporodů dost silnou ms a nikdy neprotekly i po delší době, boží jsou fakt

nupta
20. zář 2023

@mariti
@lennus
Díky holky. Já totiž do sušičky strkám všechno...