Menstruační kalíšek. Za jak dlouho jste se s ním "sžily"?

nikjean
26. lis 2019

Zdravím dámy,

tampónů už mám plné zuby, neustálé mykózy, absolutní vysušení v patřičných místech, díky kterému v posledních dnech ms je pro mě zavádění tampónů až bolestivé.

Už dlouhou dobu jsem uvažovala o menstruačním kalíšku, tak jsem se konečně odhodlala a jeden si koupila, momentálně mám druhý den MS, což znamená, že již druhý den zápasím s tímto výrobkem.
Nadšení se obrátilo ve zklamání, po zavedení kalíšku se cítítm nekomfortně, protože jsem si nejistá ve správnosti zavedení, ač jsem si přečetla návod a spoustu rad, stejně nepoznám, zda jsem kalíšek zavedla správně, přesně řečeno poznám až ve chvíli, kdy cítím téct ms. Takže zase špatně 😒
Při zavedení tampónu následně ani nevím, že ho mám, protože jej v sobě necítím, což se o kalíšku říct nedá a není to zrovna příjemné.

Mám chuť se na to vyprdnout a vrátit se zpět k tampónům, což ale nechci.

Jak dlouho jste bojovaly se zaváděním, než jste chytly správný gryf?

jituli84
27. lis 2019

@vineta Mám to stejně, co jsem začala používat vložky, problemky zmizely, jinak jsem byla na gyndě vařená pečená ..

babanci
27. lis 2019

Ježíši, holky, když to tu čtu, tak jsem ráda, že už jsem po menopauze. To je jediná výhoda na tom všem, nevýhoda to ale taky má - už je člověk prostě starej.😀

zelenaesmolda
27. lis 2019

@jituli84 za me jsou teda vlozky nejhorsi moznost

drep
27. lis 2019

@zelenaesmolda já jsem spíš chtěla podpořit zakladatelku, že i kdyby ke kalíšku nenašla cestu, že jsou i jiné zdravé a ekologické varianty. Právě ta záchranka mě přesvědčila o tom, že na kalíšek kašlu, protože představa, že mi zvoní výjezd zrovna když ho vyměňuju a nepůjde mi zpět zavést a já znervózním a vyjet musíme do 120 vteřin... to by mě asi šlehlo.

zelenaesmolda
27. lis 2019

@drep tak to plne chapu 🙂

jituli84
27. lis 2019

@zelenaesmolda ono každá sme jiná a každému nejspíš vyhovuje něco jiného. Ale zkusit se má vše 🙂

zelenaesmolda
27. lis 2019

@jituli84 tak jasne,kdyz nevyzkousis tak nevis 🙂

klea81
27. lis 2019

@drep za 120 vteřin to vložíš 5x 😇

zelenaesmolda
27. lis 2019

@klea81
jenze ona musi behem tech dvou minut byt pripravena k odjezdu,to by musela byt superwoman,aby stihla za dve minuty vytahnout,oplachnout,vlozit kalisek,umyt si ruce,oblect se a vyrazit 🙂

drep
27. lis 2019

@zelenaesmolda díky náčelníku že ses mě zastal 😂 za 120 vteřin musí vyjíždět auto ven ze základny. Takže minimálně musím nandat bundu, obout boty, sejít do auta, vlízt do auta.
Ano, když to s kalíškem umíš, tak asi je to fakt rychlý, ale soudě podle množství dotazů na kališnické skupině o způsobu zavádění nejsou všechny ženy tak dokonalé, aby to hned napoprvé/napotřetí uměly rutinně a za pár vteřin. A mně to za ten stres, že to nepůjde zrovna ve chvíli, kdy na mě čeká někdo dusící se, prostě nestojí.

zelenaesmolda
27. lis 2019

@drep me napada otazka-co kdyz nekdo zrovna na wc kaka a nestihne byt ready do dvou minut?co se dela pak?

drep
27. lis 2019

@zelenaesmolda když nevyjedeme včas anebo nedojedeme v čase, který ukládá zákon, tak musíme v dokumentaci zdůvodnit. Nikdy jsem to nezažila (zažila jsem jen ten prodloužený dojezd do horské vesnice ve sněhové vánici, tam ke to jasný) a úplně si neumím představit, že píšu do výjezďáku, že důvod opoždění vyjezdu je zácpa řidiče A nebo průjem záchranáře B 😉

zelenaesmolda
27. lis 2019

@drep
vis co me tedka tak napadlo?ze by nemuselo byt spatne ten kalisek takhle trenovat na necisto mimo ms,bys pak byla prebornik na jeho zavadeni 😀

zelenaesmolda
28. lis 2019

@widowblack
kdyz na to nezapomenu tak pak po ms napisu jak se merula osvedcila nebo neosvedcila 🙂
kdyz tak mi napis zpravu 🙂

widowblack
28. lis 2019

@zelenaesmolda pokud nezapomenu tak pisnu , diky moc

zelenaesmolda
28. lis 2019

@widowblack
nz 🙂

aklin
30. lis 2019

S kaliskem jsem se szila hned napoprve. Premiera byla na dovolene u more. Skvely pomocnik.

slunecnice358
30. lis 2019

@nikjean cca 2-3 cykly. Už bych nezměnila.

zelenaesmolda
30. lis 2019

@aklin
jaky mas?

alcar
30. lis 2019

Nezvykla a ani nikdy nenaucila. Zkousela jsem behem pul roku dva typy. Vetsi, mensi, tvrdsi a mekci a porad mi oba protekaly, tlacily. Uvnitr, i kdyz jsem je mela zavedene “spravne”, jsem neustale citila jakoby tlak (podtlak). Vzdala jsem to. Odmitala uz jsem do toho vkladat energii a penize. Nyni pouzivam na stridacku vlozky a tampaxy, ale vazne uvazuji o te hoube.

beyun
30. lis 2019

První menstruace úplně super, byla jsem nadšená! Sedl napoprvé..Další menstruace prostě ne a ne ho zavést správně..boj to byl šílený! Načetla jsem si tolik návodů, jak na to a pořád marné. Tak jsem to začala řešit tak, že jsem první dva dny MS používala tampony. Jenže pak mi doma došly, když jsem menstruaci dostala a ven se mi nechtělo, tak jsem "zabojovala" a vydržela s kalíškem od začátku. A šlo to, další menstruaci už mě ani nenapadlo použít tampony. Takže to taky trvalo, ale už bych neměnila! Pocitově ho ale opravdu necítím, problém předtím byl, že první dny mi protékal nebo se špatně rozvinul..I teď řeším první 2 noci s látkovou vložkou jako pojistkou. Nevzdávejte to! Je to nejlepší, co můžete použít!!!

zelenaesmolda
1. pro 2019

@beyun
jaky pouzivas kalisek?

aklin
1. pro 2019

@zelenaesmolda selena cup M

zelenaesmolda
1. pro 2019

@aklin
mas kliku,ze se ti to povedlo hned napoprve,nekdo tech kalichu vyzkousi nekolik nez najde ten pravy 🙂

beyun
1. pro 2019

@zelenaesmolda yuki. Větší na první dny a menší na ten zbytek (MS mám fakt 7 dnů).

zelenaesmolda
1. pro 2019

@beyun
ja jsem mela Melunu M classic,tedka jsem mimo ms zkousela merulu a narozdil od meluny jsem ji vubec necitila a neprotikala.jsem zvedava na ms jak to pujde.

zdeenula
2. pro 2019

Holky ja po každém cyklu s kalíškem mám mykózu:( . Jinak jsem s ním strašně spokojená. Zažila jste některá?

zelenaesmolda
2. pro 2019

@zdeenula
a jsi si jista,ze to s kaliskem souvisi?vetsinou kalisek naopak od mykoz pomaha

sways
2. pro 2019

@nikjean mám úplně stejný kalíšek jako Ty, a zzila jsem se s ním po roce (sotva jsem si ho koupila, tak se MS nedostavila, protože jsem otěhotněla 🙂). Jen jsem kalíšek poupravila a odstrihla drzatko. Zavedení chce trochu cviku, ale fakt to stojí za to!

Možná jestli máš správnou velikost...

zdeenula
2. pro 2019

@zelenasmolda nikdy jsem neměla mykozu 4x po sobě. Maximálně mam jednou za půl roku a nic krom kalíšku jsem nezměnila. A pokaždé teď začala hned po menstruaci. Právě taky to nechápu. Proto se ptám jestli se s tím někdo setkal.