Menstruační kalíšek. Za jak dlouho jste se s ním "sžily"?

nikjean
26. lis 2019

Zdravím dámy,

tampónů už mám plné zuby, neustálé mykózy, absolutní vysušení v patřičných místech, díky kterému v posledních dnech ms je pro mě zavádění tampónů až bolestivé.

Už dlouhou dobu jsem uvažovala o menstruačním kalíšku, tak jsem se konečně odhodlala a jeden si koupila, momentálně mám druhý den MS, což znamená, že již druhý den zápasím s tímto výrobkem.
Nadšení se obrátilo ve zklamání, po zavedení kalíšku se cítítm nekomfortně, protože jsem si nejistá ve správnosti zavedení, ač jsem si přečetla návod a spoustu rad, stejně nepoznám, zda jsem kalíšek zavedla správně, přesně řečeno poznám až ve chvíli, kdy cítím téct ms. Takže zase špatně 😒
Při zavedení tampónu následně ani nevím, že ho mám, protože jej v sobě necítím, což se o kalíšku říct nedá a není to zrovna příjemné.

Mám chuť se na to vyprdnout a vrátit se zpět k tampónům, což ale nechci.

Jak dlouho jste bojovaly se zaváděním, než jste chytly správný gryf?

mmonika87
26. lis 2019

Na začátku jsem s tím bojovala asi 2 menstruace. Pak jsem zjistila, že mám kalíšek špatný, nerozvinoval se, byl moc měkký. Pak jsem pořídila tvrdší kalíšek a poprvé to zavedení bylo také špatné, ale potom už v pohodě. Musíš zkusit sáhnout dovnitř, zda je kalíšek opravdu rozvinutý.

nikjean
autor
26. lis 2019

@mmonika87 Sahám, sahám - vydedukuji, že ok ale nakonec stejně vždy "průser" 😀 tak nevím, kde dělám chybu.

pampeklec
26. lis 2019

Nějakou dobu to taky trvalo, ale byla jsem i tak spokojená už od prvního použití 🙂 Látkovku jako pojistku ale nosím zvlášť v silnější dny pořád. Tobě protéká nebo nestihneš včas odhadnout, jestli už je plný a přeteče ti? A jsou nějaké speciální situace, kdy se to stane? Ze začátku jsem nesměla dělat žádné komplikované pohyby, pak mi vždycky protekl... to se kupodivu taky zlepšilo. A to, že si ho včas nevyleju, se mi stává pořád... větší ale nechci, takže na to prostě musím pár dní myslet 🙂

lenka_tom
26. lis 2019

@nikjean já měla špatný kalíšek, nezvolila jsem správný typ nebo velikost, nevím. Pak jsem si koupila jiný a ten je bez problémů. Původně byl zakončený tyčkou, což mi taky nevyhovovalo. Současný je zakončený kuličkou. Po zavedení se doporučuje udělat 1-2 dřepy, aby se kalíšek správně usadil a mně osobně to funguje perfektně.

nikjean
autor
26. lis 2019

@pampeklec Dnes se mi podařilo jednou zavést správně, takže celou pracovní dobu jsem byla v suchu 😀 a kalíšek nebyl ani z poloviny plný.

Bohuže následně je opět zavedený špatně, stejně jako včera a protéká, ačkoliv mám pocit, že se uvnitř rozvinul.

Velikost mám M, tvarů je spoustu, takže těžko říct, jestli mám pro mne zrovna vyhovující.

pampeklec
26. lis 2019

@nikjean Tak to chce snad jen cvik 🙂 Mně se taky nechtělo hned kupovat další na zkoušku... Ještě mě napadlo, že je víc způsobů, jak ho složit pro zavedení. Zkusila bych změnit, jak to děláš teď a vyzkoušet jiný. Jo a mně pomáhá si ho na zavádění opláchnout vodou.

nikjean
autor
26. lis 2019

Kalíšek mám tento, z drogerie Rossmann. Přemýšlím zda nezavádím kalíšek příliš hluboko, jako jsem byla zvyklá u tampónů, pak bych mohla minout čípek a tím by se vysvětlovalo, proč mi to protéká, ovšem když by to bylo dost nízko, mám strach abych se zase necítila nekomfortně - pocit, že je tam něco, co tam nepatří. 😕

mmonika87
26. lis 2019

@nikjean ja mam Fun cup a naprosto mi vyhovuje. Jsem po 2 porodech, mela bych mit ten vetsi, ale bohate mi staci mensi velikost. Vetsi kalisek kdyz zavedu, tak mi prijde, ze neni zaveden dost hluboko, citim ho a vadi mi. A jen v 1.den musim vylevat v prubehu dne, jinak staci zavest rano a vecer ve vane vylit

jituli84
26. lis 2019

Na mykozy, zanety a vytoky jsem taky hodně trpěla, pro mě ani tohle nebyla vhodná alternativa. prvně tampony, pak kalíšek, houba, nakonec jsem skončila u vložek a ono ejhle... Samozřejmě sme každá jiná 🙂

me_druhe_ja
26. lis 2019

Nikdy....Fakt jsem měla snahu, ale tohle pro mě prostě není. Zlatý tampony, naštěstí mě nevadí.

pampeklec
26. lis 2019

@nikjean Nevím, jak myslíš, že bys minula čípek, ale minimálně mně se kalíšek vždycky posune sám, kam je třeba. Zkus ho dát níž a pak udělat pár dřepů, jak radil někdo výš, nebo prostě chvíli vydrž při nějakém normálním pohybu (chůze a tak).
Jinak s tímhle typem nemám zkušenosti, mám jiný.

zelenaesmolda
26. lis 2019

@nikjean
ahoj,kalisek pouzivam.doporucim ti skupinu Kalisnice,tam se dozvis spoutu uzitecnych informaci.Ne kazde sedne stejny kalisek nebo stejny sklad,je treba to vyzkouset.
Ja mam MeLuna M classic,tedka jsem objednala merulu protoze ho v nektere dny citim tak uvidime.Zkusila jsem ji zatim zavest na necisto a sedla krasne,vubec jsem o ni nevedela a hlen pochytala vsechen.

klea81
26. lis 2019

Tak určitě sžití netrvá 2 dny. 😇
@nikjean kalíšek musí být co nejníž. Mě i kousek vyliza, ale zvykla jsem si a kratší stejně neexistuje.

zelenaesmolda
26. lis 2019

@klea81
proc by musel byt co nejniz?zalezi kde mas cipek a i ten se behem ms pohybuje

zelenaesmolda
26. lis 2019

@nikjean
mas ho spravne nasazeny na cipku?me pomohla rada,ze cipek je jako naspulene rty a ze ho po zavedeni kalisku nesmim nahmatat

widowblack
27. lis 2019

Opravdu musíš zkontrolovat pohmatem zda se kalíšek rozvinul a " přilnul " kolem dokola čípku .. je to zezačátku na prd ale naučilš se to , a pokud tě stále někde tlačí atd tak zkusit jiný , velikost i tuhost , já užívala kalíšek už tak 8 let a to bylo na trhu minimum výrobců a teď si po těhotenství chvi kupovat nový a mám hrůzu zda vyberu správnou značku 😉

widowblack
27. lis 2019

@zelenaesmolda merulu máš tu uni velikost ??? Už sem po ní taky pokukovala a jsem navážkách přec jen sem byla zvyklá na klas. Kalíšek (zužený ) a tohle je takový půl míček nebo jak to popsat .... a je na omak měkkči nebo takový polotuhý ?

zelenaesmolda
27. lis 2019

@widowblack ano,mam tu normalni,XL by na me byla kapacitne moc velka protoze v nejsilnejsi den mi MeLuna,ktera ma mensi kapacitu vydrzela 8 hodin.Na omak bych rekla,ze je mekka teda aspon oproti te lune,merula patri mezi soft kalisky.Zatim jsem zkousela jenom mimo ms ale sedla hned na poprve a vubec jsem ji necitila,ani ten zebrik,kterejo jsem se bala.

widowblack
27. lis 2019

@zelenaesmolda děkuji za zkušenost , nu což asi si jej objednám a zkusím ... 👍

zelenaesmolda
27. lis 2019

@widowblack mrkni se do fb skupiny kalisnice,koupis ji z druhe ruky levneji a kdyby nesedla zase ji tam prodas,po merule se vzdycky jenom zaprasi.Ja ji taky kupovala tam protoze kdyz nevim jestli sedne tak jsem nechtela davat tolik penez.Navic ziskas spoustu tipu jak na kalisek atd.
Podivej se tam do prodejniho alba a na doporuceni jine uzivatelky kupuj s nezkracenym zebrikem protoze ho schovas dovnitr 🙂

widowblack
27. lis 2019

@zelenaesmolda no uvidim - je dakt že sem to zvládla jako mladý nepolíbený ucho tak si budu fandit že o 10 let později to zvládnu i bez rad 😂 ale děkuji moc 😉 já ych spíš potřebovala shop ( lékárnu) kde to maj vystavený a ty si to ošaháš a víš jaký je a vidíš i tu velikost. Ale to neexistuje 😏 a navíc sem strašnej fobik z věcí z druhé ruky ( no trošku jsem jak Pan Monk - jestli víš kdo to je 🤣🤣🤣🤣)

zelenaesmolda
27. lis 2019

@widowblack
kamenny obchod je v praze.jako kalisku z druhe ruky bych se fakt nebala,vsak to vyvaris.ber to tak,ze lekarske nastroje taky nema kazdy pacient nove a sterilizuji se 🙂
Jinak Monk je super 😀

Tusarova 1384/25, 170 00 Praha 7-Holešovice
Adresa toho obchodu

widowblack
27. lis 2019

@zelenaesmolda fakt existuje jo ? Tak to já si budu muset udělat výlet ale to neva - zkusim kouknout i zda nebudou mít otevřeno 22.12 ( to jedu do Prahy za kámoškou) 👍 mooooc dík

drep
27. lis 2019

Já s kalíškem nesžila vůbec. Pročetla jsem všechno možné, zodpovědně vybrala a neseděl (gaia cup L). Neměla jsem chuť do toho investovat znova a riskovat, že mi zase nesedne a použitý bych nekoupila (vyvaření rozhodně není lékařská sterilizace a obecně se od znovupoužívatelných bástrojů a pomůcek ustupuje, ani sterilizace nezabije priony atd). Vložky nesnáším odjakživa, ten pocit je mi prostě nepříjemný, tampony jsem přestala snášet po porodu, i ty eko nebělené. Tak jsem s kamarádkou napůl koupily balení menstruačních hub a nadšené jsme obě. Vůbec o ní nevím, snadno se zavádí, někdy trochu hůř vyndavá, ale žadné drama a savost taky Parádní.

zelenaesmolda
27. lis 2019

@drep
houby jsou pry taky super ale zase maji mensi kapacitu nez kalisek a ja si osobne nejak neumim predstavit menit je v praci nebo nekde na verejnem wc.zavadeni bude ale urcite jednodussi.

drep
27. lis 2019

@zelenaesmolda já měla za to, že mám docela silnou menstruaci, koupila jsem tedy velikosti M a L a tu L jsem nakonec nepoužila, M bohatě stačilo. Takže za mě i kapacita není vůbec špatná. Normálně jsem používala tampony normal a super. Je fakt, že i na záchrance i na aro máme záchod s umyvadlem, takže tam to není problém a na veřejném wc uź jsem nebyla ani nepamatuju 😉 já jsem z houby fakt nadšená, tak snad mi to vydrží.

zelenaesmolda
27. lis 2019

@drep
tak kazdemu pochopitelne vyhovuje neco jineho.nad houbou jsem taky uvazovala ale zatim me nepresvedcila 🙂
ty delas na zachrance?tak to jsi dobra

klea81
27. lis 2019

@zelenaesmolda protože když je vysoko protéká, je to jedna z obecných rad, aby ho ženy necpaly hluboko jako tampon

jahodi
27. lis 2019

Mně to taky trvalo tak 2 menstruce, ale myslím že teď nedokážeš nic extra posoudit, něco nahmatávat, vnímat jestli je to komfortní atd.protože to je prostě nové.. já ze začátku kalíšek na několikrát vyndavala... prostě se nepovedlo, a já šla frustrovaná z wc.. :D do tý doby jsem si "tam" obvykle ani nesahala... natožpak cosi vyndavat...
Jinak nosím kalíšek už možná přes 10 let a od 30 mám nový, tu větší velikost, protože se všude píše, že od 30 ten větší i když jsem nerodila. OK, poslouchám přece návody, že jo. No, obávám se, že "to" tam dole mám asi nějaký úzký a kalíšek mi asi nesedí dobře a tak první dva-tři dny protýká. Ten minulý protýkal tak první půl den. Mně se nějak nechce kupovat jiný, tak musím říct že prostě nosím slipovku a moc to neřeším. Slipovka teda v pohodě stačí.

vineta
27. lis 2019

Já kalíšek vzdala, nedokázala jsem se s ním sžít. Možná mu dám časem ještě šanci, ale až časem... K tamponům už se nikdy nevrátím a zpětně mě to až děsí, že jsem je používala- pěkně bělené chlórem- od doby, co jsem je vyhodila, nemám vůbec menstruaci bolestivou, a to jsem předtím kolikrát ležela v křečích na zemi. Zvykla jsem si na vložky, byť to je trochu omezující. Kalíšky mám dva- jeden normální, ten jsem nedokázala šoupnout dost hluboko, a jeden pro nízko položený čípek - a nešlo mi to ani s jedním.