Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

lucasice
23. kvě 2019
Uživatel lucasice je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od lucasice.

@verdos Já hrozně dlouho právě vybírala a příjde mi to jako super řešení.

lucasice
23. kvě 2019
Uživatel lucasice je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od lucasice.

@mmonika87 To zavádění je mordor :D mám hrozný strach, že to proteče tak než to vychytám budu rači zkoušet doma :D

verdos
23. kvě 2019

@lucasice taky jsem se bála a poprvé zkoušela doma - pokud mi proteče, tak maximálně na začátku a jen trošku, takže dám doma kalíšek, tenkou vložku jako pojistku. Za chvíli už můžu vložku oddělat a mohla bych skákat salta a nic se nestane. Občas se stane, že se kalíšek úplně nerozvine, ale jak se hýbu, tak se to srovná a pak už je to ok.
Je možné, že to záleží taky na hodně parametrech - třeba tuhosti materiálu, rozměrech a tak, že to jako u některých kalíšků může jít hůře to správně "poskládat" třeba, nevím...

mmonika87
23. kvě 2019

@lucasice je to o cviku. Hlavne to chce zavadet kalisek fakt v klidu. Kdyz jsem treba soechaka,tak mi to neslo a musela jsem ho zavadet treba na 3x. Z aliexpresu jsem mela mekky a ten se mi soravne nerozvinul,tak jsem poridila tvrdsi a ten uz byl v pohode. Jinak prvni den jsem vzdy pojistovala jeste intimkou.

lucasice
27. kvě 2019
Uživatel lucasice je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od lucasice.

@mmonika87 Děkuji za radu, s tou měkkostí materiálu mě to vůbec nedošlo, že se ten kalíšek vlastně může špatně rozvinout.

zelenaesmolda
14. črc 2019

Premyslim nad porizenim MeLuny Classic M,akorat si nejsem jista jestli s krouzkem nebo kulickou.Mate nekdo zkusenost?

zelenaesmolda
14. črc 2019

@mmonika87
tak objednavat neco takoveho z aliexpress je zdravotni riziko,to bych nikdy neudelala

rousse
22. zář 2019

kalisek pouzivam snad uz 2 nebo 3 roky, ale mam ted trosku problem. Sedl mi hned prvni, co jsem objednala (LadyCup vel. L). Je pomerne tvrdy, ale sedel dobre ani jsem o nem nevedela. Ted po druhem porodu prcni cyklus a celou dobu musim posedavat, tlaci me, proste nevyhovuje. Je mi jasne, ze svaly panevniho dna dostaly porodem zabrat, ale necekala jsem, ze to bude az takova zmena. Od kalisku utikat nechci, vlozky nesnasim a tampony mi nesedely a protekaly uz po prvnim porodu, tak si nedokazu predstavit, jak by to bylo ted🙈 jen jestlu mate nektera podobnou zkusenost a treba se to po par mesicich zlepsilo. Nemate treba zkusenost, ze by byl treba od jine znacky veljy a zaroven trochu mekci? Objednala jsem si i MeLuna soft, ale ten je zas tak mekky, ze se mi nerozvine po zavedeni....

zelenaesmolda
7. říj 2019

@rousse
zkus na fb skupinu Kalisnice,najdes tam spoustu uzitecnych rad 🙂

rousse
7. říj 2019

@zelenaesmolda uz jsem si nasla na netu tabulku srovnani velikosti, mekkosti, zeme puvodu, tak jsem si objednala novy, tak uvidime za tyden, jak to probehne 😀

zelenaesmolda
7. říj 2019

@rousse
jaky jsi objednala?

lucasice
30. lis 2021
Uživatel lucasice je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od lucasice.

Tak všem děkuji za cenné rady, už nějakou tu dobu kalíšek používám a je to opravdu maximální pohodlí.