Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

kamiska
18. pro 2007

vanusak, ono kdyz je ti ouvej, tak ses vdecna za vsechno 🙂. ani jsem si nekupovala ten spesl aplikator, pouzivam velkou injekcni strikacku - samo bez jehly a odrizla jsem ten cuplik a plne vyhovuje. vyzkousej, uvidis 🙂

elitera
18. pro 2007

iDnes objevil kalíšek 🙂
http://zdravi.idnes.cz/menstruacni-kalisek-slib...
doporučuju i diskuzi pod článkem, je obzvláště vypečená 😀 (a mimochodem věnujte pozornost taky měkkému "i" v nadpisu 😀)

eliade
18. pro 2007

ta diskuze,to je maso 😀 😀 😀 😀

listicka77
18. pro 2007

No jo, tyhle články, to je věc... A ty diskuze... že to ještě vůbec čtu. Ale je fakt, že na jedno vyzkoušení toho paní redaktorka moc nepozná. Zvlášť když má asi opravdu povolené svaly pánevního dna... A ty novinářské mezititulky - "Zázrak se nekoná". No nic. Aspoň se další ženy dozvěděly, že něco takového existuje a třeba to v někom časem uzraje. Mně to taky trvalo dost dlouho (ale hlavně kvůli ceně, se mi fakt nechtělo dávat 800,- za něco, o čem nevím, jestli to bude dobré).

kili
19. pro 2007

listi, a keď si to napokon kúpiš, tak ho využiješ 2 cykly 😀 . Nechcela by si ísť radšej na cisársky? že by si si nemusela kupovať nový 😀

kili
19. pro 2007

ako sa do tej diskusie dá voisť bez toho, aby som tam dala príspevok?

kamiska
19. pro 2007

kili: jako na tom dnes? kliknes na vstoupit do diskuze a kdyz srolujes dolu, tak ji tam mas, nemusis nic pridavat. ta diskuze me spis vytaci. Prave pouzivam kalisek treti cyklus a neprotek ani v prvnim dnu - takze se lepsim 😎

sisstin
19. pro 2007

tak nad diskuzí jsem se natlemila jak prase..drsný 😅 😅 😅 😅 jsou to hovada..ale to je všude na netu 😅 😅 😅

kamiska
19. pro 2007

z diskuze: "tak toto můžou používat akorát takové šmudle líné ušmudlané. A ještě ty úžasné EKOženy" 😀 😀 😀

sisstin
19. pro 2007

holky..to máte jak s tamponama..když to tady začalo..tak z toho taky všichni byli pif paf 😉 až se kalíšek zajede..tak to nikdo řešit nebude 😉

kili
19. pro 2007

už som na to došla, nikdy ma nenapadne rolovať dole 😀

celé som to nečítala, len prvú stranu, ale dostalo ma MC ako zátka v prdeli 😀

sisstin
19. pro 2007

já se nejvíc tlemila, že je to stejně na blití jako Paroubkovy blogy 😅 😅 😅 😅 😅

kili
19. pro 2007

s tými tampónami je to fakt blbosť, tie čo mali aplikátor mi pretekali a vyliezali von, takže som sa vždy zababrala 😝 , pri MC vie to byť pri šikovnosti aj bez toho. Až na to, že ešte tak šikovná nie som, podarilo sa len 1-2x 😀

sisstin
19. pro 2007

kili:jo..tampáče s aplikoušem..dlouhá nudle 😝

novako
19. pro 2007

Fakt mne baví, jak se k tématu o menstruačním kalíšku vyjadřují chlapi. 😀 Přesně podle hesla: Čím míň o tom vím, tím víc o tom kecám. 😀

eliade
20. pro 2007

Mooncup je výborný vynález.Howk

listicka77
20. pro 2007

Kili, já budu klidně rodit vaginálně a žádný nový kalich kupovat nemusím. Jsem stará fazole, tak jsem si koupila rovnou ten větší! 😀

mark1
27. pro 2007

Ahoj všichni, děkuji za tipy a zkušenosti s kalíškem, na základě nich a na doporučení kamarádky jsem si K pořídila. Mám ho 1. MS a jsem spokojená!!! Neměla jsem žádný problém a budu doporučovat dál.
Napoprvé jsem ho správně zavedla, první vytahování trošku zabolelo, ale pak jsem našla ten správný grif a je to lepší.
Když jsem ho zavedla špatně a on začal protékat, okamžitě jsem to poznala (mela jsem pocit jakoby kolem kalisku prochazely vzduchove bublinky) tak snad i do budoucna budu ušetřena nehody.
Myslím, že pročtení téhle (snad jediné solidní) diskuze mi moc pomohlo, znala jsem dopredu "kameny urazu"...
Pro jistotu budu jeste nekolik MS pouzivat spolu s kaliskem latkovou intimku - aspon v nejsilnejsi dny.

Jinak clanek na idnes mne zklamal - kdyby se redaktorka mrkla predem na tuhle diskuzi nebo aspon K zkousela vickrat nez 1 MS, mohla byt jeji zkusenost pozitivnejsi a kalisek mohl mit lepsi reklamu ☹

jmisa
1. led 2008

Dneska jsem prvně zavedla kalíšek, měla jsem trochu obavu, přišel mi dost velký. Ale zavedení bylo naprosto bez problémů, jen jsem zjitstila, že mi vadí ta tyčka, takže jsem ho během 5 minut zase vytahovala, šlo to, akorát při průchodu nejširší části to zabolelo, ne moc, ale uvidíme, jestli najdu lepší techniku. Tyčinku jsem skorem celou ustřihla a uvidíme, jak to bude pokračovat, ale zatím supéééééér.

markettka
20. led 2008

Ahoj holky, po přečtení diskuze jsem si ho pořídila taky... Doufám, že tím alespoň trochu pomůžu přírodě, protože odpad z vložek a tamponu mi příjde dost šílenej. Doufám, že aplikaci i vyndávání zvládnu, ale ani s tamponem nebyly začátky nejjednodušší. Jen přítel na to koukal dost blbě a kroutil hlavou, ale to mě nemůže nijak rozhodit. Až odzkouším, dám vědět.

skuli
22. led 2008

Tak mi včera přišel poštou 😀 Když jsem kdysi pročítala tuhle diskuzi,tak jsem byla těhotná a teď zase kojím,takže si na první použití ještě počkám.Ale už se normálně docela těším,až TO dostanu 😝

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
jmisa
23. led 2008

Já jsem celou mrchu zvládla nakonec v poho, dokonce jsem poznala, ikdyž jsem ho blbě zavedla, takže jsem to opravila a bylo vše OK, neprotýkal, nedřel, netlačil, ani jsem nevěděla, že ho mám.
Jo a tyčka šlo do pryč už úplně celá 🙂

delphina
28. led 2008

Tak dievcence, dneska som o kalisku prvy krat pocula, resp. citala a kukala som jak puk lebo som o tom este v zivote nepocula. No a po precitani takmer celej vasej diskusie som sa rozhodla si ho zakupit 😀 Tak dufam ze neolutujem. Uz sa nan tesim 😵

dzej
28. led 2008

já mám kalíšek taky a jsem moc spokojená. Poprvé jsem sice měla divný pocit, že budu zapařená nebo tak nějak, ale pak jsem si zvykla a je to OK. Hlavně super mimo domov, pokud není na WC i umyvadlo, stačí jen vylít a zavést znovu a doma potom pořádně vypláchnout. Hned jak porodím, tak jdu do kalíšku znovu 😀

schnek
28. led 2008

holky, je nějaký rozdíl mezi Mooncupem a Lunette?

jmisa
29. led 2008

lunette je dražší, mám dojem, že je i delší.

jmisa
29. led 2008

koukni sem
http://www.menstruacnikalisek.cz/
jsou tam porovnaný.

lusinta
29. led 2008

ahojky,tak se řadím také mezi kalíšnice 😀 používám mooncup už 3menses,ale ty první byly spíš zkoušení,sem tam..tentokrát poprvé jedu na kalichu fulltime..akorát jsem měla problém v noci, že mi úplně protkle, nebylo tam ráno skoro nic (naštěstí si dávám ještě i látkovky)..čím by to mohlo být?dala jsem ho moc hluboko? Předešlou noc taky protekl,ale jen trošku..dneska úplně..a je fakt,že jsem ráno vůbec necítila konec,musela jsem ho hodně vytlačovat...

ten lunette je na dotek měkčí,má trošku jinou i tu tyčinku..mylsím si,že ais bude o něco lepší..

schnek
29. led 2008

můžete mi některá poreferovat o LadyCup-u? díky 🙂